Odlievanie

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Pro sikulu

Příspěvek od Návštěvník » 20 lis 2005 05:53

Tady vůbec nejde o to, co si myslíš, že sleduji za cíl. Jde jen o to, zda máš co nabídnout a zda zdarma nebo ne. Tak to na internetu chodí.
Napsal jsem jen osobní názor, že tohle není burza doma pálených CD.
Nezávisle na tom, co jsem ti napsal já, ti prostě o neexistující CD za původně neznámou cenu (a i teď jen slíbenou, nikde není dáno, že ji dodržíš, tuplem když ještě nevíš, kolik času ti to shánění zabere) nikdo zájem neprojevil. Nikdo ti nenapsal přede mnou ani po mě. Můžeš namítnout, že máš 3 soukromé zprávy s objednávkami, ale bacha, už jsi napsal, že zájem není a tak na to kašleš.
Výmluva na shánění serveru, kam bys to dal, je trapná, místní admin to jistě rád zveřejní, pokud ne, zveřejním to já, s tím se nebudeš muset zdržovat :-)
Musíš to prostě vytvořit, pokud to dokážeš, nebo mlčet, pokud to nedokážeš. Jestli ti zájem 10 lidí o CD za 150 korun, v čemž půlku tvoří dobírka, stojí za zahájení práce, tak asi nejsi moc dobře placen, protože 10 x 75 je 750 Kč a při průměrném platu to je odměna za 4 hodiny (u mě za hodinu) - dovoluji si odhadnout, že kvalitní materiál, který naplní CD, za tu dobu nevytvoříš. Pár webu jsem už vytvořil, vím, kolik času to zabere :-)


xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 29 pro 2005 22:09

Jaké kokily pouzivate na odlevani strel do predovek? Jedna se mi o ogivalni strelu s drazkami. Dival jsem se na stranky Lee, konkretne zdehttp://www.leeprecision.com/cgi/catalog ... ckpow.html kat. cislo 90467, je mozne tyto strely pouzivat v pistolich? Nekde v diskuzi jsem cetl, ze je mozne, ale pouze v hlavnich s drazkou 1:32. Jinak jsem prosel snad cely cesky internet, ale nenasel jsem zadneho prodejce, ktery by nabizel kokily pro predovky. :)
frosty

Příspěvek od frosty » 29 pro 2005 22:23

v obchodoch so zbranami predavajú kliešte na odlievanie striel pre predovky su kombinované s dovoma otvormi 1- gula, 2- ogival
Fanda

Příspěvek od Fanda » 30 pro 2005 17:54

xlibor píše:Jaké kokily pouzivate na odlevani strel do predovek? Jedna se mi o ogivalni strelu s drazkami. Dival jsem se na stranky Lee, konkretne zdehttp://www.leeprecision.com/cgi/catalog ... ckpow.html kat. cislo 90467, je mozne tyto strely pouzivat v pistolich? Nekde v diskuzi jsem cetl, ze je mozne, ale pouze v hlavnich s drazkou 1:32. Jinak jsem prosel snad cely cesky internet, ale nenasel jsem zadneho prodejce, ktery by nabizel kokily pro predovky. :)
Můžou se používat i do pistolí. Zejména lehčí varianta LEE REAL. Je důležité, aby válcová ogivální střela byla po zkalibrování jen o 2 setiny milimetru menší než je průměr hlavně v polích.(jedná se o všechny typy střel MINIE) Střely REAL se nekalibrují protože jejich první velký průměr je o dost větší a musí se do drážek při nabíjení zaříznout. Ostatní jsou menší, aby střela šla snadno zasunout do hlavně.

Rychlejší stoupání drážek je jistě lepší např. 1:32, ale u pistolí to není nijak kritické protože se střílí na krátké vzdálenosti. Mnoho výrobců se vhodným stoupáním drážek u pistolí vůbec nezabývá. Jsou to především pistole "doprovodné" -tedy pistole doprovázející lovce při lovu a používané na dostřelnou ránu, která má zvěř dobít. Ale samozřejmě se s nimi také střílí do terčů. Pouze vyloženě terčové speciály mají vše sladěno.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 30 pro 2005 18:49

Ogivální střely lze samozřejmě do pistole - předovky či perkusního revolveru použít, ale není pro to žádný r o z u m n ý důvod!!! Ogivální střela jepodstatně těžší než kule, potřebujete víc olova, větší je pak i zpětný ráz zbraně, více se opotřebovává zbraň i střelec. Ogivální střely Minie nebo Real či MaxiBall určené do pušek, fungují tak, že do puškové hlavně jdou snadno, jen nepatrně těsní v polích vývrtu a při nabíjení se proto nedeformují. Při výstřelu dojde díky tlaku plynů při zrychlení k deformaci - rozšíření střely, která se do drážek zařízne teprve při cestě ven z hlavně. To u pistole nedocílíte, na to je hlaveň příliš krátká, museli by jste použít extrémní dávku prachu. Někdo to řeší tak jak popisuje Fanda - ogivální střelu do hlavně "natemuje", aby byla v drážkách. Tím ji ale zdeformuje a původní tvar vlastně stejně zničí. U nás se tak sice střílí, ale je to jen díky nedostatečným znalostem střelců, protože kulatá střela příslušného průměru s namaštěným bavlněným flastrem příslušné síly je staletími prověřená nejlepší varianta. Všechny světové i naše rekordy ve střelbě z krátkých předovek padly kulatou střelou (mezinárodní pravidla ani nic jiného nedovolují, dokonce i do perkusního revolveru). Varuji při nákupu kleští! Je třeba koupit kleště na přesný průměr potřebný pro vaší hlaveň! Výrobci pro své výrobky vždy doporučují průměr střely, typ flastru a laboraci. Věřte, že vědí proč.
Fanda

Příspěvek od Fanda » 30 pro 2005 22:31

Decoy má naprosto pravdu. Nabíjet do pistole válcové střely sice můžete, ale nemá to žadný smysl. Koule s flastrem je nejlepší. Jestli si chcete koupit licí formy(kleště) tak asi jediná firma v ČR kde si je můžete objednat je tady:
http://www.andelreloading.o1.cz/

Jak tlustý flastr máte mít, to záleží na hloubce drážek v hlavni, a na průměru koule. Pro pistoli nebo pušku ráže .50 se kupují kleště .490" nebo .495" (dokonce i .498") Pro pistoli ráže .45 jsou kleště .440" nebo .445" atd.
Pro revolver .44 jsou kleště .451; .454 a dokonce .457"
Ovšem pro pistoli ráže .44 je určena koule .433".

Souhlasím s Decoyem, že při koupi odlévacích forem je potřeba velké opatrnosti! Snažte se přesně změřit průměr hlavně v polích(nejlíp mikrometrem). Pak budete mít jistotu, že zvolíte správně.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 31 pro 2005 09:28

Koupi kleští u Anděla také doporučuji, firma je spolehlivá a funguje i na dobírku. Mám několik kleští LEE a přes počáteční nedůvěru k hliníku se mi výborně osvědčily, při rozumném zacházení je i životnost velmi dobrá.
frosty

Příspěvek od frosty » 31 pro 2005 09:34

Decoy píše:Koupi kleští u Anděla také doporučuji, firma je spolehlivá a funguje i na dobírku. Mám několik kleští LEE a přes počáteční nedůvěru k hliníku se mi výborně osvědčily, při rozumném zacházení je i životnost velmi dobrá.
Aku ma webovu? stranku?
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 31 pro 2005 09:54

Je to ta, kterou doporučil Fanda.
http://www.andelreloading.o1.cz/
O kleštích LEE více na stránkách firmy LEE.
www.leeprecision.com
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 31 pro 2005 10:24

Dik za radu, zajimalo by me jestli je nutne pouzivat flastry pod kouli. Jestli se da pouzit pouze namazana ucpavka. A jak je to s presnosti?
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 31 pro 2005 11:14

Flastr je tukem napuštěná látka (bavlna) ve které je koule zabalena. Ve vývrtu střelu utěsňuje a vede, po opuštění hlavně odpadne. Ucpávka (zátka) z krupice, filcu nebo podobné látky, není pod tuto střelu nutná (jen u revolveru je nezbytná), a v zásadě může snižovat přesnost střelby předovky. Brání však pronikání tuku do prachu, což není podstatné při sportovní střelbě kde střílíte prakticky hned po nabití, má to však svůj význam pokud je zbraň delší dobu před výstřelem nabitá nebo je tuk příliš řídký a je ho zbytěčně mnoho.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 26 pro 2007 14:58

ake su skusenosti s odlievanim stiel 5,56?
je mozne odliat strelu ktora by mala dlzku 4-5 kalibra? a bola by presna ako kratsie?

nejsu problemy zo stiahnutinami (trachtar po oldliati)
Naposledy upravil(a) baretta@pobox.sk dne 26 pro 2007 21:52, celkem upraveno 1 x.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 26 pro 2007 20:16

neměl by být problém odlít cokoliv , když na to máš dobrou formu, vím že si rybáři odlévali olůvka na ryby, jako krmítka a když byla forma zahřátá a olovo se taky správně zahřálo , tak to perfektně vyplňovalo i ty tenké a dlouhé profily ...
achab
Příspěvky: 236
Registrován: 24 pro 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

předovka

Příspěvek od achab » 01 led 2008 13:34

..
Naposledy upravil(a) achab dne 23 črc 2010 23:56, celkem upraveno 1 x.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 01 led 2008 13:54

Ja je mam,ale nezbavim se jich,jsou super.Stejne je nikdo za min nez litr neproda a nove stoji u Andela necelych 1100,-.Jsou na dve strely a pokud nejsi z Prahy,tak ti je posle na dobirku.Maji tri drazky a jsou presne.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Odpovědět