OBRANA PROTI PSUM + pravni otazka?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Art » 14 bře 2010 15:48

jenže ten pes je naučenej ,že tě chytí a zadrží a né ,že ti pak půjde na obličej .


Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od dykmore » 14 bře 2010 16:25

V tom případě budu po tom psovi nejdřív chtít vysvědčení z výcviku, a pokud mi ho nepředloží, tak teprve potom se budu domnívat, že pokud mě strhne, mohl by mi jít i po obličeji a raději ho preventivně střelím dřív, než mě dostane na zem... Arte, myslím, že my všichni, kteří psy nemáme, chápeme, že pes může být dobře vychovaný, ale radši předpokládáme, že je hrubě nevychovaný.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Art » 14 bře 2010 16:54

je vidět ,že psy nemáte .neboj ,taky předpokládám ,že jsou lidi jen špatně vychovaný.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od PaF » 14 bře 2010 19:59

No prave... a spatne vychovany lidi maji spatne vychovany psy.
V te strelbe na psy vidim jediny vazny problem - trefit. Nasuste to s nejakym spratelenym hafanem. Tasit na 5m je problem, na 10 to jde - to ale asi neni typicky pripad obrany. Ja mam vyzkouseno, ze pokud kolem mne lita stredni knirac, rozhodne na nej nestacim mirit. To bych musel mit luparu. Pocitejte spis se strelbou na kontakt, mozna primo na nohavici (v dobrem pripade) nebo na ruce. A pak uz zase neni o cem meldovat. To uz nebude cekat ani Art :lol:
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Artifex » 14 bře 2010 20:04

každopádně proti psům lepší jakákoli pistole (nepočítaje .22 a 6,35) nežli kudlička, když se pes zakousne do nohy/ruky tak přiložit a pálit o 106, pokud možno hlavu aby to měl rychle za sebou, psi kteří se zakousnou a nepustí trhají do roztrhání vlastního těla.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 14 bře 2010 22:00

Obrana proti psům je celkem prostá: Zahájit a udržet palbu, dokud útok trvá. Psů je hodně. A člověk žije jen dvakrát... Neřešit, střílet. Jen prosím, nestřílejte do čivav. Útoky čivavy (jezevčíka, atd.) nemá až tak velkou nebezpečnost:-).
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Kubajzz » 14 bře 2010 22:40

Ano, čivava se špatně dostává z podrážek.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Art » 15 bře 2010 07:59

PaF píše:No prave... a spatne vychovany lidi maji spatne vychovany psy.
V te strelbe na psy vidim jediny vazny problem - trefit. Nasuste to s nejakym spratelenym hafanem. Tasit na 5m je problem, na 10 to jde - to ale asi neni typicky pripad obrany. Ja mam vyzkouseno, ze pokud kolem mne lita stredni knirac, rozhodne na nej nestacim mirit. To bych musel mit luparu. Pocitejte spis se strelbou na kontakt, mozna primo na nohavici (v dobrem pripade) nebo na ruce. A pak uz zase neni o cem meldovat. To uz nebude cekat ani Art :lol:
po zákusu bych střílel taky
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od admix » 15 bře 2010 09:51

A kdyz se nechci nechat pokousat? Nebo musim pockat, jestli pejsek nebude jenom delat svoji praci? :mrgreen: ?
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od kayakero » 15 bře 2010 11:23

Art píše: . . . . . po zákusu bych střílel taky
Myslím, že nestřílel :wink: . Osobně jsem útok čokla co to myslí doopravdy nikdy neviděl - jen pár výstražných kousnutí: i do krve, ale chlap to vždy ustál se ctí. Ale na vystoupení místní skupiny kynologů jsme pokecali s jejich frontmanem - 50-letým chlápkem, co se pár dekád stará i o psy místní PČR. Říkal, že takových vykuků už pár zažil: co se při pronásledování hlídkou vybudili do extáze statečnosti + chtěli obětovat ruku, do ní si nechat vlčáka zakousnout - a pak ho kuchnout kudlou, umlátit pěstí do slabin nebo mu pak chytit zakousnutou hlavu a mlátit mu tělem o sloup. Vždy zůstalo jen u plánů: i pokud měli >metrák + byli ožralí či zfetovaní: po zakousnutí do ruky (i v bundě) okamžitý šok + zkolabování na místě => konec bojovnosti, prakticky vždycky povolení svěračů. Po dovedení na celu: nebyl schopen se uklidnit, málokdy usnul, pokud, tak se po krátké chvilce budil s řevem v hrůze. Uklidnil se až po týdnech, u civilizovaného člověka nějaké nevratné duševní následky typu PTSS (post-traumatický stresový syndrom) jistě budou: spíš pak bude fetovat, chovat se útočně, rezignovat na studium, rodinu či kariéru. Opancéřovaná ruka (třeba batohem) by byla asi něco jinýho, taky frackující čokl, co si naznačeným kosnutím jen vymezuje dominanci by se možná střelit dal. Ale pokud se do ruky zahryzne čokl v ráži, pro civilizovaného člověka boj skončil.




-> Bobby_s_Lugerem: prosím, prosím: a pokud chovatel mi vyhrožuje, čokla dráždí, sundává mu náhubek, velí mu k útoku - směl bych pár včelek pustit k i němu? A pokud jo: od kterého jeho úkonu mám pak tvrdit, že jsem zahájil palbu? Přijde mi nemocné smět pálit jen na zvíře, které proti mně nic nemá, samo je dost možná v pohodě + které je často svému vymaštěnému páníčkovi morálně nadřazené. Zde člověk používá psa k útoku: pokud používá k útoku nůž přeci taky nemusím střílet jen na nůž či zkoušet trefit oštěp jím vrhaný..letící.



Artifex píše: . . . . . proti psům lepší jakákoli pistole (nepočítaje .22 a 6,35) nežli kudlička . . . . .
taky se upínám k naději v pistoli, ale třeba Chlíbek tvrdí, že ruští specnaz (rozhodně ne teoretici) to vidí jinak - dávají přednost opancéřované ruce + bojové kudle. Zkušenější že už mají motoriku s nožem tak bravůrní, že krycí ruku ani pancéřovat nemusí: mají už jistotu, že stihnou běžně vycvičeného čokla zbourat v letu než se zakousne. V rámci výcviku exponovanějších jednotek naživo cvičí i zabíjení vypuštěných psů nožem: i 70kg chlap že má výhru prakticky jistou.
Jinak co do střelných zbraní proti psům: již zde provařená hajzlovina je (z okna auta) picnout psí obludu do prdele loveckou diabolou (hollow point) ochucenou pepřákem - nápad z filmu Train spotting. Slušná je naděje, že se trefený čokl výchovně pustí do vlastního páníčka. Ten pak k povinnému nasazování náhubků získá naprosto jiný vztah.


PaF píše:No prave... a spatne vychovany lidi maji spatne vychovany psy . . . . .
krom organizovaných kynologů jsou prakticky všichni psi co znám vedení buďto naivně nebo vůbec. A většina majitelů ani neví že jejich pes je neposlouchá - musí jim to vysvětlit až empatický instruktor na weekendovém kursu, jak má vypadat reakce psa. I úkony psa na jejich povel jsou často komický folklór (viz. obrázek). Pokud takový pes pouští hrůzu + jeho zjevně submisivní anorektická panička s dlouhými nehty mi kuřihláskem vysvětluje, že on si jen chce asi hrát, že poslouchá na slovo a že bez pokynu nezaútočí, věřím víc své palebné převaze, nežli jejím slibům.
Přílohy
pes dobře vycvičený 33%.JPG
pes dobře vycvičený 33%.JPG (22.88 KiB) Zobrazeno 2428 x
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od PaF » 15 bře 2010 14:34

Pekne kombi oralku s analkem :lol:

Jinak videl jsem chlapa chytit vlcaka ve skoku levackou a zabit jednim uderem pravackou na koren cenichu. Pekny humus, pes ani nevykvikl. Nekolik let se mi o tom zdalo, nebot toho chlapika jsem vidal dost casto. Jezdil s nasi partou na ryby. Pes byl postvan namistrovanym magorem, ktery mel v sobe par rumu. Mistr popravci byl po nekolika pivech, na reakce to zjevne nemelo vliv. Psa je mi dodnes lito.
Neslo o prislusnika specnaz ale o 110kg reznika, ktery kazdy den tahal na jatkach veprove pulky pres rameno k lince. Od te doby nepamatuju, ze by se s nim nekdo hadal. :D
zeagle
Příspěvky: 34
Registrován: 20 dub 2006 00:28

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od zeagle » 15 bře 2010 16:32

Ahoj čoklobijci :evil: Zažil jsem na vlastní kůži napadení psem. Přestože se jednalo o psa který mne trochu znal tak na mne přesto zaůtočil naprosto natvrdo. Prostě špatně vyhodnotil situaci (já asi taky) a vysvětlil si mé počínání jako útok. Jako dlouholetý kynolog jsem zareagoval a nastavil mu ruku s tím že ji obětuji. Odkousal jsem jako figurant tisíce psů na rukáv i podoblekovou koženou manžetu. Myslel jsem si že se mi po zákusu podaří ho chytit pod krkem nebo za obojek, ale první zákus mne spolehlive poslal na zem. (mám 95 kg, težistě nízko :-)) Ta bolest a šok se prostě jen tak vydržet nedá. Pes mne tahal po zemi jako kus hadru. Přestože se majitel psa pokoušel ze mne sudnat tak jsem během pár vteřin měl prokousnutý kotník levé nohy, (asi 15 cm skoba) obě předloktí nekolikrát, pravé zápestí + ukousnutý pravý palec. Pokaždé když se majitel pokusil psa ze mne sundat tak se pes obrátil proti němu, on se lekl a ucukl, a já dostal další zákus. No zůstala mi zdravá jen pravá noha, ostatni končetiny jako cedník. Po dvou zlomených hrábích konečně majitel psa psa pochopil že je to málo a vzal do ruky lopatu. V průběhu toho boje se mi přes skoro ukousnutý palec podařilo údery již trochu oslabeného psa chytit za stahovák a vyvěsit ho do vzduchu. Poté se majiteli konečně povedlo zasadit mu pořádnou ránu lopatou. Pes do posledni chvíle bojoval ze všech sil, stejně jako já. Nebýt lopaty tak mne asi dostal. Během toho boje jsem stačil instinkivně vypráznit kapsy jak jsem hledal nejakou zbraň, ale byl tam jen mobil. Pistole v tu chvíli byla v kuchyni na stole :( Asi bych ji stačil použit, ale nestalo se tak. Marodil jsem docela dlouho a ješte půl roku po operaci jsem nosil na palci lešeníčko. Docela mi to co se týče psů srazilo hřebínek, a zdálo se mi minimálně ješte rok o tom napadení. Psy mám pořád rád, ale jsem již mooc opatrný když vidím nějakého většího psa bez košíku. Jen jěště nakonec pár TTD: jednalo se o německého ovčáka, 4 roky, asi 40kg, výhodná koupě za litr na hlídání. Takže pánové, na ruku psa nechytejte pokud o ni nechcete přijít.
Pro silne žaludky fotečka: http://www.volny.cz/zeagle/palec.jpg
GLOCK 30, CZ 858 Tactical, CZ 453 VARMINT
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od PaF » 15 bře 2010 17:15

No jo, ale pri pohledu zpet - Udelal bys to jinak? Dokazal bys vyhodnotit utok a strilet (pokud by bouchacka byla tam, kde ma byt - v pouzdru), nez by Te rafnul? A co by tomu rekl majitel? A je lepsi, aby Te rafnul jinam? Nesel by po krku? To totiz ta ruka neni az tak zla varianta.

