Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 21 říj 2017 18:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odlievanie striel
PříspěvekNapsal: 04 říj 2008 09:15 

Chcem sa opýtať k nahrievaniu klieští. Tiež ich pri odlievaní nahrievam, ale len tak opatrne. Videl som akurát video, kde vložil chlapík kúsky olova do klieští a dovtedy ich v piecke nahrieval, kým sa to olovo v nich neroztieklo. Nevadí kliešťam až takéto "brutálne" nahrievanie? Alebo to tak má byť? Pokiaľ to je v poriadku, tak by mi to len vyhovovalo. A čím ich potom mazať, aby sa nezapiekli a voľne chodili? Stačí grafitová vazelína? :?:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 říj 2008 11:46 
Odborník na zbraně

Jako mazání můžeš zkusit silikonový olej, ale ne do dutiny pro střelu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 říj 2008 17:55 

Ten silikónový olej vyskúšam. A tie kliešte sa môžu až tak "extrémne" nahrievať, ako som tu opisoval?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 říj 2008 18:00 

mám zkušenost takovou, že ať namažeš kleště čímkoliv-i silikonovým olejem, tak to stojí za hovno. Nemažu ničím a kleště jsou OK.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 říj 2008 21:41 

Ja si klieste nahrievam tak,ze by som v nich hadam aj mohol tavit olovo,a nespozoroval som ziadne zmeny na strelach ani na kliestach,len ich potom nesmies naraz ochladit napr. s vodou.A tiez uz nemazem.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 říj 2008 09:15 

No, zírám co všechno jsem o střelách nevěděl.

Ale :idea: zase jsem měl něco společného s technologií odlévání tenkých mřížek z olova - do baterek. Tam se na mazání forem používal special spray, říkali tam tomu kapraďový pyl. Kdo se k tomu dostat, nevím. Když nenasprayovali (co chvíli znovu), mřížky se lepily k formám, když sprayovali a udrželi teplotu formy v limitu, byli v pohodě. Oleje na vystříkání formy tam byly zakázaný.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 říj 2008 11:04 

Já cokoliv nastříkám do kokily, tak povrch střely je jak měsíční krajina. Musí být absolutně suchá a odmaštěná.....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 říj 2008 17:48 
Administrator

NNN.Maže se ale ne tekutinou,vždy suchou sazí,tj. očadí se zevnitř,na sazi olovo nepřilne. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 říj 2008 18:02 

I načouzení svíčkou ať už velice jemně nebo opravdu pořádně má za následek hnusný koule plný kráterů a nedolitků. Zkoušeno při různých kombinacích teploty olova i kokily....
Pak kdosi poradil silikonovej olej - výsledek taky katastrofální.

Prostě moje zkušenost je taková, že kleště musí být absolutně čisté, suché a odmaštěné.
Po skončení lití ničím kleště neošetřuju, odložím je tak aby se do nich neprášilo, při dalším lití dám kleště nahřát a liju. Vůbec nic s nima nedělám a koule jsou OK.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 říj 2008 19:04 
Administrator

Já mám všechny očouzené a OK.Tak ti nevím. :wink: :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 říj 2008 19:23 
Odborník na zbraně

Pro nově příchozí kteří začínají odlévat:

Kokila se maže, ALE jen na spodní části osekávací desky(osekávače), vrch kokily a v zámcích - platí pro hliníkové kokily od LEE i pro ocelové kokily. Maže se silikonovým olejem proto, protože se nenapéká na kokilu jako např. motorové oleje. To je doporučení výrobce a moje zkušenost.

Očouzení sazemi v dutině pro střelu se používá jen v případě, že střela špatně vypadává z kokily. Je to nouzový prostředek. Většinou se používá mikrografit v alkoholu. Profesionální výrobek se jmenuje "RAPINE mould prep".

Hliníková kokila potřebuje určitý "záběh" a pak už je lití mnohem snadnější.
Ocelové kokily se musí po lití namastit kompletně celé a před dalším litím se zase musí dobře odmastit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 říj 2008 19:42 

Pro začínající odlévače: Na internetových diskuzích jsem vyčetl spoustu rad jak odlévat, některý skoro i fungovaly, ale k tomu, abych za co nejmenší časový úsek odlil co nejvíce kvalitních střel jsem musel dospět sám.... Takže moje rada je.....nebojte se experimentovat.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 říj 2008 20:18 

Pro mně byla cesta k lití střel, aby byl poměr 20% kvalita, 80% zmetek, trnitá a můžu říct, že se mi dodnes nepodařilo poměr zlepšit ve prospěch kvalitních střel. Jinak i napohled pěkná střela může být zmetková. V současné době střílím ze Sharpsky a než bych náboj osadil problematickou střelou, tak si to 3x rozmyslím. Střely jednotlivě kontroluji pečlivě pod silnou lupou. Hrany drážek na mazivo musí být ostré po celém obvodu. Potom samozřejmě vážím každou střelu na digitálních váhách s přesností setina gramu a znovu třídím. Jedině tak mám záruku, že nestřílím se zmetkem. Když jdu na střelnici vystřelit něco málo přes 20 ran, tak se vyplatí mít střelivo naprosto dokonalé.
K separaci kokily bych snad jen dodal, že načazení jsem nebyl nucen používat. Takže dutina kokily naprosto čistá a stoprocentně odmaštěná. To stoprocentní odmaštění ocelové kokily, která se tukem konzervuje proti korozi při uskladnění bych dodal, že to je taky oříšek a hlavně v rozích drážek.

Předmět příspěvku: Re: Odlievanie striel.
PříspěvekNapsal: 14 led 2009 14:22 

martin1976 píše:
Moje odlievacie pracovisko a odliata strela z prvej 50 kusovej série (strela R.E.A.L. 50Cal.) :roll:

Kde si zobral taky bajecny zufanek so zobacikom?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 úno 2009 11:59 

Takto by som veru nechcel odlievať strely. Hlavne tá spotreba olova.. :twisted:

www.youtube.com/watch?v=y36zlWQJU9Y

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina