Obranny sprej

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Obranný sprej

Příspěvek od Kubajzz » 17 úno 2006 10:11

http://www.aegisteam.cz/index.php?main=testy&id=27

Podle toho testu to při použití správné taktiky nevypadá vůbec špatně.

Jo, vím, že kulka do čela zastaví útok spolehlivěji, ale když někdo nechce nosit palnou zbraň, tak si myslím, že má ve střetu s tím sprejem dost navrch.


Ondra

Příspěvek od Ondra » 17 úno 2006 11:09

jo vypada to dobre jen nezapomen na par veci:
"utocnik" o vsem predem vedel,tudiz hladina adrenalinu nulova=100%"zazitek" z plynu.
Ale myslim ze proti nekomu kdo nebude fakt odhlodlanej Ti neco udelat to stacit bude...
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 17 úno 2006 12:32

nejepší obrany sprej je 9x19 a vyše
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 18 úno 2006 13:08

to ondra:

myslim ze nemas pravdu..videl sem par lidi co tutim dostali a byli KO
kdyz te to zasahne tak jako kdybys oslepl-nevidis fakt vubec nic!!pro beznou sebeobranu to bohate staci (pri 99,9%)!!a zlikvidovat slepyho utocnika by dokazalo maly dite..natozpak dospelej chlap!!
tim ovsem nevylucuju ze se ti presto nic stat nemuze..moznost ze nekdo po zasazeni vytahne pistoli a zacne strilet vsude kolem sebe je tady porad..ale s takovouhle reakci jsem se v zivote nesetkal..ani pri vlastni skusenosti ani z novin..
osobne sebou zadne obranne prostredky nenosim ikdyz se obcas pohybuju v dost krizovejch oblastech..muj nazor je takovej ze nosit sebou pistoli=stat jednou nohou v pruseru..a poradnym!!pokud ovsem nehodlate provokovat partu skinu a nebo vykrikovat fasisticka hesla na Chanove..
ale abych se vratil k tematu-obranny sprej je podle meho nazoru supr vec pro holku-ta kdyz se vetsinou dostane do nejaky krizovy situace tak stoji proti jednomu utocnikovi-a v takovym pripade sprej splni ucel na 100%
Ondra

Příspěvek od Ondra » 18 úno 2006 14:33

Ja to myslel v ty situaci kdyz uz Te bude drzet pod krkem s nozem v ruce...pokud mu misto penezenky vrazis do ksichtu pistoli tak se prece jen zklidni(at uz ji zmacknes nebo ne :lol: )
Ale pokud budes mit pod krkem kudlu tak plynem mu nezabranis v tom aby ti ho podriz.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 18 úno 2006 15:55

takovejhle sprej je dobrá věc, ale je dúležité hlavně dodržet dostatečnej odstup od potencionálního útočníka jinak může být úplně k ničemu :?

PS Na opilí a agresivní to působí také a při dobrém zásahu a poskytuje možnost úniku..
d3agl3

pena vs strela

Příspěvek od d3agl3 » 02 kvě 2006 09:16

verim ze priamy zasah nonivamidom medzi oci zlozi hoc koho....
mam vsak otazku-Co povazujete za ucinejsie tekutu strelu alebo penu????
mimouch

Příspěvek od mimouch » 02 kvě 2006 10:00

Já jsem tedy naprostým odpůrcem všech obranných sprejů. Na útočníka pod vlivem alkoholu nebo drog nemusí dostatečně účinkovat, použití v uzavřených prostorách je problematické, stejně jako ve větru, proud spreje se může při zásahu z blízka rozptýlit nebo odrazit a zasáhnout i obránce, vzhledem k rozměrům a tvaru nádobky jej asi málokdo bude nosit v kapse nebo jiném, rychle dostupném místě atd.

Pokud někdo nechce nebo nemůže z jakýchkoli důvodů nosit střelnou zbraň, má ještě další možnosti jak se efektivněji bránit v případě napadení, z nichž asi nejlepší je nůž. Základní technika se dá zvládnout poměrně rychle a pokud po troše treninku zvládnete rychlé "tasení", otevření a zaujmutí bojového postoje rozhodně každý útočník přehodnotí svůj záměr se s vámi zabývat.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 02 kvě 2006 12:45

No nevím. Ale jsem přesvědčen, že pro ženu která netrénuje sebeobranu je sprej v zásadě nejlepší řešení. Rozuměj, neřeší že může zabít (pistole, nůž), nepotřebuje speciální vycvik a fyzičku (nůž, sebeobrana), a může si udržet bezpečný odstup od útočníka (na to stačí pár lekcí které s ní proberu sám).
V případě, že budu řešit použití spreje pro sebe, tak je to tu zas.
SPREJ - na zpacifikování protivníka bohatě stačí a neřeším případné následky (vždy to bude přiměřená obrana). Po jeho použití mohu volit útěk či další případnou "pacifikaci" útočníka.

Pistole - je to vždy ošajstlich. Když ji ale použiju tak musím být rozhodnut ZABÍT. Jinak nemá cenu ji vytahovat (ale to už je na zvážení každého). Já jsem přesvědčen, že mrtvému nebudu platit do konce života bolestné a že si nebude si vymýšlet jinou verzi událostí, než jaká opravdu byla.

