Otec postrelil triletou dceru, v nemocnici zemrela

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Vik

Příspěvek od Vik » 25 lis 2007 11:46

Žiškovák: Nespoléhej se na to že máš revolver. Chvilkové selhání mozku může přinést naprosto neočekávané věci.
V thredu výstřel po x-té vedle na foru pustili chlupa dva experti, jak se to dá udělat "snadno a jednoduše".


maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 25 lis 2007 14:25

ne,děti nemám a nevím jaký to je,ale uvaž-je to voják a jeho žena to věděla,takže nedělal nic špatného,pokud manipuloval doma se zbraní a pokud nechtěně někoho zabil,pak je to prostě vis maior,zkrátka osud a na ten jsme všichni krátcí.Pokud ho budou stíhat,tak ho budou stíhat za nic a pokud ho odsoudí,pak si z toho,který byl jako voják dosud pilířem státu a tedy i těch soudců,udělá stát nepřítele.Jelikož si policie ani soudy nevidí ani na špičku nosu,není možné po nich chtít žádnou hlubší úvahu,třeba že s tou zbraní doma manipuloval kvůli jejich korytům a ne z vlastní libosti a tudíž budeme zase svědky,jak někomu v jeho těžké situaci stát ještě přitíží.
Doufám,že až se s tím vším ten voják srovná tak jim za to ve vhodnou chvíli zakroutí krkem.
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 25 lis 2007 20:44

2 maldigola
Ty mluvíš,jako by se zas tak moc nestal :shock:
On by měl jako pracovník ozbrojený složky zvládat manipulaci se zbraní na 110%.
To co se stalo nebyl osud ale selhání faktoru.Lidského.
Nechci z něho dělat zločince a vraha ale tak to prostě je.
Přesto si myslím že by to měli tiše uzavřít,protože mám malou dcerku a při představě,že bych jí střelil,natož aby na následky umřela,s tím bych asi žít nedokázal.Ten už je potrestanej dost
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 lis 2007 21:19

To-Pajda
Souhlas taky mám svišťa a stát se mu něco tak to asi neodplácnu.Takže teorie bezdětných ,,tvrďáků´´ beru jako blábolení nevědomých.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od BETTER » 25 lis 2007 23:58

Co se týká otázky manipulace se zbraní, je snad scela jasná a bylo o ní už řečeno mnoho na fóru. Ale stát se to může komukoliv z nás. Jen si dejte ruku na srdce a vzpomeňte si kdy jste udělali chybu v manipulaci se zbraní vy :!: byť jen i malou, ale stala se. Pokud se vám nikdy žádná ještě nepřihodila, neznamená že nepřihodí. Čím více člověk manipuluje se zbraní, tím větší riziko že tu chybu udělá. Jemu se přihodila a nezapomene na ní do konce svého života. Myslím že je to dostatečný trest! Je mi zevšeho nejvíce líto té tříleté holčičky (mám doma také tříletou dceru) ale lituji jak tu matku tak i otce. :cry:
Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
Žižkovák Karel

Bezpečnost

Příspěvek od Žižkovák Karel » 26 lis 2007 00:50

Viku,
máš samozřejmě naprostou pravdu, že spoléhat na to, že zbraň je zcela "bezpečná", by mohla být smrtelná chyba. A to i v případě revolveru. Nebo Glocka, kterým svoji dceru zabil ten voják.

O tom patrně celá tahle šílená tragédie je.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 26 lis 2007 11:48

Mě tu spíš zaráží fakt, že to byl voják se zkušenostmi ze zahraničních misí a pistole zn. Glock - už to samo o sobě by mělo značit blbovzdornost. Nějak si neumím představit náhodný výstřel z Glocka - musel mít v komoře a prst (něco) na spoušti. Nebo možná nějaký domácí kutil.....
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 27 lis 2007 18:00

Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 27 lis 2007 21:44

To-Silencer
To že je to voják neznamená ani zkušenosti ani střeleckou motoriku.Za své působení v ačr.sem poznal hromadu lidí co dělaly u vojáků,podle toho veleli a ovládaly zbraně a techniku.Což je nevyloučilo z misí protože tam měli plat a o ten jim původně šlo.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 28 lis 2007 16:49

Silencer píše:Mě tu spíš zaráží fakt, že to byl voják se zkušenostmi ze zahraničních misí a pistole zn. Glock - už to samo o sobě by mělo značit blbovzdornost. Nějak si neumím představit náhodný výstřel z Glocka - musel mít v komoře a prst (něco) na spoušti. Nebo možná nějaký domácí kutil.....
Naprostá většina nechtěných ran vyšla tak, že někdo stiskl spoušť, lhostejno jakej kvér to byl.

Většinou se to stane u ran jistoty, méně často při hraní se zbrní, nebo čištění.
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 28 lis 2007 20:35

A proto bicí kohout vypouštim palcem :lol:
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 09 pro 2007 13:42

my co nemame vypousteci paku tak musime :D
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
pavelll

Příspěvek od pavelll » 12 pro 2007 23:01

už jsem to psal vedle ale nedá mi to, sice se opakuji, ale machrovat se zbraní před dětmi, rodinou atd. , tak to bych si teda nikdy nedovolil a zvlášť když je to prof. voják , tohle prostě nepochopím, kampak se poděly základy bezpečné manipulace a odnesla to nevinná holčička, dost velká daň za velký ego :( , detaily neznám , ale tohle je hnu.... a jsem dooost znechucenej
Odpovědět