Prebijeni 7,62x39

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

pekoz58
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2008 09:14
Bydliště: vedle Ostravy

Re: přebíjení

Příspěvek od pekoz58 » 30 led 2011 22:52

to dracekvo:
Asi máš výběr komponent v pořádku. Ale samozřejmě pro pistolové náboje. Na hodně přesné (ne na kropení) puškové raději nějaký ten jednoprůchoďák. (i když to ten Turret v klasiku spolehlivě utlačí až do 50ky)
Sestava toho vypadá nějak takhle.
s7_216337_999_01.jpeg
s7_216337_999_01.jpeg (17.37 KiB) Zobrazeno 905 x
Jediný obchod co to měl takhle poskládáno který jsem našel.
http://www.cabelas.com/product/Shooting ... t104516280

Pokud neobchoduješ z US pravidelně (vyřízený Paypal atd.) tak doporučuji někoho místního. Buď Anděl, Louny nebo tady na foru to myslím je dobrá nabídka.


Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 30 led 2011 23:23

Podivej, kazdy na to ma svuj nazor. kazdy priorituje neco jineho. Ja si velice vazim sveho volneho casu a tak ho nehodlam ztracet prebijenim pistolovych razi na jednooperacnim lisu, nebo na nejakem viceoperacnim levnym. Jako ve vsem plati ze nejsem tak bohaty abych si mohl kupovat levne veci, tak v prebijeni a strelbe vubec, to plati dvakrat. ale jak rikam, kazdy na to ma svuj nazor.
Pokud se nevenujes IPSC strelbe, kde vykropis tisice naboju a jeste je potrebujes dostat na nejaky "faktor" tak dle meho nazoru, se prebijet nevyplati.
uz to tu bylo napsano nekolikrat, ze spocitat naklad na komponenty umi kdejaky tydyt a rici ze ho naboj prijde na 2kc. OK. ja to vidim tak, ze nad tim musim stravit cas shanenim zavazicek, osiranim se tavenim olova a odlivanim do kokil, kde stejne kvalitni strelu neudelam, mazanim a co ja vim co vse. mimo to ze olovo je jedovate. pak vlastni cas na prebijeni. K tomu mas vstupni naklady. Nekdo tu psal 8.000kc za nejlevnejsi shit jako je Lee. (myslim si ze je k tomu daleko vic veci, jako treba suplera, kalibr na kontrolu naboju apd.) dejme tomu ze usetris 2kc na 9mm. tak musis vystrilet 4.000 naboju aby se ti zaplatilo vybaveni. Jak dlouho budes delat 4000ks naboju?
ja je udelam rekneme za 6 hodin. ja ale tech 6 hodin radeji stravim na strelnici a vydelam si tak rekneme 700ks 9mm luger. normalne v obchode. nevidim v tom zadnou usporu.
Ale tak jak jsi polozil otazku ty.
nejvetsi naklad je vzdy strela. nevim na kolik prijdou doma odlevane strely. ale dostat plastovanou strelu za 1kc je asi uz dnes nemozne. poteflovane olovo nebo jinak osetrene, opravdu nevim.
zapalka (zalezi jaka, vse mezi .60kc a 1kc), nbc asi poridis ze si nakoupis originalni naboj a nbc ti zustane. takze si zapocti cenu naboje (rekneme 5kc 9luger?) prebijes 10x tak to mas .50kc (nebo je posbiras na strelnici) u jinych razi je urcite budes muset koupit. ale dnes jsou strelnice dost cisty, protoze i PCR sbira a dava do sberu. no a pak mas prach, do 9Luger das nejakych 0.3g kolik jich udelas z 1kg? radove 3300ks nevim kolik stoji cesky prach, pac ho nepouzivam. Vihtavuori stoji 1kg asi 2.800kc (pistolovy je drazsi nez puskovy) takze asi .85kc za prach.
takze naklad na vyrobu naboje te prijde asi na 2kc + strela. (pri levnejsim prachu reknem 1.5kc)
takhle si vypocitas vsechny naboje. upravis jen mnozstvi prachu (prumer z tabulek) mnozstvi olova.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: přebíjení

