Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 25 led 2017 02:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ochraná sluchátka
PříspěvekNapsal: 16 dub 2011 08:59 

mám je podle obrázku mi připadají trochu širší, ale už je mám tak 4mesíce a šlapou dobře dobře zatlumí , baterie zatím v pohodě drží .. za ty peníze fungují dobře, střílím brokovnici

PříspěvekNapsal: 18 dub 2011 21:51 

Díkes za info - já je plánuji používat na střelbu z pistolí (.22LR až .45ACP), takže tedy asi mohu předpokládat, že by měli dostačovat :wink:

PříspěvekNapsal: 19 dub 2011 20:39 

Já mám obdobná (E-MAX Low-Profile) a kvalita odpovídá ceně. Pistole nebo brokovnice na venkovní střelnici v pohodě. Elektronika moc nestíhá a třeba na velkorážnou pušku nebo krytou střelnici výrazně nedoporučuji. Standard Profile asi tlumí lépe, el. vnitřnosti budou stejné. Caldwell Platinum G3 je jiná káva (má kolega), cena dvojnásobná - ale podle mého odpovídající rozdílu v kvalitě.

PříspěvekNapsal: 20 dub 2011 13:06 

já mám troje chrániče, obyčejné šumtíky, trošinku lepší jak mají na střelnicích ty nejlevnější za 80,- čtyřhrané, ale to používám se štítem na sekačku a pilu :) ne že by to nestačilo, ale...
pak mám na střelbu Peltor Bulls Eye I. a myslím, že je to ideální volba do .45 ACP ráže
a pak mám ješte Peltor Optime III. a to je tak na SA-58 nebo Mosina, no možná raději na protiletadlový flak :D protože jinak v tom člověk vypadá jak ufon
vše koupeno z odkazu Pandrholy na první stránce tohoto tématu, čímž mu díky za tip :wink: a těm co se budou rozhodovat doporučuju Peltor Bulls Eye I. nebo Optime II. páč trojka už je fakt moc, oproti Bulls Eye I. trčí na každou stranu nejmíň +4,5cm
http://www.oopp.cz/detail.php?cat=0620&id=1968

Naposledy upravil von.raven dne 20 dub 2011 19:09, celkově upraveno 3

PříspěvekNapsal: 20 dub 2011 13:23 

von.raven píše:
...pak mám na střelbu Peltor Bulls Eye I...

mám taky a zatím velká spokojenost - na kryté pistolové střelnici naprosto stačí a brýle taky nejsou problém

PříspěvekNapsal: 29 bře 2013 12:29 

Chlapi, vybiram sluchadla. Rad bych elektronicky Peltory. Co sem nasel tak maji dva modely:

MT16H210F-478-GN SPORT TAC
http://www.pracovniodevybrno.cz/mt16h21 ... t-tac.html

MT15H7A2-SV Pro Tac II
http://www.pracovniodevybrno.cz/mt15h7a ... ac-ii.html

Mel je nekdo moznost vyzkouset oboje a porovnat?
Radsi bych koupil ty Pro Tac II kvuli vetsimu utlumu, ale strilim i dlouhy takze nevim jestli nebudou zavazet....
Potrebuju to i na kryty strelnice, stalo se me ze vedle me palil typek z kosy a byl to v tech pujcenejch ze strelnice docela rachot.
Navic u neelektronickejch mam porad tendenci si je sundavat ze nic neslysim.

Pak me jeste napadly jako doplnek spunty SKULL SCREWS:
http://www.peltormilitary.com/sites/mil ... tion.aspx#

PříspěvekNapsal: 29 bře 2013 16:04 

přídám trošku do mlýna, i když nemám tyhle aktivní. Pasivní I jsou výborný. Ale na kryté střelnici už jsou pro 7.62x39 a revolverový magnumy trochu slabší (sluch chrání pořád dobře, ale už to ruší). Tyhle aktivní mají útlum ještě horší, takže do těch bych nešel. II a III jsou už zase trochu neskladný a můžou překážet (mě překáží při střelbě z ruky na otevřená mířidla; puškohled je výš, většinou bývá zvednutá lícnice, tam s tím problém nemám). Takže z těchto dvou bych bral jen ty II.

O aktivní části žádný info nemám. Taky hledám aktivní sluchátka a co sem zatím potkal (okolo 2-3tis), tak bylo divný a nezasloužilo si to tu cenu (pasivní stojí 500). Tak pak dej vědět, jak fungujou. A nezavrhoval bych pořídít si sluchátek víc. Venku na pušce ti budou malý sluchátka ještě dobrý a na krytou pistoli zase můžeš mít na hlavě giganty.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2013 16:55 

Používám aktivní Howard Light Impact, na pistole jsou OK, na pušku je lepší dát do uší špunty a sluchátka nastavit na max, tím slyším normálně běžnou komunikaci ale střelbu skoro vůbec neslyším a to jsme teď měli víkend s automatama a to byl sakra rámus. Jinak mám i peltory III ale na dlouhou to není ono, prostě jsou velký.

PříspěvekNapsal: 11 dub 2013 06:18 

Tak na cestě ke mě jsou Peltor PRO TAC II. Jsem zvědav na porovnání s PELTOR Optime III (používám), které mají snad nejlepší útlum ze všech sluchátek.
Už nějakou dobu porovnávám elektronické sluchátka na trhu a Pro Tac II mají, zdá se, z el. sluchátek také nejlepší útlum.
Vzhledem k tomu, že začínám mít v poslední době tinnitus, rozhodl jsem se na sebě nešetřit. :-)
Elektronické si pořizuji proto, že se mi už několikrát stalo, že někdo poblíž prostě bouchl, když jsem žvanil a neměl nasazené sluchadla a já už si zkrátka musím dávat na uši majzla. 8)

PříspěvekNapsal: 14 dub 2013 19:23 

Jsem zjistil, ze ani ty elektronicky peltory nejsou samospasitelny. Kdyz jsem dneska vetral kosu s kompikem, tak si sousedi pod ne davali spunty. A to jsme byli venku.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina