ochrana sluchatka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Mirek12
Příspěvky: 143
Registrován: 29 črc 2008 16:58
Bydliště: Znojemsko

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od Mirek12 » 16 dub 2011 09:59

mám je podle obrázku mi připadají trochu širší, ale už je mám tak 4mesíce a šlapou dobře dobře zatlumí , baterie zatím v pohodě drží .. za ty peníze fungují dobře, střílím brokovnici


Baikal IZ 27 Sporting
UMAREX 850 AirMagnum
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od Lachtan » 18 dub 2011 22:51

Díkes za info - já je plánuji používat na střelbu z pistolí (.22LR až .45ACP), takže tedy asi mohu předpokládat, že by měli dostačovat :wink:
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od jbiker » 19 dub 2011 21:39

Já mám obdobná (E-MAX Low-Profile) a kvalita odpovídá ceně. Pistole nebo brokovnice na venkovní střelnici v pohodě. Elektronika moc nestíhá a třeba na velkorážnou pušku nebo krytou střelnici výrazně nedoporučuji. Standard Profile asi tlumí lépe, el. vnitřnosti budou stejné. Caldwell Platinum G3 je jiná káva (má kolega), cena dvojnásobná - ale podle mého odpovídající rozdílu v kvalitě.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od von.raven » 20 dub 2011 14:06

já mám troje chrániče, obyčejné šumtíky, trošinku lepší jak mají na střelnicích ty nejlevnější za 80,- čtyřhrané, ale to používám se štítem na sekačku a pilu :) ne že by to nestačilo, ale...
pak mám na střelbu Peltor Bulls Eye I. a myslím, že je to ideální volba do .45 ACP ráže
a pak mám ješte Peltor Optime III. a to je tak na SA-58 nebo Mosina, no možná raději na protiletadlový flak :D protože jinak v tom člověk vypadá jak ufon
vše koupeno z odkazu Pandrholy na první stránce tohoto tématu, čímž mu díky za tip :wink: a těm co se budou rozhodovat doporučuju Peltor Bulls Eye I. nebo Optime II. páč trojka už je fakt moc, oproti Bulls Eye I. trčí na každou stranu nejmíň +4,5cm
http://www.oopp.cz/detail.php?cat=0620&id=1968
Naposledy upravil(a) von.raven dne 20 dub 2011 20:09, celkem upraveno 3 x.
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od BlackAdder » 20 dub 2011 14:23

von.raven píše: ...pak mám na střelbu Peltor Bulls Eye I...
mám taky a zatím velká spokojenost - na kryté pistolové střelnici naprosto stačí a brýle taky nejsou problém
Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od Ludas » 29 bře 2013 12:29

Chlapi, vybiram sluchadla. Rad bych elektronicky Peltory. Co sem nasel tak maji dva modely:

MT16H210F-478-GN SPORT TAC
http://www.pracovniodevybrno.cz/mt16h21 ... t-tac.html

MT15H7A2-SV Pro Tac II
http://www.pracovniodevybrno.cz/mt15h7a ... ac-ii.html

Mel je nekdo moznost vyzkouset oboje a porovnat?
Radsi bych koupil ty Pro Tac II kvuli vetsimu utlumu, ale strilim i dlouhy takze nevim jestli nebudou zavazet....
Potrebuju to i na kryty strelnice, stalo se me ze vedle me palil typek z kosy a byl to v tech pujcenejch ze strelnice docela rachot.
Navic u neelektronickejch mam porad tendenci si je sundavat ze nic neslysim.

Pak me jeste napadly jako doplnek spunty SKULL SCREWS:
http://www.peltormilitary.com/sites/mil ... ction.aspx#
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od Alci » 29 bře 2013 16:04

přídám trošku do mlýna, i když nemám tyhle aktivní. Pasivní I jsou výborný. Ale na kryté střelnici už jsou pro 7.62x39 a revolverový magnumy trochu slabší (sluch chrání pořád dobře, ale už to ruší). Tyhle aktivní mají útlum ještě horší, takže do těch bych nešel. II a III jsou už zase trochu neskladný a můžou překážet (mě překáží při střelbě z ruky na otevřená mířidla; puškohled je výš, většinou bývá zvednutá lícnice, tam s tím problém nemám). Takže z těchto dvou bych bral jen ty II.

