OBRANA PROTI PSUM + pravni otazka?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kimer77
Příspěvky: 4
Registrován: 17 bře 2011 14:00

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Kimer77 » 21 bře 2011 13:39

to Joezbrna: Viděls? neviděl, Zažil ? Nezažil. tak proč se směješ. Já to zažil u NO, ruka bolela jak čert, ale jen drobné tržné rány, 6ádné odtržení kůže od masa a podobné nepříjemnosti.


Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Joezbrna » 21 bře 2011 16:27

Nezažil, a zažít bych to fakt nechtěl. Co to bylo za čokla?
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Matěj » 21 bře 2011 18:01

Pokud tě německý ovčák vezme tvrdě za ruku a nebude si jen hrát, ale opravdu tě stiskne do kleští, tak dochází skoro bez vyjímek k uvolnění svěračů a nastupuje šok a pád na zem.
Nějaké diskuze o tom, že by jsi v tuhle chvilku měl chuť se pokusit ho uškrtit, nebo podříznout jsou utopie.
Teda pokud nebudeš mít na ruce vaťáka pod ním omotaný froté ručník, ale bolet to bude i tak velmi značně.
S normální bundou platí výše uvedené.Několikrát jsem to viděl na vlastní oči a to i u opilých, nafetovaných a adrenalinem napumpovaných hovádek.
Kimer77
Příspěvky: 4
Registrován: 17 bře 2011 14:00

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Kimer77 » 21 bře 2011 19:35

úplná utopie to není, stalo se to na vojně, nutno podotknout v zimě, tzn. svetr blůza kongo s čertem, a navíc v kotci, takže ten pes neměl naštěsti moc prostoru. Dopadlo to tak že jsme na něm potom dalších 20 minut klečet než se zklidnil natolik že jsem mohl relativně bezpečně z kotce vycouvat. Stát se to v létě bylo by to horší. Pokud se podíváš víš zjištíš, že jsem psal že přímá konfrontace je to poslední co dělat. Není to sranda, ale je lepší když už tu ruku drží mu jí nechat než riskovat že kousne někam dál a víckrát.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od edelweiss » 24 bře 2011 22:51

zase jeden mazel, co mu holka sama do mordy vletěla http://www.novinky.cz/krimi/228779-v-as ... l?ref=boxD
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Art » 25 bře 2011 09:29

obušek na psa nestačí ( velký plemeno ) vlastní zkušenost , bojoval a kousal dál ikdyž dostal naloženo
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od rotwajlerdick » 25 bře 2011 23:45

ja mam osobni skusenost spatnou s pitbulem,stafordem a jim podobnyma krizencema
mam uz 2psa rotwajlera,mam deti a problem neni.prvnimu bylo 13,tutomu sou 3.je to o vychove samozrejmne a o chovani se k pejsanovi a take v jeho zacleneni do rodiny.sam sem minullou zimu naposledy uz doufam zazil napadeni pitbulama a bylo to husty.nejdriv kopani kanadama,pak udery na zebra a hlavu zbrani,bylo to tak vostry ze uz to vypadalo ze dojde na strelbu....zaplatbuh to pitbul vzdal a druhej se nezapojil majitelka to totalnr posrala a navic s jejima max.50kilama byla i bez sance...vubec neposlouchali...muj pes se nezapojil,navic bych ho pokousat nenechal.patri do rodiny.jo a zapomel sem ,v lete se deti koupali v rybnice,na brehu se vyloupla omladina ,podle mne vyhulena a fouknul jim irskej vlkodav.vlitnul do rybnika na myho psa.deti si nevsimnul.synovi bylo 13a skocil na vlkodava,dal mu kravatu a tahnul ho pod hladinu,byl to mzik,ja byl oblecenej na brehu,tak jak sm byl komplet oblecenej,doklady,tel,zbran sem se pridal a vlkodava pritopili a vypustili.mala zatim odtahla naseho psa.ja byl od nej poskrabanej a malej mnel nekolik mdrin na ruce...kluci od psa se mezitim vyparili a zustali dve holky...byt tam ti kluci tak sem je umlatil...byly sme tam sami,a ani pcr se nedala volat protoze telefon zemrel...ale g26to ustal bez straty kvetiny,naboje sem dal stranou,nechal a kdyz sem sel za cas na strelnici prubnul,normalne makali,byly to sab subsonik
takze tuto sou me posledni skusenosti...doufam ze fakt uz dalsi nebudou....
vendy1
Příspěvky: 1
Registrován: 08 črc 2011 00:28

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od vendy1 » 08 črc 2011 01:06

Zdravím, jdu tady za Vámi, pročítám tuto diskuzi a musím se připojit.
Před měsícem mě napadl pes(Staffordšírský bulteriér), majitel ho vypustil z auta,asi 800metrů ode mě. Bavíte se o tom, jak se bránit proti psům,
ale je to asi marné. Seděla jsem u vody, a pes přiběhl, a rovnou, bez jakéhokoli zaštěkání, vyštěkání, upozornění apod. mě kousl do tváře,
dále mám tržné rány na ruce, asi proto,že jsem se jeho útoku bránila pravou rukou, tak tu mám nejvíce poraněnou,
dále prokousnuté ucho, levou ruku zhmožděnou, pokousanou pravou nohu, stehno, a levou holeň.
Nevím, jestli bych stihla čímkoli se bránit, nestačila bych ani sáhnout pro pepřák, ani nic podobného.
A Vás se ptám, jak se v takovém případě pohlíží na psa??? Pro mě je to asi trochu sci-fi, mám zkažený celý život, pravou
ruku rozžvejkanou na kost,
a majitel venčí svého psa dál. Samozřejmě to šetří policie ČR, ale asi trochu nestandardně. :-((
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od andreapipo » 08 črc 2011 06:37

Majitele zažalovat občanskoprávní cestou. Jinak se žádného odškodnění nedočkáte. Spoléhat na trestní řízení nestačí. Obrátit se na schopného advokáta a rychle jednat.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
vojnar
Příspěvky: 175
Registrován: 16 led 2010 20:00

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od vojnar » 08 črc 2011 14:00

no co na to říct,prevence je nejlepší obrana.Na nějaký zavíráček,pepřák,teleskop bych moc nespoléhal,na takové psy to moc nefunguje.Když už né zbraň,tak aspoň nůž s pevnou čepelí bude fungovat.
Teď sou rady zbytečné,jak už má člověk jednu ruku skoro sežranou. :evil:

jakékoliv odškodnění je nic proti doživotním zdravotním problémům.
Kde traktory končí,Niva začíná
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od kayakero » 25 črc 2011 20:05

vojnar píše:...prevence je nejlepší obrana...
Jo. Ani militant si netroufne radit konfrontaci: http://www.dmax.de/video/worst-case-sce ... e-hunde-2/. Čokl v kondici je o třídu rychlejší, v reflexech na něj nemá ani olympionik. Kudla je leda pro SPECNAZ, i rozcvičený atlet ustojí konfrontaci s čoklem možná s kopím (.. aspoň vidlemi).


Ale v prevenci bych se neomezoval na defenzivu: paranoidní vyhledávání vyvýšených míst, ústupových tras. Psy mám rád, ale kdo nechce čekání na příští mrzačící útok zkrátit preventivním odstřelením obludy či zapálením baráku pejskaři-deviantovi, lepší asi bude včas zkusit osvědčená kolečka salámu (či nadívané duté diaboly) s humánním jedem či pervitinem => umožnit i páníčkovi psí zrůdy ochutnat roli oběti, resp. aby sám byl ochutnán.
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Tobbi » 27 črc 2011 06:51

... Jednou přiběhl sousedu vlčák (3 roky, špatná výchova), začal ohrožovat moje štěně ohaře, ktery zahnal do stodoly. Zavřel jsem a vzal prví co mi padlo do ruky, krumpáč. Vyřešeno a uklizeno...
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Joezbrna » 27 črc 2011 09:23

Doufám, že jsi vyřešil a uklidil souseda, který je příčinou, né to blbé zvížátko co za nic nemůže :mrgreen:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Matěj » 27 črc 2011 09:47

Nejsem sadista, ale tohle bych chtěl vážně vidět. Jak píše kayakero - pes má reakce o kterých se ti ani nezdá. Umlátit ho těžkopádným krumpáčem je podle mě zhola nemožné.
Teda pokud nebude stál jako bulík a to on rozhodně nebude.
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Tobbi » 28 črc 2011 06:28

...Stačily dvě rány, ale brokovnice je brokovnice. Ten pes měl prokazatelně na svědomí sousedovy králíky a min. 3 kusy srnčího, takže žádná škodá. Majitel byl dříve jíž někilikrát marně varován, pes prostě zmizel...

Já mám psi rád! Doma mám 4, ale vše je o výcvyku :!: Poslední problem byl, když tu ještě byla "spřátelená vojská" :lol:
Pár přízemních smetáku mě už ráflo, ale nerad bych to zkoušel někde ve městě s vlčákem tělo na tělo.
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Odpovědět