Obrana bytu - uzavrene prostory

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od BlackAdder » 01 říj 2010 10:57

regulerní brokna mi přijde nevhodná z titulu velikosti a z toho plynoucích omezení pohybu v uzavřených prostorách + požadavek na ukrytí zbraně v bytě. co bych akceptoval, tak "luparu" alias krátké hlavně a pistolová rukojeť


Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Biggles » 01 říj 2010 10:59

Mossberg SuperShorty
Obrázek
Rem 870Shorty (třeba by ho ProArms uměl dotáhnout), dělaj taky.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od BlackAdder » 01 říj 2010 11:11

něco takového jsem měl na mysli, vzhledově se mi to nelíbí ale o to tady v prvé řadě nejde...jen mám trochu obavu co se ceny téhle "hračky" týče... pokud mi to má ležet v ložnici v prádelníku tak mi to přijde kapku moc parádní bouchačka :D

jestli nebude lepší nevymýšlet kraviny a pořídit prostě střelivo s olověnou střelou, že?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Biggles » 01 říj 2010 11:14

Tak cena bude asi vyšší než u běžných variant, ale jsou lidí, kteří to zas tak moc neřeší. Ale je fakt, že nepoužívat FMJ bude asi levnější :)
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Joezbrna » 01 říj 2010 11:18

BlackAdder píše:...jestli nebude lepší nevymýšlet kraviny a pořídit prostě střelivo s olověnou střelou, že?
:idea:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
sabbath666
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2011 12:11

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od sabbath666 » 31 led 2011 11:27

ahoj vsem!
Mam podobny problem s ochranou v byte - jsem vozickar(mam slabe ruce,zapesti - zvednu cinku 3-3,5 kg)....
pred nedavnem zatkli bratra kvuli ozbrojene loupezi (plynovka) na sk, nikomu neublizil a hned ho blba chytli...zapletl se spatnyma lidma, nechal se ovlivnit a ac jsem mu radil, at se na to vykasle, doplatil na to.
Mam trosku obavy, aby mati pod psychickym vypetim nezacala povidat s kym se bracha stykal a kdo za tohle vsechno asi muze....navic vim, ze je ta osoba docela zakerna(njn "tmavsi cesi") a mohla by se mstit..

I kdyz bydlim asi 100km od matky a te osoby, mam neprijemny pocit kvuli svemu a manzelcinemu bezpeci. Byvam casto sam doma. Sice bydlime ve vesnickych bytech, mame bezpec.kovani(obecni byt, takze papirove dvere a dve kukatka), tak bych byl stejne klidnejsi, kdyby jsme meli neco pro svou ochranu..

Bohuzel musim asi vyloucit teleskopy a boxery skrz to ze nemam kdo vi jakou silu.....:( Napada mne plynovka, ale ta se zase v uzavrenych prostorach moc neda vyuzit,ze?? Ke zbranim mam kladny vztah - udelal bych si klidne i ZP, ale mam strach z "kopani"pistole, abych ji pri vystrelu udrzel.......
jinak se chci zeptat - na strelnici si muze zastrilet pod dohledem pracovnika strelnice i clovek bez ZP nebo ne???
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 191
Registrován: 06 led 2011 09:03
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od DeadMan » 31 led 2011 11:54

v dnešní době si můžeš zastřílet pod dohledem snad na každé střelnici
zpětného rázu se není třeba bát prostě si člověk zvolí to co je pro něj komfortní a dobře se mu s tím střílí (a střílí i mnohem slabší ženy nebo děti) třeba CZ83 7,65mm browning nebo 9mm browning není třeba hned kupovat 44magnum
SKS Simonov 45, CZ 858 Tactical 4P, CZ 858 Tactical 4V, Maverick 88, G17, G26, Ruger Mark IV Target, Derringer Great Gun 9mm 2,5", Slavia 634, Crosman 1377, Jandao Chase Star 225lb
sabbath666
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2011 12:11

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od sabbath666 » 31 led 2011 12:02

to DeadMan: A pokud nemam ZP a zbran, tak mi ji pod dohledem zapujci???

chce to prave zkusit, nikdy jsem nestrilel.... a laka mne to - nejen na obranu, ale i odreagovani se.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Warthog » 31 led 2011 13:52

Ano, na většině střelnic Ti zbraň pod dohledem zapůjčí i když zbroják nemáš.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
31CJ190133
Příspěvky: 161
Registrován: 09 zář 2010 12:27

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od 31CJ190133 » 31 led 2011 15:00

sabbath666: ostrá pištoľ nemusí kopať. Strieľal som z vojenských vz.57 alebo tak nejako sa to volalo, už si nepamätám - vážilo to cez 2 kilá a išlo to pri výstrele odtrhnúť ruku. Neskôr sa nám dostali do rúk pištole 9mm, používali ich vtedy (to bol rok 1991) dôstojníci v OSN jednotkách. To bol obrovský rozdiel - ľahká pištoľ, jemnučká spúšť a spätný ráz slabý.
Manželka má ostrý revolver 9mm a ten bohužiaľ takisto veľmi kope. Takže jednoduché to nebude, ale dá sa nájsť vyhovujúca zbraň.
QB78 DL, 0.22" + Nikko Stirling GK 4-16x44AO
HW 57, 0.22" + Delta Optical 6x32AO
Air Arms S400 Classic 0.22" + Delta Titanium 6-24x44AO
S.P.A CP-1M
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od undead » 31 led 2011 18:59

plynovku by som nebral, v byte totálna blbosť, podla mňa aj mimo bytu. urob si zp a kup cz 45, duo,.. a pod. 6,35mm hračky, je to lacne, malé, spoľahlivé, alebo niečo na 7,65mm celkom stačí, nekope to.. načo 9mm či 44.. možno aj .22 by postačila, i ked zostavujúci účinok je diskutabilný, no zásobník tak pojme viac nábojov a útočníka predsa treba odstrašiť, príp. poraniť, nie zabiť.. a .22 náboje som už videl aj s brokovymi guličkami-olovene, medene a plastové.. a mať tie guličky v stehne či rozkroku by asi nikto nechcel a utiecť by asi neutiekol..
a brat môže byť rad že ho fizli nezastrelili, ved minule bolo v tv, zlodej auta im utekal(nemal ani zbraň, len sa im asi nechcelo za nim utekať) tak po par varovných výstreloch do vzduchu začali po nom paliť, mal štastie že to dostal kdesi o pleca či tak nejak.. fizli tu majú nove fajnučké hračky a su celý nadržaný ich použiť ked sa da.
sabbath666
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2011 12:11

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od sabbath666 » 01 úno 2011 09:09

diky, diky! :) s tou plynovkou je to skoda - uz jsem si ji objednal - zoraki 914, ale kdyz tak ji budu mit na "vystavku" a pro prakticke nauceni se zachazet s pistoli... Navic ted budu mit novou el.karu a budu jezdivat dost sam ven a u nas na Hane je tez precerneno......to nemluvim o tom, kdyz nas pred dvema lety okradli u Kauflandu - manzelka sla vratit kosik, dala si kabelku na sedadlo ridice a nezamkla...ja byl metr od kapoty, najednou vidim otevrene dvere a cigana jak vytahuje kabelku....zacal jsem po nem rvat, prijela octa( kde sedel i tipar, na ktereho jsem si prave daval pozor, kdyz nas tipoval) a odjeli pryc.... samozrejme, ze benga vedeli o koho kde(v ten den x takovych loupezi), ale udelali prd, ptze majitel auta, ktere jsem identif. ho pujcil neznamemu kamaradovi......mobil a doklady v hajzlu :twisted:

jinak jsem vcera objednal http://aukro.cz/akce-kasr-slzny-sprej-t ... 05744.html
jakoze pochybuju o te kvalite teleskopu, ale mam vymyslene ze si jej dam na ram voziku :P a slzak i pro manzelku...clovek nikdy nevi, a je lepsi byt aspon nejak pripraveny nez vubec a pak si neco vycitat..

