Obrana bytu - uzavrene prostory

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od kebab » 03 úno 2011 16:32

Já mám jinou plynovku jiného výrobce a tam mně ta pojistka šla setsakramentsky také ztuha ... na úplným počátku, potom se to víc rozchodilo. Je ale pochopitelný, že úplně volný to být nemůže nikdy. Tak s tím vícekrát společnými silami zacvičte ... a zítra ... a pozítří už se to bude jevit předpokládám s pojistkou lépe. Namazný to snad a doufám je z výroby.

To rozhodné a pro Tebe ale je, jestli vůbec natáhneš palcem kohout. Pro první výstřel a když budeš mít náboj (od kamaráda nebo od manželky a na ty 2 roky předem) připravený v komoře. Protože potom výstřel a v režimu SA je s lehkou spouští ... a další výstřely v pohodě, tedy pokud se nesekne pistole.
Protože výstřel v režimu DA je spojený s natahováním kohoutu přes spoušť a tady ty pistole to mají obecně nastavený různě, ale jde to z principu ztuha a pokaždé řádově jakoby v několika kilech ... viz co jsi tady napsal už dříve jak cvičíš a čeho jsi schopen. Odzkoušej tzv. na sucho tj. bez nábojů jestli to vůbec promáčkneš tj. abys spouští natáhl kohout a potom vystřelil.
Když natáhneš alespoň palcem kohout pro střelbu v režimu SA (myslím 1. výstřel) tak to bude dobrý. Zoraki 914 má pádovou pojistku takže při potřebné opatrnosti a s nábojem v komoře a s kohoutem dole (tj. nenataženým) můžeš mít tu pistoli nezajištěnou: potom je třeba, aby a pokud nevystřílíš celý zásobník někdo pistoli zajistil (ale to třeba budeš schopen až se pojistka trochu omele Ty sám) a vypustil dolů natažený kohout ... poslední téhle manipulace bys byl ušetřený, kdybys pořídil revolver.

Dodatečně upozornění! Až budeš natahovat palcem ten kohout, tak už od počátku si dej pozor aby ukazováček jsi neměl na spoušti ... abys potom někdy jindy (až budeš mít náboj v komoře) si to neodpálil sám nebo někomu jinému do obličeje!


kadett
Příspěvky: 39
Registrován: 23 led 2011 14:30

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od kadett » 03 úno 2011 18:03

problém v pistoli fakt není,já mám zoraki 2 dny a moje slečna na to taky nemá sílu,ale to nechápu,ptž jinak má obrovskou sílu,jen to prostě nenatáhne
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 191
Registrován: 06 led 2011 09:03
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od DeadMan » 03 úno 2011 19:36

jak jsem psal chce to mít i ten grif
1) nedrž závěr jen dvěma prsty za konec
2) uchop závěr celour rukou a to klidně i přes výhozní okénko (pokud jsi pravák tak pravá drží zbraň a 4 prsty z levé jsou na levé straně závěru a palec i s částí dlaně sevře závěr z pravé strany
3) stiskni co nejvíce a prudce škubi závěrem do zadu (před tím si případně natáhni kohout abys nemusel překonávat tak velký odpor = dojde k částečnému odlehčení síly pružin - vratná zůstane jak je ale bicí se stlačí ale to platí jen pro některé zbraně a nevím jak je to u téhle plynovky protože nemám ani jednu)
4) poptej se na střelnici určitě budou mít zkušenosti s handicapovanými lidmi protože palná zbraň je pro ně většinou jediným efektivním působem obrany
SKS Simonov 45, CZ 858 Tactical 4P, CZ 858 Tactical 4V, Maverick 88, G17, G26, Ruger Mark IV Target, Derringer Great Gun 9mm 2,5", Slavia 634, Crosman 1377, Jandao Chase Star 225lb
pexo
Příspěvky: 233
Registrován: 15 lis 2009 09:50
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od pexo » 03 úno 2011 19:45

