Novacek a prvni zkusenosti...

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

hnjupis

Nováček a první zkušenosti...

Příspěvek od hnjupis » 09 úno 2009 10:43

:oops: Zdravím všechny ozbrojence...jsem zde úplně poprvé a hned mám pár otázek..pročítal jsem témata o prvních zbraních a jaký typ ale myslím aspoň podle toho co jsem vyčetl že efektivní rada je pro každý případ jiná.Takže já,je mi 22,ZP(ZL) nemám ale rád bych jej vlastnil(kdyžtak co k tomu potřebuji,a kde nejlépe ho získat-bydlím v Jižních Čechách v Týně nad Vltavou),chodím dost často na disco nebo různé plesy a to i několik Km daleko.Jsem spíš menší postavy(to jen kvůli tomu že nějakou hovado zbraň bych neudržel nebo by byla větší než já) i když nejsem chroust a léta dělám bojové sporty.jinak vlastním telesk. obušek se kterým celkem umím a HOOODNĚ o něm vím,boxer a jedinou zbraň Slavii 634 model 77 special.Chcu se zeptat na nějakou pro mě vhodnou krátkou zbraň pro skryté nošení(pochopitelně poté co udělám ZP) za rozumné peníze.Ani nevím proč ale nelíbí se mi "bubínkové" pistole..Také jsem někde viděl nějaké pistole na různé typy projektylů(plynové,poplašné,gumové) není údajně zapotřebí ZP ale jejich účinnost??děkuji za případné rady a pochopení že bych chtěl něco "ušít na míru"..Ps:v rodině máme několik "zelených" mozků(bratranec vlastní i různé druhy ZP a samopal,celkem slušnou zbírku munice,vykopával zbraně atd,co vím naposled tak pracoval v Hrobech kde munici likvidoval)..Jenže nemám na nikoho kontakt tak žádám o radu zde.Děkuji za Vaše rady a zkušenosti


Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 09 úno 2009 10:52

Spoustu odpovědí na své otázky tady najdeš, stačí jen číst. Jak kde začít, tak jakou zbraň vybrat se tu dozvíš - nebo alespoň si zpřesníš kriteria.
Začni třeba tady: http://zbrane.kvalitne.cz
A na zbraň se podívej třeba sem: http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=3194
Ale projdi to tu, určitě se dozvíš mnoho důležitých informací.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 úno 2009 10:55

Začni přípravou na získání ZP,to ostatní je bez ZP naprosto zbytečné.Jinak už při učení se na ZP najdeš plno odpovědí na své otázky,tož začni. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Re: Nováček a první zkušenosti...

Příspěvek od epetr2008 » 09 úno 2009 11:01

Dovolím si to rozepsat:
hnjupis píše:chodím dost často na disco nebo různé plesy a to i několik Km daleko.
Zbraň a alkohol nejdou dohromady. Mohl bych ti říct ať domů jezdíš autem, ale to bys mi asi řekl že nalitej nemůžeš. No a na to ti řeknu, že nalitej nemáš mít zbraň. Zbraň je především odpovědnost. A né že nalitej vytáhneš bouchačku a vystřílíš půlku hospody.
hnjupis píše: a léta dělám bojové sporty.jinak vlastním telesk. obušek se kterým celkem umím a HOOODNĚ o něm vím,boxer
Tak proč pistoli na obranu? Tak buď je děláš z televize a gaučově nebo to umíš a pak zbraň za normální okolností nepotřebuješ.
hnjupis píše: Chcu se zeptat na nějakou pro mě vhodnou krátkou zbraň pro skryté nošení(pochopitelně poté co udělám ZP) za rozumné peníze.
Blbuvzdornej je Glock a to i jetej se dá pořídit za rozumné peníze + je spolehlivej.
hnjupis píše: Ani nevím proč ale nelíbí se mi "bubínkové" pistole..Také jsem někde viděl nějaké pistole na různé typy projektylů(plynové,poplašné,gumové) není údajně zapotřebí ZP ale jejich účinnost??
Jestli jsi ten expert přes bojové umění, tak plynovka tě nevytrhne.
Obuch je dobrej když se s ním umí.

A jako doporučení:
Když se chodíš ožírat do hospody a cestou zpět máš bobky, jezdi s nějakejma známejma. Žádnej střelec asi nechce cowboy-e co nacamranej vystřílí hospodu a pak nám zbroják seberou všem.
A s přihlédnutím k faktu, že dlouhá léta děláš bojová umění, ti doporučuju ještě intenzivněji trénovat. A jestli se chceš v hospodě chlubit bouchačkou, stačí ti ta plynovka :wink:

Doplnění: Jen na bouchačku sbalíš možná blbou Marunu, ale velká část holek se jich naopak bojí. Kup Maruně rum a ušetříš 10-15 klacků za zbraň a zbroják.


Edit:
To- epetr2008
Trochu taktu by neškodilo,otázky byli obecné a šlo na ně i obecně odpovědět,pokud by stejně reagoval každý,tak můžeme vlákna rovnou zamykat!!!
hnjupis

Re: Nováček a první zkušenosti...

