NORINCO 1911

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 úno 2009 22:14

Já měl Norinco z bláta, na spoušti 4 kg, střílelo i zajištěný, po úpravách na spoušti 2,5 kg (níž to nešlo), po 500 ranách se rapidně zvětšily vůle....

Ale lidem, kteří nad tím masturbují, a když člověk nazve věci pravými jmény, tak se chovají jako kdybys jim přefikl starou, to stěží vysvětlíš...


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 11 úno 2009 22:23

To-Alfonss
Neřeš to,každý si musí udělat zkušenost sám,já měl norníky 4 a že sem je moc nestřílel tak byli ok na homedefend OK.Měl sem i Lamu Max1 no to byl šunt jak noha,po 200 ranách všechno roztřepené zápalník na placku na kohoutu dolík jak otisk lavora.Ovšem i dnes bych do šuplíku a sem tam na plácnutí norníka klidně vzal,na kropení mám jiné kousky.
:lol: :lol: :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 úno 2009 11:38

Ede já jsem rád, že jsem byl v mých střeleckých začátcích obklopen lidmi, kteří se zbraněmi uměli (nebyli to žádní teoretikové) a řekli mi že Norinco nikdy. A dodnes se tluču do hlavy, že jsem i poté, co jsem měl doma kvalitní zbraně, neuposlechl rady zkušených a dal na rady teoretiků - a Norinco jsem zakoupil. O tom jak to bylo dál už se obecně ví.

Každopádně... možná jsem kretén (což je spíš diagnóza), ale nemám to srdce začátečníkovi doporučit zbraň, která mu přinese víc starostí než radosti....
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 12 úno 2009 11:50

To- Alfonss
Sice jsou již z domu ale vzpomínám na ně rád,jinak skoro každá věc či zbraň má nějakou chybu,kus od kusu jich je více nebo méně.Myslím že jsi na rizika upozornil nahlas a zřetelně,no a to už si musí posoudit každý sám.Nelze to nařídit,takže doporučení musí stačit.
Já se norníkovy nebráním,už tak nějak vím co a kde mu upravit,stejně se v něčem musím hrabat a případný výpadek že mi to nejede mi nevadí zbraní je dost.Mít norníka jako jedinou pistoli,jistě bych na to pohlížel podobně jako ty a vybral si něco co nemívá tolik výrobních vad (materiál nesoudím co várka to něco nového).
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Příspěvek od TELESCOPIC » 12 úno 2009 12:46

malinko odbočím... snad to nebude tolik vadit: myslíte, že kopie siga 226ka, je na tom stejně od Norníka? Někde jsem tady v ňákém vlákně četl, že se jim povedla lépe... Ale předpokládám, že spoušť pod 2,5kg nepůjde...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 úno 2009 12:55

Kamarád ji měl a řekl bych že byla mnohem povedenější, než ony pověstné parodie na 1911. Sice byla potřeba poměrně veliká korekce mířidel a spoušťák pod 2,5kg opravdu nešel (otázkou je jestli to opravdu nešlo nebo to puškař neuměl), ale jinak celkový zpracování bylo (dle mýho subjektivního názoru) o několik tříd výše, než bývá zvykem u čínských 1911...
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Příspěvek od TELESCOPIC » 12 úno 2009 13:16

to alfonss: jaký je Tvůj názor na využití NC 226 k soutěžím praktické střelby? Ono vlastně jestli se nemýlím, tak ani origo Sigy se na tohle moc nevyužívají k vůli vysoce položené ose hlavně = větší klopnný moment. A spoušť na to taky není prý ideální (?)
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Příspěvek od Poli » 12 úno 2009 15:08

Měl jsem v ruce NC226, která měla spoušť hodně pěknou. Zpracování bylo velmi slušné, vůle porovnatelné s originálem, horší povrchovka a strašné plastové střenky. Pokud se nepletu, tak je to přesná kopie, tudíž se spoušť musí dát odladit zhruba stejně, jako na origo 226, kde mám spoušť nádhernou v obou režimech.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 úno 2009 16:02