Ja vim, asi kopat a strilet... Jenze okoli to muze videt jako nemistnou agresivitu z Tve strany.

Ale konecne potvrzeni osoby dotcene... Pes nema bez kosiku co courat mezi cizimi lidmi. Urcite ne pes nad 5 kg, coz je takova nejaka rozumna hranice, aby ho majitel dokazal rukama sundat z decka. Jak je videt, vlcaka nezastavi ani majitel. A to byl napadeny kynolog!!!
zeagle
Příspěvky: 34
Registrován: 20 dub 2006 00:28

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od zeagle » 15 bře 2010 17:52

No možná jsem mu hodně pomohl nastavením té ruky, kdybych zvedl ruce tak kdo ví. Ale tolik odvahy nastavit mu pupek nemám. Hlavne se to odehrálo strašně rychle a nebylo moc času na přemýšlení. Spíš majitel by měl být schopen zvládnout svého psa. Kopat jsem samozřejmě zkoušel, proto ta prokousaná noha :) Chtělo to hlavně mít tu zbraň, popřípadě nějakou jinou. Dýka, vystřelovák nebo něco podobně pohotovýho. Ale i tak by to byl boj dost o hubu.
GLOCK 30, CZ 858 Tactical, CZ 453 VARMINT
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 15 bře 2010 19:00

Kolego Zeagle, cítím s Tebou (Vámi). Musel to být otřes. Sám jsem zažil útok (ač kynolog - zmíněná jezevčice standard) nevím, co za konkrétního ovčáka to bylo, něco menšího než klasický německý, do 40 kg, kohoutek něco nad 50 cm (neodhadnu). Penzion, kde jsme měli být s roční dcerou už zapáchal od vchodu - už od dveří se mi to nelíbilo - štěkot. Paní říkala, že je ten pes zavřenej "vedle v místnosti". Resumé: Dcera s manželkou stačila dojít do pokoje v patře, já se vracel pro věci do auta. A při návratu ho (pejska) někdo pustil na společnou chodbu. Pejsek ucítil pach mé hárající feny, ulpělý na oblečení, a pak to šlo rychle. Stačil jsem se otočit, stočit se do podřepu v rohu a "lovit" krochnu. Do toho jsem nepříčetně řval. Tasit jsem stačil z ledvinky až poté (2-3) vteřiny, co mě ta svině rozthlo/prokousla na zádech koženou leteckou bundu Irvin RAF (cca 500 liber). Pak toho psa někdo, asi majitel nebo syn majitele, nebo nějaký jiný syn kurvy, co tam žil, chytil za obojek, v okamžiku, kdy jsem se s ČZ v ruce otáčel. Resumé, nebýt tam ten vlastník (či krotitel), skončilo by to 16 ks 9mm Luger v prostoru 3x3 m2. Ale dostal bych ho, byl jsem bojeschopen:-). Nicméně jsem přikázal ihned balit (dokud rodina nebyla zpět v autě, měl jsem prst na spoušti), psa okamžitě vyvést do výběhu u boudy. Jen mě mrzí, že jsem tu "hodnou paní" oslovoval příliš něžně a nežádal náhradu škody (penzion patřil jakési rodině manželčino spolupracovnice). Rány na zádech mám už vyhojené (dva měsíce), s duší je to horší. Bob
PS: Resumé: Útok psa je rychlý, snažte se včas střílet, pak řešit jakékoli právní následky. Ten čokl vážně měl do baskervila daleko a jakou paseku udělal (jsem vyloženě drobek, 108 kg svalů a tuku).
PPS: Po téhle situaci jsem vyvodil, že A) revolver by byl úžasná zbraň a za B) pistole bez náboje v komoře má cenu vypálené sirky (prostě nenatáhnete a ne a ne a ne:-) ) a dále, že na kalibru záleží až na x-tém místě.
Odpovědět