Obrana strelnou zbrani a pravni problematika

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od vendous » 19 úno 2010 13:44

//
Naposledy upravil(a) vendous dne 19 úno 2010 14:20, celkem upraveno 1 x.


Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od Art » 19 úno 2010 13:57

takže klasika ,já nic neviděl ( ale to je teda hnus)
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od vendous » 19 úno 2010 14:19

No hnus to je, ale jak se teda zachovat abych za to pak nepikal.
Třeba mu jen zbraní pohrozit aby ho nechal a když by se otočil a šel po mě tak ho trefit třeba do nohy? Třeba se lekne a zdrhne
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od andrewl » 19 úno 2010 15:07

Kdybys ho zastřelil v supermarketu a vidělo by to dost svědků, patrně by tě nikdo neobvinil, pokud jsi bránil člověka napadeného nožem, tak se o nepřiměřenosti nedá mluvit. Nezavřeli by tě. Ale je otázkou kdy by jsi po něm střílel... v průběhu útoku samozřejmě můžeš, ale to bodnutí asi trvalo jen chvíli, takže by to stejně bylo po a tedy pomsta... snažil bych se raději při takovém krátkém incidentu nezasahovat... kdyby tam ale někdo bodal kolem sebe jako debil, dovedu si představit, že bych v rámci možností nějak zkusil zasáhnout... Nejsem ten typ co se může dívat na to jak je někomu ubližováno..
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od Art » 19 úno 2010 17:32

Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od mocima » 11 dub 2010 10:39

2 cvicubis: Blog pěkný, bohužel jen modelová situace, která by byla (dle mého) pro každého soudce jasná - nutná obrana. Ale i tak poučné.
Horší je ta diskuse pod tím. Někdy se stydím, že s lidma, co můžou mít takové názory a vyjadřování, dýchám vzduch na jedné planetě.
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od cvicubis » 21 kvě 2010 11:15

Účinná sebeobrana i bez ZP???

http://www.alfa-proj.cz/akce/prodejni-a ... a-a1529621


Co na to říkáte?
Sralpes
Příspěvky: 5
Registrován: 28 kvě 2010 23:13

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od Sralpes » 29 kvě 2010 00:22

Dobrý den. Mám takový malý problém.
Vloupali se mi do garáže, která je přímo pod domem, tedy součástí sklepních prostor. Nestalo se to poprvé. Naposledy mi ukradli vrtačku, rozbrušovačku aku šroubovák, rybářské pruty a ještě pár věcí, včetně zničeného plastového okna. Asi před rokem mi ukradli i kolo asi za 22 000,- bylo nové a při tom mi rozlámali vrata. Policajti udelali prd. Už jsem fakt vytočenej, chce se mi z toho brečet, někdo se na mě pakuje a já s tím chci něco udělat. Příště mi ukradnou třeba moji milovanou motorku, je to sice stará Jawa 250/592 rok 1969, ale je jako moje děcko. Mám v plánu si nainstalovat zvonek na fotobuňku před garáž. Když mi zazvoní zvonek, vylezu z postele, pudu do garáže a tam potkám zloděje. A co teď?

Mám doma vzduchovku Slaviu 631, kuchyňské nože, obušek.

OTÁZKA ZNÍ: Jak mu můžu dát lekci tak, aby si to pamatoval, ale aby mě nezavřeli?

Nemám ZP, je mi 24, mám čistý TR. Jsem ochotný si klidně koupit perkusní zbraň (třeba http://www.bvs.cz/bez_zbrojaku_predovky ... r_p50.html ) Možná luk a šípy.

Nebo mě prosím poraďte spolehlivou zbraň, nebo něco, co se dá použít ze větší vzdálenosti. Nejsem moc na boj z blízka...
Peníze nehrají roli, hlavně ať to funguje (furt to bude levnější než nový plot vysoký 2metry a zlý pes).

Co se stane když zloděje postřelím v mé garáži tou perkusní zbraní,nebo šípem bez ZP? Zavřou mě?
Co když mu třeba prostřelím ledvinu a on pak bude odkázán na umělou/stane se z něj invalida?
A co když se "netrefím" a on mi v té garáži při neskutečné smůle umře?
Co když ho střelím otrávenou diabolkou, která mu nezpůsobí smrt, ale poškodí játra a u soudu se to prokáže?
Co když mu tou vzduchovkou ustřelím ucho, nebo mu vážně poraním hrtan a on se udusí vlastní krví?

Podotýkám, že zloděje nechcu zabít, nemyslím si, že při škodě jakou mi způsobil zaslouží smrt.. Předcházející katastrofické scénáře slouží k představě rizik spojených s užitím zbraní pro ochranu majetku, případně k sebeobraně.
Prosím poraďte, nechci se příště nechat vykrást tak snadno!!!
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od PatrikV » 29 kvě 2010 00:52

Alarm a halogen na čidlo nad vrata.
Sralpes
Příspěvky: 5
Registrován: 28 kvě 2010 23:13

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od Sralpes » 29 kvě 2010 01:41

halogen na fotobuňku už tam mám od té doby co mi ukradli kolo. Alarmy jsou celkem drahá sranda, jak jsem tak zjišťoval.. Pořád je levnější mu dát do držky, nebo ho postřelit. Psa mám taky, jenže anglického buldoka. Kdo zná, ví, že je to válečný pes. Umí se akorát válet a furt chrápe, nebo čumí na kočky jak se mrouskají. Takže si od těch hajzlů musím pomoct sám.. Už nemluvím o tom, že se mi ztrácejí vejce od slepic, a takový ty prkotiny.. rýč od fiskarsu, 2 role pletiva co jsem měl přichytaný na plot.. už nevim, bylo toho více. Policajti s tím nic nikdy nevyřešili.. :roll:
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od PatrikV » 29 kvě 2010 04:46

Pokud řešíš prkotiny "co když" mu něco uděláš, tak vyjde nejlevněji nechat se při tom souboji oddělat - třeba kvůli vajíčkům.
Sralpes píše:Peníze nehrají roli, hlavně ať to funguje (furt to bude levnější než nový plot vysoký 2metry a zlý pes).
A alarm za cca 6-10.000, je najednou drahý.
Sralpes
Příspěvky: 5
Registrován: 28 kvě 2010 23:13

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od Sralpes » 29 kvě 2010 11:45

Za 10 000 dostaneš akorát tak věc, která bude řvát na fotobuňku, teoreticky by to bylo fajn. Jenže ti to spustí každá kočka, která pod tím proběhne. Jsou to dle mého názoru tak trochu vyhozené peníze.. Když tak nad tím uvažuju, tak ten zvonek na fotobuňku, mě taky asi vzbudí mnohokrát zbytečně.. Právě kvůli těm kočkám.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od PatrikV » 29 kvě 2010 12:29

Nechci tady nikomu dělat reklamu ale tohle má soused na celém domě a je s tím spokojen. (samozřejmě rozšířené o další doplňky)
http://www.fab-shop.cz/index.php?opType ... Det&zn=375

A i od jablotronu dostaneš stavebnici kterou do 10000 tu garáž zajistíš velmi komfortně.
Sralpes
Příspěvky: 5
Registrován: 28 kvě 2010 23:13

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od Sralpes » 29 kvě 2010 21:43

Koukám na ten alarm cos mi poslal a vypadá to celkem solidně. Ten pasivní infra detektor se mi líbí, když bych ho dal cca metr od země, nereagoval by na kočky a mohl bych ho tím pádem umístit ven a mohl bych zakročit dříve, než by zloděj poškodil okno, nebo vrata.
Ale stejně, pochop, chcu zloděje chytit za koule, beru to už velmi osobně. Když by ti zloději nadělali tolik škody, tak bys asi taky volil místo výstrahy alarmem úder kamenem. Jedna věc je zachytit vniknutí na pozemek a druhá věc je jak mu dát lekci a při tom se nenechat zavraždit, nebo naopak zavřít. Když bych ho chytnul a svázal a zavolal policajty tak ho pustí? Máme s tím zkušenost v rodině. Děda chytil zloděje, co mu chtel ukrást auto s vozíkem plným luxusních fošen. Zatáhnul ho domů do kuchyně a zavolal policajty, no a světe div se, policajti ho pustili! Je to ale už tak 10 let zpět, třeba se od té doby zákony trošku změnily..
Odpovědět