O aktivní části žádný info nemám. Taky hledám aktivní sluchátka a co sem zatím potkal (okolo 2-3tis), tak bylo divný a nezasloužilo si to tu cenu (pasivní stojí 500). Tak pak dej vědět, jak fungujou. A nezavrhoval bych pořídít si sluchátek víc. Venku na pušce ti budou malý sluchátka ještě dobrý a na krytou pistoli zase můžeš mít na hlavě giganty.
Fugo_
Příspěvky: 13
Registrován: 18 říj 2012 20:32
Bydliště: LBC

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od Fugo_ » 29 bře 2013 16:55

Používám aktivní Howard Light Impact, na pistole jsou OK, na pušku je lepší dát do uší špunty a sluchátka nastavit na max, tím slyším normálně běžnou komunikaci ale střelbu skoro vůbec neslyším a to jsme teď měli víkend s automatama a to byl sakra rámus. Jinak mám i peltory III ale na dlouhou to není ono, prostě jsou velký.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od Radgost » 11 dub 2013 07:18

Tak na cestě ke mě jsou Peltor PRO TAC II. Jsem zvědav na porovnání s PELTOR Optime III (používám), které mají snad nejlepší útlum ze všech sluchátek.
Už nějakou dobu porovnávám elektronické sluchátka na trhu a Pro Tac II mají, zdá se, z el. sluchátek také nejlepší útlum.
Vzhledem k tomu, že začínám mít v poslední době tinnitus, rozhodl jsem se na sebě nešetřit. :-)
Elektronické si pořizuji proto, že se mi už několikrát stalo, že někdo poblíž prostě bouchl, když jsem žvanil a neměl nasazené sluchadla a já už si zkrátka musím dávat na uši majzla. 8)
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od inliner » 14 dub 2013 20:23

Jsem zjistil, ze ani ty elektronicky peltory nejsou samospasitelny. Kdyz jsem dneska vetral kosu s kompikem, tak si sousedi pod ne davali spunty. A to jsme byli venku.
Rony
Příspěvky: 4
Registrován: 13 čer 2012 22:55

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od Rony » 29 bře 2017 22:40

S dovolením oživím toto téma.
Zvažuji nákup Peltor ProTac III Slim nebo Peltor ProTac Hunter. Nemůžu ale přijít na to, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl? Podle informací, které jsem našel, mají stejný útlum, elektronika bude asi taky stejná. Kromě vzhledu (nepodstatné) je snad rozdíl v hlavové pásce. Na jednom eshopu jsem se dočetl, že Hunter má sklopnou hlavovou pásku. Znamená to snad, že jsou skládací?
Poradí někdo?
samil1976
Příspěvky: 38
Registrován: 02 lis 2010 21:37
Bydliště: Tam, kde vládnou darmožrouti a lůza.

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od samil1976 » 31 bře 2017 00:30

https://www.youtube.com/watch?v=YnFssvtq6f4 Neni tomu moc rozumět ale to podstatné se tam dozvíš.
Jakub46
Příspěvky: 1
Registrován: 22 zář 2017 17:37

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od Jakub46 » 22 zář 2017 17:50

Ono taky dost záleží, s čím střílíte a jak často. Pokud si jednou za měsíc půjdete zastřílet z devítky, tak pracovní sluchátka jsou úplně v pohodě. ;-) Já jsem si taky jedny koupil, ale měl bych taky přejít na něco vhodnějšího. :)
Tom77
Příspěvky: 25
Registrován: 26 kvě 2008 00:02

Re: ochraná sluchátka

Příspěvek od Tom77 » 09 říj 2018 23:08

Má někdo zkušenost s těmito sluchátky? http://shop.limit.cz/kategorie/sluchatka/
Vypadají dobře, obzvlášť polstrování "nahoře" oproti plastovému pásku sluchátek Peltor.
Odpovědět