Norinco, alias Sig Sauer

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Norinco, alias Sig Sauer

Příspěvek od Návštěvník » 13 led 2005 18:45

Chtěl jsem se vás zeptat, konečně jsem se rozhoupal ke koupi první vlastní pistole. Docela se mi zalíbila zbraň Norinco NC 228 (NP 34) cal 9mm. Je to pistole s lehkým hliníkovým rámem, kopírující slavnější Sig Sauer P 225. Hlavně se mi taky líbí ta cena (je asi třetinová než u Siga). Byl bych strašně moc rád, kdyby mi mohl někdo napsat jaké má zkušenosti s touto nebo podobnou zbraní od Norinca. Případně i, co by se mělo nechat doladit. Děkuji moc Pavel


Návštěvník

re:Norinco, alias Sig Sauer

Příspěvek od Návštěvník » 14 led 2005 17:27

Mno,
zaprvé bych Vás rád opravil. Nejedná se o kopii P225, ale P228. Rozdíl je zejména v kapacitě zásobníku (225ka má jednořadý zásobník na -tuším- osum nábojů).
Mám zkušenosti jak s originálem, tak i s kopií od Norinka. Na první pohled je jasné, že Norinco tentokrát kopírovalo skoro na 100% (vyjímkou je tvar rámu u bicí pružiny - U Norinka). Všechny dílu jsou se Sigem záměnné (včetně hlavně)
Pokud vyberete kus Norinka, který má malé vůle, pak budete mít zbraň, která bude vynikajícím polotovarem pro puškaře k doladění (SIG má opravdu NULOVÉ vůle). U puškaře je potřeba vyhladit spouštěcí mechanizmus a ubrat jeden až dva závity z bicí pružiny (Norinko je dost tvrdé - prů kvůli eliminaci selhačů zapřičiněných tvrdším plíškem zápalek u čínských nábojů).
Když celou věc zhodnotíte finančně: Nová zbraň stojí cca 10000. Přidejte kolem 3000 puškaři a je vystaráno. Originál SIG stojí skoro 30000. Norinco střílí dobře, přesně, má chromovaný vývrt a pro amaterského střelce je to opravdu dobrá zbraň.
Nezbývá než doporučit.
Návštěvník

re:Norinco, alias Sig Sauer

Příspěvek od Návštěvník » 14 led 2005 22:24

Díky moc za váš příspěvek. Chtěl bych se vás ještě zeptat k tomu výběru zbraně- hlavně na ty vůle. Jelikož jsem střílel pouze se starou CZ 70tkou (která měla za sebou několik tisíc výstřelů), tak se v tom příliš neorientuji. Tedy, jak poznám na zbrani, že má malé vůle a nebo naopak. Byl bych moc rád, kdybyste mi to jako laikovy mohl trochu vysvětlit.
Ještě jednou díky Pavel
Návštěvník

re:Norinco, alias Sig Sauer

Příspěvek od Návštěvník » 15 led 2005 19:18

S vůlema je to vlastně jednoduché:
Jednak zkuste se zbraní v ruce "zatřást". Normálně by nemělo být slyšet nic. Dál zkuste natáhnout kohout a poté zkuste závěr stáhnout do zadní polohy. Sledujte jak se chová odemykání, hlavně jaké jsou mezery mezi výstupkem na hlavni a vybráním ve vyhazovacím okénku (jsou stejné?). No a nakonec zbraň rozeberte (Stáhnout závěr dozadu, zajistit hotovostí v zadní poloze, otočit páčkou na rozebírání a poté odblokovat hotovost a pomalu závěr i s hlavní vysunout dopředu). Vyjměte vratnou pružinu i s vodítkem, potom chytněte hlaveň za kulisu (takový ten háček zespod) a potlačte dopředu a dozadu. Sig zde nemá vůle žádné. Akceptovatelná je tak vůle asi 0.1 mm.
Nakonec se podívejte při skládání na vůli v rybinách a vedeních. Pokud by jste něco potřeboval, ozvěte se a já Vám zkusím poradit, pokud budu vědět.
Návštěvník

re:Norinco, alias Sig Sauer

Příspěvek od Návštěvník » 16 led 2005 19:59

Měl jsem obě, takže asi tak. Sig byl lépe zpracovaný, ale kupodivu občas neodpálil. Tipnul jsem to na příliš tvrdou úderníkovou pružinu (náboje SB). Norinco chodilo bez problémů, jen ty nepovedené pažbičky a horší hledí (nebo muška, už si nevzpomínám). S ohledem na cenu bych si z těchto dvou vybral Norinco.
Návštěvník

re:Norinco, alias Sig Sauer

Příspěvek od Návštěvník » 17 led 2005 19:10

S těmi selhači jsem se taky setkal.
Kupodivu jenom u ruských nábojů Wolf a u SaB. Dokonce i všude zatracované náboje od Libry (a od Řeháka) tendence k selhačům neměly (a že jich můj P228 zpracoval dost hodně).
Na druhou stranu, bicí pružina by zas tak tvrdá jako u Norinka být nemusela. Blbě se to natahuje palcem (vím, není to moc košér z hlediska bezpečnosti, ale zas sušení bez toho jde dost blbě :)) a i natažení náboje do komory jde u Norinka znatelně hůř.
No, vyzkoušejte to a uvidíte sám.
Hodně štěstí...
Návštěvník

re:Norinco, alias Sig Sauer

Příspěvek od Návštěvník » 22 led 2005 10:50

Tak jsem se na to norinco byl dívat v obchodě. Ale nějak se mi to nezdálo (měly poslední kus), hlavně ty vůle. Když jsem vzal za závěr a pokusil s ním pohnout do stran (ne dopředu a dozadu :-)), tak se to trochu pohlo-to by asi nemělo. A pak jsem s ním zkusil zahrkat no a taky v tom něco hrkalo-ale nehrká v tom náhodou nějaká vnitřní součástka-pojistka a pod? Budu moc rád za odpověď.
Návštěvník

re:Norinco, alias Sig Sauer

Příspěvek od Návštěvník » 22 led 2005 12:31

Pravda, u takové značky jako Norinko je lepší mít výběr z více kusu. To hrkání by snad mohl být mchnizmus vypouštění kohoutu. Ale moc dobrý dojem to na mne neudělalo.
Návštěvník

re:Norinco, alias Sig Sauer

Příspěvek od Návštěvník » 22 led 2005 17:22

Jo, chtěl bych se ještě zeptat majitelů Norinca NC 228 (NP 34), koupi plánuji do čtrnácti dnů. Tak bych měl ještě pár dotazů. Na internetu v jedné diskusi jsem našel tento článek (problém) s výše uvedenou zbraní:

1) Pokud stáhnu závěr dozadu a zajistím ho páčkou (zachytí se sám, jen když je v pistoli zásobník, pokud tam není, musím páčku posunout palcem). Se závěrem vzadu se logicky natáhne kohout. No a když závěr vypustím, pohybuje se tak rychle a zastaví se s takovou silou, že dojde ke spuštění kohoutu!!! Pokud rychlost pohybu závěru kontroluju druhou rukou, kohout se nespustí. Je tohle chování normální? Mám to jít reklamovat???
Ale, pokud jsou náboje v zásobníku, tak ke spuštění kohoutu nedojde a pistole se chová korektně...

= No, já si myslím, že ani s prázdným zásobníkem by se ten kohout neměl spouštět-jak to tedy je? Díky Pavel

2)Potom, jak jste mi radil, abych si dal pozor na - jaké jsou mezery mezi výstupkem na hlavni a vybráním ve vyhazovacím okénku (jsou stejné?). Tomuto moc nerozumím – můžete mi to prosím nějak blíže popsat (kde je ten výstupek na hlavni)
Návštěvník

re:Norinco, alias Sig Sauer

Příspěvek od Návštěvník » 22 led 2005 19:15

Ad 1. To je na reklamaci. Při vypouštění závěru nesmí dojít k vypuštění kohoutu.

Ad2. Na hlavni je na konci hranolovitý výstupek (kus), který zapadá do vyhozného okénka a tím zamyká hlaveň v závěru. Je to tedy ten "kus železa", co je vidět při pohledu zhora v okamžiku, kdy je závěr v "normální" - přední poloze. Podíváte-li se na něj zhora, má tvar deformovaného "T" (s malou nožičkou a tlustou příčkou). Pozorujte, zda přední strana příčky T, tedy ta, která doléhá na přední stranu výhozního okénka a zadní hrana (tedy spoledk "T") jsou rovnoběžné. Porovnejte také, zda případné mezery mezi hranolem (výstupkem) a závěrem jsou stejné (stejně široké). Jinak hrozí náhodné "ústřely".
Návštěvník

re:Norinco, alias Sig Sauer

Příspěvek od Návštěvník » 22 led 2005 20:12

Osobne bych si nikdy Norinco nekoupil. Presne ze stejneho duvodu proc nenosim teplakovou bundu znacky Abidas nebo kecky od firmy Nihke. Nemam proste tyhle cinske kopirovaci parazity rad.

Dusan
Odpovědět