NORCONIA CO2 puska QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
MajkV

Příspěvek od MajkV » 15 črc 2006 04:24

co to je ? obrazek ? pak zkomprimovat do "chudsiho" formatu (JPEG) ...
bo rozdelit na vice casti ?


Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 15 črc 2006 07:31

Uploaduj to na http://www.rapidshare.de a hoď nám odkaz na stažení. Limit je 100MB, takže nebude nutné prznit obrázky komprimací.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 15 črc 2006 21:14

nazdaaar "zabijaci" :lol:
Tak jsem prave dorazil domu (s manzelkou, synkem a aby toho nebylo malo tak jsem si dovezl i tchyni :? ) Holt nekdo se ma a nekdo ne :)
Tak jsem hned popadl sve QB a sel si s ni prasknout.... I s tema hroznejma miridlama (jestli se tomu da tak rikat).
Tady par postrehu:
1. Uchvatilo me zpracovani.... Moc pekna hracicka a to vcetne pazby. Skoda jen ze tak moc dobre nesedi :( Jinak bych ji snad ani nemenil.
2. Dal jsem si nejakych 40 ran na 15m, pak na 20m a nakonec na 25m. Jak vsichni vedi moc se s tim mirit neda, ale snazil jsem se s oporou strilet stale na stejne misto. Vysledek me velice mile prekvapil. Rozptyl cca 3cm !!! 8)
To ze jsem strilel do tercu od SIDEWINDERA a ze jsem na tech 25m zasahoval tercik vpravo od toho na ktery jsem miril zatim neresim :lol: Jak rikam slo mi o rozptyl a ne o to kam to lita.
Takze ted to bude chtit tu optiku!
3. Dovezl jsem si ze Slovenska par tlakovych bombicek (cca 3cm prumer a delka tak 30cm) . Je to ze starych hasicaku a bude to fungovat jako expander tlakoveho zasobniku pod hlavni. Brzy to vyfotim a dam sem odkaz. Vyhodou je ze to muzete mit zadara.... Kdo likviduje stare hasicaky tak to vyhazuje!!! Jo objemem to vyda tak za 10 bombicek (mozna trochu vic), cili 5x vetsi vydrz pri strelbe => moznost posilovani vykonu :twisted:
Jen to bude na to chtit hodit special ventil pomoci ktereho se to uchyti na velkej hasicak pro prepousteni a na flintu pro strelbu. Asi neco takoveho :
http://paintball.vadiumlov.cz/first.php ... t=CO2&no=2
Tak zatim .)
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 15 črc 2006 21:37

Prave jsem koukal po optikach o kterych zde mluvite. A vybral jsem si:
http://www.dalekohledy-foto.cz/www/Prod ... ductId=394

Montaz je hlinikova, 11mm, zadna osvetlena osnova ani RED DOT tam samozrejme neni.
Naposledy upravil(a) voc dne 17 črc 2006 13:19, celkem upraveno 3 x.
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 15 črc 2006 22:00

Taky jsem taky lehce otestoval svoji novou QB-78. Zpracování na slušné úrovni (za ty peníze super :D). Bohužel při přepravě došlo k uvolnění imbusového klíče v krabici, který mi lehce škrábl pažbu :? . Pažba mi moc nesedí, takže budu muset pouvažovat nad její výměnou (něco stavitelného v kombinaci dural+dřevo). Takže ten škrábanec neřeším. Střelbu přes tu parodii na mířidla jsem ani nezkoušel, rovnou jsem namontoval puškohled Gamo 4x32 WR. Střílel jsem na vzdálenost 10m v garáži, v sedě u stolu, opřené lokty o stůl, bez další podpěry. Průměr opsané kružnice tří výstřelů je asi 1cm (dost se mi klepaly ruce - co jiného jsem mohl čekat po řezání zámkové dlažby :? ). Takže přesnost střelby v leže s podpěrou by měla být lepší. Při střelbě na 10m vydržely bombičky na více než 80 ran - dost dobré :). Venku bohužel dost foukalo, takže střelbu na větši vzdálenost jsem musel odložit.
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek » 15 črc 2006 23:03

Zdarec! Tak jsem konečně dnes dělal nástřel na tu moji optiku ( na 20m v hale, seděl jsem u stolu a zbraň mněl v takové improvizované stolici, ale nebýbala se) a musím předem podotknout že jsem střílel municí od Kovuhutě Příbram "Diabolo Boxer" a musím říct že jse mi zdá dost na hov... protože i přesto že jsem zbraň měl velmi pevně upevněnou tak že se ani nehla a střílel jsem v hale a navíc jsem na těch 20m mněl variabl na optice nastavenej na max (tedy 9x) tak nic moc. Myslím si že to není vada ani zbraně ani optiky ale jen a pouze té munice. Přiznej me si že to není zrovna ideálně přesná munice a navíc taky si každý kdo ji měl někdy v ruce dokáže představit jak vypadá. (co kus to originál) Ale i přes to přezevše jsem po nastřelení optiky za těch ideálních podmínek nastřílel rozptil asi tak 3 cm. Což není sice nejhorší ale jako perfekcionista jsem čekal víc. V pondělí zkusim někde sehnat JSB Exact a testnu to s nima :wink: Doufám že to bude lepší.

