Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 24 říj 2017 08:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 zář 2007 18:19 

A ako je to keď by "cieľ" mal okuliare?

Předmět příspěvku: STOPER
PříspěvekNapsal: 27 zář 2007 20:00 
...jak již je zmíněno na www.armyshop.cz pěna se mění na kapalinu a stéká :lol:

Předmět příspěvku: Re: nervovy jed
PříspěvekNapsal: 27 zář 2007 20:26 

d3agl3 píše:
ty vado co to tu citam. sa mi zda ze dakto je zhuleny ako lelek.
porovnavat peprak alebo slzak z nervovym plynom.....
musel by som byt pekne našlahaný aby som z nejakej trapnej krabicky vystrekol tabun ,sarin alebo ine svinstvo bez masky na xichte...
tym chcem povedat ze z praktickych dovodov sa take daco urcite nevyraba sak zbran by ohrozovala na zivote aj toho co ju ma v ruke. staci maly vetrik.
nie som odbornik na temu ale nervovy plyn ako taky myslim narusa synapticke spoje a po ochrnuti sa clovek proste zadusi ...
takze suhlasim ze nech je v tej krabicke cokolvek o nervovo paralityckom hocicom nemoze byt ani reci a ak je to na krabicke tak pre marketing bo sa to dobre predava tot fsjo....

Nervovoparalytická otravná látka patrí medzi najnebezpečnejšie zbrane hronadného ničenia a určite sa nepredáva.V japonskom metre použili Sarin a ako to dopadlo.

Předmět příspěvku: V rámci nutné sebeobrany...
PříspěvekNapsal: 07 led 2009 21:05 

V rámci nutné sebeobrany bych potřebovala poradit. Párkrát se mi podařilo zásahem neuvěřitelně šťastných náhod dostat se z maléru, naposledy právě dnes. Nemám nejmenší ponětí jak se adekvátně bránit hrubému obtěžování nebo přímo napadení. O zbrani ani neuvažuju, na to prostě nemám náturu, napadl mě sprej jenže si nejsem úplně jistá jestli bych ho v panice dokázala vůbec nasměrovat útočníkovi do obličeje. Paralyzér bych se bála použít, i když vím že nezanechá na dotyčném dlouhodobé stopy. Jsem srab, ve strachu vytuhnu, bránit se neumím. Jen bych se ráda vrátila domů celá i příště, kdy už možná to štěstí tak úplně mít nebudu. Jaký je vhodný zdroj sebeobrany pro takovouhle osobu? :oops:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 led 2009 21:14 
kup si psa

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 led 2009 21:21 

no,střelná zbraň je na průser,plynovka k ničemu,zato ten el.paralyzer by asi nebyl k zahození,ale chtělo by to nějak upravit spoušť .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 led 2009 22:15 

to Jana: úprava šatníku 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 led 2009 22:38 

A hned potom nějaká psychická příprava, čili kurzy sebeobrany, případně nějaké to bojové umění. Vytuhnutí při napadení je nejlepší předpoklad pro to, aby se z toho člověk nedostal vůbec

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 led 2009 23:51 

Citace:
napadl mě sprej jenže si nejsem úplně jistá jestli bych ho v panice dokázala vůbec nasměrovat útočníkovi do obličeje
Treba cvičiť :twisted: potom to pôjde úplne samo (ako som zistil).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 led 2009 10:38 

Ondra píše:
Ja to myslel v ty situaci kdyz uz Te bude drzet pod krkem s nozem v ruce...pokud mu misto penezenky vrazis do ksichtu pistoli tak se prece jen zklidni(at uz ji zmacknes nebo ne :lol: )
Ale pokud budes mit pod krkem kudlu tak plynem mu nezabranis v tom aby ti ho podriz.

Tady nevimnevim...ani tu zbraň bych radši nevytahoval, mohl by se leknout tak, že tě opravdu řízne!!! Já bych mu tu peněženku radši dal a nehrál si v takhle kritický situaci kvůli pár drobnejm co tam nosim na hrdinu...

