Orientacni cena kompletniho ziskani ZP?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od ladaj » 07 pro 2010 15:27

Martaskatap: jestli myslíš kurz, tak nejblíž to máš do Otrokovic - Guncenter. Cena 1200, oficiálně nějaká hodina. Ve skutečnosti je to tak 5 hodin. Kurs se skládá z 80% historek starého kovboje, zbytek tvoří sadistická výuka střelby: - stržené rana = přetažení střelce palicí ;-)

Reálně: v té první části se za účelem bezpečné manipulace jsme měli plný pult krátkých, rozebírat, ptát se a pokecat můžeš o čemkoli a nad čímkoli (výběr zbraní je GC fakt slušný) + malorážka a dvojka. Střelba 50x z devítky dle výběru (možno i jiná ráže s příplatkem za dražší žrádlo) s tím, že pokud jsi nestřílel, tak tě to v rámci možností naučí ("nabuší...", viz výše), 5x malorážka (po domluvě by jistě šlo počet i znásobit), 4x brokovnice. Jako bonus v ceně si nějaký den těsně před zkouškama můžeš dojít k pultu, vyskládají ti zbraně a zopakuješ si manipulaci. Pokud nejsi chudý student, tak cena je v pohodě, i s ochotným kamarádem bys za stejnou "porci" zaplatil přes polovinu toho za střelnici a náboje, případně další stovky za půjčení zbraní, které by kámoš neměl.

Zkoušky ve Zlíně paráda a za hubičku, 300 komisař, 150 střelnice, 50 zbraň a střelivo. Byli jsme (19.11.) tři, všichni test na 100%. Komisař pohodový chlapík, manipulaci i střelbu jsme vzali hodně z rychlíku a pohodově... ale myslím, že jsme uměli všichni dost i pro případ, že bychom vyfasovali pedanta. Tož tak. Na střelnici na Vršavě nad Kaufáčem ve Zlíně mi nabízel "rychlokurs" za pár stovek, ale funguje tam asi jen o víkendu, nestřílela by se brokovnice a celkově by to bylo asi dost zrychlené.


Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od mocima » 17 pro 2010 12:59

Nejaktuálnější info ze zkoušek v Uherském Ostrohu (asi 2 hodiny staré).
Testy, když tomu věnuje nějaký čas a projde si je na zbranekvalitne.cz, udělá i největší jantar. Jak psal dřív Art, stačilo přečíst prvních pár slov otázky a věděl jsem odpověď.
I tak přes testy prošla asi jen polovina uchazečů. :?: :!:
Vzhledem k tomu jaká byla kosa, tak praktická část spočívala jen v dodržení bezpečnosti. Trefit ve větru a -10 st. C se dalo, ale musel se člověk trefit do frekvence cvakání zubů. Komisaři byli zmrzlí, takže jestli jsem malorážku trefil vůbec všechno do terče vůbec netuším a oni z toho moc nedělali.
Rozborku jsme raděj ani nezkoušeli, aby jsme v tom mrazu něco neulomili. :) Ale nebyl jsem na stavech celou dobu, tak možná někdo něco rozebíral.

Takže žádná trága, velmi vstřícní a příjemní, vše v pohodě.

Jinak cena za ZP, ať nejsem OT:
1200 ,- příprava v Guncentru (nově už 1400 ,-)
800,- zkouška
500,- doktorka (to je mazec za blbé razítko)
3 x 500,- za skupinu
--------------
4000,-
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od DrobasMirek » 25 led 2011 15:22

už se to šrotim měsíc a furt mi to neleze do hlavy.. takový ty věci ohledně komisařů, skupin atd mám zmáknutý.. teď mě pruděj ty dementní trojáky, trojáčky, trojákový dvojáček.. voe :lol: kdo se v tom má vyznat, serou mě s tim slovíčkařením :lol:

jinak nevíte někdo na jaký střelnici se dělaj zkoušky na Pze 4? na policajty se jdu hlásit až tak za týden
Monna
Příspěvky: 1
Registrován: 25 led 2011 16:17

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od Monna » 25 led 2011 16:56

