Nova vetrovka MP-572

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

offroad

Nová větrovka MP-572

Příspěvek od offroad » 30 kvě 2007 09:11

V Ižském mechanizačním závodě zkonstruovali na bázi úspěšné větrovky
MP-532
http://imzcorp.ru/ru/company/119.html
Sportovní větrovku MP-572.
http://imzcorp.ru/ru/company/4.html
Velká kapacita nádržky dovoluje vystřelit až 450 ran na jedno naplnění (200atp)
Vyrábí se v ráži 4,5mm.Nevím ,jestli je v CR dovozce, který má tuto větrovku zhomologovanou a ji prodává.


brutal
Příspěvky: 22
Registrován: 29 dub 2007 21:50

Příspěvek od brutal » 30 kvě 2007 10:01

Krása....
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 30 kvě 2007 12:24

... pozname, na ich stranku chodim dost casto, len je velka skoda, ze to sem nikto nedovaza. Aj som oslovil predajcov v SK, lenze sa nikomu nechce vybavovat licenciu na dovoz produkcie vzduchoviek, aj napriek tomu, ze maju licenciu na dovoz a predaj gulovnic.
Smola, urcite by tam bola zaujimava cena a kvalita tiez, lebo co je ruske, to je na veky.
offroad

Dovoz

Příspěvek od offroad » 30 kvě 2007 13:37

Na slovensku je to jednodužší.V Česku se musí dovézt dva kusy,proclít,odvézt do PRAHY na homologace, za žádost a homologaci zaplatíš 20tisíc Kčs,Ty dvě tam necháš,jako vzorek,za 4 měsíce obdržíš homologační číslo k tomuto výrobku a můžeš toto provedení dva roky prodávat.Potom znovu. Za dva roky se dají další referenční kusy a znovu poplatky.
Potom se nediv, že málokdo něco vozí.

Viz
www.cuzzs.cz
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 30 kvě 2007 16:29

panečku - to není zrovna málo...

A bez homologace nelze ? Ani na jednotlivá proclení ? Myslím něco na bázi on-line shopu,nebo něčeho, kde se snad jen zprostředkuje prodej...ale možná tlachám kraviny...(ovšem pochybuju, že když si někdo koupí AirArms v Anglii, tak že s tím pak doma chvátá na homologaci)

Jinak ty IŽ kvéry jsou všechny moc moc pěkný, je vidět , že to jde, když se chce (zdejší produktová řada CZUB volně prodejných zbraní je proti tomu celkem o ničem + ostatní téměř tajné výrobky jako TAU, Drulov a podobně, kterými tu končí "hojná" nabídka :( )
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 30 kvě 2007 16:50

kdyz nebudes mit homologaci a cokoliv se stane (nekdo te uda ze strilis venku s necim co vypada jako malorazka) tak te to policajti zabavi a budes mit !minimalne! slusny opletacky..takze te seberou pusku a este budes mit pruser..a jelikoz v cechach je neprejicich udavacu vic nez sisek na stromech tak bych si to asi nelajznul..ja strilim cca 2 roky a uz sem tu cest s organy mel kdyz jsem strilel do obrovskyho valu tak prijeli, podivali se, skontrolovali , vystrelili si a jeli pryc...ale coz mi celkem fascinovalo ze fakt neco busili do notebooku a zapsali si cislo OP... :roll:
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 30 kvě 2007 19:05

Žeby som sa opýtal na blšáku v Košiciach ? :D :D Je tu rusákov jak múch a v minulosti ponúkali kde čo to, puškohľady sa bežne z velikoj rusii bežne nosia :P tak pasmatrim
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 kvě 2007 19:22

Co jsem se díval, tak ta MP-532 je pěkně drahá. To už snad radši tu AirArms.
Kromě toho já mám ke všemu ruskému vrozenou nedůvěru. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 30 kvě 2007 19:46

Bol som niekolko krat v Bielorusku a na trhoviskach bol velky vyber vselijakych ruskych vzduchoviek, jak klasickych, tak vetroviek aj CO2.
Mohol som mat doma uz vselico. Problem je vsak v tom, ze sa od nich nesmie nic take vyvazat. Oficialne to nejde a nacierno som si netrufol, lebo na hraniciach su take kontroly, ze ked nepriznaz co dovazas a vyvazas a nezapises si to do ich bumazky, tak Ti to zhabu a mas este na cely den iny program, nehovorim o prevoze zbrane - vzduchovky, to si neviem predstavit, co by sa dialo, ale miestny ma upozornili, aby som to neskusal. Takze rusaci co su na vychode, neviem ako by to sem dotrepali.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 30 kvě 2007 20:29