Předmět příspěvku: Re: V rámci nutné sebeobrany...
PříspěvekNapsal: 11 led 2009 11:18 

Jana píše:
V rámci nutné sebeobrany bych potřebovala poradit. Párkrát se mi podařilo zásahem neuvěřitelně šťastných náhod dostat se z maléru, naposledy právě dnes. Nemám nejmenší ponětí jak se adekvátně bránit hrubému obtěžování nebo přímo napadení. O zbrani ani neuvažuju, na to prostě nemám náturu, napadl mě sprej jenže si nejsem úplně jistá jestli bych ho v panice dokázala vůbec nasměrovat útočníkovi do obličeje. Paralyzér bych se bála použít, i když vím že nezanechá na dotyčném dlouhodobé stopy. Jsem srab, ve strachu vytuhnu, bránit se neumím. Jen bych se ráda vrátila domů celá i příště, kdy už možná to štěstí tak úplně mít nebudu. Jaký je vhodný zdroj sebeobrany pro takovouhle osobu? :oops:

Z toho co pises usudzujem, ze nemas mozno problem fyzicky (120 cm, 30 kg) ale skor psychicky. Ztuhlost pri konflikte je psychicky blok. Najlepsia cesta ako si pomoct, je zacat navstevovat kurz sebaobrany. Urcite v mieste tvojho bydliska najdes celkom siroku ponuku. Po niekolkych treningoch, kedy na teba niekto bude utocit v povedzme pre teba bezpecnych podmienkach, zistis, ze ztuhlost a strach pomaly ustupuje. Sposob obrany si vyberies sama. Moja polovicka striela lepsie nez ja a proti jej teleskopu by sa mozno ubranil len profik... (a to sa blizi k mieram uvedenym hore v zatvorke :-) ) Netreba mat strach z toho prestat mat strach. Musis to ale spravit sama. Predstava, ze sa vsetko zmeni ak si kupis akukolvek obrannu pomocku je omyl. Vela stastia a odvahy :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2009 14:17 
Hm, pepřák jsem dřív nosil, jen tak, pro jistotu, když jsem v 16-17 jezdil na vandry, použil jsem ho asi 1-2x, když proti mě vylítnul z nějaký polorozpadlý samoty pes (pokaždý vlčák). Toho nebylo nutný ani trefit, stačilo když to šlo těsně kolem a zdrhnul, znovu nevyběhnul. Pak jsem nějakou dobu nosil jen pistoli... A jak jsem dozrával, přibyl k tomu znovu pepřák a pro jistotu ještě zavírací nůž a náhradní zásobník:))

Předmět příspěvku: Pro Janu
PříspěvekNapsal: 02 úno 2009 14:25 
Jani, ty buď musíš bydlet na nějakým extrémně nebezpečným místě, nebo nevím... Píšeš, že ses x-krát dostávala z nějakýho průseru, ale naprostá většina lidí se do průseru nedostane nikdy, nebo max. 1-2x v životě... Nemělo by smysl zamyslet se nad prevencí? Jakože nelízt do hospody, kde vyřvává banda skínů slavících 20. duben, vyhnout se už z dálky skupině evidentně ožralých individuí, prostě dávat pozor... Většinou to funguje i beze zbraně, vždyť většina lidí zbraň nikdy nenosila a jsou ok.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2009 14:28 
murdoch píše:
Hm, pepřák jsem dřív nosil, jen tak, pro jistotu, když jsem v 16-17 jezdil na vandry, použil jsem ho asi 1-2x, když proti mě vylítnul z nějaký polorozpadlý samoty pes (pokaždý vlčák). Toho nebylo nutný ani trefit, stačilo když to šlo těsně kolem a zdrhnul, znovu nevyběhnul. Pak jsem nějakou dobu nosil jen pistoli... A jak jsem dozrával, přibyl k tomu znovu pepřák a pro jistotu ještě zavírací nůž a náhradní zásobník:))

No z takovou budeš za chvíli nosit samopal,nebo granáty né? :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2009 14:39 
Chm, kdyby to bylo legální... :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina