Noseni zbrane

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od Bonanza » 20 črc 2015 14:56

Myslím, že reakce na takto uváděné téma je zbytečná a nikam nevedoucí. Někdo by ji mohl brát i jako provokaci. Tím končím.


skritek
Příspěvky: 14
Registrován: 08 pro 2014 22:38

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od skritek » 20 črc 2015 18:49

Kalič píše:skritek píše: A i kdybych se dopustil nějakého bezpráví na něm a udělal prasárnu vjel mu tam nebo mu nedal přednost pořád ho to neopravňuje mě napadnout.

A co má ten šofér jako dělat, když na silnici někdo dělá prasárny a chová se tak, jak se chová? Držitel ZP by měl v první řadě těmto incidentům umět předcházet, neprovokovat a vyhnout se konfrontacím. Mysli si co chceš, ale budeš-li jezdit podle pravidel a ne jako agresívní blb, nebudeš muset řešit, že někomu při tvém stylu jízdy potom čapnou saze.
co to prosimte povidas? za prve jsem napsal ze jsem mu nic neudelal pripojovaci pruh slouzi k tomu aby auto ziskalo takovou rychlost, aby se plynule zařadilo do průběžného pruhu. Že v někom bouchnou saze protože jsem ho předjel? to asi nemyslíš vážně vid? A jak mužes tvrdit že dělám prasárny na silnici? jezdím více než 22 let a 3x ťuk bez nehody a ano jezdím rychle, to je tak max. nejezdím na červenou na dej přednost klidně zastavím když nemam dostatečný přehled, nebo mi tam svíti sluníčko nepředjíždím před zatáčkou ani horizontem tak mi řekni čím provokuji a proč mě nazýváš blbem? Podle tvé první věty soudím že schvaluješ když někdo udělá chybu že by měl dostat přes držku to by jsem musel dát půlce řidičů protože to že se jezdí vpravo nezná snad nikdo, to že je řidič povinen uvolnit levý jízdní pruh rychleji jedoucímu autu a to i ve městě neví už vůbec nikdo, že půlka řidičů potřebuje prázdnej kruháč než na něj vjedou ani nemluvě no při odbočování vlevo si najet co nejvíc doprava je snad trend dnešní doby a myslim že v jedné věci se mnou budete souhlasit a to že blinkry a zrcátka nemusí byt na 2/3 aut protože majitel ani neví k čemu je má. A k tématu. Sorry ale ani když doma nachytáš zloděje který ti ukradne zlatý digi a začne zdrhat tak mu nemužes ublíž natož clověku který tě prehlídl a vjell ti tam takže si stojím za svým. Pokud mě chce nekdo zbít za to ze mu udelam něco co se mu nelíbi mužu se branít abych ochranil své zdravý a život.
Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 36
Registrován: 25 bře 2013 09:38
Bydliště: Plzeň

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od Kalič » 20 črc 2015 20:01

Jak jsem napsal. A mysli si co chceš dál. Vždyť ty sám píšeš, že nikdo nemá právo tě napadnout, ani když mu uděláš nějakou PRASÁRNU. Zjednodušil sis to tak, že ty zkrátka můžeš mnohem víc, než všichni ostatní.
Moje první věta byla: A co má ten šofér jako dělat, když na silnici někdo dělá prasárny a chová se tak, jak se chová?
No, co bys mu tak poradil? Poděkovat?
A teď ještě píšeš: že je řidič povinen uvolnit levý jízdní pruh rychleji jedoucímu autu a to i ve městě
Já bydlím a jezdím ve druhém největším městě v Čechách a něco o SOUBĚŽNÉ JÍZDĚ vím.
A už jsme OT. Omlouvám se adminům. Takže jak psal Bonanza: Tím končím.
skritek
Příspěvky: 14
Registrován: 08 pro 2014 22:38

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od skritek » 20 črc 2015 20:38

A má snad právo tě napadnout? Jako sorry každý děláme chyby a to nikoho neopravňuje aby mě napadal a po několikáté píšu že jsem nic neudělal. poděkovat asi těžko ale vylézt a napadat mě snad taky ne.

K levému jízdnímu pruhu. To že jsi z 2 největšího města v CR z tebe dobrého řidiče nedělá a asi by jsi měl vrátit řidičák stačí si přečíst paragraf 12 odstavec 2

V obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu; přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu. Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí, užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování, otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3. Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, zvláštního motorového vozidla a motocyklu s nejvyšší povolenou rychlostí do 45 km.h-1 smí levý krajní jízdní pruh užít k jízdě, jen jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.
skritek
Příspěvky: 14
Registrován: 08 pro 2014 22:38

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od skritek » 20 črc 2015 21:07

a nepřijde mi že bych měl řidiči golfu rozbit hubu za to že mi tam vjel akce od 38sekundy ale dle tveho nazoru je správné abych vystoupil dal mu přes držku za to že udělal prasárnu. Kuli takovým jako ty kterí kazdo chybu chtějí řesit pěstním soubojem si dělám zbroják.


https://www.youtube.com/watch?v=_IrYuFzSS6g
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od Bonanza » 21 črc 2015 10:36

Toto téma se týká nošení zbraně a ne jízdy autem a ostatních nesmyslů, které zde skřítek uvádí. Drž se pravidel, nebo odsud odejdi a plkej si jinde.
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od smates » 12 říj 2015 15:10

Ted jsem byl pro NP na opakovaci brokovnici jako duvod je tam uveden sportovni ucel .... a ten me zajima jestli ji muzu i nosit kdyz mam ZP B,E.Pro stouraly jde tam dat pistolova rukojet a pak se vejde do batohu.
Něco málo mám :-)
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od Bonanza » 12 říj 2015 16:13

Nosit ji můžeš, když půjdeš na střelnici.
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od smates » 12 říj 2015 16:35

Myslim samozrejme nabitou a skryte v batohu.V ZP je napsano Opravnen nosit zbran kategorie B.A kdyz bude brokarna kategorie B coz bude protoze je to pumpa tak me z toho logicky vypliva ze ji muzu i nosit stejne jak pistoly ne?
Něco málo mám :-)
scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od scorpions-cz » 12 říj 2015 22:12

Nooo to si nejsem tak jistej
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od Piggy » 12 říj 2015 22:46

smates: Hrubá chyba - pokud bylo vydáno NP jen na sportovní účel, nelze nosit mimo střelnici a už vůbec nelze nošení odůvodnit ochranou ŽZM. Přitom stačilo při vyplňování žádosti zaškrtnout i tento důvod. V podstatě nezaškrtnutí ochrany u držitele ZP E lze považovat za náhlé (?) zmatení mysli. Jediný jakž takž racionální důvod je chorobné lakomství (kde při registraci dávají slevu na sportovní účel, ale ne při kombinaci s ochranou).
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od smates » 13 říj 2015 02:37

Ja to tam zaskrtnul ale argumentovala ze preci nebudu nosit metrovou flintu po kabatem.Pak prinesla papir hotovej a tam uz bylo jen pro sportovni ucely.Co s tim ted,jde to nejak upravit pri registraci?Za tyden jedu pro broknu a chtel bych to mit v cajku. :roll:
Něco málo mám :-)
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od Piggy » 13 říj 2015 06:20

Asi jediný právně čistý způsob je požádat dodatečně o povolení k nošení (nová žádost s kolkem). Možná se budou divit, ale co už. Nosit se dá - nakonec i pod kabátem, ale je mnoho jiných možností.
Mmch. přímo ze zákona máš oprávnění nosit na ochranu ŽZM zbraň kat. C, jak ji zneviditelníš, je tvoje věc. Reálně je rozdíl drženíxnošení už jen v tom, jestli máš flintu ve futrálu nabitou nebo ne.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od derringer » 13 říj 2015 06:38

Nemají se co divit a už vůbec ti nemůžou v žádosti škrtat. Všechny dlouhý zbraně mám na nošení, včetně svt40 a samonabíjecích brokovnic. U nás policie pracuje jak má a ctí zákon.
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od smates » 13 říj 2015 07:35

No ve stredu jim to pujdu vytmavit ze mi to sama vyskrtla je jasny ze vi lip nez ja co potrebuju a co je zbytecnost.Skoda kolku za 200 :evil:
Něco málo mám :-)
Odpovědět