O vzduchovkach Gamo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od zdendaxxl » 07 čer 2013 06:37

HANYKING píše:Dnes jsem střílel a zase mesakr. Připadá mi, že ta puška nějak asi víc kope a nemá hladký chod po tom co jsem ji vykuchal a pak smontoval. Možná je to subjektivní protože si toho víc všímám. Střely jak z brokovnice. Takový rozptyl. Koupil jsem si taky v kauflandu polštářek ma židli jako podložku. Je to asi nějaký molitan a když jsem o něj opřel pušku tak byl rozptyl velký. Pak jsem dal košili a zlepšilo se to. Jednou jsem vytvaroval v košili takovou brázdu a to šlo 3X na střed. Připadá mi, že pokaždé když ji jinak chytnu tel to střílí úplně jinak. Přidávám terče. Je to stříleno na 30 m s oporou o střechu auta na zmuchlané košili. vždy 5 střel. Tohle už jsou lepší terče. Nevím jestli jsem tak levej nebo je opravdu problém v pušce. :?
Tak koukám na ty tvoje terče a říkám si že na 30m s pružinou od gama to není zas tak zlý,nevím teda co od toho čekáš.
HANYKING píše:Připadá mi, že pokaždé když ji jinak chytnu tel to střílí úplně jinak?
Je to přesně tak jak říkáš
Barys píše:Střelba pružinou je mnohem náročnější na okolní vlivy než větrovka, dochází tam k pohybu velké energie,která ovlivní střelbu vždy. Teď ,ale jak nejméně? Jak píšou kluci každému vyhovuje něco jiného a někdo při střelbě s pístovkou trefuje ani neví proč.Pokusím se odpovedět, protože drží vždy pušku stejně, nebo velmi podobně, jako předchozí střelby. Zazněli tu termíny jako držení na pevno, držení volně, pytel s pískem - toto vše já považuju jako bezproblémové pokud to budete dělat stejně pokaždé. Potom,ale upnutí do svěráku je nesmysl, protože energie pohybu pístu přejde do vyosení střely a nebude ji nic tlumit jako např. pytel s pískem.
HANYKING píše: Nevím jestli jsem tak levej nebo je opravdu problém v pušce. :?
Řekl bych že už jen v tobě,flinta je na hranici svých možností :wink:


Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
mažki
Příspěvky: 108
Registrován: 06 lis 2011 19:00

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od mažki » 07 čer 2013 07:31

Tak na prvy pohlad to nevyzera najlepsie :mrgreen: ale drviva vacsina ti usla hore myslim ze ked doklikas aby ti to slo nizsie bude to vyzerat podstatne lepsie , do tych stran tam az taky rozptyl neni a co sa tyka podopretia mal by si samozrejme vzdy rovnako ja ked dam niekomu strelit z 16metrov z ktorych vacsinou strielam ten si ju samozrjeme chyti a opre po svojom tak rozdiel je aj na 16metrov 2,3 cm.
Gamo hunter DX -Nikko Stirling 6x40AO mounmaster
Crosman Benjamin trail nitro piston 2.
Beretta APX 4,5mm
Uživatelský avatar
G.i.k
Příspěvky: 54
Registrován: 20 kvě 2013 16:25
Bydliště: Jižní Morava

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od G.i.k » 07 čer 2013 08:54

HANYKING píše: Nevím jestli jsem tak levej nebo je opravdu problém v pušce. :?
zdendaxxl píše:Řekl bych že už jen v tobě,flinta je na hranici svých možností :wink:
No, podle mě se nám tu HANYKING snaží říct, že dříve puška střílela mnohem lépe, až teď po té rozborce a sborce střílí ve velkém rozptylu. Takže si nemyslím, že je flinta na hranici svých možností, někde nejspíš bude něco špatně.

Zkušeností moc nemám, ale co ji ještě jednou zkusit rozebrat? :/
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od zdendaxxl » 07 čer 2013 09:25

No to je fakt.nevím jak střílela předtím,ale nepříjde mi to zas tak hrozné.......na pružinu od gama :wink: Jde o to,že pokud si někdo myslí že nastřílí pokaždé s cfxkem na 30m soustřel 2cm tak bude asi zklamaný(měl jsem s ní též co do činění),sám jsem byl svědkem toho,že to možné je ale spíše vyjímečně,asi to bude znít divně a hloupě ale tahle flinta je prostě "náladová" :wink: ....nevím jak jinak bych to nazval :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Lori75 » 07 čer 2013 10:28

2HANYKING
Tú papierovú pásku som myslel niečo v tomto duchu: s tým rozdielom, že ju stačí nalepiť na tubus a puzdro, vedla montáže z oboch strán.
Jedna domienka ohladne mazania pružiny. Vazelína je hustejší než olej, a je menšia šanca aby sa dostala do vzduchovej komory.
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od mates444 » 07 čer 2013 10:34

No já měl doma CFR a u mě byl asi hlavní problém v tom, že to fakt dost kope. Má to dlouhou hlaveň a i s oporou se tam prostě ty kopance projeví.
A spoušť...
Na 50 metrů jsem bez opory trefoval cca 4cm sloupek v plotě, ale udržet to výškově se mě nedařilo.
Flinta je to přesná, ale ty kopance a špatnou spoušť mi prostě překonat nešlo.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
G.i.k
Příspěvky: 54
Registrován: 20 kvě 2013 16:25
Bydliště: Jižní Morava

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od G.i.k » 07 čer 2013 11:48

mates444 píše:Flinta je to přesná, ale ty kopance a špatnou spoušť mi prostě překonat nešlo.
JoJo, kopance jsou veliký. Měl jsem teď chvíli to CFRko a když jsem šel poprvé vystřelit, tak zbraň byla tak poctivě namazaná, že mi z té dieselingové rány začlo zvonit v uchu a kopanec takovej, že jak jsem stál s rozkročenýma nohama, tak jsem musel udělat krok dozadu :D :D
Ale na spoušť si nemohu stěžovat, prezentují ji jako SAT spoušť, je kovová, materiál přesně neurčím a citlivost na výchozí hodně taky pohodlná, už jsem to tu psal, lehounké namáčknutí a pak při trošku větším tlaku výstřel. Takže za tohle z mého osobního pohledu thumbs up, vzhledem k negativitě, kterou jsem zde vypozoroval, co se kvality spouště u předešlých modelů Gamo týče.
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od mates444 » 07 čer 2013 12:12

Já měl bez SATu. A byl to děs.
Pokud je SAT o tolik lepší, tak jenom dobře.
Ale ani tak bych ji doma podruhé nechtěl :) Na plinkačku dobrý, ale trošku nemotorná, páč je dlouhá jak hůlka k rajčatům :D
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
G.i.k
Příspěvky: 54
Registrován: 20 kvě 2013 16:25
Bydliště: Jižní Morava

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od G.i.k » 07 čer 2013 12:18

Tak jasný, když si zvykneš na lepší, už tě ani nenapadne, že bys ses měl vrat k něčemu "obyčejnějšímu" :)
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Lori75 » 07 čer 2013 12:25

To že Gamá a Hatsany kopú, niet divu. Obchodnú stratégiu postavyli na výkon. Usudzujem že z hladiska vyladenosti budú tam predimenzované pružiny.
Rovnomerné zaťaženie pažby, a skrotkejšia(kratšia) pružina by určite prispel kvalite strelby, aj optikám by pomohol.
Na Jéčká sa dajú namotať masy...viď tabulka z UK.
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od HANYKING » 08 čer 2013 02:41

Děkuji všem za rozbor. Opravdu ta puška střílí po mé rozborce hůř než před. Bohužel mě nenapadlo nastřílet nějaké terče předtím. Zdá se mi, že víc kope a síla kopnutí není konzistentní. Někdy to kopne jakoby více. Střílel jsem dnes znovu. Na střechu auta jsem dal polštář na židli. Zase to střílelo rozptyl a uskakovalo nahoru. Pak jsem dal na polštář dlaň a až na ni položil pušku. Hned střed na 30m. Dal jsem znovu a zase střed. Po třetí to ale uskočilo tak 5 cm nahoru. Ještě několikrát se mi dnes povedlo střelit dobře s rukou položenou na polštáři. Ale po této střele snů přijde střela která jde jinam i když mířím stejně. Chci dát novou pružinu tak pak uvidím co to udělá.

A snad je alespoň optika ok.
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od S634 » 09 čer 2013 01:59

lehce ti to dieseluje. Rozeber, několikrát na sucho vytři válec, očisti píst i jeho drážku, používej vazelíny s vysokým bodem skápnutí (LC2, LV2-3). Rozetři na "tampon" co strkáš do válce trochu vzelíny ale jenom fakt kapičku a tím vymázni válec. Vůbec nic už nemaž a znásilni píst jak ho tam skoro nasucho zastrčíš, v těle pístu to namaž jenom lehce a u paty pružiny pak víc, můžeš i trochu přidat dovnitř vodítka, ale budou to celkově jenom mililitry. Gamo asi neumí vybít bez vystřelení, co? Pokud by to umělo, tak to hodněkrát (>10x) natáhni a odtáhni.

První 1-3 výstřely to je vždycky šupa a pak je to dobrý, ale pokud se po padesátce až stovce kontrolních výstřelů chová stále ještě kultivovaně, tak je namazaná buďto málo, nebo dobře. Když je málo, tak u výstřelu "bečí", no ale musíš pak najít ten kompromis, kdy už nebečí moc, ale zároveň nedieseluje.

Olejem (teflonovým, ballistolem) maž jenom spoušť.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Kavy » 09 čer 2013 08:48

A co silikonový olej ?
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od S634 » 09 čer 2013 14:59

Silikonový olej neudrží mazací film pod tlakem, prostě uhýbá a pak se to dře nasucho kov na kov. Ten můžeš stříknout trošičku do hlavně jako krátkodobou konzervaci při skladování v nepřízni počasí (má k tomu přístup vlhko přes noc), pár prvních ran bude nepřesných ale stejně než se dostaneš do formy, tak to bude dobrý.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
crypton
Příspěvky: 20
Registrován: 27 kvě 2012 12:53
Bydliště: Zbraslav uBrna

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od crypton » 09 čer 2013 15:37

Na GAMO je to výsledek uspokojující. Záleží opravdu snad i na tom jaký je počasí. Taky bych doporučil ji znovu rozebrat.
Něco vevnitř je špatně. Rány a kopnutí musí být pořád stejné. A taky bych podle jednoho střílení hned nesoudil. Jeden den můžete dělat co chcete a netrefíte ani stodolu a druhý jste zase excelentní střelec. Záleží na psychické pohodě. Držení pušky taky moc ovlivňuje soustřel. Držet pořád stejně, jinak nenastřílíš nic moc ani s HW97.
______________________________________
Slavia 631 4,5
CZ 200S HUNTER 5.5 - BULLET 4-16X50AOE
HW97 KT 4,5 - Optisan Viper 10x44
HW100T Carbine 4,5 - Optisan Viper 4-16x50IR
Odpovědět