Příspěvek od Alfonss » 31 led 2011 14:38

Ona to není tak jednoduchá matematika použitelná univerzálně. Pokud někdo vydělává 50k a je pořád v práci, přebíjet se mu nevyplatí, resp. na to nemá ani čas a raději si náboje koupí. Pokud někdo nosí domů 12k měsíčně, má pevnou pracovní dobu a nemá nárok mít zaplacený přesčasy, či nějakej přivýdělek, je jasný, že má prostě dost volnýho času a přebíjet se mu vyplatí i kdyby na náboji ušetřil blbou kačku....
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 31 led 2011 16:43

Jak jsem rikal, kazdy ma na to svuj pohled a sve priority.
Ale neznam nikoho na koho by se hodil tvuj popis. (ten nizko prijmovej). a ten kdo vydelava vic penez, tak se mu prebijet ekonomicky samozrejme nevyplati (ale to si myslim ze nikomu, jak jsem jiz napsal) ale zase muze utratit vice penez za sveho konicka. tj. lepsi a presnejsi zbrane a skonci u prebijeni protoze bude chtit lepsi vysledky.
Ale pokud vydelava hodne, tak si na to prebijeni vcetne vyvoje munice, nekoho zaplati, koupi mu i ten vercajk. Nekoho kdo si vydelava treba tech 12k. :-)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: přebíjení

Příspěvek od Alfonss » 31 led 2011 17:14

Toho nízkopříjmovýho jsem uvedl jako příklad.

Já třeba kule odlívám sám, byť nemám moc času, ale dělám to z čistě ekonomických důvodů a také proto, že je problém sehnat za rozumnou cenu slušné střely - proto si je dělám sám. Střelu odliju za cca 40 halířů (materiál + energie), zápalka WSPM 60 halířů, prach Wihtavuori 80 halířů, hylzna 1x vystřelená 1,30 (ale ta se dá mnohokrát otočit).

Výsledek je náboj v nejhorším případě (pokud hned ztratím nábojnici) za 3,10 Kč. V okamžiku, když vybouchám ročně 20 tisíc nábojů, tak úspora oproti kupovanému náboji, který stál naposled kdy jsem jej kupoval 8 Kč (bavíme se celou dobu o 40 SW), činí 98 000 Kč, což není malej peníz a úspora je to vcelku slušná. Zatím si na to čas tak nějak, sice horko těžko, ale udělám...

Druhá věc je ta, že náboj, který potřebuju pro svoji zbraň (krátká hlaveň s kompem) se prostě koupit nedá a já nehodlám střílet nábojema, které by dělal nějaký jiný přebíječ - chci střílet, ne závadit :)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 31 led 2011 17:59

tak ja 40 taky prebijim. ale olovo nestrilim. Mluvil jsem o nejrozsirenejsi razi, a to je 9mm.
Jak rikam, je to individualni. znam lidi co prebijeli 9mm na jednooperaku a strileli soutezne.
pro mne je prebijeni vzdy primarne ziskani optimalniho naboje, nebo kseft. Ekonomika naboju pro vlastni spotrebu je asi az to uplne posledni. protoze to je konicek tak se do toho cpou proste penize. a kdo chce setrit na konicku,at si najde jinyho. nekdo ma treba zase konicka udelat co nejlevneji s nemensimi nakady naboje. nevim.
Kdyz na to nemam tak si nekoupim drahou razi. Je to stejne jako si koupit ferrari a predelat ho na plyn a rikat ze mi to zere 1kc na 10km a pri ceste na dovolenou pod stan do recka usetrim pul mega.
ja mam 2 9mm a 40sw pro pracovni ucely. vzivote by mi nenapdlo chodit se zasobnikem plneho olovenych strel.
proste kazdy clovek ma zbran z nejakoho sveho duvodu a kazdy k tomu ma svuj osobity pristup.
Liti olova doma necham bez komentare.
Nicmene si myslim, ze bys mel spocitat kolik ti ta picka zere proudu, jaka je efektivita (produkce strel na hodinu) jak zarucujes konstantni teplotu olova kdyz ho lijes do kokily (reknem mezi prvni a posledni) atd.
Ale zase ja jsem extremista a vadilo by mi to. Nekomu zase ne.
Myslim si ze je to nepodstatne. ten kdo si mysli a je o tom tim padem presvedcen protoze to bere jako konicka, tak bude tvrdit ze se mu to vyplati (ekonomicky) nekdo jako ja, koho nebavi tahat za paku a delat patrony jen aby jich mohl za stejne penize druhy den vice vystrilet, to uspora neni a dela to ne kvuli vice vystrilet, ale k vuli jinemu uspokojeni, tak bude rikat, ze pri porizovacich nakladech a casem nad tim stravenym, se mu to ekonomicky nevyplati, ale vyplati se mu to protoze je to jeho konicek a ten je vzdy ekonomicky prodelecny (pokud hobby neni prace).
To je muj nazor, muj pocit a ten nikomu nevnucuju. kazdy by si mel ujasnit co to vse obnasi, co do toho bude investovat (nejen financne, ale i casove, zdrvotne prostorove) a pak si to porovnat a dle toho rozhodnout.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: přebíjení

Příspěvek od Alfonss » 31 led 2011 18:32

Mě přebíjení a lití bytostně nebaví, ale dělám to kvůli těm uspořeným 98k ročně a proto, že prostě potřebuji extra náboje pro moji zbraň :wink:

Co se týče lití olova doma, jak jsem říkal, střela mi vyjde na cca 40 halířů včetně energie, za hodinu jsem schopen ulít 600 střel, kdybych měl dvoje kleště, bylo by to nejspíš ještě tak o třetinu víc. Co se týče kvality střel...teplotu samozřejmě hlídám teploměrem, lítá mi cca 50 F rozptyl hmotností střel mám 1 grs a na 50 metrů se to dá udržet v kolečku 10 cm a největším limitujícím faktorem jsou stejně ještě pořád moje ruce. Pro moje potřeby více než použitelné :wink:

Devítku bych ovšem taky nepřebíjel, pokud bych nestřílel open...
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 31 led 2011 20:05

Jo to beru. Normalne vysvetleny duvod prebijeni pistole v relativne drahe razi.
z toho si kazdy muze odvodit jestli se mu to vyplati nebo nevyplati. Zacne premyslet co to vse obnasi, kolik toho sam vystrili atd.
Nejhorsi vzdy je, kdyz se proste zacatecnikovi rekne, na tom usetris, prijde to na tolik a tolik. :-)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Kubajzz » 31 led 2011 20:49

Můj švagr má už asi deset let saténovou pětasedmu a k ní má taky lis. Prostě ho chtěl, tak si ho koupil. Vystřelí tak 50 nábojů za rok, které si vždycky sám vklídku přebije.
Takže se vším všudy ho jedna rána vyjde tak na padesát korun. Přesto je to naprosto spokojený člověk. Nějaká cenová výhodnost je mu úplně šumák... :)
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: přebíjení

Příspěvek od edelweiss » 31 led 2011 21:03

Tak to už je extrém:-) Já 9mmL raději koupím, ve finále devítky ani moc nestřílím, zato .44 rm těch je furt málo a to sem na to složil automat:-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 31 led 2011 21:12

no vzdyt ano, kazdy k tomu ma svuj pristup a prebiji ze svych vlastnich duvodu. ale v drtive vetsine je to nerentabilni. A proto rikam, ze to neni jen o komponentech ale o vsem kolem. Verim kdyby tvuj svagr prebijel kvuli uspore, tak proste prebijet nebude. Ale prebiji kvuli necemu jinemu a kdyz veme komponenty a jejich cenu, tak tu muze smele rikat, ze ho to prijde na 3kc a ti co zvazuji prebijeni pro usporu, reknou: super, usetrim jdu do toho. Pak zjisti, ze naklady jsou takove a to koupi levne veci a pri vice objemovem prebijeni, prijdu na to, ze to neni to prave orechove a ze chteji lepsi, rychlejsi presnejsi apd. nakoupi drazsi a tak to jde dokola. A uz to neni tak rentabilni, ale zase budou tvrdit ze ano, protoze nepocitaji vstupni investici, cas, misto co tomu musi vyhradit, uklid atd.
Proto jsem o tom zacal psat, ze to neni jen o tom nakladu tech komponentu, pokud chci prebijet z ekonomickych duvodu. Samozrejme ze jednoduchym vypoctem si zjistim kolik musim prebit aby se mi to vratilo a zaclo to byt zajimave. ale pak se clovek muze dostat do schizofreni situace, kdy zjisti, ze tolik patron
1. nestihne prebit
2. nestihne vystrilet
3. nemuze si dovolit byt nastrelnici dostatecne dlouho
a zacne mi trauma ze tento tyden nevystrilel potrebny pocet prebijenek a uz prodelava. :-)
jasne prehanim. ale kdyz ctu dotazy a uvahy o tom jak kazdy pocita desetikoruny pri nakupu a pak provari tisice pri nakupu prebijeni ci na strelnici. tak nevim co si o tom mam myslet.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od JirkaS » 31 led 2011 22:13

Já mám turret de luxe, přebíjím 9mm Luger, střílím jen olovo (bohužel jsou střelnice kde se dá střílet jen olovem). Sbírám nábojnice, přebírám je, peru, suším, znovu přebírám, přebíjím rychlostí asi 150 za hodinu. Za měsíc vystřílím cca 300 nábojů. A všechno to dělám proto, že mě to baví :wink: . Je to prostě součást mýho koníčku. Cena za materiál je dneska 2,05 Kč (9L subsonic 147grs FPBB/3.2grs S011, 4.4mmS&B, faktor 140). Za rok a půl co si přebíjím sem měl jednu (SLOVY JEDNU JEDINOU) závadu způsobenou střelivem (špatně zalisovaná střela - dlouhý náboj, nedovřel závěr). Kdyby se mně někdo dneska ptal, jestli bych si ten lis kupoval znovu a věnoval svůj čas přebíjení, tak bych řekl že rozhodně ano. Finanční úspora u 9mm Luger není pro mně rozhodující, jde o radost z výsledku a dobrý pocit.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 31 led 2011 22:47

:-)
Naprosty souhlas, delas to protoze je to tvuj konicek, a kdyz te bude stat patrona do urciteho limitu, tak to budes delat dal. Delas to protoze te to bavi. konec tecka.
Mne treba kratka nebavi ani prebijet ani strilet. delam to z nutnosti prace. takze bud mam klienta ktery mi plati natolik dobre a je casove narocny tak ze jdu a naboje proste kupuju. nebo je kupuju :-) 9mm nebo si prebijim 40sw.
45 prebijim vzdy, protoze mi jde o presnost a strely vzdy kupuju. nikdy by mi nenapadlo si odlivat (Alfonss promine, neni to osobni, je to jen nazor) odlivani je proste uz pro mne zoufalost a tragedie. Ano pokud si koupim tavici pec za 200k (Netopyr ji po mne jednou chtel dovezt, nemohu tu firmu nalezt) tak si budu odlevat a zaroven to budu prodavat aby se mi to zaplatilo, nebo budu muset byt tezce zavodou abych si to jako konicka poridil. ale mne zase odlivani strel nebere, asi bych to investoval do neceho jineho co mi vic bavi, treba do fotaku.
a pokud se bavime o prebijeni puskovych, tak tam snad nikdo, mimo myslivcu (ale ti kupuji prebijenky hrozne kvality a jsou s nimi spokojeni, protoze jsou levnejsi) z duvodu uspory neprebiji.
ale sam zvazuji vyrobu vlastnich strel. ale urcite ne odlivanych ale lisovanych. naklad pokud nebude prodej, bude takovy, ze se v zivote nezaplati. protoze nez se vrati naklad na matrice a lisy, tak odstrilim xy hlavni, a hlaven za ca 20k se zase prodrazi. :-)
proto rikam tem co premysli o prebijeni z duvodu uspory at si to hezky vse spoctou a rozmysli.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: přebíjení

Příspěvek od Alfonss » 01 úno 2011 13:01

Alfonss promine, protože mě taky ještě před 3 lety nenapadlo, že budu odlívat a souhlasím, že je to pro mě také zoufalost a tragédie, která mě navíc opravdu nebaví. Začal sjem to dělat proto, že začal být problém sehnat slušný střely za rozumnou cenu. Rozumné ceně neříkám 3 Kč a šišatýma střelama za 1,40 Stříelt nehodlám, takže nastal okamžik pro "urob si sám" :(
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: přebíjení

Příspěvek od navip » 01 úno 2011 13:32

Prostě stále platí s výjímkami,kdy si někdo něco dokazuje,nebo zdravotní příčiny, že přebíjením neušetříš ale mnohem víc si zastřílíš :D
Odpovědět