Otazky pro Myslivce a lovce

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 28 pro 2006 18:02

V Karviné v parku jsou daňci a pávi. Teda aspoň loni, když jsem tam byl. 8)


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 pro 2006 23:10

Kdysi tam byli bílí jeleni.
Jsem tam chodil jako děcko po nich házet žaludy. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 31 pro 2006 12:21

Zpět k tématu. Jak se z pozemku stane honitba? Je to nějak automaticky, nebo je třeba sepsat smlouvu s mysliveckým sdružením? Je možno pozemek z honitby vyčlenit?
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 31 pro 2006 15:08

Ja mam teda za to ze honitba je i moje zahrada, kdyz mi sem skoci stvana srna, tak mi za ni podle zakona klidne skoci i lidovi bouchalove. Pokud se pletu, vyvedte me z omylu...Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 31 pro 2006 15:36

Tvá zahrada pokud je pevně oplocena tak honebním pozemkem není.Ovšem to neznamená že když Ti na ni například při honu spodne střelený bažant ,že je Tvůj, ba naopak jsi povinen ho vydat.Na Tvou zahradu bez souhlasu nesmí žádný myslivec vstupovat.pozemek můžeš nechat vyjmout z honební plochy ale pokud nebude oplocen nebo řádně označen může se stát že se na něm bude lovit.Vyjmutí musí být zdůvodněno např.změnou na stavební pozemek nebo oploceného sadu. Musí být vyměřeno geodézií a schváleno krajským ůřadem. Tolik ve zkratce.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 31 pro 2006 15:38

Tvá zahrada pokud je pevně oplocena tak honebním pozemkem není.Ovšem to neznamená že když Ti na ni například při honu spodne střelený bažant ,že je Tvůj, ba naopak jsi povinen ho vydat.Na Tvou zahradu bez souhlasu nesmí žádný myslivec vstupovat.pozemek můžeš nechat vyjmout z honební plochy ale pokud nebude oplocen nebo řádně označen může se stát že se na něm bude lovit.Vyjmutí musí být zdůvodněno např.změnou na stavební pozemek nebo oploceného sadu. Musí být vyměřeno geodézií a schváleno krajským ůřadem. Tolik ve zkratce.
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 31 pro 2006 16:10

Bílá srna byla 20 Km od Plzně na sever, ale je tomu už asi 8 let. Viděl jsem jí 2 x. Klidně se ukazovala, moc dobře věděla že po ní nikdo nestřelí. Jako většina zvěře zvyklé na dnešní ruch byla v klidu, dokud u auta nezhasnul motor.
Walther P99C AS, CZ 550, S 631
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 31 pro 2006 18:25

Aha, takže můj pozemek je asi honitba. Sice vůbec netuším které myslivecké sdružení ji obhospodařuje, ale to je celkem jedno.
Chci předejít případnému konfliktu, který možná vznikne, když budu na své parcele provozovat střelbu ze vzduchovky. Mám to totiž asi 200 metrů před posedem. :!: :?
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 31 pro 2006 19:23

nohavica stanislav> aha, diky za osvetleni :) o zastrelene bazanty ani jinou zver nestojim, nerad bych chytnul nejakeho parazita z masa nebo si rozlamal zuby na brocich. Nicmene, kdyz mi na oploceny pozemek skoci napr. ta srna, muzu ji defacto poskytnout azyl pred lidovym bouchalem? Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 31 pro 2006 20:52

Pokud by se Ti něco takoveho přihodilo tak v naprostém klidu otevři branku a nech ji až sama odejde ,jinak ji chytne amok a s rozběhem začne mlátit do oplocení a bud se zabije nebo těžce zraní . Jinak si můžeš na svém pozemku střílet se vzduchovkou kolik chceš ale musíš zajistit bezpečnost.
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 01 led 2007 09:22

Obhospodařovalo by ji to sdružení které Ti platí nájem. Jinak by ses to měl dozvědět (jestli to je nebo není honební pozemek) na místně příslušné obci s rozšířenou působností, Odbor životní prostředí, úsek myslivost.
Walther P99C AS, CZ 550, S 631
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 03 led 2007 17:31

Anorektik: Aha, díky. Žádné sdružení mi nic neplatilo, a já ani nic nechci, takže ideální stav. :) Pokud se jim má střelba na terčíky nebude líbit, mají smůlu. :twisted:
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 06 čer 2007 15:20

mam takuto otazku: ako je to s pouzitim polovnej zbrane (brokovnice) pri slavnostnej prilezitosti, konkretne na pohrebe (napr. polovnika, lesnika) - parkrat som bol svedkom cestnej salvy zo 4-5 zbrani. strielali registrovani polovnici ostrymi, lebo bolo daleko hore v korunach stromov pocut dopad brokov. je to legalne?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 čer 2007 16:45

Legální to je, pokud je hřbitov honitba. :wink:
Nebo leda by stříleli do rakve a pak by se to mohlo brát jako dostřelná rána. :wink:

Ale vážně, IMHO to legální není, ale na druhou stranu je to lidsky pochopitelné. Takže dokud nikoho netrefěj nebo se toho nechytne nějaký aktivní blbeček, tak se nic neděje.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 07 čer 2007 15:08

Čestné salvy by se měly pálit slepými náboji,jenže je problém je do brokovnice sehnat.Tak se to obvykle řeší velmi drobnými bročky z Itálie 1,2 mm. Ty když padají zpět na zem jsou jako rozprášená hrst písku.Já osobně nejsem zastánce čestné salvy jenže myslivců kteří umí fanfáry na lesní roh je málo.Hřbitovy jsou z honiteb vyjmuty ze zákona,proto se na nich nesmí provádět lov.
Aquila non captat muscas
Odpovědět