No jestli je drahá, tak bych jí asi nebral, zase tak se mi nelíbí. Ale koukal jsem na ten zásobník a má kritickou mez až od 250Bar, to může bejt slušný. Píšou tlak v komoře 70Bar - asi nebude moc silná když dá 450 ran (tenhle údaj se mi nějak nezdá) - ten zásobník vypadá velikostí hodně podobnej CZ200S. Podstatný ale je, že si od Zbrojovky vzali inspiraci - taky je tam jednodílná pažba a přesně stejný uchycení zásobníku a hlavně vpředu. Byť asi v železe a zadlabaný do předpažbí, tak je to stejně pověšený na hlavni :roll:
offroad

Homologace

Příspěvek od offroad » 31 kvě 2007 08:46

Dovozce do republiky je povinen zbraň předložit ke kusovému typovému ověření a zaplatit za něj správní poplatek.
I kdyby tady tyto zbraně někdo prodával, tak pokud to nekoupíš od něj,on na obale musí mít příslušnou homologační značku,tak musíš buď žádat o homologaci, nebo si nechat udělat kusové ověření.
Jěště horší je to se střelivem.Na dovoz střeliva do republiky musí dovozce žádat o DOVOZNÍ licenci u ministerstva prům.aobchodu.Potom musí od každého výrobce dodat z každého provedení 4000kusů.Za každého výrobce zaplatíš 10t za každou váhu opět 10t.Nejhorší je to pro airsoft,tam je asi 20 výrobců a váhově od 0.12, 0.20, 0.25, 0.28, 0.30 atd až po 0.48.
Takže pokud někdo chce mít větší sortiment tak zaplatí 200-300tisíc za typové ověření střeliva a zas jen na 2 roky.
offroad

drahé

Příspěvek od offroad » 31 kvě 2007 13:49

Kubajzz píše:Co jsem se díval, tak ta MP-532 je pěkně drahá. To už snad radši tu AirArms.
Kromě toho já mám ke všemu ruskému vrozenou nedůvěru. :wink:

Kde jsi přišel na cenu, já jsem se díval i do jejich podnikové prodejny a ceny jsem nenašel, tak jsem tam volal a ozval se mi fax.
Kdybych věděl, že se jich pár kusů prodá, tak bych do toho šel.Pokud myslíš,že musíš opravovat a upravovat jen ruské, že k tomu nemáš důvěru, tak jak tady čtu ty potíže a úpravy českých větrovek,tak je to nastejno.
Nejhorší je,že IŽ je na Urale a v Moskvě se musí čekat na letenku na Ural minimálně měsíc.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 31 kvě 2007 14:32

Cenu jsem taky nikde nenašel, akorát jsem viděl jeden starý inzerát na prodej bazarové MP-532 v jednom ruském fóru a v přepočtu to vycházelo asi na 12 tisíc, takže odhaduju, že nová bude stát ke dvaceti.
Jinak pochybuju, že by si ji u nás někdo koupil. Těžko si někdo na zábavné střílení koupí pušku co váží 5kg a má úsťovku 140m/s a k tomu všemu je vzhledově hnusná (rozuměj sportovní :wink: ).
A sportovní střelci si raději koupí za ty samé prachy Feinwerkbau FWB 700 už jen pro dostupnost příslušenství nebo si připlatí za Anschütze.
Jinak netvrdím, že se neruské zbraně nemusí upravovat. U mě jde jen o privátní alergickou vyrážku vyvolanou pohledem na ruské výrobky, uznávám že možná neopodstatněnou i když o tom pochybuji. :wink:
A s tou letenkou to je nesmysl, normálně si ji koupíš a letíš. V Moskvě přestoupíš a pokračuješ, žádný měsíc čekání.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
lg30
Příspěvky: 4
Registrován: 24 kvě 2007 06:21
Bydliště: Žacléř

Příspěvek od lg30 » 31 kvě 2007 18:23

Podíval jsem se, okoukl a docela se mi líbila, ovšem na můj vkus bych řekl, masivní ruský železo.
vyřčené slovo a vystřelenou kulku nezastavíš
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 31 kvě 2007 18:39

Kubajz, videl jsem nekolik ruskejch vzduchovek proste takzvane IŽU mne nesmi do bytu, strašidelná přesnost opracování .... vše vypadá jako že mají strašne naspěch ,,,, velká tříska na soustruhu i frezce, otřepy po lisu, no celkem děs.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět