Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 11 pro 2016 08:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 203 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: optika na sa. vz.58
PříspěvekNapsal: 18 srp 2013 13:26 

Prosím poradte uplnému laikovi.. chci na svůj 858 pořídit nejaký držák na optiku.. Nejlepší by byl nejspíš kryt závěru od gunexpertu.. ale pro me fakt finančně uplně mimo!! cenově přijatelnější jsou držáky z boční strany.. ale vůbec netuším jak funguje jejich následná montáž. Spoustu těchto držáků je dealextreme.com ale nevím zda nejaký pasuje na 858 a jak je to s montáží.. děkuji za odpověd.. a neukamenujte mě tu!! :)

PříspěvekNapsal: 04 srp 2016 18:37 

Ahoj,
dlouho jsem pročítal tyto stránky a hledal nějaké vhodné řešené optiky na SA 58. Přiznám se, že jsem si původně zakoupil Aimpoint PRO, který jako asi jeden z mála kolimátorů obstojí. Funguje skvěle. Jsem ale již 70-tý ročník, orlí zrak jsem nikdy neměl, jsem v podstatě krátkozraký a absolvoval jsem laserové zákroky. Takže brýle nenosím. A právě proto jsem hledal optické zařízení, které mi zlepší obraz místa zásahu, a snad i obstojí na SA 58, a ke všemu se tam bude i dizajnově hodit. Dlouho jsem pročítal různé články a fóra, začal jsem hledat optiku ve východním bloku až jsem narazil a i díky těmto stránkám na výrobce z Ruska VOMZ a jeho Pilad P 3,5x20 C, což je v podstatě znovu zrozená civilní verze puškohledu z Mosina. Snad se nemýlím, případně mě opravte. Jedná se o velmi jednoduché zařízení, výrobce ho uvádí jako vhodné pro všechny ráže bez výjimky na krátkou a střední vzdálenost. V Rusku se dá sehnat v přepočtu za 1700,- Kč, ale bohužel jsem nenašel obchod s distribucí do zahraničí. Opět pomohla E-Bay a dnes mi z Ruska došel včetně poštovného za 2780,- Kč můj vlastní Pilad p 3,5x20 C. Stačil jsem ho usadit na zbraň pomocí ocelové montáže Leupold PRW 1“. Na zbrani vypadá velmi dobře, lépe jak kolimátor, pohled přes něj přesně plní mé základní požadavky, zkoušel jsem ještě, zda nábojnice při vyhození netlučou do optiky. Vše vypadá OK, ale až ostrá střelba to prověří. Snad příští týden se dostanu k nástřelu. Přikládám pár fotografií, no spíše se chci pochlubit, protože mám fakt velkou radost
Příloha:
IMG_2290.JPG
IMG_2290.JPG [ 110.88 KiB | Zobrazeno 254 krát ]

Příloha:
IMG_2293.JPG
IMG_2293.JPG [ 85.15 KiB | Zobrazeno 254 krát ]

Přílohy:
IMG_2292.JPG
IMG_2292.JPG [ 126.18 KiB | Zobrazeno 254 krát ]

PříspěvekNapsal: 04 srp 2016 18:43 

Tak jsem to nevydržel a jel ještě dnes nastřelit. U prvních deseti ran jsem zjistil, že nábojnice tlučou do optiky. Optika posunuta vzda o cca 1,5 cm. Vše pak OK. Nástřel dokončen a výsledek na moje volšový ruce a na možnosti zbraně a k použitému střelivu STV - Čína 7,62x39 uspokojivý. :wink:

Přílohy:
Poznámka: Nástřel na 50 m, střelnice bohužel delší není.
IMG_2296.JPG
IMG_2296.JPG [ 100.79 KiB | Zobrazeno 253 krát ]
IMG_2294.JPG
IMG_2294.JPG [ 69.59 KiB | Zobrazeno 253 krát ]

PříspěvekNapsal: 04 srp 2016 19:31 

optika vypadá dobře, jakou má osnovu?
terč je po nastavení optiky? nebo jsi během střílení zaměřovač seřizoval a jsou to vsechny dnes vystřelené projektily?

PříspěvekNapsal: 04 srp 2016 20:25 

Zásahy po nastřelení, vzhledem k chybě vlastní zbraně šlo nastřelit velmi rychle, :lol: Osnova klasiccké téčko naháňkové, nejdříve jsem se toho bál, ale je výborně s tím vidět terč. Jsem nadšený.

PříspěvekNapsal: 04 srp 2016 20:50 

téčko je pro tuto zbraň naprosto vyhovující. na 50m vzdálenosti většiny střelnic je to až až. na to úplně stačí trijicon reflex....
kdo ví, jak budem střílet v 70ti...
proč tam máš jen jeden kroužek?

PříspěvekNapsal: 05 srp 2016 06:53 

Optika má 200 gramů, je poměrně lehká. Montáž je provedená více vzad, mimo okénko pro nábojnice. Po včerejším 1,5 cm posunutí optiky vzad by se tam teď vešly oba kroužky, ale jeden kroužek je v tomto případě zcela dostatečný. Při nastřelování v podstatě jsem nemusel měnit stranovou korekci, vše je tedy perfektně v ose, pouze vertikální korekce. Nástřel zatím drží, rozhodně nebudu dávat tisíce ran do roka, už to vlastně není vůbec levné střílení. :oops: :( Jinak ty ocelové kroužky Leupold jsou velmi pěkně provedené.

PříspěvekNapsal: 05 srp 2016 12:47 

dle mého názoru to je na osmapade optimální řešení. více než 4x je zbytečnost. i na mosina.
jen bych přidal ten druhý kroužek,bude to pevnější.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 203 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina