O vzduchovkach Gamo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
TweeTy421

Příspěvek od TweeTy421 » 03 dub 2008 20:26

tá pružina z obrázka nieje moja ale ja mám podobnú kúp tu 32cm veď čim dlhšie tým silnejšie a lepšie


section5

Příspěvek od section5 » 03 dub 2008 21:06

no asi to tak aj spravim inac bol som poteseny ze ten piest nebol s difuzorom ked tam dam tu silnejsiu pruzinu tak to hadam dostanem na nejaky poriadny vykon podla teba ma kolko ten hunter Joulov a ustovku? na nej je vyrazenych 16J no nevim ci je to ozaj tolko
TweeTy421

Příspěvek od TweeTy421 » 04 dub 2008 20:21

Ja nemám chrono tak to neviem posúdiť ale podla mňa to tých 16J aj má a stou 32cm pružinou to bude mat možno aj viac veď plnohodnotnej 23J verzii tomu už chýba len závažie do piesta ale zas som sa tu dočítal že sú aj dva typy piestu kratší aj dlhší ale tam je rozdiel len par mm.Mne to na 5m prestrelí 1.5cm dosku jak papier a to mam ešte tú chybnú 25cm pružinu a sklenené fľaše od vína to trhá na 30m.
section5

Příspěvek od section5 » 05 dub 2008 01:24

no sak to s tym piestom som cital ved uz som u nas v dca zistil de mi to odmeraju tak tam zbehnem a dam zmerat som zvedavy ake rychlosti to dosiahne s roznym strelivom a tu dlhsiu pruzinu tam nahodim v pondelok som zvedavy co to spravi uz sa nevim dockat vo stvrtok dosla delta zajtra pojdem nastelit somzvedavi ako sa to gamo bude spravat s puskohladom ci sa zvysi presnost ak ne tak ho zahodim do Vahu heh :lol:
LORENZ21

Příspěvek od LORENZ21 » 05 dub 2008 13:28

čavte ja mam gamo multishot chcel som sa opytak čo treba na zvyšenie vykonu viac ako 16J či iba strunu alebo aj piest
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 05 dub 2008 17:23

Prečítaj si pravidlá. Konkrétne 7. bod - tam nájdeš odpoveď :roll: .
TweeTy421

Příspěvek od TweeTy421 » 05 dub 2008 20:17

section5- to som aj ja zvedavý na tú rýchlosť keď to budeš rozoberať tak prosím odmeraj aký tam máš dlhý piest či 147mm ako mam ja
LORENZ21

Příspěvek od LORENZ21 » 06 dub 2008 00:59

TAK SORY LEN SOM SA PITAL čI NAHODOU NEVIETE
section5

Příspěvek od section5 » 06 dub 2008 18:37

TweeTy421: kua vidis odmerat piest ma nenapadlo ale sak ekd budem davat new pruzinu tak to zmeram to neni zly napda silnejsia pruzina akratsi piest to by nemusleo byt zle heh no ved uvidim aj mas odkial zohnat ten kratsi piest?
TweeTy421

Příspěvek od TweeTy421 » 07 dub 2008 00:33

ja som ešte v poľovníctve teraz nebol tak neviem ale keď niekedy pôjdem (musím doplniť zásobu diaboliek) tak sa spýtam
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Příspěvek od Josef Krtička » 07 dub 2008 12:58

Dovolím si taky přispět k tématu: v roce 97 jsem koupil Huntera 440 kal.4,5 a potom jsem se dlouhé roky bavil tuningem, abych ji trochu vylepšil a nebo odstranil to, co soudruzi v espani zanedbali...Předně uložení hlavně v plastu :!: . Pomohla přesně zbroušená velkoplošná OCELOVÁ podložka- vůle v uložení hlavně je asi blbost. Dost dlouho jsem si taky hrál se snížením odporu spouště. Protože jsem v pístu našel nějakou šponu z výroby a sehnat origo píst se mi nepodařilo, upravil jsem tenkrát píst ze slavie a ten tam je dodnes. Loni jem ji na srazu prohnal přes chrono a s Exaktama kolem 240 m/s, takže gut. Dál jsem chtěl něco udělat s mohutným zpětným rázem a vydal jsem se cestou zvýšení hmotnosti. Nejdříve jsem zatížil hlaveň tím, že jsem na ní zjednodušeně řečeno navlíknul trubku, je jasný, že to chtělo trochu vzhledově upravit aby to taky vypadalo. Puška tím vzhledově dokonce získala trochu na "vážnosti". Všiml jsem si, že firma poslední dobou dělá něco podobného a instaluje na konec hlavně u silných modelů závaží ve stylu tlumiče...Pokračoval jsem ve zvyšování hmotnosti a tak šlo další závaží, tentokrát olovo do předpažbí a pod botku do předem vydlabaných dutin. Hmotnost holé pušky bez příslušenství se tak zvýšila na 3,6 kg. Nakonec jsem se zaměřil na lepší držení, protože lakovaný povrch hladké pažby není pro "kopající" vzduchovku to pravé. Nejdřív jsem obrousil lak, potom jsem ji opatřil rybinami na úchopových plochách rukojeti a předpažbí, namořil "na tmavo" a nakonec ji "za tepla" napustil Renapurem, což je speciální vosk na ošetření kůže, ale také např. nelakovaného nábytku. Povrch je tak krásně matný a zároveň není klouzavý, prostě dřevo. No Diana z toho asi nikdy nebude, ale...aspoň jsem se nenudil :lol: .
Přílohy
P4074597.jpg
pepe
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 07 dub 2008 14:19

Velmi pekna praca, klobuk dole. Mimochodom, nemal niekto z vas v ruke novy Hunter. v piatok som to mal v predajni v ruke a vyzeralo to velmi pekne, utlejsia pazba lepsie sedela v ruke. Zaujimavostou bolo, ze na vrchu valca mala vyfrezovanu rybinu (asi 11mm) a na tom mala akusi listu taktiez asi 11mm. Velmi som nerozumel tomu rieseniu.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
section5

Příspěvek od section5 » 07 dub 2008 19:34

Kubo 630:no podla opisu je to ten co mam doma mal som ju rozobranu piest bez difuzora akurat je tam kratsia pruzina ako som videl v obchode nevyzera to zle az na tie mieridla ale uz je tam delta tak ked bude v stredu pekne aspon trosku tak to pojdem nastrelit som zvedavy ako to bude lietat s exaktami inac ta lista to je nadstavba na puskohlad ale to si asi pochopil heh inac nevyzera to zle
section5

Příspěvek od section5 » 08 dub 2008 14:35

Josef Krtička: mna by zaujimalo ako si docielil zjemnenie spuste lebo ta moja je tak tvrda ze je to priam neuveritelne
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 09 dub 2008 16:51

Josef Krtička - opravdu moc hezká práce. Jinak já taky chci zjemnit spoušť. Šroubek na povolení už je na minimální odpor, ale pořád je to celkem tuhé. Je to ale už způsobeno pružinkou spouště. Chtělo by ji nahradit jinou, nebo trochu zmáčnout ve svěráku.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Odpovědět