O vzduchovkach Gamo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 17 bře 2008 22:30

Chce to jen fajnový olejíček a žádný motoráky z " potom pár kvapiek oleja z Fábie " , tím to jen dolepíš . Se spáleným těsněním na pístu jsou to jenom kecy, až někomu zčmoudne tak ho prosím vyfoťte rád bych ho viděl.


Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 17 bře 2008 22:54

"Člověče nezlob se" ale vo Fabke mám plnú syntetiku :D
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 17 bře 2008 22:58

Co se týče gamo CFX se mi dost líbi,ale jak psal Canadiar v docela podařeném příspěvku je tu problém.Předem říkám,že CFX jsem neměl,ale měl jsem hunter a bylo to něco hroznýho.Pak jsem viděl rozebraný CFX a můžu říci je to to samý,jen pevná hlaveň,což prostě nekvalitu materiálu a celkově nedotažené řešení prostě nemůže zachránit!Mám m.j. slávii 634 a jak koukám na vaše nástřely tak tahle vzd. za 3000 kč a ne za 6000 kč prostě bez problému přestřílí.Jinak nevěřte prodejcům co tvrdí,že jsou tady vzduchovky,který maj en. 30 a více joule,bez zp.Všechny vzduchovky co mi prošli rukama legál.koupený u nás maj okolo 13 j.Můj neochvejný názor je 634 za ty peníze perfektní puška a nebo za 10 tis a více hw nebo diana,která jsou na tom lépe.Jinak za stávajícího stavu jsem si jist,že u nás prod. vzd. i za 6000 kč,prostě na 634 nemaj.Střílel jsem z diany airking nejvyšší model a hw 97 obě supr.,řekl bych ,že diana díky zákluzu je na tom úplně nejlépe,ale cena 17,000kč.Konečné slovo duď sl. 634, nebo diana a hw.Nic mezi tím u nás prodejné nemá cenu a je to vyhození peněz!
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 18 bře 2008 01:18

Ano Ano Ano sypu si popel na hlavu at je tohle vlákno tak jak je , po té co se vlákno natáhne na delku 6 - 7 stránek tak se v něm už ani prase nevyzná.
Sám Gamo nemám a pevně veřím že nikdy mít nebudu. Asi bych vypadal jak šílenec co se zbláznil a zahodil svoji Dianu to je ale jedno.
Barys ty jsi Gamo - nebo Hatsana měl dobře víš že jsem to ani nechtěl do ruky jak se mně to hnusilo. S 634 (tvrdil jsem to od začátku) je dobrá záležitost , ale prostě jak jsem slyšel od hodně mladejch chudejch kluků " ono to má dřřřřevěnou pažbu - já chci plast a úpravu camo " no pak si koupí Gamo v úpravě camo a pak má problém ji vrátit jakej je to bullshit.
Světlovodná muška ? :-) super obchodní trik no nechtěl bych s tím střílet v noci aby mně to "neoslinilo" :-) že je kulatá a že se tím blbě míří - no míří se tím na hauby ( chtěl jsem použít expresivnější výraz ale brzdim se ). Vrcholem je když ti to nutí prodavač v rádoby seriozním obchodě - třeba CZUB - uznávám že zisk při prodeji vzduchovky v ceně 6500 je cca 3000 ( +- ) že radši bude nutit lidem své GAMOHATSANSANGJONMUSO vzduchovky protože zisk na Slavii je cca 450 korun. ( tedy pokud by jich neprodaval tydne alespon 10 aby měl vetší rabat ). Ale fuj to jsem se rozohnil ... jdu se mazlit s Falconem.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 18 bře 2008 06:36

Canadair To jsem se nechtěl nijak dotknout Tebe ani auta, pouze jsem kolegovi chtěl říct, že motorový olej není zrovna vhodný pro tento účel. h.
asgard

Příspěvek od asgard » 18 bře 2008 23:25

Mám CFX asi týden a jsem s ním zatím spokojen,mám na něm Deltu 4x32AO a střílí,tak jak bych si jako vzduchovkář amatér představoval,dokonce mi prodavač v Armsu tvrdil,že tahle perforovaný píst nemá,ale přesto do ní zkusím nahlédnout,už jen tak ze zvědavosti!Jediné co mi pořád vrtá hlavou je pojistka,vždycky jsem měl za to,že při natažení vzduchovky,by se měla jakoby "aktivovat" a střílet by mělo jít,až po jejím odjištění,ale já můžu natahovat a střílet jak chci,jakoby tam pojistka ani nebyla,můžete mi s tím někdo poradit? :oops: jak říkám,vzduchovkář amatér....
Uživatelský avatar
mechanik
Příspěvky: 352
Registrován: 28 lis 2007 10:34
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od mechanik » 19 bře 2008 10:14

Ta pojistka není automat je manuální to znamená že jí aktivuješ prostě kdy chceš a natažení na to nemá vliv. Než já si zase zvykl u HW97 vždycky odjistit :-)
asgard

Příspěvek od asgard » 19 bře 2008 11:39

JJ,děkuju za odpověď,ještě jsem se chtěl zeptat,našel jsem na eshopu,nějaký zrychlovací olej Lugun PL-9,má to úsťovku zvyšovat až o 25%,kape se to přímo do krabičky s diabolkama,moc se mi to nezdá!Jako by to byl jen další trik,jak vylákat z lidí peníze?Nebo s tím máte někdo zkušenosti?
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 19 bře 2008 12:14

............
Naposledy upravil(a) milius dne 13 čer 2009 00:07, celkem upraveno 1 x.
asgard

Příspěvek od asgard » 19 bře 2008 13:22

No taky si myslím,těch 25% se mi zdá trochu moc. :roll:
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 19 bře 2008 16:44

Možné je to iba ak by ten olej bol vhodný na dieseling, ale potom by sa kvapkal za diabolku v hlavni :lol: .
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 20 bře 2008 13:15

Nemusí,lebo od tých olejových diaboliek sa olej nanesie na stenu hlavne a pri ďalšom výstrelu sa to zapáli od tlaku a trenia.Skôr to bude neaký olej?,zmes?,čo horí pri nizších teplotách .
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 20 bře 2008 15:58

Dnes po polední dorazila Delta 4x32AO. Rychle jsem jí přimontoval, podle oka, vzal do ruky a pomeřil svisle proti protějšímu oknu na bytovce, doufám že nekoukala sousedka ven, a vyrazil na zahradu zastřílet. Jsem ale netušil co mě čeká za počasí :D

Za mírného poletování sněhových vloček jsem připevnil terč na vzdálenost odměřených 10metrů a vystřelil. Šlo to do spodní části terče, strana lehounce doleva. Proklikáváním jsem se dostal na první zásahy desítky. Vše vsedě na žildi s oporou o stůl s polštářem. Vyměnil jsem terče a přihnala se první přeháňka. Tak jsem vzal štafle, rozevřel nad stolem a přehodil plachtou. V celkem dobrém krytu před sněhem nastřílel první ostrej terč. Spokojenost obrovská. Pokud jsem se opravdu uklidnil tak to šlo přesně.

Odměřil jsem dalších 10metrů a nastřílel bez jakékoli úpravy puškohledu terč na 20 metrů. Pouze dvě mi ulítlli, což ujde na to že vám za krk sněží a mrznou prsty :wink:

Rychle jsem svůj provizorní přístřešek zbalil a vyrazil na slivovičku k domovu. Na stole se válela jedna diabolka, tak je možné že v tom terči na 20 metrů je jen 9 zásahů.

Když to shrnu, tak spokojenost obrovská. Vítr dnes na přesnost vliv neměl, pouze mé ruce. Puškohled parádní, jen se ještě s ním naučit. Bylo to v životě mé první střílení přez puškohled.

A teď zase nějaká ta fotodokumentace - kliknout pro zvětšení

takle se za necelou půl hodinu změnilo počasí a v tom jsem prosím pěkně střílel, taky vzduchovka dostane balzám Konkoru
Obrázek


nastřílené terče.

Obrázek

Obrázek

příště zkusím i 30 metrů, dnes na to nebyly podmínky

na závěr vykouklo i slunko, to už jsem ale měl ale odstříleno
Obrázek
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Good

Příspěvek od Apevia » 20 bře 2008 16:12

Tak to je teda dobry, od GAMA bych to necekal (po tom co sem cetl tady na foru). BTW:jak je to s tema POWERAMA? Sou bez otrepu a pomackanych sukynek?
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 20 bře 2008 16:22

Jsem z nich překvapenej. Porovnávám s nějakejma Gamo, mám je na zahradě a nepamatuju se jak se jmenují, ale ty naše jsou úplně někde jinde kvalitou, jsou daleko lepší. Jsem s nima moc spokojenej, jsou přesnější jak ty lehčí LUX, který jsou na terč. Ale ty Lux díky ploché hlavičce zase lépep děraví terč a jsou pak krásně vidět. Jinak se standardama to nemá smysl porovnávat, to je ještě horší jak ty Gamo a nedostanu je pořádně do hlavně. Za 80Kč dobré

tu foto
Obrázek
Obrázek


Jinak chci ještě dodat že na druhej terč byla stále nastavena AO na cca 11 Yardů jak na první
Odpovědět