Co se týká celkového dojmu se zbraně tak jsem nadmíru spokojen až na tu pažbu. Ta je sice pěkná (i když můj vkuz by uvítal něco jiného) ale absolutně mi nesedí :? Jednak mám dost obří optiku (která mimochodem na tom vypadá dost krutě :D ) která vyžaduje celkem vysokou montáž takže když do ní koukám tak se o pažbu můžu opírat tak nanejvýš bradou a taky mi nesedí v ruce. Prostě hned jako první půjde na řadu pořádná sportovní pažba se stavitelnou lícnicí a botkou. Pak to má ještě na můj vkuz dost dlouhej chod spouště a nejde zrovna nejlehčí. Samozdžejmě je to dost relativní, v porovnání se Slávií 631 je to tak nastejno ale uvítal bych mnohem citlivější zpoušť. Samozdřejmě vím o možnosti regulace jak psal Kubajzz, kterého tímto zdravím, který na to narazil pří své borce rozborce. Ale zatím jsem ještě pořád v euforii z nové věci a nechce se mi do toho moc vrtat.

Jinak nejvyšší spokojenost :wink: Samozdřejmě po nějakém lehčím tuningu jako přepoušťák z flašky, podvěsná svítilna, pažba, zklopný nožičky pod předek pažby a nějaké další drobnosti (řemen atd.) to bude ještě lepší ale zatím si nemůžu vůbec ztěžovat :D

Vřele doporučuji všem ještě nerozhodlím a nebo váhajícím, aby si ji koupily protože za ty prachy je to úplně zadarmo a navíc to provedení a celkový dojem je zcela úplně někde jinde a myslím si že se z přehledem vyrovná zbraním této kategorie které jsou i více něž dvakrát tak drahé.
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek » 15 črc 2006 23:28

Slíbený návod na úpravu pažby od harpplayera :D
Přílohy
Pazba 1.JPG
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek » 15 črc 2006 23:29

část 2
Přílohy
Pazba 2.JPG
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek » 15 črc 2006 23:29

část 3
Přílohy
Pazba 3.JPG
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek » 15 črc 2006 23:30

část 4
Přílohy
Pazba 4.JPG
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 16 črc 2006 10:00

Zkusil jsem přeměřit pažbu u QB-78 a porovnat ji s "ideálními" rozměry pažby podle návodu. Teď už se ani nedivím, proč mi pažba u QB-78 nesedí. Potřeboval bych, aby byla u rozměrů D1-D3 přibližně o 8cm delší. Další rozměry už jsem radši ani nezkoumal.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 17 črc 2006 06:59

Přátelé, bacha, neberte ten rozměrák jako dogma. Výšku lícnice (pokud ji nebudete dělat pohyblivou) je nutno stanovit s ohledem na výšku montáže a optický střed (podélnou osu) puškohledu. Upozorňuji, že to rozměrák pro brokovnici. Na kouli si to musíte maličko upravit.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 črc 2006 17:18

Mno koukám, že se tady počet QBčkářů nějak rozrostl. :wink: :lol:

Tak tedy hr do úprav, ze kterých nebude mít žádný prodejce radost.
OT: Když nad tím tak zrovna přemýšlím, tak bych řek, že by naopak radost měl mít, protože těmi úpravami příjdete o záruku a tím pádem mu končí veškeré starosti. :lol:

1. Úprava otvoru v konci závěru, který přivádí stlačený plyn.
Ten otvor je nezvykle malý, tak jsem ho zvětšil. Je to úzké hrdlo, které brání stlačenému plynu v pronikání za diabolku. Jak? Jednoduše, vrtačkou a 3mm vrtákem. :lol: Netlačte, ať to neprovrtáte naskrz. Viz foto v příloze. V zahraničí se doporučuje, celý den konec seříznout a nahradit jej jen 1,5mm tyčkou pro pouhé posunutí diabolky dále do hlavně. Vrtačka je podstatně jednodušší.

2. Úprava ventilu.
Docela diskutabilní úprava, nejsem tak zcela přesvědčen o jejím účinku.
Na zahraničních fórech to doporučují, jako úplná blbost se mi to nezdá, tak jsem to spáchal taky.
Myšlenka spočívá v lepším a hladším přístupu stlačeného plynu pod sedlo ventilu. Taky tím dojde k odlehčení toho uzávěru, takže bicí pružina ho může více a na delší dobu vyrazit a do systému se tak dostane více CO2.
Taky možná může dojít k většímu přenosu tlaku, nevím jak se to přesně fyzikálně jmenuje, je to něco jako princip hydraulického pístu, pozorovatelné je to třeba při fouknutí do prázdné propisky, do tlustšího konce trochu fouknete a z toho úzkého konce to fouká nepoměrně vyšší rychlostí.
Jeden konec toho válečku jsem vzal bruskou z průměru 9,5mm až na 7,5mm a odpovídajícím způsobem se upraví i vnitřní propichovátko. Pozor - bruste jen ten jeden konec co doléhá na propichovátko. V žádném případě nepoškoďte ten druhý konec válečku co z něj vychází ocelová tyčka - tam to těsní a v případě vzniklé netěsnosti by vám plyn volně utíkal ven.