Nůž - spolehlivá zbraň a když se to s ním umí tak 100% učiná. Stačí pořezání na ruce / noze a útočník se brzy zklidní = útok je eliminován. Bohužel pak můžete platit bolestné a nést tvrdé následky. U nože nelze říct, že jsem ho chtěl bodnout do nohy a bohužel jsem se trefil přímo do srdce a že jsem předtím řízl varovně do vzduchu :wink:
d3agl3

d3@gl3

Příspěvek od d3agl3 » 02 kvě 2006 13:02

mimouch píše:Já jsem tedy naprostým odpůrcem všech obranných sprejů. Na útočníka pod vlivem alkoholu nebo drog nemusí dostatečně účinkovat, použití v uzavřených prostorách je problematické, stejně jako ve větru, proud spreje se může při zásahu z blízka rozptýlit nebo odrazit a zasáhnout i obránce, vzhledem k rozměrům a tvaru nádobky jej asi málokdo bude nosit v kapse nebo jiném, rychle dostupném místě atd.

Pokud někdo nechce nebo nemůže z jakýchkoli důvodů nosit střelnou zbraň, má ještě další možnosti jak se efektivněji bránit v případě napadení, z nichž asi nejlepší je nůž. Základní technika se dá zvládnout poměrně rychle a pokud po troše treninku zvládnete rychlé "tasení", otevření a zaujmutí bojového postoje rozhodně každý útočník přehodnotí svůj záměr se s vámi zabývat.
suhlasim ze sprej nie je vseliek. ty si chlap a maš možno 100kg, budme ale trochu realisticky skus si predstavit blondinu z kindžalom v ruke.pichnut niekoho pod rebra nie je tak jednoduche jak technicky tak psychologicky.
naozaj otazne je či to že vytiahnem kudlu, našlapaneho maniaka zastavý alebo naopak vytočí . Pokiaľ som bol schopný zistiť tak priamy zasah nonivamidom dokaze ked uz ine nie aspon dočasne oslepiť. lepšie ako nič...

Robim kontaktny sport roky (trochu aj noze) a vravim ze na noze by som veru nechcel ist z nikym bo vysledok je napriek akemukolvek treningu (alebo aj vdaka nemu) dost neisty.
hovoris o inych asi podla teba lepsich alternativach ako sprej.
skus napisat nejake a porovname za a proti voci spreju....


co preferujete a preco tekutu strelu alebo penu???
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: pena vs strela

Příspěvek od Lugerman » 02 kvě 2006 14:30

d3agl3 píše:verim ze priamy zasah nonivamidom medzi oci zlozi hoc koho....
mam vsak otazku-Co povazujete za ucinejsie tekutu strelu alebo penu????
Když už sprej, tak já jsem pro pěnu. Proti klasickému aerosolu má tu výhodu, že je méně ovlivnitelná větrem. Pokud má útočník brýle nebo je z nějakého důvodu odolnější vůči účinkům, pak ho pěna dokáže docela efektivně na nějaký čas oslepit. Rovná se velké plus.
Tekutá střela má dvě hlavní výhody. Větší dosah a ještě menší ovlivnitelnost větrem. Ale já bych dal každopádně přednost pěně.
Si vis pacem, para bellum.
mimouch

Re: d3@gl3

Příspěvek od mimouch » 02 kvě 2006 14:39

d3agl3 píše:suhlasim ze sprej nie je vseliek. ty si chlap a maš možno 100kg, budme ale trochu realisticky skus si predstavit blondinu z kindžalom v ruke.pichnut niekoho pod rebra nie je tak jednoduche jak technicky tak psychologicky.
naozaj otazne je či to že vytiahnem kudlu, našlapaneho maniaka zastavý alebo naopak vytočí . Pokiaľ som bol schopný zistiť tak priamy zasah nonivamidom dokaze ked uz ine nie aspon dočasne oslepiť. lepšie ako nič...

Robim kontaktny sport roky (trochu aj noze) a vravim ze na noze by som veru nechcel ist z nikym bo vysledok je napriek akemukolvek treningu (alebo aj vdaka nemu) dost neisty.
hovoris o inych asi podla teba lepsich alternativach ako sprej.
skus napisat nejake a porovname za a proti voci spreju....


co preferujete a preco tekutu strelu alebo penu???
Já mám 110kg a 2 metry :-) Nicméně holýma rukama bych se proti blondýně, která během sekundy vytasí třeba Cold Steela, švihnutím jej otevře a zaujme bojový postoj rozhodně nepouštěl.

Jistě, u nože, stejně jako u jakékoliv jiné zbraně je 80% úspěchu její umístění a pohotová dosažitelnost. To ale platí i pro spray a bez treninku a správného umístění možnost jeho účinného použití várazně klesá. Předpokládám, že každá žena se nad sprejem zaraduje, dá si jej do kabelky mezi ostatní osobní věci a cítí se bezpečněji. V krizové situaci nejspíš útočníka (bude-li mít tu možnost) začne tou kabelkou mlátit, aniž by si uvědomila, že v má uvnitř možná spásnou zbraň. V lepším případě se bude snažit spray v kabelce nahmatat, natočit nádobku správným směrem atd. A na to žádný útočník čekat nebude, narozdíl od toho figuranta na fotkách.

