Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
juri

Příspěvek od juri » 26 led 2006 03:12

xlibor píše:
juri píše:
xlibor píše: No to ne, protoze nevypada moderne :lol: .

Ale rana z takej perkusnej .45 je trochu ina káva ako nonivamid nie? :D
Tak tak...vsak to taky neni muj nazor....to byla jen predzvest, jaka bude asi nesledovat odpoved :) .
a z takou .75kou spravím z utočníka dvoch :lol:


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 26 led 2006 10:37

juri píše:a z takou .75kou spravím z utočníka dvoch :lol:
To není dobrý nápad. Považ, že tím vlastně zdvojnásobíš počet útočníků :lol: .
Bum

Příspěvek od Bum » 26 led 2006 11:07

Načo je v tých plynovkách vlastne ta prepážka? Pretože v niektorých je a v iných zase nieje.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 26 led 2006 11:19

Že by někde byla a někde ne, to slyším poprvé v žiotě. Pokud vím, tak jsou všude (s výjimkou poplašňáků, co nemají osově průchozí hlaveň- tam je přepážka zbytečná. Ale těch pokud vím moc není.).
No a její účel je celkem jasný- zabránit právě tomu, aby z toho šla vystřelit "ostrá"- šlo by to jistě i jinak, ale zneprůchodnit hlaveň je nejefektivnější. Další prostředky jsou již zmíněné mizerné materiály, nesouosost hlavně a komor u revolverů a ráže plynových nábojů, které zpravidla úmyslně neodpovídají rážím ostrých nábojů (9 mm je zřejmě výjimka). Zpravidla se tyhle prvky kombinujou. Přepážka v hlavni brání i vystřelení "podkaliberního" náboje (jako když někdo z W PPK 9 Br. omylem odpálí 7,65 Br.), což by jinak možná jít mohlo a třeba by se to ani nertoztrhlo (protože kule by v hlavni čvachtala a nevzniknul by tak vysoký tlak).
Uživatelský avatar
Salamoun
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2006 11:16

To BUM

Příspěvek od Salamoun » 26 led 2006 11:20

V plynovkách je přepážka proto,aby tam nějakej koumák nenaládoval něco,co tam nepatří,případně když tam ten doveda dá něco před klasický plynový náboj,tak aby to nevylétlo,druhá překážka je vyosenost,zase když tam někaký koumes dá něco,co tam nepatří,tak to nikomu moc neudělá ,akorát to střelcovi idiotovi učeše pěšinku po roztržení laufu!
Přemýšlím jestli má cenu diskutovat o takovejch ptákovinách,zkrátka naládovat i čistě teoreticky do plynovky ostrej je hloupost.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 26 led 2006 11:34

O tom, že to kromě střelce nikomu nic neudělá, se bohužel dá pochybovat- střepiny budou lítat hodně daleko a dost velkou rychlostí :cry: . Ale nezafunguje to jako ostrá zbraň- tj. zmrzačí to střelce, možná i někoho, kdo bude stát vedle něj, ale PRAVDĚPODOBNĚ to neublíží tomu, na koho bylo stříleno (i když to závisí na tisícovce naprosto nepřevídatelných faktorů- zejména na vzdálenostech mezi osobami).
Je to zkrátka vážně volovina, dokonce i teoreticky.
Bum

Příspěvek od Bum » 26 led 2006 11:59

Nešlo mi o to naládovať plynovku ostrými, lebo to je nezmysel, ale iba o princíp že z akého dôvodu tam ta prepážka je.
joot

Příspěvek od joot » 26 led 2006 14:39

Bum píše:Nešlo mi o to naládovať plynovku ostrými, lebo to je nezmysel, ale iba o princíp že z akého dôvodu tam ta prepážka je.
Já ti nevím, ale kdybyses nad tím zamyslel, tak by to snad i bylo jasný. Tohle téma je jinak dost výživný.
Bum

Příspěvek od Bum » 26 led 2006 16:11

To Joot: zamýšľam sa či tá prepážka tam nie je z toho dôvodu aby záver mal silu a natiahol sa.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 26 led 2006 17:03

Bume jsi zjevne bud VELICE NEinteligentni nebo provokater!Takovou hovadinu napsat nekolikrat po sobe...Je to proto ze je to zbran volne prodejna od 18let,upravena tak aby nebyla schopna zabit cloveka,(nikdo tu nereste jestli to jde nebo ne jen jako priklad)Je to delane na zabavu,sebeobranu a musi to vyhovovat zakonum a ne jako likvidacni prostredek,tak si proto.Vis proc ma ridicak taky vic skupin?Nebo jezdis na skupinu A s T72 ci OT?
Kdyby se me dement zeptal jestli si muze koupit letadlovou lod protoze uz jel vlakem a mysli ze na to ma tak to pochopim ale tohle?
joot

Příspěvek od joot » 26 led 2006 18:04

Bum píše:To Joot: zamýšľam sa či tá prepážka tam nie je z toho dôvodu aby záver mal silu a natiahol sa.
No nejspíš je celej průřez včetně přepážky spočítanej/vyzkoušenej tak, aby to fungovalo. Ale primární funkce je ta bezpečnostní.
Bum

Příspěvek od Bum » 26 led 2006 19:51

No a vooo tom to je :-)
Důchodec

Příspěvek od Důchodec » 31 led 2006 16:29

No gdysi dávno v temnejch dobách socializmu sem jako školák sehnal revolver na poplašňáky. Jelikoš sem byl ještě dítě, nenapadlo mě nic jinýho než vodvrtat přepážku v hlavni a přepážky v komorách ve válci. A ládovat do toho .22 LR. No a střílelo to světe dif se úplně bez problémů. Ve škole sem byl tehdá za nebespečnýho psychopata (přecijenom holt sem byl jedinej gdo chodil do školy vozbrojenej...) ale aspoň si nigdo nedovoloval. Zbraň fungovala asi dva roky (chodili sme tehdá střílet do starýho lomu), potom ruplo péro na kohoutu a bylo tak atypický že sem nesehnal jiný. Leželo mi to doma a nakonec sem to zahodil (s přibejvajícím věkem sem se začal bát vothalení). Dneska by mě to ale už rozhodně nenapadlo, protože vim, že sem měl sprdele kliku že to ten buben vydržel. I dyš to byly jenom malorážky, tak dyby mi to bouchlo doxichtu, moch sem bejt s toho slušně poďobanej. Nicméně už tehdá by mě rozhodně nenapadlo bastlit něco z velký plynovky a rvát do toho 9mm ! Tehdá sice plynovky nebyly, ale i dyby byly vim že bych z toho měl strach.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 31 led 2006 19:10

Důchodec píše:No gdysi dávno v temnejch dobách socializmu sem jako školák sehnal revolver na poplašňáky. Jelikoš sem byl ještě dítě, nenapadlo mě nic jinýho než vodvrtat přepážku v hlavni a přepážky v komorách ve válci. A ládovat do toho .22 LR. No a střílelo to světe dif se úplně bez problémů. Ve škole sem byl tehdá za nebespečnýho psychopata (přecijenom holt sem byl jedinej gdo chodil do školy vozbrojenej...) ale aspoň si nigdo nedovoloval. Zbraň fungovala asi dva roky (chodili sme tehdá střílet do starýho lomu), potom ruplo péro na kohoutu a bylo tak atypický že sem nesehnal jiný. Leželo mi to doma a nakonec sem to zahodil (s přibejvajícím věkem sem se začal bát vothalení). Dneska by mě to ale už rozhodně nenapadlo, protože vim, že sem měl sprdele kliku že to ten buben vydržel. I dyš to byly jenom malorážky, tak dyby mi to bouchlo doxichtu, moch sem bejt s toho slušně poďobanej. Nicméně už tehdá by mě rozhodně nenapadlo bastlit něco z velký plynovky a rvát do toho 9mm ! Tehdá sice plynovky nebyly, ale i dyby byly vim že bych z toho měl strach.
To už snad nezaslouží komentáře. Žeby Vám ta psychopacie zůstala nadosmrti?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
xy

Příspěvek od xy » 21 úno 2006 15:25

a co kdyz dam do hlavne kulicku z loziska a strelim slepym....urwe to hlaven? :twisted:
Odpovědět