Ještě chci říct k tomu rozebírání. Byl tam vevnitř docela bordel, hlavně hliníkové (asi) třísky nebo úlomky propíchaných konců bombiček, jsou to takové piliny. Kvůli tomu je tam filcové těsnění a tenká kovová mřížka, která brání průchodu těchto částí dále do ventilu. Ovšem nefunguje to 100%-ně, protože tam v tom zároveň jezdí to propichovátko. Proto to důrazně doporučuju po pár stech bombičkách rozebrat a vyčistit. Kdo to nezvládne sám, tak ať to zanese v rámci pravidelné údržby do JGS, pan Jelínek tam na to má člověka. Pokud se nějaká špona dostane až do ventilu, může ho poškodit. Těsní to tam mosaz na mosaz při tlaku 60bar, každý si dovede představit, co se stane když se mezi ty kusy dostane nějaká špona (pro ty méně představivé - přestane to těsnit :wink: ).

3. Zesílení bicí pružiny.
Větší úder do ventilu = více plynu do hlavně. To je jasná věc.
Takže jsem tam dal dvě podložky o celkové šířce cca 3,5mm.
Bicí pružinu jsem ještě obalil petflaškovým obalem ala tuning Slávie pro hladší chod, ale to se mi jak následně uvidíte neosvědčilo.

Po všech těch úpravách, jsem to naplnil plynem a šel k terčům. První dojem byl, že to žádný výkon nepřineslo, docela mě to zklamalo a tak jsem jen tak střílel a střílel a zdálo se mi to že to bylo nějak moc dlouho. Tak jsem tam strčil další dvě bombičky a jedu terče popořadě, 80ran a jde to dál, 90 ran už by měl být konec, 100 ran pořád pokračuju, 110 ran a pořád trefy a až pak to za pár ran samo vyfouklo zbytek tlaku. Těmi podložkami jsem tedy dosáhl efekt známý u Lov 21, kde po poklesu tlaku pod určitou hranici přestane plyn působící na sedlo ventilu stačit odolávat tlaku trochu předepjaté bicí pružiny a zbytkový tlak se sám vypustí.
Dále jsem zjistil, že ta petflašková schránka kolem bicí pružiny, způsobuje drhnutí a zpomalování úderníku, tak jsem to vyhodil a vzduchovka se vrátila na svých cca 70 ran.
Větší výkon bych řek tam je (subjektivně), ale o kolik, to nevím.

Zatím jsem pořád ve stavu testování, ale je to alchymie. Všiml jsem si, že hodně závisí na teplotě a celkovém seřízení.
Čím větší teplota tím větší tlak, to je každému jasné. Ale. Tím víc taky tlačí plyn na sedlo ventilu a když už je tlak moc velký, tak ho ani úder úderníku nedokáže vyrazit nebo ho povyrazí málo a to má za následek slabou ránu (zato je jich hodně). :wink: Stalo se mi to, že jsem vzduchovku nechal na slunci a ta se opravdu rozpálila, zkusím tedy vystřelit a .... nic, žádná rána. Tlak vevnitř nedokázala bicí pružina překonat.
Na druhou stranu, když je moc zima, tak samotný plyn neudělá vevnitř takový požadovaný tlak a to má za následek slabou ránu. Důležité bude najít optimální sílu bicí pružina za optimální teploty.
Takže jak říkám, je to alchymie, testuju, střílím a bavím se tím.
Jak na něco příjdu, tak se ozvu.
Přílohy
podložky na bicí pružinu1.JPG
prava ventilu1.JPG
díra v závěru1.JPG
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 črc 2006 17:24

Ještě pár fotek.
1. špatný pettuning - u QB je to nanic, nedělejte to.
2. nástřel deseti ran na 12 metrů.
3. spokojený střelec (já) :lol: :lol: :lol:
Přílohy
spokojený střelec1.JPG
10ran.jpg
pettuning bicí pružiny.jpg
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 18 črc 2006 19:00

To Kubajzz:
Perfektní popis tuningu QB-78. Ale chtělo by to přidat nástřel na vzdálenost alespoň 20m (spíš víc). Na 12m se upravy v přesnosti asi neprojeví. Já jsem schopný s QB bez úprav na 10m trefovat místo o průměru do 1,5cm. Ale to není chybou zbraně, to se jenom já dívám pokaždé trochu mimo osu puškohledu (při pohledu trochu víc mimo osu puškohledu už to udělá i 5cm). S mechanickými mířidly (nakonec jsem je přece jenom vyzkoušel) trefuju přesněji než s puškohledem.
Odpovědět