Obrana proti nozi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Art » 11 úno 2010 09:44

aha tak to bych chtěl vidět , stejně jsem nepochopil jak jste je tam odtud dostali . Ono dostat 4 ozbrojené feťáky sám ,není žádná prdel.


Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Radgost » 11 úno 2010 10:27

to PAF:

Mého tchána pokousal houmeles, když jej expedoval ze sklepa domu.
K desinfekci došlo až později a bohužel pozdě.
V ruce se rozjela šeredná infekce, která zapříčinila půlroční pracovní neschopnost a tchán dodnes trpí alergiemi.
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od vendous » 11 úno 2010 10:49

To by chtělo nějaký ten odchytový klacek co mají u odchytu na psi :lol:
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Artifex » 11 úno 2010 18:00

Nebo spíš taser...
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Radgost » 11 úno 2010 19:29

No jo, ale chodit ozbrojený do sklepa a to už smrdí diagnózou.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Art » 11 úno 2010 19:31

no se psem ven chodím taky jak nějakej magůrek a nyní ještě bouchačku sebou
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od cvicubis » 27 lis 2010 21:20

Jak se legálně střelnou zbraní bránit proti noži? Když útočník vytáhne nůž a obránce pistol a ustřelí mu hlavu bude to nepřiměřená obrana. Když ji obránce nevytáhne tak je zase v nevýhodě proti útočníkovi a klesnou mu výrazně šance na obranu. A když obránce bude čekat na útok / bodnutí/ nožem/zbraní/ tak aby "získal" právo použít svou pistol, tak ten obránce už nemusí být schopen vést obranu, pač už taky může bejt po něm...........
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Art » 27 lis 2010 21:43

když mě budeš ohrožovat nožem a já na tebe namířím střelnou zbraň , budeš v útoku nožem pokračovat ?
Smazaný uživatel 3736

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 27 lis 2010 22:24

Pokiaľ budem nafetovaný, tak ano. Vtedy ani nebudem vnímať, čo máš v ruke. Ešte že nefetujem a neútočím nožom.. :lol:
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od cvicubis » 27 lis 2010 22:30

Art píše:když mě budeš ohrožovat nožem a já na tebe namířím střelnou zbraň , budeš v útoku nožem pokračovat ?
No já bych rozhodně nepokračoval, ale dovedu si představit blázny co jo.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od BlackAdder » 27 lis 2010 23:25

cvicubis píše:Jak se legálně střelnou zbraní bránit proti noži? Když útočník vytáhne nůž a obránce pistol a ustřelí mu hlavu bude to nepřiměřená obrana. Když ji obránce nevytáhne tak je zase v nevýhodě proti útočníkovi a klesnou mu výrazně šance na obranu. A když obránce bude čekat na útok / bodnutí/ nožem/zbraní/ tak aby "získal" právo použít svou pistol, tak ten obránce už nemusí být schopen vést obranu, pač už taky může bejt po něm...........
proč by obránce nemohl vytáhnout pistoli proti noži? samozřejmě že může a rozhodně nemusí čekat až ho chlapík bodne, ale měl by si rozmyslet podle situace, jestli a kam vystřelí - pokud mu nasype z deseti metrů zásobník do hrudníku, tak to asi NO nebude...

jinak doporučuju zajímavý odborný text na téma NO: http://trestni.juristic.cz/481644/clanek
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od tombr.a » 28 lis 2010 13:28

A proč by sem nemohl nasypat celej zasobnik do utočnika když sem se bal?
Život je přece to nejcenejši co člověk na světě ma,tak by si to měl branit jak nejlepe umi ne?
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Radgost » 28 lis 2010 13:33

Vytáhnout pistoli proti noži může, ale pokud vystřelí ještě před samotným útokem, bude to s vysokou pravděpodobností považováno za nepřiměřenou obranu.
Hrozba taseným nožem ještě neopravňuje ke střelbě.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od BlackAdder » 28 lis 2010 16:35

asi tak... hrozba není útok, na druhou stranu pokud mi bude někdo hrozit střelnou zbraní, neměl bych podle této logiky střílet ale maximálně taky hrozit?
Kubis
Příspěvky: 87
Registrován: 11 zář 2009 12:11
Bydliště: Praha

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Kubis » 29 lis 2010 09:53

Fakt jsem se pobavil. Chce si to přečíst trochu zákon! K čemu pak mít pistoli na obranu máš když proti tobě půjde s nožem, ty se necháš několikrát bodnout (doufej že nebudeš mrtvý hned) a pak teprve v souladu s mylným výkladem zákona použiješ zbraň a půjdeš do věčných lovišť s dobrým pocitem že to určitě byla sebeobrana :-))

To tu pistoli, pokud ji máte na obranu, rovnou prodejte, protože takto ti je k ničemu a útočník si jí po útoku odnese akorát jako suvenýr.

Když na tebe půjde s nožem a nebude si zrovna krájet a nabízet lovecký salám, ale je evidentní že na tebe útočí, tak je to situace zralá na sebeobranu zbraní, jestli o tom nevíte tak on útočí smrtelnou zbraní (v ČR je ročně více ubodaných než zastřelených).

Jak píše Blackadder, není rozdíl jestli na tebe vytáhne pistoli nebo nůž. Jsou to smrtelné zbraně. Rád bych věděl jak zákon kvalifikuje hrození zbraní :-) buď prostě útočí nebo neútočí (a třeba si krájí chleba).


Pokud prostě jde po mě nožem a když vytáhnu pistoli v útoku pokračuje tak je to situace kdy dle zákona se jedná o sebeobranu.

Ohledně počtu ran při sebeobraně, prostě platí dokud hrozí riziko střílíš. Věřím že odhodlaný feťák po tobě tvrdě půjde a pokud ho dobře netrefíš, tak bude pokračovat v útoku. Počet ran ani na co máš mířit není stanoveno v zákoně. Pokud ale už útočit nebude a bude například ležet na zemi a ty ho střelíš tak máš problém, protože útok ustal a už se nejedná o NO/sebeobranu. To samé platí když po první ráně začne utíkat a ty ho "odlovíš" do zad.
Kubis
Odpovědět