Příspěvek od hnjupis » 09 úno 2009 11:25

epetr2008 píše:Dovolím si to rozepsat:
hnjupis píše:chodím dost často na disco nebo různé plesy a to i několik Km daleko.
Zbraň a alkohol nejdou dohromady. Mohl bych ti říct ať domů jezdíš autem, ale to bys mi asi řekl že nalitej nemůžeš. No a na to ti řeknu, že nalitej nemáš mít zbraň. Zbraň je především odpovědnost. A né že nalitej vytáhneš bouchačku a vystřílíš půlku hospody.
hnjupis píše: a léta dělám bojové sporty.jinak vlastním telesk. obušek se kterým celkem umím a HOOODNĚ o něm vím,boxer
Tak proč pistoli na obranu? Tak buď je děláš z televize a gaučově nebo to umíš a pak zbraň za normální okolností nepotřebuješ.
hnjupis píše: Chcu se zeptat na nějakou pro mě vhodnou krátkou zbraň pro skryté nošení(pochopitelně poté co udělám ZP) za rozumné peníze.
Blbuvzdornej je Glock a to i jetej se dá pořídit za rozumné peníze + je spolehlivej.
hnjupis píše: Ani nevím proč ale nelíbí se mi "bubínkové" pistole..Také jsem někde viděl nějaké pistole na různé typy projektylů(plynové,poplašné,gumové) není údajně zapotřebí ZP ale jejich účinnost??
Jestli jsi ten expert přes bojové umění, tak plynovka tě nevytrhne.
Obuch je dobrej když se s ním umí.

Jako doporučení:
Když se chodíš ožírat do hospody a cestou zpět máš bobky, jezdi s nějakejma známejma. Žádnej střelec asi nechce kowboje co nacamranej vystřílí hospodu a pak nám zbroják seberou všem.
A s přihlédnutím k faktu, že dlouhá léta děláš bojová umění, ti doporučuju ještě intenzivněji trénovat.
jasne diky za rady,tak za prve,bojove sporty delam od prvni tridy ZS a to desel let zavodne Judo i za reprezentaci CR,po prechodu do jineho mesta kick box a z casti mauy thay a to 6 let takze myslim ze se bit umim.Ani se nechodim ozirat do bezvedomi ale pokecat s lidma zatancovat s pritelkyni(a to nalitej clovek bezne moc nezvlada,myslim smysluplny rozhovory,udelat si prijemny vecer s pritelkyni) a vetsinou i ridim.Ale jde o to jaka je doba a dnes ma u sebe KAZDY kdo nekam ven leze minimalne ten obusek!Ne-li neco silnejsiho.Jinak s obuskem umim zachazet slusne podobne jako s Yawarou(lamacem kosti) a savli diky vycviku na Wu-shu.Ale kdyz vidim co se na zabave a v ulickach schovava za zjevy a co za fetaky a zmetky leze kolem me tak si proste nepripadam moc v bezpeci.Proto neco chci abych se o sebe a sve blizke postaral.Az ti bodou trhat z naruce holku dva pankaci zatim co dalsi tri te budou mlatit nevim jak ti bude a ja neco podobneho videl..(a to chodi ve vetsim poctu nez peti a kdyz mas pohlednou holku je strach celkem na miste).Takze ti velmy dekuji za odpovedi k tematu a za porozumeni..Ps nevim na co jineho nez na obranu je zbran.Nejsem myslivec ani nejaky lovec proste se jen musim prizpusobit dobe.Jeden krasny vyrok autora knih a prirucek pro sebeobranu a taktiku je:Tam kde drive padla urazka,padne dnes rana pesti,kde drive padla rana pesti,saha se dnes po nozi a kde se sahalo po nozi saha se dnes po zbrani...Ani nejlepsi machr (krome Chucka Norise :) )se sebe lepsim vycvikem,a teleskopem v ruce jedne a boxerem v ruce druhe nezmuze nic proti parte sjetych fetaku kteri maji teleskopy takztez a je jich treba deset..takze asi tak..PS2:myslim si ze si me typoval na nejakeho mladeho machyrka,co jen haze machry kdyz se spije nebo sjede a ted se boji od koho dostne.tak to nei a ber to pls v potaz..
hnjupis

Příspěvek od hnjupis » 09 úno 2009 11:37

Jen pro doplneni ja zadnou Marunu balit nepotrebuju ale diky za tve zkusenosti ze si to tak delal.ja mam pritelku ale pokud dnes clovek neni cigan,fetak nebo clen nejake mafianske organizace nema moc sanci na zabavu a uzivani penez..Ps:nez se zacnes do nekoho kdo je slusnej a jen se chce informovat navazet radsi se zamysli nad sebou..mym umyslem nebylo nikoho nasrat nebo machrovat ani poucovat ale pokorne pozadat ty co o necem vi vic o radu!!takze diky za znechuceni uz jen toho jmena Petr...Diky machre vsevedouci,bezchybny a z vedomostmi narozeny..
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 09 úno 2009 11:44

hnjupis: klídek, buď nad věcí, rady jsi dostal, zařiď se podle nich a nenech se zbytečně unášet emocemi.
hnjupis

Příspěvek od hnjupis » 09 úno 2009 11:51

Kurt píše:hnjupis: klídek, buď nad věcí, rady jsi dostal, zařiď se podle nich a nenech se zbytečně unášet emocemi.
JJ taky moc dekuji clenum kteri si jeste vzpomenou ze nevi vsechno a nekdy take s necim zacinali a prislo jim vhod kdyz jim nekdo starsi zkusenejsi poradil namisto zesmesneni a urazek..Diky...ps zacnu se sprtat a uvidim co zjistim.Jo epetr-ovi dika aspon za toho Glocka...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 09 úno 2009 12:20

A ještě jsi agresivní :twisted: :twisted: :twisted:

Jinak kdyby tě zajímalo proč jsem ti tak odpověděl:
- máš přezdívku hnjupis myšleno hňup-is?
- píšeš že hlavní důvod je obrana v hospodě a cestou z hospody
- když máš bouchačku nesmíš pít ani trochu
- šermuješ tu bojovým uměním, přitom už za rok na většině z nich z tebe udělají slušného rváče (co zbraň nepotřebuje)
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 09 úno 2009 12:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 úno 2009 12:23

To-epetr2008
Divíš se???Já moc ne po tom jak si ho tu rozebral,on se jen pozeptal,možná to neformuloval podle tvých představ,ovšem taky jsi mu neodpověděl způsobem jež očekával.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 09 úno 2009 12:30

Možná jsem to nenapsal zcela kulantně, dotaz ten zněl jasně ,,když se nacamrám, tak mi rozbijou hubu a pak jdu celej vystrašenej celkem daleko lesem"
Rozkaz ten zněl jasně, nesmí projet za žádnou cenu. … Nebyl čas lámat si hlavu, kdo je kdo.
Prostě zbraň k chlastu nepatří :wink: což jsem se mu snažil vysvětlit.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 09 úno 2009 12:33, celkem upraveno 1 x.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 09 úno 2009 12:32

to epetr2008:

neznáš ho, usuzuješ podle pár řádek a jsi zbytečně ultimativní. Dost to vypadá, že ses rozhod vyléčit nějakej nevyhojenej komplex. Bylo by fajn, kdybys to zkusil jinak.

Tohle vlákno by zasloužilo zamknout.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 09 úno 2009 12:36

Asi jo, nachomejtnul jsem se v hospodě k incidentu, kdy jeden borec začal mrkat na holku druhého borce, ten v alkoholovém opojení vytáhl bouchačku a prostřelil futro 5 cm u mé hlavy :roll:

A Ďuričko...těžko říct jestli to nebylo stejné.
Navíc těch případů je o dost víc.
Prostě bouchačka do hospody nepatří.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 úno 2009 12:39

To- epetr2008
Tak toto řeš tam v tom místě a čase,nemá cenu to vztahovačně přenášet na lidi tu na fóru.
A včíl už zpět k dotazu!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
hnjupis

Příspěvek od hnjupis » 09 úno 2009 13:05

Diky vsem za oporu a za to ze dost chapete o co mi slo...To ze jsem pouzil jako priklad vecer cestu z hospody bylo mozna nestastne(mozna pro Petra by bylo lepsi napsat ze pujde on s tou svoji Marenou co zbalil na rum z restaurace) a zacne mu ji osahavat patricka sjetejch grazlu..Ty vylejzaji zejmena vecer a sdruzuji se kolem podniku proto jsem pro pripad nenapsal ze pujdu v nedeli dopoledne z kostela a po ceste do cistirny pro pradlo me ohrozi parta fetaku...Takze extra pro nej,nerikam za jsem abstinent ale rozhodne nechodim do hospody chlastat a pak delat vylomeniny a nemam v umyslu se hnat do problemu kdyz mi bude po moji pritelkyni nekdo pokukovat!!Do nebezpecne situace se muze dostat kazdy z nas.Jinak mozna bys potreboval jeste jedno ponauceni asice aby te nekde prepadla particka a zacali kolem tebe nejaci vetsi(ja mam cca 175 cm takze je vetsi temer kazdy) chuligani s nozema a s obuskama buh vi cim..nemluvim o tom ze pestni souboj neni problem vyhrat ale vem si treba ze nekoho budes masirovat a druhej fetak te skrabne(AIDS?zloutenka atd atd).jasne muzes mi napsat ze dobrej kick boxer to zvladne ale je jich treba pet a nebudou utocit jako ve filmu jeden za druhym...A jinak prezdivku mam uz od ZS a je z Asterixe a Obelixe mise kleopatra(Rupis?Ne hnujpis jako hnjupis klobasis) :wink: Takze neodsuzuj co sam nevis a jen ublizujes..Ps diky vsem ostatnim ale i tobe za ponauceni ze ani pozadat o radu neni lehke...
Odpovědět