OBRANA PROTI PSUM + pravni otazka?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 14 pro 2007 12:20

:lol:


Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 14 pro 2007 12:23

Jo a prosim, byla bys tak hodna a dala sem link na to pejskarsky forum? Docela si myslim, ze nejake ponauceni bychom tam nasli.
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 14 pro 2007 12:26

Nene, teď na psíčkařském fóru drbou s kamarádkama, jak sou ti střelci fujfuj arogantní a domlouvají se, jak vystřílejí všechny čoklíky. Ty vošklivý bouchačky by se jim měly zakázat, áááno :roll:
Zuzana

Příspěvek od Zuzana » 14 pro 2007 12:30

ne neni mi uz davno 20, ale kez by :(
Ale zazila jsem dva rvouci se psy a ne jednou, mnohokrat se stalo, ze se i moji psi mezi sebou servali. Zalezi na situaci. Ale vetsinou ma kazdej pes svyho majitele a kazdej majitel si zpacifikuje toho svyho psa. Mel by teda aspon. Nevim co presne chces vedet.
Dnesni trend a to i trend vycviku je takovej, ze se u psu nepestuje zbytecna agrese. Dobre socializovany zvire je zaklad.
Ja vim, ze jsou hnupy, kteri si leci svoje mindraky tim, ze si poridi velkyho psa, v zivote nebyli na cvicaku a neznaji ani zaklady teorie, nebo jsou to socki, ktery nemaj ani na jidlo pro sebe natoz aby nakrmili psa. Vsak kdyz se na tu statistiku podivas, tak vetsina napadeni je prave psem takove majitele. Ale nemuze prece sejmout kazdyho psa, kteryho vidis, jen pro to, ze to vcera bylo ve zpravach na Nove.

Ano, kdyz uz te napadne, samozrejme ze se musis branit a napadnout cizy pes moje dite, tak ho taky zabiju. Ale nebudu po nem strilet jen co ho uvidim.
Zuzana

Příspěvek od Zuzana » 14 pro 2007 12:34

Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 pro 2007 12:43

No vidíš, už začínáš mluvit rozumně.
Docela rozdíl oproti prvnímu příspěvku. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 14 pro 2007 12:44

Konecne s tebou muzu souhlasit.
Na chovani psa ma velky vyznam jeho majitel. Nejvice napadeni je zpusobeno psy patrici ruznym individuam to je taky fakt. Ale musim rict, ze tu a tam se stane, ze tvuj nejvetsi milacek, kterej za svych 12let nic a nikoho nepokousal napadne jinyho psa.

Nekdo to uz tady prezentoval, ze pes je vec, kterou mas pravo branit. Navic pokud ten muj pes je na voditku s kosikem a tvuj pes, volne pobihajici bez kosiku!! :twisted:

Vzdy pouzit strelnou zbran je "kravina", ale jak se jinak a ucinne branit?
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Zuzana

Příspěvek od Zuzana » 14 pro 2007 12:52

No aby se znas jeste nestali kamosi 8) , uznavam v mem prvnim prispevku se odrazi prvotni vztek, protoze se svyma psama denne makam a pripravuju je na zkousky a zavody na pristi sezonu, mimo to je je fakt zboznuju a predstava,z e by mi je nekdo zastrelil a ja prisla o fakt milacky, ale taky o spoustu hodin tvrde prace ......
Zuzana

Příspěvek od Zuzana » 14 pro 2007 13:00

jak se branit, to vyplyva vetsinou ze situace. Me pokud se psy rvali tak u toho byl vzdycky i majitel druhyho psa a ten je povinen zakrocit. Pokud tam neni, tak vetsinou pes steka z bezpecne vzdalenosti a necha se zahnat. . Ja jsem psy od sebe vzdycky odtrhavala, takze jsem je chytla za kuzi tesne za hlavou, aby se nemohl ten pes v ty eforii ohnat po me a potom prechytit za obojek a ''pridusit''. Ja nevim jinak nekdo nosi fakt peprak nebo slzak, co jsem slyslela. me se opravdu jeste nestalo, ze by me nebo myho psa napadl jinej jen tak na ulici. Vetsinou slo o ziskani postaveni ve smecce.
Opravdovym odbornikem, na rekneme problemovy chovani a nestandartni situace je Ivo Eichler.
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 14 pro 2007 13:01

Nikdo ti je bezduvodne strilet nebude. A kdyz jo, tak ten clovek by zaslouzil taky strelit.

Psovi, respektive komukoli, bych bezduvodne neublizil, ale v pripade, kdy je to potreba, tak se neda hold nic delat.

Bohuzel budu radsi, kdyz nekdo zastreli mojeho psa, nez abych pak zil s tim, ze muj pes nekoho roztrhal. Jiste me to bude mrzet, budu rozcilenej, ale casem si uvedomim, ze to bylo spravny.

A sama uznej, ze je lepsi poranenej pes ne clovek (pokud za to clovek samozdrejme nemuze)!
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Zuzana

Příspěvek od Zuzana » 14 pro 2007 13:08

Ale ano v tom mas pravdu.

jenze stejne jako ne kazdej pejskar je zodpovednej, tak ne kazdej ( ja nevim jak si rikate ) se zbrani je rozumnej, A konkretne s trema myslivcema ma spousta lidi fakt spatny zkusenosti.

Tu diskusi doporucuju, u nekterych prispevku beha mraz po zadech.

A pro vsechny co maji dojem, ze pes je jen tupy zvire - mnohokrat uz zachranil pes zivot cloveku a pro mnoho lidi, je pes prakticky nepostradatelnym pomocnikem. ja osobne je mam protoze chci a pro sport, ale jsou lidi, kteri se bez nich neobejdou a jsou pro ne zivotne duleziti.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 pro 2007 13:19

S myslivcema má špatné zkušenosti kdekdo. :wink:
I tady.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 14 pro 2007 13:23

Su vesnické balík, takže mám pár zkušeností se psíma zubama v noze a v ruce. Je to tím že si třeba vlčáka pořídí člověk co na jeho výcvik nemá čas a pak když ho venčí bez obojku a košíku, tak se diví co ten pes dělá, proč neposlouchá? Každopádně na obranu v lese bych se spíš přikláněl k ostré zbrani. Tam není problém se zraněním okolostojících a ze všech prostředků je to bezesporu nejůčinnější způsob jak se ubránit psovi. Jinak ten pepřák který se prodává ve více variantách ( i proti psům) je myslim ideální volba na cokoliv co tě chce napadnout. Ta plynovka, no nevim, nevim. Spíš škodí nám, majitelům ostrých. Na nově bylo jak skíni obsadili nějaký družstvo násilím. Není to tak dávno. Svědek říkal na kameru že viděl jen rukojeť v pouzdře a komentátor řekl že mají ostře nybíté zbraně. Tak babo raď. Ale to sem nepatří. Každopádně můj názor: město plyn, les pes bum.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 14 pro 2007 13:27

Zuzana píše:jenze stejne jako ne kazdej pejskar je zodpovednej, tak ne kazdej ( ja nevim jak si rikate ) se zbrani je rozumnej, A konkretne s trema myslivcema ma spousta lidi fakt spatny zkusenosti.
Vsadím se, že daleko víc lidí má špatnou zkušenost s psíčkařema.
Ono je to taky tím, že pokud chce člověk zbraň, musí znát celkem podrobně několik právních předpisů, většinou se dozví i důsledky jejich nedodržení, a musí předvést, že zbraň bezpečně ovládá. Každé oprávněné užití zbraně na veřejnosti (což je při striktním výkladu i hrozba zbraní) musí hlásit policii, což má za následek nepříjemné vyšetřování. Každý držitelů zbraně je registrován a každá zbraň je registrována a nedodržení tohoto je trestným činem.
Když to srovnám s tím, že čokla si pořídí kdejaký jouda bez jakýchkoliv omezení. Když vidím obvyklou argumentaci (zde v diskusi se jedná o technických aspektech oprávněného užití zbraně) a ty začneš s emocionálními výlevy jak ti dalo práci vypiplat psíčka a jak my se ti ho chystáme zastřelit, musíš chápat, že na mne tedy dojem neděláš.
Myslivců se ani v nejmenším nezastávám. Pod vlivem alkoholu je zakázáno se zbraní manipulovat, při manipulaci nesmíš nikoho ohrozit. Podle mého názoru je daleko větším problémem než zbraně bezohlednost psíčkařů.
Každý kdo chce chovat psa by tedy měl skládat zkoušku přinejmenším stejně obtížnou jako je ta na zbroják, včetně praktické "manipulace" - např. zabránit zuřivému psovi v útoku na člověka. Držení psa bez této licence by mělo být trestné, stejně jako držení neschváleného či nepřezkoušeného psa. Pes na veřejnosti by měl být zabezpečen proti ohrožení okolí ekvivalentně zbrani (v uzavřeném obalu nebo na vodítku a s košíkem).
Pak bychom si byli rovni. Ne úplně, protože zbraň je poměrně jednoduchá mechanická hračka, pokud se nesahá na spoušť a stojí ze správné strany hlavně, sama od sebe nikomu neublíží. Na rozdíl od zvířete. Ale alespoň by bylo +- zabezpečeno, že psi nebudou zbytečně útočit na lidi.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 14 pro 2007 13:33

Zuzana píše:
A pro vsechny co maji dojem, ze pes je jen tupy zvire - mnohokrat uz zachranil pes zivot cloveku a pro mnoho lidi, je pes prakticky nepostradatelnym pomocnikem. ja osobne je mam protoze chci a pro sport, ale jsou lidi, kteri se bez nich neobejdou a jsou pro ne zivotne duleziti.
Nikdo si to nemyslí. Už tady bylo řečeno že za psa může majitel. Stejně tak za zbraň. Když někoho úmyslně postřelím tak mě přece neutratí moji zbraň, ale můžu za to já. Pokaždý když píšeš o "lidech se zbraněmi", tak mě připadá že nás moc v lásce nemáš a přitom píšeš že máš psa protože chceš a pro sport. A proč myslíš že to mám třeba já. Protože chci a pro sport. Nebo když si někdo chce koupit psa tak ano, a když zbraň tak ne? Jen sem tím chtěl říct že ti nerozumím.
Odpovědět