Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 19 lis 2017 07:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nošení zbraně - kam se zbraní mohu a kam ne?
PříspěvekNapsal: 16 říj 2012 16:47 

Zbraň může mít od 21 let ( pokud není členem střel. klubu) a to pochybuji, že na ZŠ nebo na gympl chodí někdo po 21. roce. :D

PříspěvekNapsal: 15 lis 2015 15:57 

Po aktuálních útocích ve Francii (13. 11. 2015) se táži, jak přesně je to myšleno v §60 Zákona o zbraních a střelivu a zda není na čase toto upravit? Citace:
§ 60
Držení a nošení zbraní při zvláštních příležitostech

Osoba, která se účastní veřejných shromáždění, slavností, sportovních podniků nebo lidových zábav, může na těchto akcích nosit zbraň pouze
a. drží-li zbraň k provozování zábavné střelby v komerčních nebo obdobných střelnicích,
b. podílí-li se se souhlasem pořadatele na zabezpečení akce, jejíž součástí je střelba,
c. zabezpečuje-li úkoly podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
d. pokud je to nezbytné k ochraně života, zdraví nebo majetku, a nošení zbraně povolí útvar policie příslušný podle místa konání akce.

Tedy jestli správně chápu, pokud se skupinou E a povoleným nošením zbraně B chci jít na koncert/demonstraci atp., musím být buď domluvený s pořadatelem (a to se tam musí střílet v rámci programu), nebo mít souhlas místní policie.
Teď otázky na aktuální výklad:
a) Když jsem místně příslušný a jdu na akci ve městě, jehož místní oddělení mi vydalo povolení nosit, musím hlásit policii, že na tuto akci jdu se zbraní?
b) V jiném městě tedy předem musím informovat, že tam budu/chci jít se zbraní?
c) Co když jsem návštěvníkem jiného města a přijdu na místo, kde je veřejné shromáždění, resp. průvod demonstrujících mne obklopí, když normálně nosím a neplánoval jsem být součástí demonstrace? Musím vybít a jen držet?
d) V případě, že na této akci začne nějaký šílenec střílet do lidí, mám jen utíkat, nebo můžu bránit ostatní zbraní (když ji tam zákon omezuje či zakazuje vůbec mít)?

Nestálo by za to, v rámci úprav zákonů z donucení této tragédie, tuto formulaci paragrafu 60 změnit tak, abychom mohli nosit bez překážek i na veřejná shromáždění apod., neb taková jsou nejpravděpodobnějším cílem? Totiž útočník zcela evidentně má převahu tím, že jde spáchat přestupek a trestný čin, kdežto schopnost davu se bránit je omezována povinností to předem mít odsouhlaseno útvarem policie příslušným podle místa konání akce...

Dík za odpovědi!

PříspěvekNapsal: 17 lis 2015 18:11 

Čistě laicky:
a) nikoliv hlásit, ale předem žádat o extra povolení, k tomu zdůvodnit nezbytnost.
b) dtto, nikoliv informovat, ale žádat o povolení a zdůvodnit nezbytnost.
c) nejsi účastníkem, akorát to budeš muset věrohodně doložit.
d) můžeš bránit, akorát pak musíš ustát splnění podmínek NO (a případně taká ad c)).

P.S. Místně příslušné není místní oddělení, ale krajské ředitelství.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina