Novinarsky slovnik

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 24 dub 2006 13:36

No Slime, můžu tě ubezpečit, že například v letecký terminologii novináři plavou úplně stejně jako ve střelectví.... :evil:


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 dub 2006 14:25

Nevyznám se sice v letectví o nic víc, než průměrný novinář (čili poměrně málo 8) ), ale i tak je mi jasné, že letecká terminologie bude nejspíš ještě složitější (my sice máme speciální název pro každou součástku pušky, závorníkem počínaje a hlavňovými objímkami ani zdaleka nekonče, ale letci zase mají speciální název pro každou součástku letadla, a to je snad ještě horší).
Takže ti věřím, skoro bych řekl, že by v ní mohli plavat ještě víc (tedy je-li to možné :wink: ).
A přitom by stačilo tak málo- prostě psát jenom o tom, čemu rozumím... Potíž je v tom, že pak by mnozí bulváři nemohli psát ani prology k večerníčkům o Králících z klobouku. A přijít o některé jejich výtvory, to by byla věčná škoda, ne :?: (hlavně pro ně).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 24 dub 2006 14:38

Nemusíme zacházet tak daleko jako sou součástky letadel. Oni maj guláš i v rozdílu mezi větroněm a ultralajtem... Což by ve střelecký terminologii bylo asi jako mezi vzduchovkou a malorážkou.... :lol: (nicméně je fakt, že moje drahá polovička tápá mezi těmadle zbraněma pořád i přesto že sem jí to už 100x vysvětlil :lol: ) A to jinak střílí se mnou a celkem slušně....
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 dub 2006 14:55

Chorche píše:...A to jinak střílí se mnou a celkem slušně....
Na to, abys slušně střílel, (bohužel) nepotřebuješ rozsáhlé teoretické znalosti. Já znám tolik střelců, co dají ve sportce nad 265 bodů (tj. mnohem víc než dám já) a přitom jsem je nachytal při neznalostech typu "rozdíl mezi dynamickým a uzamčeným závěrem"...
Rozsáhlé teoretické znalosti bohužel nepotřebuješ ani k tomu, abys o něčem psal do novin :cry: .
P.S. Rozdíl mezi větroněm a ultralightem je jasný dokonce i mně- a to už něco znamená :oops: :wink: 8) .
A teď končím, šéf mě žene, že prej mám v pracovní době taky něco dělat (blázen...) :wink:
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 26 dub 2006 20:05

Páni novináři by si měli uvědomit, že používání neznámých termitů přináší značné rizoto. Člověk se cítí jako suterén, ale většinou to skončí katastrálním fiakrem, eventuálně se to dotyčnému vrátí jako buzerant.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 27 dub 2006 09:31

:lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 dub 2006 09:49

- Pane řidiči, to bude pokuta, nesvítí vám pravý heligón!
- Myslíte asi halogen.
- Á, pán je suvenýr!
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 27 dub 2006 10:15

Za to vsak ale nemohou novinari. Jedna se zrejme o dopravniho policistu. Znamy vtip.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 23 kvě 2006 10:40

Dnes na ČT 2 20:00 Čekání na masakr - Přibývá také u nás střelců schopných všeho ? Viděl jsem kus upoutávky - závodní flinta s dioptrem,
typický střelec schopný všeho :shock: To jsem zvědav, co to bude zase za tendenční slátaninu. Bohužel, v osm nebudu doma, tak koukejte a poreferujte, přátelé.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 25 kvě 2006 11:06

Já to ještě neviděl, ale mám to nahrané na VHSce, tak to dneska večer zkouknu a budu referovat (jestli nezkoloabuju po prvních pěti minutách :wink: ).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Luke

Příspěvek od Luke » 26 kvě 2006 11:07

Ja to videl, nic noveho pod sluncem. Uz ten nazev " Cekani na masakr ". Hlavni myslenkou poradu bylo, ze pokud se u nas co nejdrive a co nejprisneji neomezi legalni drzeni palnych zbrani mezi obcany CR, z urcitosti u nas dojde, drive ci pozdeji, k hromadnym vrazdam tak jako v USA ( napr. Columbine ). Je to pry jen otazka casu. Proste hnus.
Taky tam bylo receno, ze ze vsecho nejhorsi a svemu okoli nejnebezpecnejsi jsou drzittele zbrani na vlastni obranu, tedy ZP sk. E.
Rozesmal me tam jeden policista, ktery prohlasil, ze sice by chteli omezit drzeni palnych zbrani, ale zadnych masakru se bat nemusime, protoze PCR je tu od toho, aby nas ochranila.
Na druhou stranu tam alespon zaznely nazory ( samozr. kladne ) sportovnich strelcu, vyrobcu a prodejcu zbrani a LEXu.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 26 kvě 2006 11:46

V podstate to nebolo, až tak tvrdo mierené na zákaz zbraní,
obidva tábory boli vo vyrovnanom zastúpení
- len ten titulok bol proste čisto novinársky ´´drb´´

Ukazovali tam nejakú airsoftovú partiu, športový strelecký klub,
predajcu, výrobcu CZUB, klub praktickej streľby, jedného náhodného
okoloidúceho kt. mal pri sebe zbraň, a paranoidného štatistu ...
ako bol kedysi náš anonymný novinár, teda možno to aj bol on :lol:
TAU 200 BT + 6x40 __________ 6.5mm / 10m
o opísanej kružnici - JSB EXACT 4.51 / 0.547g

http://album.volny.cz/exactz/
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 30 kvě 2006 11:37

Nejvíc mě v tom jinak docela snesitelném pořadu dojaly žvásty pana Hubálka (jako obvykle). Jeho kydy typu "Zbraň na obranu je něco platná pouze vycvičenému profesionálovi..." hovoří myslím samy za sebe. Zkrátka co věta, to klenot. V celém půlhodinovém pořadu pronesl jediný výrok, který mě nenaštval, a sice že proti sportovním střelcům nic nemá. To je od něj milé :x . Je to zkrátka takový lidský vibrátor (podráždí vás každým slovem).
Přitom tam poměrně dost argumentoval statistikami, které ve skutečnosti vyznívají jednoznačně ve prospěch zbraní, ne jejich odpůrců. Z toho je krásně vidět, že kdo je naprostý vůl nebo fanatik (což je v tomto případě možná splněno oboje), toho nespasí ani svěcená voda, tím méně pak fakta, statistiky či sebevyšší akademický titul (neboť titul, co by udělal z blba chytráka, ještě akademici nevymysleli).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 30 kvě 2006 12:43

Já jsem na to ještě nestihl kouknout, tak jen k těm "vycvičeným profesionálům". Začátkem roku jsem byl střílet v Avimu. Zrovna tam byli nějací hoši a jedna dáma z kriminálky (poznal jsem to při placení - mně to stálo 700, oni ukázali placky a každý platil nějakou směšnou částku). Já jsem tedy mizerný střelec, ale proti tomu, co tam předváděli za výkony naše ramena zákona :roll: Nechci je házet všechny do jednoho pytle, ale kdyby k něčemu došlo, asi bych se raději bránil sám ...
Ian van Kohl

Příspěvek od Ian van Kohl » 01 čer 2006 16:20

jbiker píše:Já jsem na to ještě nestihl kouknout, tak jen k těm "vycvičeným profesionálům". Začátkem roku jsem byl střílet v Avimu. Zrovna tam byli nějací hoši a jedna dáma z kriminálky (poznal jsem to při placení - mně to stálo 700, oni ukázali placky a každý platil nějakou směšnou částku). Já jsem tedy mizerný střelec, ale proti tomu, co tam předváděli za výkony naše ramena zákona :roll: Nechci je házet všechny do jednoho pytle, ale kdyby k něčemu došlo, asi bych se raději bránil sám ...
Jsem špatný střelec, vím to, klepe se mi ruka, ale profík by měl být aspoň průměrný. Opravdu není dobré je házet do jednoho pytle. Stačí vzpomenout na opravdové české profesionály. URNA. Odstřelovači. Tedy má ČR opravdové profesionály.
Odpovědět