Obrana bytu - uzavrene prostory

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od dracekvo » 29 zář 2010 13:43

No, v uzavřeném prostoru asi jen pěnovej pepřák. Plyn v bytě není použitelnej. Jedině, že by měla plynovou masku.


Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od DrobasMirek » 29 zář 2010 14:25

ze zkušenosti můžu říct, že ani bezpečnostní dveře s ocelovýma zarážkama do futer a do podlahy nejsou kdovíjaký řešení.. Pravda, že zlodějíčka to odradí ale zloděje, který se přes ně chce dostat moc ne.. samozřejmě lepší než obyčejný dřevotřísky.

jinak mám výborný příběh kamaráda, zapálenýho audiofandu, boxera a zvedače činek. Koupil si domu novou audio soustavu, tenkrát se to muselo objednávat z německa za neskutečný prachy, prostě z ní byl nadšenej a chrochtal kudy chodil. Tak si cca po měsíci jde z práce domu (žižkov), že si zapomněl krabičku s obědem.. dveře zavřený, ale čuměly z nich třísky. řiká: "Tak sem to otevřel a v chodbě naproti mě ne*gr na odchodu, v pazourách část mý nový sestavy. Jak se mě lek tak mi to všechno pustil na pár měsíců novou dlažbu.. no ty vole, mě se zatmělo..."
.
.
.
O půl hodiny později:
.
.
.
Opáleného pána si za doprovodu policie odvezla rychlá. Konečný skóre několik zlomených žeber, obě ruce a rozbitá hlava jak ho po nakládačce poslal hubou napřed ze schodů a kamarád může být velmi rád, že se obešel bez trestu za ublížení na zdraví..
Dvyt
Příspěvky: 15
Registrován: 23 zář 2010 22:14

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Dvyt » 29 zář 2010 15:26

No na zvonek v noci by stejně nešla otevřít ,takže by si myslel že je tu prázdno, kamera je vestavěná až ve dveřích od bytu , do vstupních dát nemůžu , je to činžák. Takže na nějaké noční zvonění asi rovnou preventivně volat policajty .. myslím , že na to má žena sama doma právo pokud se cítí ohrožená. Asi je pravda , že než vymýšlet alternativy bude lepší trochu zatlačit na zp , ona střílet umí dobře ze všeho možného , jezdíme ke známému na střelnici a střílí i velmi dobře z kuše co máme u postele ,jenže to je jedna rána a musela by jít na jisto , což ve stresu není jisté. Asi by tedy byl ideální menší revolver , vytrénovat s ním na sřelnici aby věděla jak chodí spoušť atp . Díky za nápad s tím procházením bytu , vyzkouším to s ní , věřím , že se to pak v krizové situaci podvědomě vybaví . Ten odkaz je drsný.
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Toky » 29 zář 2010 15:42

No neviem, keď to je tam u vás tak drsné - možno treba riešiť zamykanie vchodu do činžiaku - lumpáro bude musieť vylamovať dvojo dverí. U nás sme to vyriešili tak, že na vchodovej bráne máme gulaté klučky z oboch strán a odomyká sa čipom alebo kľúčom, sú osadené bytové telefóny ale otvoriť musí ísť majiteľ bytu sám, nedá sa na diaľku. Dakedy to je vopruz chodiť si po návštevy dolu a potom ich aj vyprevádzať ale tým sa odstránil problém s vpúšťaním hocikoho do baráku. Viete všetci ako to je - zazvoní vám niekto zdola, dvihnete telefón - Kto je? tam sa nikto neozve, opýtate sa ešte raz - ticho - a potom stlačíte odomykanie brány aby vám furt ten debil nevyzváňal. Odkedy je to takto máme kľud, ani kočíkáreň nevykradli. Podstata veci tkvie asi v tom, že zlodej ide do ďalšieho vchodu, kde sa dostane ľahšie dovnútra - cesta menšieho odporu.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Biggles » 29 zář 2010 16:05

2 Joezbrna: To máš recht, nicméně pokud má manželka odpor k onomu glejtu.........jinak je jasné, že "dokopání" ke zkouškám je asi nejlepší.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Joezbrna » 29 zář 2010 16:36

Na střelnici ji můžeš vzít a naučit střílet legálně. Doma vše "nasušit" můžeš legálně. Pokud žena ví, kde jsou Tvé zbraně, není na tom nic špatného. Jestliže je použije v rámci NO, opět je (teoreticky) vše v pořádku. O glejtu nikde ani slovo 8)

Můžeš jí dát nějakou hračku typu pepřáku - a upozornit, že i silný pepřák, který má zasaženému způsobovat potíže s dýcháním, nastupuje až po pár sekundách, a to už může být rozkuchaná. A jen tak mimochodem říct, kde je pistole, a jak u Tebe doma teče krev, nic neřešit - dojít pro zbraň a zastřelit hajzla.

