Obrana proti nozi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 06 zář 2006 20:19

Zakk píše:Zkušenost:takhle se procházíme v noci s kámošama po nočním Brně a najednou nás osloví sfetlej občan tmavší pleti jestli prej nemáme cigaretku-my že ne a než se někdo znás nadál tak měl kámoš nůž na krku a romale s kecy že mu je to u prdele že nás klidně podřeže nás obcházel jedneho po druhým a čuměl jak puk:Já měl za pasem vyhazovák-ale než bych ho vytáhl bo otevřel,tak už by se jeden z nás válel v kaluži krve-mnohdy je lepší neriskovat-a když de proti vám někdo s nožem a vy nemáte bouchačku v ruce tak jste stejně nahraní a už vidím magora(útočníka co vytáhne 10m před vámi nůž a pomalu pujde k vám-útok je většinou nečekaný a už vidím jak si někdo hraje na hrdinu s kudlou v břiše.Takže pokud na vás někdo zaůtočí nožem stím že vám chce ublížit,tak pokud nemáte spec.výcvik a vyjdete z toho bez škrábnutí,tak jste se znova narodily-jen si zkuste vzit fixu,dát ji někomu do ruky a ať na vás zaůtocí jako s nožem a uvidíte sami
Ani nevieš ako si mi prehovoril z duše :) To je to o čom vravím reálny útok je skoro vždy nečakaný a byť pripravený na všetko nikdy nejde - a aj keby si sa o to snažil budeš len paranoik ktorý sa bojí aj svôjho telefónu...


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 06 zář 2006 20:20

Svatá pravda, s kudlou v ruce útočníka končí legrace. Prodělal jsem nějakou výuku obrany proti noži a naštěstí jsem nikdy nebyl nucen něco podobného zkoušet v praxi. Stejně by to fungovalo tak minimálně na 1m spíš víc. Když to někdo vytáhne na půl metru od tebe, tak by člověk musel bejt fakt borec, aby se z toho bez újmy dostal. Navíc při tréninku to čekáš. Jinak trošku OT, člověk kolikrát ani nevěří co se mu z těhle "lekcí" dostane do krve. Jednou jsem chytil amok a pustil jsem se do borce - většinou když se člověk kouká na hospodský rvačky tak je to takový rozmáchlý mávání rukama - tohle bylo jiný. Faktem je že to moc nečekal, ale dostal kopačku do pasu, ránu někam na hlavu a bylo. K zemi nešel, ale náladu na druhý kolo taky neměl :D
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 06 zář 2006 21:21

jj proti noži nechodit, když to někdo umí tak nemáte šanci ani s těmi pákami a podobnými věcmi z bojových umění o tom že mu tak nějak chytnete ruku moc nepočítejtě....a když vytáhnete nůž tak musíte počítat s tím že už jde o život a bez zranění se to rozhodně nevyhne....když to jde tak nohy na ramena či se z toho vyvléknout...pak už jen boj a to beze zbraně je velká sebevražda, ale když nic jiného nezbývá když má člověk štěstí a ten s nožem není s ním žádný bojovník je naděje ale může to zkončit funusem
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 06 zář 2006 21:45

Zakk: ta fixa je dobra věc každej by si to měl osahat,vyzkoušet jak rychle uskoči apod Ale :?:
Několik let dělam box je to dobra věc postřeh, pohyby tělem, oči super věc jen tak na bitku.Když tě nekdo napadne kdo je tak placa rukama maš hodně navrch ve všem.
Před dvěma roky jsem začal chodit na španělskou školu boje nožem,za tu dobu jsem se toho dost "naučil" ,ale osobně kdyby na mě někdo vytahnul nuž nevim jestli bych byl schopen se ubranit.
Zkoušeli jsme to i s opravdovym nožem kterej byl "nabroušenej "hodně do kulata a i tak zanechal dost dobry šramy!
Ma mala rada proti nožum KDO UTECE TEN VYHRAJE
:twisted:
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 06 zář 2006 22:03

chladny zbrane jsou a vzdycky byli o moc zakernejsi nez strelne,strelna zbran vetsinou zabije,ale dvacet bodnuti nozem?Muka na zemi v soku,krece v celem tele a pomala smrt...to ovsem,pokud je utocnik bridil...pokud zna svuj nastroj,tak staci na smrt dve sekundy...proti nozi se ubranit da,ale je to fuska a jeste ne pokazdy...moje rada zni:na spatne osvetlenych mistech,ruznych zkratkach v parcich,nebezpecnych ctvrtich a podobne noste vzdycky v ruce,kterou primarne pouzivate par drobnych minci...mozna je to klise z filmu,ale funguje a ty mince nevypadaj divne,neprekazi,muzete je v ruce mnout a hrat si s nimi a muzou vam zachranit krk....ve chvili ohrozeni,ne ovsem uz pri utoku,to je pozde ikdyz by to taky mohlo pomoci,vrhnete mince protivnikovi do obliceje,vyzkouseno a i horu masa to ochromi...takova koruna v oku,nebo kdyz cinkne o zub,je tak skvela vec,ze mate minimalne tri sekundy na taseni vlastni zbrane,nebo pokus o utek,coz je samozrejme nejlepsi,vzhledem k nasim zakonum....na vojne jsem slouzil u 4.BRN a Musado MCS byl denni chleb,takze o obrane proti nozi vim dost,ikdyz bych ji radsi nikdy nepouzil,jelikoz jsou jen dve varianty...zemru,nebo zemre...oboji je spatne...neni problem mu ve chvili utoku zlomit ruku nadvakrat a zmocnit se noze,ale ....je tu velke ale...zavisi paradoxne na materialu jeho obleceni,jelikoz treba sustakovina je porod,kterej vas asi bude stat zivot...vyzkouseno,ani mistr,jenz vyucoval stovky lidi a mel opravdu hodne zkusenosti,to nezvladl a byl porezanej na slachach...samozrejme gumakem,namocenem v inkoustu...proste to klouze a pri uchopu se to trha....meli jste pravdu,ze neni mozno byt pripraven 24hodin denne 7 dni v tydnu na utok....proto si v noci hrajte s mincemi,uklidnuje to jak nervozitu,tak to i muze pomoc zachranit zivot :wink:
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 06 zář 2006 22:21

Silencer píše:Jinak pro zájemce o bojová umění, kam jistě patří i boj s nožem - je prokázáno (sry, ale konkrétní zdroj nemám, už je to dávno co jsem to studoval) že člověk ovládající např karate na velmi dobré úrovni (roky dřiny) dokáže zasadit úder rychleji, než je rekční doba druhé osoby (pokud nemá stejný nebo lepší trénink jak on) Jednoduše z toho vyplývá, že promyšlenému nevyprovokovanému útoku, kterému nepředchází žádné zjevné signály se prakticky nelze bránit. Bezva co? :(
To je vesměs pravda, ale jistá možnost obrany tu je!
Člověk který léta trénuje bojová umění a sporty nemá zapotřebí někoho někde mlátit a z drtivé většiny to jsou již vyrovnané osobnosti. Pokuď někdo takhle trénuje a jezdí i na závody a podobně je registrován a pokuď nekoho napadne(bezezbraně) je to stejně bráno jako ozbrojený útok se sazbou 3let tuším takže si to jen tak někdo nedovolí a je celkem v háji i když se jedná z jeho strany o sebeobranu.
Bohužel je dost šmejdů kteří trénují za účelem lépe mlátit lidi a pouliční bitkaři jsou daleko nebezpečnější zejména způsobem boje...

Dosti útokům signály předchází jen je potřeba naučit se je vnímat, dívat se kolem sebe, sledovat lidi kolem sebe, jak se chovají tváří, kouknout se jak stojí kde má ruce, nevěřit nikomu koho neznám atd.....hraní si na přítele v hospodě může být jedním z divadelních představení než dostanete flaškou či kriglem po palici....
To že se někdo zeptá na cigáro, ptá se vás na to kolik je hodin mohou být jen další promyšlené aspekty které předcházi útoku zvláště v noci...a je třeba s tímhle počítat
Když pomineme prevenci útokům na ulici, tak hlavní je VŽDY SI UDRŽOVAT DOSTATEČNÝ ODSTUP!!! právě na to aby jste mohli na útok zareagovat, zaujmout obrané postavení a čekat nečekané....jen tak je naděje se bránit.....atd atd...Obránce bude vždy v nevýhodě ale obrana proti většině napadení možná je, ale když vás někdo bude chtít dostat a vy to nebudete tušit stejně vás dostane....
Dlaší co můžete před napadením udělat je napdanout první! třeba to zní divně ale je to tak a hlavně tvrdě v co nejrkatší době a destruktivním způsobem aby vás už nemoh ohrozit....(tím nemyslím samo že smáznete babičku co se vás zeptá na cestu) to už v situacích kdy si už na vás nekdo vyskakuje, vyhrožuje, štouchá do vás chce se s vámi prát, vyzve vás na férovku atd...a hlavně počítejte s tím že i když s ním půjdete ven sundá vás na chodbě! zezadu kdy to nebudete čekat atp. Na ulici žádná férovka neexistuje ani pravidla boje vše je dovoleno!

No a popravdě karate není dobrý styl na ulici(spíš úplně k ničemu) a karatista by se jen ztěží ubránil zkušenému pouličnímu rváči :wink:
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 06 zář 2006 22:31

2duffioso myslíš že by tě to co jsi se naučil v musadu jako obranu proti noži žachránilo život x někomu kdo to s ním umí? (i když bude mít dobré oblečení) když se podíváš na způsob boje jakým se s nožem bojuje

Obranu proti noži znám taky a takových je hodně ale podlě mě se nedá moc efektně použít proti tomu co s ním umí bojovat

A k těm mincím je to také samo možnost a dobrá jak už při obraném útoku či jako možnost vzít pilu.....ale také nejsou špatné třeba baterky do volkmena jsou těžší :twisted: a dají se zárověň použit jako zpevnění úderu stisknutím v ruce.
No a to co máme všichni poruce jsou sliny flusnutí do obličeje je další způsob :D
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 06 zář 2006 22:32

2Silencer: četl jsi to v publikaci o multisignální sebeobraně (nebo ve Střelecké revui), kterou vydal ALOGODOS Praha - Špička, Novák. Dělali pokusy s trénovanými karatisty, boxery atd., kteří přesně VĚDĚLI, co nastane a byli na to připraveni. Přesto na úder nestačili reagovat.

Na videu, které jsem si stáhl myslím zrovna tady, je jasně řečeno, že při odstupu 4 m (lépe 6 m) je teprve šance na obranu. Z vlastní (bolestné) zkušenosti mohu říci, že často ani tohle nestačí, zvlášť, je-li útočník rychlý a agresivní.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 06 zář 2006 22:33

To jo, ale vraťme se k tomu noži. Asi každá škola bojového umění vyučuje i jisté formy sebeobrany, které zahrnují i obranu proti nožům, vyprošťování se z úchopů atd. Netvrdím že karate je vhodný styl na ulici. Navíc existuje hodně škol a taky přístupů k němu. Když někdo drtí kata a pak si na ulici začne stoupat do postojů a vyrážet bojový pokřiky, tak je to k smíchu. Pokud si z toho ale někdo odnese pár užitečných technik (třeba rychlej kop do rozkroku :D ) tak je to celkem rozumný. Na ulici na nějaký bitky beze zbraní je asi nejlepší box, nebo Muai Thai. Cvičil jsem s klukem, kterej byl v profi ringu v podceňovaným kickboxu a když se mi párkrát při tréninku opřel holení do kolene, tak mi do zpěvu nebylo. Myslím, že každej kdo není vyloženě umouněnej knihomol nebo úředníček by si měl projít nějakým takovým tréninkem, aby věděl jak bouchnout a kam. Pár individuálních tréninků s trenérem boxu může člověku dát neskutečně moc. No a když začne jít do tuhýho, borec chce jít ven na férovku a podobně, tak dostane krátkou suchou na chobot a než zastaví krvácení a slzy, tak můžete dopít pivko a jít domu :lol:
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 06 zář 2006 22:45

2Lada:jojo ubranil,nemyslim ze vzdy,to je kravina,ale proti prumerne sikovnemu utocnikovy jo...modelovky na tom videu byli prehnany...kdo te na ulici prepadne?cikan nebo fetak co nema na davku a takovej te bude nejdriv zastrasovat,na videu byli vrazi policajtu a lidi co sami tu sebeobranu vyucujou...abych ti pravdu rekl,tak jsem po vyzkouseni nekolika bojovych umeni zjistil,ze to podcenovane musadu,ktere se ucili zakladaci na vsech utvarech v CR,je nejlepsi na ulici...pruser je v tom,ze je podcenovane,kvuli tem takzvanym ucitelum,kteri to videli na videu a rozhodli se cvicit dalsi...my meli povinnych 6 hodin tydne..ja po zvladnuti Absolventa,jsem si udelal zkousku Instructor a kamarad,jenz vyucoval,me zasvetil i do urcitych zakladu MusadoII. coz uz zahrnuje i praci s nozem,likvidace strazi,lamani vazu,apod....tam jsem se na problematiku boje s nozem podival i z druhe strany a tady ti dam za pravdu,lepsi je utocit :)
Kocik

Příspěvek od Kocik » 06 zář 2006 23:20

Lada píše:

Člověk který léta trénuje bojová umění a sporty nemá zapotřebí někoho někde mlátit a z drtivé většiny to jsou již vyrovnané osobnosti. :
Dobře že si použil drtivá většina :) V teplicích teď sedí v chládku chlap, co přepadl, a z toho 4 znásilnil, 16 žen. Ale když zrovna neznásilňoval vedl oddíl kung fu ve kterym měl sám černej pásek... 8)
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 06 zář 2006 23:27

2duffioso

No tak musado je splácanina různých bojových umění, sportů toho co bylo prověřeno že je jednoduché, funkční a dá se rychle naučit.... to že to zdegenerovalo je věc druhá a to v hodně bojových uměních nehledě na to že to vyloženě musado pro profi vojáky a speciální jednotky ani snad vyučovat nemůžeš...
Máš pravdu je to jedna z nejlepších věcí, ale další zkušenosti nikdy nejsou nikdy na škodu a je dobré když si každý najde tu svou cestu co mu nejlépe vyhovuje z toho se naučí právě to co mu jde nejlépe a získá třeba i další návyky co se v životě hodí....
Dallší jsou třeba Krav -Maga, Wing Chun (ale to moc neznám), různé military combaty apd...pak už jen různě míchat a pořádně trénovat a potřeba to co se dělá dostat do podvědomí a dělat bez přemýšlení instinktivně s ohledem na skutečnosti a okolní faktory a nedělat jen naučené věci nýbrž improvizovat a to chce pořádný a dlouhý trénink

PS: já ty modelovky nebral jen z tohodle videa ale i z jiných videí z boje s nožem....No to že člověk narazí na někoho takového je sice menší, ale stát se může a i když potkáš nějakýho šmejda co nic moc neumí uděláš nějakou chybu a může být po tobě :?
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 06 zář 2006 23:28

Kocik píše:
Lada píše:

Člověk který léta trénuje bojová umění a sporty nemá zapotřebí někoho někde mlátit a z drtivé většiny to jsou již vyrovnané osobnosti. :
Dobře že si použil drtivá většina :) V teplicích teď sedí v chládku chlap, co přepadl, a z toho 4 znásilnil, 16 žen. Ale když zrovna neznásilňoval vedl oddíl kung fu ve kterym měl sám černej pásek... 8)
Bohužel to máš tak všude, poliajt, voják, tam také někdo občas zmagoří a začne třeba zabíjet.....toje všude.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 07 zář 2006 01:59

Teď se učilo musadu, nás učili ruské "sambo", kdysi jsem chvíli dělal joudo. Ono to je všechno na nic. Na to, aby se to dalo v praxi použít, musí se to cvičit, přejít do krve.
Znám takového střízlíka. Jednou přišel do hospody a položil přede mne takový pěkný velký vyskakovák. Že mi ho posílá kamarád z Prahy. Vykulil jsem se. Vysvětlil, že mu ho v nějakém průchodu nabídnul nějakej hoša. On ale že nože nenosí, tak ho přinesl mně.
Když jsem si to představil v překladu, trochu mně zamrazilo a druhý den jsem hledal, jestli v černé kronice nebude nějaký zlikvidovaný loupežník v průchodu. Nebyl. Asi měl ještě sílu zmizet - ten střízlík to opravdu umí!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 07 zář 2006 08:33

pravda je,ze musado je slatanina,ale zaklad ma v korejskem hwarang do,coz byl styl boje rytiru nejvyssi slechty a uprava pro armady je tak zjednodusena,ze je to super...Musado o kterem jsi mluvil,cili pro elitni jednotky a profi vojaky,je porad to stejne,ktere se snazili ucit zakladaci,jen zalezi,kdo vyucuje a jaky maji pristup k treningu studenti...krasa MCS je v tom,ze je individualni a kazdy si ho musi prizpusobit svym moznostem,schopnostem a potrebam...jde proste o to,zneskodnit utocnika v co nejkratsi dobe co nejnizsim poctem uderu,kopu,pak atd...vojak po 40ceti km v nahach s plnou polni asi nebude cvicit kata a vyskakovat dva metry do vejsky,ale vyuzije kazdej predmet denni potreby k eliminaci protivnika...coz znamena,ze pouzije polni lahev,lopatku,pazbu SAcka,popruh polni atd...to same v hospode,nebo na ulici...budes cvicit kata a skakat kolem chlapa v hospode,co na tebe vytahne nuz?Ne,vrzmes sklenici,popelnik,zidly a pretahnes ho pohlave....to je MUSADO.....kazdopadne je nejlepsi vyhnout se jakemukoliv stretu at proti nozi nebo kterekoliv jine zbrani...pro fyzicke ne moc zdatne,je treba pad na zem a prokopnuti kolene utocnika,takrka zachrana zivota a je to primitivni
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Odpovědět