na strelnici mam v planu se podivat a vyzkouset si zastrilet....:-) uz na plynovce si aspon vyzkousim, jestli jsem schopny natahnout zaver, kohoutek - ono moje postizeni je specificke - dokazu dat ranu, ale neotevru PETku......


to undead - bratr mel mozna vic stesti jak rozumu - podle mne velke procento lidi co delaji v sazkovych kanc. muze mit ostrou a kdyz na ne lupic vytasi zbran, lec plynovku tak nevahaji palit... holt si to pos*al a bude si to muset odpykat - pro necelych 800euro 7-12let..... ja bych mu tak dal pres drzku :twisted: :(
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Toky » 01 úno 2011 09:27

Si myslím, že keď niekto pôjde po Tebe kôli bratovi, tak si ťa radšej počká niekde von. Je jednoduchšie ísť akože náhodou okolo teba a prásknuť ti dve pecky obuškom po hlave v chôdzi - aj keď niekto ďalší bude blízko, taký čas sa ľudia zamerajú v šoku na zraneného, nie na útočníka.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 191
Registrován: 06 led 2011 09:03
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od DeadMan » 01 úno 2011 10:43

Pokud jsi na invalidním vozíku tak tobě bych doporučil rozhodně nějakou zbraň na zbrojní průkaz ("pepřákem" sprejem nic nepokazíš ale zapomeň na teleskopy, boxery atd.). Rovněž nesouhlasím s použitím náboje 22LR nebo 6,35 ty nemáš možnost utéct nebo se s někým přetahovat a proto by ten náboj měl být minimálně jak jsem již psal 7,65 nebo 9mm a to že když mě někdo napadne tak můj záměr je ho jen poranit? co je to za hovadinu? prosím tě neraď mu takové kraviny a radši si o tom něco přečti! když mě někdo napadne tak se bráním se vší razancí dokud útok nepřestane! následky si nese útočník sám a sám si za ně může! on s tebou taky nemá v plánu jednat zrovna v rukavičkách :wink: a pokud dodržíš zákonem danépodmínky tak čin jinak trestný není trestným činem ale více ti poví v nějakém kurzu který jako nováčkovi vřele doporučuji :!:
SKS Simonov 45, CZ 858 Tactical 4P, CZ 858 Tactical 4V, Maverick 88, G17, G26, Ruger Mark IV Target, Derringer Great Gun 9mm 2,5", Slavia 634, Crosman 1377, Jandao Chase Star 225lb
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od undead » 01 úno 2011 14:03

DeadMan "když mě někdo napadne tak můj záměr je ho jen poranit? co je to za hovadinu? prosím tě neraď mu takové kraviny a radši si o tom něco přečti!" ...
krajná núdza či nutná obrana ti niečo hovori? a ked mu aj s tou .22 streli do stehna(asi tažko by potom stál na nohach) a utok stale trvá tak prečo mu daľšiu strelu nedať niekam inam?.. a .22 v čele nik nerozchodí. a vo väčšine prípadov mu postači varovný výstrel! ten tvoj názor si nechaj. keby toho človeka zastrelil tak je to zabitie a ide basy, rozumne riešenie je ho postreliť tak aby už nekládol odpora volať policiu.. keby ho zabil tak išiel do cely predbežného zadržania(ako vozičkar možno nie), ale hned mu zoberu zbraň a potom by sa už nemal čim braniť... ked ho zabije má proste fakt problém ak nie je policajt..
Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku!!! to by bol potom Trestný čin je spáchaný z nedbanlivosti! aj keby sud potom zobral do úvahy poľahčujúce okolnosti, base by sa asi nevyhol.. a ešte ak to bol človek z menšiny tak..
mna o zákonoch v tomto smere poučovať nemusíš, dlho som pracoval v sbske...
Odpovědět