Zabezpečení domu proti cizím a bytu vhodnými dveřmi by měla být samozřejmost. Jenže nikdy nevíš 5-10 let předem, co se bude u Tebe doma dít, kdy se tam opiješ s nějakým "kamarádem", vpustíš do bytu v dobrém rozpoložení nějaké misionáře nebo obchodníka, nebo co za "kamaráda" přijde domů s Tvým dítětem.

Jedna věc je prevence, druhá věc je záchranná brzda vhodné ráže. BTW zkušenosti z posledních soudních sporů okolo sebeobrany ukazují, že absence svědků (a živých "poškozených") svědčících ve prospěch protistrany má jistý vliv na rychlost i výsledek soudu. K ničemu nenavádím, jen konstatuji svůj postřeh 8)
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Biggles » 29 zář 2010 16:48

Jistě, ale původní informace vylučovala "ostrou" včetně glejtu (nejen jeho), alespoň tak jsem to pochopil. Jinak máš samozřejmě pravdu :wink:
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Joezbrna » 29 zář 2010 17:24

Jasně, ale mezitím jsme se dozvěděli, že tazatel sám si dělá ZP (a tedy bude moci pořídit zbraně), a žena umí střílet.

Tedy zajistit, aby mohla a uměla použít ostrou zbraň je imho nejsprávnější cesta (samozřejmě vedle nutné prevence).
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Biggles » 29 zář 2010 17:33

Není co dodat, snad jen popřát šťastnou ruku při koupi a nikdy nemít nutnost zbraň v reálu použít 8)
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Joezbrna » 29 zář 2010 17:55

Tak, tak. Štěstí přeje připraveným.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Smazaný uživatel 3736

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 29 zář 2010 20:45

Všetko čo tu čítam je zaujímavé a dá sa povedať, že aj poučné. Ale občas sa zamyslím aj nad tým, čo hovorí moja žena: "Čo sa má stať, sa stane". Človek sa snaží chrániť na 100% aj sa mu to darí. A zrazu príde malá nepozornosť a všetko je v háji.. Asi v tej vete bude trocha pravdy. :?
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od BlackAdder » 29 zář 2010 21:41

co se má stát, se stane, ok, ale proč by se to mělo stát mě? prostě kdo je připraven, není překvapen a pak má větší šanci, že se nebude muset ptát "proč já?"

jinak po přečtení tohoto tématu jsem taky víc začal uvažovat o tom, jak bych bránil svůj příbytek, jsa v současné době žadatelem o vydání ZP. Do teď jsem to řešil mj. pepřákem uloženým na poličce u dveří.

co si myslíte o těch 9mm luger s hromadnou střelou z malých broků (http://www.jgstrade.com/strelivo/naboj- ... vy-10-kusu)? chápu, že to není plnohodnotná náhrada brokovnice, ale má to nějaké výhody?
předpokládám, že upilovanou brokovou dvojku mafiánského stylu běžně v obchodě nekoupím :D

edit: teď jsem koukal do vlákna k tomu brokovému náboji a moc moudrý z toho nejsem
Smazaný uživatel 3736

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 29 zář 2010 21:57

Jasné, kúpiš niečo podobné. Pištoľ Howdah od Pedersoli.. :twisted:
Dvyt
Příspěvky: 15
Registrován: 23 zář 2010 22:14

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Dvyt » 29 zář 2010 22:00

Asi tak , proč mně :) Prvně jsem řešil jakýsi systém včasného varování - pohybová čidla hned za dveřmi , kamera ve dveřích , další na chodbě ,další v obýváku (jsem původní profesí IT takže to není paranoia , ale zábava :) ) ,na všem detekce pohybu s odesíláním fotek mimo byt , email a sms , no jenže potom už jsem to vyladil do takové dokonalosti , že to upadlo v zapomnění a často jsem to ani nezapnul .. viz. ten den kdy mně vykradli , v bytě 3 kamery a ani jedna zapnutá , to by si člověk nakopal , přece jen aspoň fotky by mohly pomoct v pátrání pčr . Každopádně jsem se poučil , nechal jedno čidlo a kameru ve vstupu - to se zapíná při odchodu nebo na noc dálk. ovladačem - už je to zažité , nezapomínáme ,původně to řídil malý server schovaný pod klecí s králíkem :D V jednoduchosti je síla , teď je to jedno máčknutí při uzamčení . Jinak mám v každé místnosti po ruce nějaké nástroje .. praky , kuše , teleskopy , nože , boxery , kupuju si to pro potěšení , sám bych se tím ubránil , ale 100 kg nasrané váhy je přece jen něco jiného , takže jakmile se povede zbroják , musím tu nějak takticky umístit něco co jí dodá převahu a potřebný distanc , jako ideální se mi jeví nějaký skrytý prostor v ložnici , z chodby jsou to do ní ještě jedny masivní uzamykatelné dveře , takže čas na přípravu hned po probuzení .
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od BlackAdder » 29 zář 2010 22:06

martin1976:
to je ono :D
ale měl bych strach nechat perkusní zbraň třeba 3 měsíce naládovanou v šuplíku a pak ji použít - resp. měl bych obavu stran spolehlivosti.
Odpovědět