NORCONIA CO2 puska QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 črc 2006 20:22

Musis si Milane koupit puskohled s regulaci paralaxy vis. Pak to bude oukej.


Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 18 črc 2006 21:02

Andy píše:Musis si Milane koupit puskohled s regulaci paralaxy vis. Pak to bude oukej.
Asi mi nic jiného nezbude :(. Už se těším, až doma oznámím, že k nové pušce potřebuju i nový poškohled. To zase bude keců :roll: :roll: :roll:.

Ještě jsem se chtěl zeptat, jak velkou odchylku od osy puškohledu regulace paralaxy zvládne?
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 18 črc 2006 22:41

Tak jsem se nakonec rozhodnul pro Deltu 4x32 AO ( http://www.dalekohledy-foto.cz/www/Prod ... ductId=394 ). Nebo mi můžete doporučit něco lepšího s AO do 2000Kč pro tuhle "hračku".
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 19 črc 2006 09:44

MILAN.M : Taky jsem si ho objednal. Dnes snad dorazi. Za ty prachy s AO asi nic lepsiho nesezenem. Leda pak zkusit jeste ty KUBAJZZovi trhy v Polsku :wink:
Na druhou stranu pri strelbe 10m-30m asi neni nic lepsiho potreba. A na vetsi vzdalenost se s QBckem stejne strilet nebude. Aspon myslim.
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 19 črc 2006 10:10

voc píše:MILAN.M : Taky jsem si ho objednal. Dnes snad dorazi. Za ty prachy s AO asi nic lepsiho nesezenem. Leda pak zkusit jeste ty KUBAJZZovi trhy v Polsku :wink:
Na druhou stranu pri strelbe 10m-30m asi neni nic lepsiho potreba. A na vetsi vzdalenost se s QBckem stejne strilet nebude. Aspon myslim.
Tak jsem si ho nakonec taky obědnal. Můžu se zeptat, jak dlouho trvalo vyřízení obědnávky (kdy jsi ho obědnával)?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 črc 2006 10:50

Myslím, že budete spokojení, je to dobrá optika a na QB, která nemá žádný zpětný ráz to v pohodě stačí. Čím dál větší výhodu spatřuji v těch ručně ovládaných točítkách, jak to furt rozebírám, tak vždycky musím ověřit nástřel a pár kliky ho zkorigovat. :wink:
Ono se taky nic jiného za ty prachy nedá koupit, kdyby byl limit třeba ty 3000,- tak už je toho na výběr víc. To AO se na puškohledech málo dělá, protože lovci to vzhledem ke vzdálenosti na kterou střílí nepotřebují, vojáci taky ne, sportovní střelci na delší tratě taky ne a zbývají už jen vzduchovkáři, kteří to ovšem potřebují velmi, protože střílejí pouze na vzdálenost <50m.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 19 črc 2006 11:54

Milan.M : Objednaval jsem to v pondeli kolem obeda (Skladem uz nic nemeli a musel objednat). Slibil, ze to v utery posle pres PPL. Tak doufam, ze to tu dnes kolem 13 hodiny bude. Jinak pan Luhan pusobi solidnim a prijemnym dojmem a jednat s nim byla radost, presto ze se v tom zatim moc nevyzna. :) Ale co, nikdo ucenej z nebe nespadl. Vsadim se ze dalsimu kupujicimu uz vysype vsechna potrebna data z rukavu a ani nemrkne 8)

Taky jsem si v pondeli objednaval strelivo. Zatim jsem strilel jen STRATONY.
1x Exact 4,50
1x Exact 4,51
2x EXACT Express 4,52
2x EXACT Heavy 4,52
Melo by to dorazit pres Ceskou postu do patku. Pani byla velice prijemna.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 19 črc 2006 12:00

KUBAJZZ: k ty uprave zaveru. Premyslim ze do toho vrtat nebudu. Spis pozadam nejakeho sikulu (trebas toho co dela pro SIDEWINDERA klicky na CZ200S) zda by mi nevyrobil novy uz primo s "jehlou" na zasunovani diabolek a eventuelne s klickou z mosazi nebo jineho kovu.
Taky budu chtit "ustovy nastavec", aby to lepe vypadalo. :wink:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 črc 2006 12:07

JJ, pokud nejsi přesvědčený, že to zvládneš, tak to nedělej.

PS. Mi se ty mosazné kličky na větrovkách nelíbí. :wink:
Podle mě to vypadá blbě. :?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 19 črc 2006 12:38

ta stribrna vypada nic moc ale ta zlata.... mlask mlask :wink:
Casem to bude chtit jeste vymyslet upravu na spoust...
LOV21

Příspěvek od LOV21 » 19 črc 2006 13:01

Chlapi, začíná se mi to líbit. Každý, kdo jen trochu rozumí střílení a chce střílet bez zbrojáku, si koupil QB 78. No já do ní snad půjdu taky. Ale možná tak na Vánoce, až napíšu Ježíškovi. Když se vezme poměr výkon/cena, asi vychází nejlíp. Za chvíli tady na fóru nebude nikdo, kdo by ji neměl. A pak všichni budeme tunit, a srovnávat a soutěžit.
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 19 črc 2006 18:18

Milan.M píše:To Kubajzz:
Perfektní popis tuningu QB-78. Ale chtělo by to přidat nástřel na vzdálenost alespoň 20m (spíš víc). Na 12m se upravy v přesnosti asi neprojeví. Já jsem schopný s QB bez úprav na 10m trefovat místo o průměru do 1,5cm. Ale to není chybou zbraně, to se jenom já dívám pokaždé trochu mimo osu puškohledu (při pohledu trochu víc mimo osu puškohledu už to udělá i 5cm). S mechanickými mířidly (nakonec jsem je přece jenom vyzkoušel) trefuju přesněji než s puškohledem.
Pro střelbu z QB-78 jsem koupil diabolky Dynamit Nobel R10 - nic lepšího (a ani dražšího) v obchodě neměli. Říkal jsem si němacká kvalita, na první pohled vypadaly exkluzivně (vyrobené z nějakého lesklého kovu), zpracování vypadalo perfektně, oproti Masterům z Kovohuti Příbram přímo k nakousnusti (JSB jsem v Ostravě bohužel nikde nesehnal). Mé střelecké výsledky jsou popsané výše. R10 došly a tak jsem nouzově (a docela nerad) sáhnul po už zmíněných Masterech. A jaké bylo mé překvapení. Tři rány skoro do jednoho místa. Další pokus a podobný výsledek, vystřelil jsem asi 30 ran a pořád to samé (střílel jsem na vzdálenost 10m). Žádné odchylky o 5cm jako u R10, ale výrazné zvýšení přesnosti. Tak teď nevím, jestli QB-78 R10 nechutnaly nebo jsetli je to tak mizerné střelivo nebo jsem se najednou začal dívat vždycky přesně v ose puškohledu (dost pochybuju). Nemáte někdo s Dynamit Nobel R10 více zkušeností?
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 19 črc 2006 18:44

To Milan.M. : rozhodně to není žádný šmejd, ale je fakt, že vybrat to správné střelivo pro konkrétní hlaveň je docela problém, skoro by se dalo říct alchymie... 8)
.45 ACP je pádný argument :)))
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 19 črc 2006 19:14

Vláďa píše:To Milan.M. : rozhodně to není žádný šmejd, ale je fakt, že vybrat to správné střelivo pro konkrétní hlaveň je docela problém, skoro by se dalo říct alchymie... 8)
Taky bych to viděl na nevhodné střelivo pro mojí QB-78. Na nekvalitní střelivo vypadá Dynamit Nobel R10 moc dobře a hlavně přesně vyrobené. Koupil jsem je poprvé a ten rozdíl v přesnosti oproti Mastrům mě dost překvapil. Však jsem taky koukal, když jsem prvním Masterem trefil okraj terče místo středu, když jsem se do toho samého místa trefil znovu, tak jsem začal přenastavovat puškohled.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 19 črc 2006 19:33

Milan.M. : je to tak, stačí nevhodný průměr, nebo možná i jiná tvrdost materiálu, a je všechno úplně jinak.... Jak jsem pochopil, máš flintu novou, a zvykáš si na ní, i to se tam mohlo malinko podepsat. Ideální by bylo dát flintu do stolice, a zkoušet různé průměry a výrebce. Je to ale náročný na čas, a i na peníze, přeci jenom musíš pár desítek, možná i stovek diabol vystřílet jen kvůli zkoušce... No pokud Ti ty Mastery vyhovují, kup pár krabiček stejného průměru, abys měl čím střílet na jistotu, a přitom hledej, jestli není něco lepšího :D
.45 ACP je pádný argument :)))
Odpovědět