Oproti tomu nůž je pro většinu lidí mnohem více zbraní, už proto, že dokáže způsobit zranění, nebo zabít. A tak k němu bude jeho majitel spíše přistupovat. Tzn. bude více dbát na jeho nošení (otevírací nože s klipem jsou praktické pro nošení v kapse kalhot nebo na opasku) a nácvik jeho použití.

Ale je to jen můj osobní názor, nůž nosím jako pracovní nástroj, nikoli jako zbraň. Přesto nůž doporučuji každému, kdo se mne ptá, jaký typ spreje si má pořídit pro zvýšení své bezpečnosti a není ochoten nosit střelnou zbraň.
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 02 kvě 2006 15:09

Nůž jako obraná zbraň pro ženu je naprostý nesmysl.
A) Nůž není obraná zbraň, a zastrašení útočníka nožem naprosto nefunguje.
B) Alespoň zvládnutí práce s nožem vyžaduje desítky (spíš stovky) hodin tréningu (a udržení návyků).
C) Nepravděpodobnost využití nože ženou - Buďto ji napadne hnědočech, který má k použití nože přirozené vlohy = nedá se jen tak konkurovat, nebo UKčko či jiný element, který má výcvik (byť třeba v hospodě).

Radit blondýně, aby si pořídila na obranu nůž je podle mne velmi nezodpovědná rada...
d3agl3

sprej kontra kudla

Příspěvek od d3agl3 » 02 kvě 2006 15:13

mimouch píše: Já mám 110kg a 2 metry :-) Nicméně holýma rukama bych se proti blondýně, která během sekundy vytasí třeba Cold Steela, švihnutím jej otevře a zaujme bojový postoj rozhodně nepouštěl.

Jistě, u nože, stejně jako u jakékoliv jiné zbraně je 80% úspěchu její umístění a pohotová dosažitelnost. To ale platí i pro spray a bez treninku a správného umístění možnost jeho účinného použití várazně klesá. Předpokládám, že každá žena se nad sprejem zaraduje, dá si jej do kabelky mezi ostatní osobní věci a cítí se bezpečněji. V krizové situaci nejspíš útočníka (bude-li mít tu možnost) začne tou kabelkou mlátit, aniž by si uvědomila, že v má uvnitř možná spásnou zbraň. V lepším případě se bude snažit spray v kabelce nahmatat, natočit nádobku správným směrem atd. A na to žádný útočník čekat nebude, narozdíl od toho figuranta na fotkách.

Oproti tomu nůž je pro většinu lidí mnohem více zbraní, už proto, že dokáže způsobit zranění, nebo zabít. A tak k němu bude jeho majitel spíše přistupovat. Tzn. bude více dbát na jeho nošení (otevírací nože s klipem jsou praktické pro nošení v kapse kalhot nebo na opasku) a nácvik jeho použití.

Ale je to jen můj osobní názor, nůž nosím jako pracovní nástroj, nikoli jako zbraň. Přesto nůž doporučuji každému, kdo se mne ptá, jaký typ spreje si má pořídit pro zvýšení své bezpečnosti a není ochoten nosit střelnou zbraň.
suhlas aj ja nosim ako nastroj noz, ale v poho sa da pouzit ako zbran a samo ani ja by som neskocil po babe co vytasi 25 cm vyskakovacku. ine to vsak je ked utocnik nema hole ruky co asi pre vacsinu pripadov plati. + nejaky alkohol napr...
ak je obranca (zena) taky nimand ze da sprej do kabelky medzi pudrenku a ruz tak pochybujem ze takej je pomoze akakolvek kudla.
ešte stále si myslím že pre netrénovanú ženskú, (vacsina) čo chce mať v prípade nudze niečo po ruke je asi najvodnejší sprej....
Crazy George

Příspěvek od Crazy George » 02 kvě 2006 18:07

Pánové koukám jak tu pěkně diskutujete, ale přiznejte se :!: kdo zvás na sobě někdy nechal dobrovolně vyzkoušet jakýkoliv obraný sprej za účelem poznání jeho účinků na vlastní kůži :?: Já mohu říct že ano :P Byl to KO pepřák, 50ml, asi ze 2m. Reakce byla okamžitá, ruce do vočí, naprosto nemožný otevřít oči ještě cca 10minut, kašel a rýma (aspoň mě to protáhlo :twisted: ) ale jinak fakt humus :!: Takže podle mě pro většinu žen je pepřák jasná volba. Já osobně tahám teleskop (21¨,kalenej,černej) a nůž, který ale nosím spíš jako pracovní pomůcku nebo na krájení salámu :wink: Prošlo mi rukama už hodně různých sebeobraných prostředků(spreje, nože, boxery, paralyzéry, obušky atd... :lol: ) ale ze své skušenosti se mi nejvíc osvědčila kombinace tel. obušku a pepřáku.
Odpovědět