Obrana proti nozi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 18 říj 2008 00:09

2 matous

My jsme se s tím ještě na škole stříkali jen tak po ksichtu a za týden to už jen tak štípalo....

On člověk nesmí bejt zženštilej a bejt schopnej vydržet nějakou tu bolest(nemyslím tebe) a pak ho to vážně nezastaví.


Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 18 říj 2008 13:22

Já jsem za zhruba sedmačtyřicet let viděl jen jednou namířit nůž na bližního...To jsme šli s bráchou do hospody a po cestě jsme míjeli partu výrostků z nichž jeden vyskakovacím nožem škrábal po zaparkovaných autech. Tak ho brácha jemně upozornil,že by toho měl nechat ("Ty debile zasr...koukej se na to vysr...než ti nakopu pr....")
No a ten fešák se s kudlou a výhružným zavrčením otočil na bráchu.
Brácha se sarkasticky zachechtal vytáhl z kapsy zahradnickou žabku (křivák) a povídá:" tak pojď parchante na to už se dlouho těším." a pak párkrát mávnul nožem až to zafičelo. A ten výrostek se tak vyděsil,že to s ním seklo na zadek.
Tolik jediný souboj na nože co jsem viděl v reálu.
A co se týče pěstních soubojů,řekl bych ,že ve velké výhodě proti všem cvičencům v BU jsou rowdies co se spolu bijí na potkání jednak proto,že jejich boje postrádají jakoukoli známečku fair-play a taky proto,že se nebojí dát ani dostat. A ještě si to užívají.
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 19 říj 2008 01:46

Tady se furt nekdo boji nozu... co Old Shatterhand,jak bojoval s Metan-Akvou - Bleskurychlym nozem - v prvnim dilu Vinnetoua? Byl uplne v pohode! A k tomu umel hrat na varhany a strilel lip nez Alfonss :-) :-) ja teda Mayovi bezmezne verim!
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 20 říj 2008 10:14

to Laser:
taky naživo zatím pamatuju jenom takovéhle (vzájemné) strašení noži, pravda, povícerokrát. Strašič vlastně ani nic doopravdy nechce - vlastně se ani není čemu bránit: snadno ho odstrašit, snadno se vyplaší a pokud pronásleduje bezbranného, pak jen pár kroků a nikdy ne tam, kde by přitáhl pozornost. Dnes si naštěstí ani na strašení nikdo moc netroufne - díky všudypřítomným kamerovým systémům v centrech měst a kolem hypermarketů, spousty paneláků, parkovišť, většiny škol, ...


Ale kamarád líčil historku, jaxe zamlada na lyžáku průmky Na příkopech na cimře takovíhle 2 střašiči vyhecovali tak, že jeden druhému propíchl břišní dutinu (nechtěl - jen špatně odhadl pohyb). Bylo to na nemocnici a kupodivu bez vyhazovu ze školy.

Ono: i krvavé etnické menšiny útočí noži pouze jsou-li přesvědčení, že to bude snadné - že jim nehrozí riziko ani moc námahy. Moc daleko vás honit nebudou. Taky by se daly asi poměrně snadno odradit - mělo by stačit vidět, že jste připraveni kousat.

Takže šancí jak zažít opravdu vážně míněný útok nožem je už jen pár: třeba vyplašit zloděje (nebo násilníka) tak, že mu nedáte jinou šanci než si probít cestu k útěku kudlou. Útok pak bude rychlý, razantní ÷ brutální, bez času na varování a na rozmyšlenou. A pak i mistři šermu skončí ve stejné márnici jako útočník.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Art » 09 úno 2010 11:42

tak jsem to tu přečetl a je mi smutno . čím se dá vlastně ubránit proti noži ,když vás feták zastaví na chodbě 3x1,5 m ? Střelná zbraň je tu k ničemu tak snad jedině obušek ,ale tady musím říc ,že se musí použít hned jak uvidíte v ruce fetáka nůž. Na nic nečekat a mlatít hlava nehlava pak přistříknout trochu pepřáku a pak doufat ,že policie přijede dost rychle .Bohužel bydlím v okolí kde se tito lidé objevujou ( v paneláku přespávaj ) .Zvažoval jsem co nosit na obranu a nakonec to zůstalo u obušku ,pepřáku a nosím i pouta ( rada od známého z policie ) .Střelnou zbraň nenosím ,protže tou se na krátkou vzdálenost nedá ubránit.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od PB » 09 úno 2010 16:33

nechávat je povalovat na schodech v paneláku je základní chyba. my to vyřešili po svém a je klid.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Art » 09 úno 2010 17:09

a jak jste to udělali ?
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od vendous » 09 úno 2010 17:14

Řekl bych že na feťáka když vytáhneš zbraň tak uteče, no a když ne tak střela do nohy by mohla být přiměřená obrana
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od PB » 09 úno 2010 20:51

art- kolektivně ve spolupráci s policií jsme jim to natolik znepříjemnili, že sem je neviděl už hodně dlouho.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Art » 09 úno 2010 20:52

neřekl bych ,že je to tak jednoduchý . Vytahovat zbraň hned když potkám fetáka asi nepůjde
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Art » 09 úno 2010 20:53

PB píše:art- kolektivně ve spolupráci s policií jsme jim to natolik znepříjemnili, že sem je neviděl už hodně dlouho.
ale jak ? když zavolám poliše ,tak oni tam už nejsou . načapu je když jdu se psem kolem 22 hodiny a nebo pak ráno kolem 5 .
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od PaF » 09 úno 2010 21:24

Pes taky obcas neposlechne, ne? Reknes mu "zdrhej", on pri trose stesti uslysi"trhej".
Jinak u nas jsme to taky v baraku vyresili. Docela jsem se divil, ze si nestezovali :oops:
Uživatelský avatar
PetrosK
Příspěvky: 94
Registrován: 23 zář 2009 15:07
Bydliště: Šumpersko

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od PetrosK » 09 úno 2010 22:05

No tak pánové, má to být fórum a nejen vychloubačný koutek "jak sme s někým zatočili ale odmítáme prozradit know how". Myslím, že lidí, které zajímá váš postup je vícero. A pokud je to tak jednoduché, že se dá vlastně předejít obraně a možná i zachránit život, tak proč to nezveřejnit?
CZ75 SP-01 9x19
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Art » 10 úno 2010 11:03

taky nějak nechápu co je na tom tajného .
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od PaF » 10 úno 2010 23:04

No tak panove, co je na tom nejasneho? Pes nejlepsi pritel cloveka :D
A pak jednou zrychleny odsun po schodisti a vic nebylo treba. Pravda, asi ted sidli v jinem dome, ale to mi zase tak nevadi.
Jen na ten odsun je treba si vzit rukavice, nebot je to prace s rizikovym biologickym materialem. Ja to tenkrat nedocenil a desinfikoval jsem se, div mi neslezla kuze :roll:
Odpovědět