A čo tak nejaký revolver 22LR, ten sa ľahko naťahuje a aj nabíja. Len hmotnosť je asi 1kg.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 191
Registrován: 06 led 2011 09:03
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od DeadMan » 03 úno 2011 19:51

měl jsem Koru 22LR a nepřišlo mi že by se to v DA nějak dobře mačkalo a aby před každým výstřelem natahoval kohout tak to by asi trochu trvalo a kadence by byla bum ............. bum ............. bum :mrgreen:
tu pistoli musí zvládnot tomu věřím :twisted:
SKS Simonov 45, CZ 858 Tactical 4P, CZ 858 Tactical 4V, Maverick 88, G17, G26, Ruger Mark IV Target, Derringer Great Gun 9mm 2,5", Slavia 634, Crosman 1377, Jandao Chase Star 225lb
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od monikash » 03 úno 2011 20:12

Za predokladu ze oba nemate 50 kilo, tak bude vada v jedne z nich. Bud bude vadna zbran, nebo je slecna anorekticka popripade ji natahuje dvema psrty. ;-)
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
sabbath666
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2011 12:11

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od sabbath666 » 03 úno 2011 21:52

Psal mi ze strelnice:
V inventáři v ráži .22 LR je pouze Margolina, můžete se však zeptat, zda některý ze střelců podobnou nevlastní a byl by ochoten na vyzkoušení zapůjčit. ( Ovšem na sebeobranu ráži .22 nedoporučuji ). Plynovky mají neuzamčený závěr a proto můžou jít někdy natáhnout hůře než pistole v ráži 9mm s uzamčeným závěrem.

zajima mne to s tim zaverem???
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 191
Registrován: 06 led 2011 09:03
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od DeadMan » 04 úno 2011 08:37

zbraně od ráže 9mm Luger a výš mají uzamčený závěr kvůli větším tlakům tak aby ti to nevletělo do ksichtu :D
při výstřelu se začne spětným rázem pohybovat dozadu hlaveň společně se závěrem
po pár milimetrech (cca 5mm) se začne vlivem mechanismu "oddělovat" společný pohyb hlavně a závěru
většinou se část hlavně s nábojovou komorou sníží a závěr pokračuje v pohybu vzad až dosáhne zadní polohy kdy se pak vrací a nabíjí další náboj do komory
uzamčení může být buď pomocí žebrování na hlavni a závěru kdy tyto žebra do sebe navzájem zapadají (ČZ) nebo je uzamčení pomocí hranolu (vnější tvar komory) do výhozního okénka které má rovněž rozměry hranolu (GLOCK)

takže vidím že ti potvrdili to co jsm ti říkal 22LR není ideál ale pokud ti to tvé zdravotní možnosti nedovolí tak lepší než nic
jinak Margolina je spíše terčová a na nošení moc není a pokud se nepletu tak nemá kohout což je nevýhoda tedy pro nošení né pro sport
SKS Simonov 45, CZ 858 Tactical 4P, CZ 858 Tactical 4V, Maverick 88, G17, G26, Ruger Mark IV Target, Derringer Great Gun 9mm 2,5", Slavia 634, Crosman 1377, Jandao Chase Star 225lb
koutlosh
Příspěvky: 40
Registrován: 15 dub 2010 09:01

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od koutlosh » 29 led 2012 10:56

Trochu mě děsí co tu zaznívá. Jestliže se vozíčkář brání ve svém vlastním bytě brání pistolí (jako ostatně jediným pro něj dostupným prostředkem), tak se rozhodně nemusí pokoušet protivníka jen zranit někam do nohy, použití smrtící síly je adekvátní a i když nemám k našim soudům velkou důvěru, podle mně si ani jinak připosraný soud nižší instance nedovolí obranu zbraní v bytě, invalidou upoutaným na vozík, posoudit jinak, než jen NO. Nebudeme si nic namlouvat, ale zraněný útočník bude mít pohádky jako: "Jako vždy, šel jsem se jenom zeptat, jestli nepotřebuje něco nakoupit, mu hráblo a začal střílet." Když je jeden svědek, je jen jedna verze. A pokud bude mrtvola za vylomenýma dveřma v bytě vozíčkáře, po nějakém prošetření a rekonstrukci z toho bude bez debat NO.
Jinak co se týče natažení zbraně, když se to fakt blbě chytne, tak nenatáhnu pomalu ani manuální airsoftku, takže úchop udělá hodně, přitom jsem na youtube viděl natahovat glocka i jedenáctiletou holku, takže cvik a správná technika udělá hodně. I kdyby ne, řešil by to nejspíše revolver s úpravou pro LOS, tedy s odlehčenou DA spouští. 100% spolehlivý prostředek.
Odpovědět