Prebijeni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení kulového střeliva

Příspěvek od Shiva » 08 bře 2006 20:19

Olaf píše:Jaké zkušenosti máte s prachem, střelami a zápalkami? Co se Vám z uvedeného nejvíce osvědčilo? Kde nakupujete, kde lze sehnat za rozumné ceny?
Neděláš ty náhodou pro nějakou agenturu co dělá veřejné průzkumy?
1. Vzhledem k tomu, že já nepřebíjím k vůli ceně, ale k vůli přesnosti, tak ti moje odpověď bude asi prd platná. Nedělám kompromisy a tudíž to nebude alternativa pro tebe, když hledáš zdroje kde nakoupit za rozumné ceny.
2. Protože jsem obchodník, tak nakupuju ve velkoobchodě za velkoobchodní ceny, ve větším balení a jsem plátce DPH, takže to mám o dalších 19% levnější.

to je tak k těm "rozumným" cenám a "kde" nakupuji.

Prach.
Jediný dostupný prach je od Synthezie, Accurate. Vektan nevim, protože jsem měl problémy s pravidelností dodávek (dostupností).

Střely.
Berger

Zápalky.
Federal


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Olaf

Přebíjení kulového střeliva

Příspěvek od Olaf » 09 bře 2006 00:21

Musím Tě uklidnit, nic z toho nedělám. Pouze se snažím získat zdroje informací, jelikož s přebíjením začínám a nerad bych něco hned zbabral. No a třeba na internetu jsem našel pouze asi dvě firmy, které nabízejí komponenty potřebné k přebíjení. No a co má na stránkách třeba Z-Limit, to jistě víš. Moc toho není. Z tohoto důvodu se ptám. Nic jiné v tom není. Lovec mě upozornil na jednu firmu v AT a tak nějak bych si to představoval i u nás.
Marně ovšem hledám. Jinak ještě něco k té mnou uvedené rozumné ceně. Neřekl jsem tím, že nechci kupovat třeba drahé střely do kulovnice. Já je třeba nakonec koupím ale jistě víš jak markatní rozdíly dnes mohou vznikat u dvou prodejců a přitom stejného druhu zboží. Nedávno jsem koupil např. holící strojek a v dalším kšeftu jsem ho ještě ten den viděl o 1500,-Kč levnější. Klidně půjdu do kvality ale ty rabaty má každý jiné a proč zrovna nakupovat u toho, co chce zbohatnout přez noc.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 09 bře 2006 05:10

Vsechno k prebijeni beru zasadne od Martinka.Spousta prodejcu se chvasta jake ma skvele ceny ale mam dojem jako kdyby brali od nej protoze konkretne u Andela chteli za lis pres 9K a u Martinka kolem 7K za stejny model a to uz stoji za zminku ne?
Jen je nevyhoda delsi dodaci doba-tak do 6 tydnu pokud to objednava u US ale myslim ze ty rozdily se opravdu vyplati!
Martinek te navic upozorni na akce vyrobcu,vsemu rozumi a radsi i proda lis za 2K kdyz vi ze je pro Tebe lepsi nez ten za 10K,kolik takovych prodejcu znate???Myslim ze takovych moc neni a konkretne Andel mezi ne nepatri a uz urcite ne cenove ani mnozstvim sortimuntu...
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 09 bře 2006 09:27

Olaf
:D Nemyslel jsem, že děláš průzkum tady, ale že to je pracovní deformace.
Jinak mimo prachu a zápalek vozím sám.
Prach od výrovce a zápalky od Anděla.

Co se týče cen ostatních prodejců, tady bych si dovolil s některými tvrzeními nesouhlasit. Vzhledem k tomu, že sám vozím tak vím za kolik se co dá dovézt. Rozdíl je jen v tom kdo má jakou režiji a jaké další aktivity ho živí.
stačí se podívat na
http://www.grafs.com/
nebo
http://www.midwayusa.com/
Připočist si k tomu 50% vynasobit kurzem dolaru (nutno počítat s kurzem za který mi to prodá banka plus všechny poplatky za směnu a převod). Výjde ti z toho moje MO cena.
Jenže já mám malou režiji, nemám kamenný obchod a nemám velký sklad. Takže vozím jednou za ca 3 měsíce podle objednávek. Jasně, pokud chceš něco do 14dnů, tak ti to přivezu, ale pak platíš plnou dopravu sám. Nedavno jsem řešil s jedním známým nákup hradel. Podíval jsem se do ceníku, protože jsem je asi 2x vezl a říkám mu cenu. A on, že to je strašně drahé, že tam a tam to je o tolik a tolik levnější. Podíval jsem se ke svému dodavateli a cena mi prostě vycházela stejná. Podíval jsem se k výrobci a zjistil jsem že za tu cenu je celý komplet včetně PC jednotky a potřebného programu. Bez PC by ti byla hradla na prd (tento model). No a světe div se, ten tzv. levný prodejce prodával hradla bez PC jednotky, ta byla zvlášť jako volitelné příslušenství. Kompletní cena byla samozřejmě někde jinde.
Doporučuji prostudovat na stánkách výrobce si zjistit do podrobna informace o kupované věci. Porovnat s nabízeným u nás.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Olaf

Přebíjení kulového střeliva

Příspěvek od Olaf » 09 bře 2006 16:51

Opravdu zajímavé srovnání. Ale je mě zcela jasné, že lidi, kteří se zabývají dovozem zbraní, střeliva a komponentů do podnikání museli nejprve zainvestovat /koncese atd./. Nic není dnes zadarmo. Ale určité niance /cenové/ přece jen mezi jednotlivými prodejci existují. Takže mi obyčejní smrtelníci, v tomto případě bez možnosti individuálního dovozu, musíme ceny respektovat. Je dobré ale vědět, který prodejce se chová korektně /nemá přemrštěný rabat/ a který naopak ne.
Olaf

Přebíjení kulového střeliva

Příspěvek od Olaf » 09 bře 2006 17:00

Naivní dotaz. V čem se liší 7x64 a 7x64 Brenecke?
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení kulového střeliva

Příspěvek od xlibor » 09 bře 2006 19:16

Olaf píše:Opravdu zajímavé srovnání. Ale je mě zcela jasné, že lidi, kteří se zabývají dovozem zbraní, střeliva a komponentů do podnikání museli nejprve zainvestovat /koncese atd./. Nic není dnes zadarmo. Ale určité niance /cenové/ přece jen mezi jednotlivými prodejci existují. Takže mi obyčejní smrtelníci, v tomto případě bez možnosti individuálního dovozu, musíme ceny respektovat. Je dobré ale vědět, který prodejce se chová korektně /nemá přemrštěný rabat/ a který naopak ne.
Ani se pak nedivim, ze drtiva vetsina "taji" VO ceny.
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: Přebíjení kulového střeliva

Příspěvek od Lovec » 09 bře 2006 19:38

Olaf píše:Naivní dotaz. V čem se liší 7x64 a 7x64 Brenecke?
V nicom,je to ten isty naboj.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 09 bře 2006 20:23

Setkávám se s tímto značením na některých zahraničních stránkách a nenašel jsem tam klasickou ráži 7x64 ale právě jen tu s příponou Bren. Jinak díky, původně jsem si myslel, že nějaký rozdíl bude.
Olaf

Přebíjení kul.střeliva

Příspěvek od Olaf » 10 bře 2006 11:52

Vážení má někdo zkušenosti s dovozem komponentů na přebíjení ze zahraničí, tedy myslím bez koncese? U zápalek a prachu to zřejmě nebude možné ale nábojnice a střely snad ano.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Přebíjení kul.střeliva

Příspěvek od Andy » 10 bře 2006 12:08

Olaf píše: U zápalek a prachu to zřejmě nebude možné ale nábojnice a střely snad ano.
Myslim, ze NE.

Covece nad cim porad dumas? ... Uz si vzdy myslim, ze das pokoj a najednou dalsi otazka podobneho charakteru :-)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Přebíjení kul.střeliva

Příspěvek od HanuIv » 10 bře 2006 12:23

Andy píše:
Olaf píše: U zápalek a prachu to zřejmě nebude možné ale nábojnice a střely snad ano.
Myslim, ze NE.

Covece nad cim porad dumas? ... Uz si vzdy myslim, ze das pokoj a najednou dalsi otazka podobneho charakteru :-)
Určintě ne prach, zápalky a střely. Pravděpodobně ne nábojnice. Jediné, co můžeš dovézt je přebíjecí nádobíčko. Ale to je nesmysl, protože pokud k ceně připočteš přepravné, balné, pojisktu a kdovícoještě, tak je jednodušší to koupit u Anděla.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Ondra

Příspěvek od Ondra » 10 bře 2006 13:28

Nabojnice taky ne-porad je to soucast munice a jako rohliky to neprodaj.Me osobne se to nestalo ale v obchode si to prede mnou kupoval a musel ukazat aspon ZP...
Olaf

Příspěvek od Olaf » 10 bře 2006 20:22

Tak se musíme zeptat Lovce, jelikož pokud se dobře pamatuji, psal že v nějakém obchodě v AT byl výprodej právě tohoto zboží a na hranicích že by se strašně divili, pokud by musel otevřít kufr. Prý se předzásobil na delší dobu. Teď se mě to ale nechce hledat. Tak LOVEC, jak to s tím je? Nebo tam máš tak dobré známé?
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 11 bře 2006 03:25

V AT ti predaju lubovolne komponenty-ale je to len moja skusenost,zbrojak ani licenciu odo mna nikto nepytal.Bude to asi tym,ze ten obchod koncil,a proste sa to snazili cim skor vypredat.To je vsetko,co k tomu viem povedat. :roll:
Odpovědět