Pokud někdo chce připravit na zkoušky, tak znám prima komisaře, který připraví na zkoušky, ale je to pro žadatele z Prahy a okolí nebo pro ty, kteří v těchto lokalitách pracují.
http://streleckaskola.websnadno.cz
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od dracekvo » 31 led 2011 11:36

DrobasMirek píše:teď mě pruděj ty dementní trojáky, trojáčky, trojákový dvojáček.. voe :lol: kdo se v tom má vyznat, serou mě s tim slovíčkařením :lol:
hele, já se to učil taky jak tatar. A pak když jsem dělal B a E, tak mi tam tyhle otázky úplně chyběli. Není to tak, že to tam má jen člověk co si dělá i C?
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od Bonanza » 31 led 2011 11:44

Dráčku, mělo by to tak být, s tím C.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od harrykv » 31 led 2011 13:12

To se mejlíte, na B to tam je taky. Brokovnici můžete mít i na sportovní střelbu.
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od BlackAdder » 31 led 2011 13:25

já mám pocit, že jsem tam nějakou otázku tady z těch kravin měl taky - B+E, varianta testu 31 :D
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od DrobasMirek » 31 led 2011 13:39

je to tam i pro ostatní skupiny, nejen pro C.. bohužel, ale už to docela dávám, mozek mi od školy asi fakt trochu změknul

jinak přátelé pokud ti z vás co ZP ještě nemaj budou shánět literaturu tak pozor co kupujete.. Knihkupectví se hemžej neaktuálníma knížkama a testama.. tušim, že poslední úpravy byly někdy v lednu? 2010.. vesele se prodávaji knížky a "učebnice" s aktualizací naposledy 2007..
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od WohlmuthOta » 31 led 2011 19:18

Pokud chcete papírovou literaturu, doporučuju pana Komendu www.rucevzhuru.cz , myslím že okolo 250,- vyšly 2 aktuální knihy - sada otázek, samozřejmě aktualizovaných podle nejnovější úpravy a praktická manipulace, také bezvadná kniha, je tam vše perfektně popsáno. Nebo elektronicky zbranekvalitne.cz Obě varianty jsou - dovolím si konstatovat, mezi těmi lepšími na trhu.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od DrobasMirek » 01 úno 2011 09:55

uplně nejlepší kombinace se mi pozdává elektronická verze ze zbranekvalitne.cz převedená na papír :mrgreen: už v tom nějaký pátek listuju. Výborný na tom webu jsou zkooušky nanečisto a zkoušení testovacích otázek.
Steady Lumpy
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2010 10:28

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od Steady Lumpy » 01 úno 2011 11:46

Pozor, "učebnice" s aktualizací naposledy 2007 se furt v Karlových Varech prodávají, tuším že prodavač na Čertáku vůbec netuší ;/

Jinak aktuální cena z K.V -

Cena za skupinu 500kč
Cena za test spůsobilosti 300Kč
Poplatek za střelnici + střelba 800Kč
Pro skupiny A,B,E tedy celkem 2600Kč
_______________________________
Nákupní povolení 100Kč
Registrace zbraně 200kč


V testu jsem měl otázky i pro C a D, dokonce i jednu ze zařazení nějaký podělaný pyrotechniky, tedy E, takže bacha na věc.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od BlackAdder » 01 úno 2011 12:03

chybí ti tam doktor (zdravot. způsobilost)...
Steady Lumpy
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2010 10:28

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od Steady Lumpy » 01 úno 2011 13:51

Pravda pravda, doktora jsem neplatil, proto jsem na něj zapomněl, máme firemní lékařku na paušál, tudíž ani netuším kolik je cena.
Naposledy upravil(a) Steady Lumpy dne 01 úno 2011 15:33, celkem upraveno 1 x.
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od LadaN » 01 úno 2011 15:07

Doklad o zdravotní způsobilosti (tedy jen od praktického lékaře) asi tak kolem 300 až 400 Kč.
Ovšem v případě, že praktický lékař uzná za vhodné Tě poslat na psychotesty to je asi tak o 1000 Kč dražší.
LEX www.gunlex LEX
Odpovědět