Poli: 1911 od Norinca bývá taky přesná kopie a spoušť často odladit nejde ani po výměně spoušťáku za kvalitnější. Na vině je často se objevující nesouosé svrtání rámu pro čepy spoušťáku... Prostě někdy to jde, ale někdy taky ne, ani kdyby ses na hlavu postavil :wink:

TELESCOPIC: Co se týče SIGa a praktické střelby, znám pouze jediného člověka který s ním střílí (v divizi production) a musím říct že velice slušně. I když to asi nebude o tom SIGu, ale o rukách. Jinak v IPSC tyto zbraně opravdu rozšířené nejsou...
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Příspěvek od Lachtan » 12 úno 2009 22:49

epetr2008 píše:Norinco 1911

Já bych o tom klidně uvažoval :roll:

Plusy:
+ dá se sehnat za rozumné peníze
+ pokud střílíš občas a vybereš si dobrej kousek, tak je to hodně legrace za málo peněz
+ pokud střílíš málo (50 měsíčně) tak proč ne, myslím že 5000 by měla vydržet v poho i ta čína (to je 100 měsíců tedy 8 let)...
A takhle jsem se na to díval i já když jsem si tuhle potvůrku pořídil. Moc toho bohužel nenastřílím (a když tak hlavně Drulovku .22LR) Takže cena nábojů mě až zas tak nezajímá.
Já jsem byl (víceméně již léta) rozhodnut 1911 pořídit, akorát jsem dlouho přemýšlel od jaké firmy. Nakonec jsem se rozhodl pro norníka - a ještě bazarového s tím, že buď bude dostačovat mým skromným nárokům, anebo holt usoudím, že to opravdu byl omyl a hned zase půjde do světa.
Pár mých známých (kteří se zbraním věnují hodně) mi svorně tvrdilo, že použité materiály u Norinca jsou poměrně dobré, akorát kvalita provedení je rozdílná kus od kusu.
Ale k věci - koupil jsem kvér, který už od pohledu prozrazoval, že neležel v šuplíku, sám jsem s ním vystřílel cca 300 ran (Norinco munice) a naprosto žádný problém - zatím 100% spolehlivost, vše funguje tak jak má.
Co se týká síly na spoušti - netuším, ale je naprosto srovnatelná se vším s čím jsem doposavad střílel (15-20 kousků)
Přesnost - posouzení je vzhledem k mému nízkému nástřelu diskutabilní, nicméně je srovnatelná s mojí střelbou z "kvalitnějších" a dražších kvérů.

Nemíním radit zda koupit či ne - sám uznávám, že koupě Norinca je sázka do loterie - buď se to povede, či ne. Já si nestěžuji 8)
Svíčkař
Příspěvky: 18
Registrován: 12 lis 2009 17:20

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od Svíčkař » 10 úno 2010 11:25

Také zvažuji koupi použité. Na zkoušku. V jakých cenách se prosím tě pohybuje a kde?
Jsem nejblíž Brnu.
Děkuji ti za reakci.
CZ 75 Compact, Alfa Iron Defender 45.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od selag » 10 úno 2010 14:37

Tady si jedno pěkné za velice rozumnou cenu prošvihl :-(
http://www.strelectvi.cz/forum/post222867.html#p222867
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od dykmore » 10 úno 2010 22:59

no, otázka je důvod prodeje za takovou cenu, a pak - je to dvouřaďák, jestli mě oči neklamou.. nechce se mi teď hledat diskuze, ale mám takový pocit, že norinco má dva typy 2řadých, a na jeden z nich nebyly příznivé ohlasy...
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Svíčkař
Příspěvky: 18
Registrován: 12 lis 2009 17:20

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od Svíčkař » 11 úno 2010 06:56

Děkuji ti za upozornění. Nejdřív budu shánět informace a až pak se budu rozhodovat.
Určitě není od věci si to také osahat. Popřípadě shánět i jiné výrobce ( CZ 97 apod.)
Nevím. Glock dělá něco v ráži 45?
CZ 75 Compact, Alfa Iron Defender 45.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od selag » 11 úno 2010 09:11

Glock 21, Glock 30 a Glock 36. Stačí trošku hledat :-)
Odpovědět