NORCONIA CO2 puska QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od Mini Me » 02 črc 2016 19:07



strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od strelec3751 » 02 črc 2016 20:13

Taky už jsem ti to kdysi psal - výstupní tlak na paintbalových flaškách se nechá řešit buď trochu komplikovaně potuněním regulátoru, nebo jednoduše nákupem regulátoru od číňana s potřebným výstupním tlakem.
Flaška není úplně estetická, ale je tu podstaný rozdíl v ceně. Navíc ty kartuše nemají moc velký objem, a když chceš trochu vyšší výkon tak je to na pár ran.
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od Voss69 » 05 črc 2016 05:41

Zdar
Určitě jste to taky někdo řešili,akorát jsem to nikde nenašel

Trhá se mi furt ten malý O-kroužek na zasouvači diabolek 3x1mm
Jeho trhání způsobujoí nikoliv otřepy nebo ostré hrany v "komoře",ale to,jak jej závěr dotlačí do sedla a potom otáčivý pohyb závěru
Většinou mi vychází spotřeba jeden O kroužek na dvě náplně bombiček
Nejde tento o kroužek sehnat i z nějakého lepšího matroše než obyčejné černé gumy,nebo nestalo se vám to už taky někomu?
Příp. jak jste to pořešili
Díky
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od Termit » 05 črc 2016 06:17

Ahoj, vyleštil jsem do zrcadla vstup do hlavně. Jestli to nepomůže tak rozebrat závěr, vše co se kde tře vyleštit. Když to jde ztuha tak má člověk tendenci to rvát a vůle zasouvače způsobí že trn vjíždí na křivo do hlavně a odírá se kroužek. Horší varianta by byla kdyby si měl na té straně vyosený vývrt...
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od Voss69 » 05 črc 2016 21:09

Vyosene to asi nebude,nemel jsem to roztocene v soustruhu,ale na pohled je vnitrek hlavne a vyvrt pekne v rovine i usti neni spatne.ten zaver jsem uz kdysi pekne odhranil,ale do laufu jsem vrtat dremlem nechtel,nejspis by to nedopadlo dobre.co jsem vypozoroval,dela to ten otacivy pohyb pri dotlacenem krouzku v komore,napadlo me trosku jeste upichnout tu drazku pro krouzek,ale nerad bych tomu jeste vic ublizil,uz ten tuning byl spis na skodu co do presnosti.s 0,9 dirkou ventilu a 7,5 joule to strilelo brutalne presne,taky ta spotreba byla privetivejsi
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od Termit » 05 črc 2016 23:43

Pokud si si jistý že je to otáčivým pohybem ,pak ti podavač zajíždí zbytečně hluboko a okrouzek se víc nacpe do zúžení a kroucením poškodí. Buď zmenši kroužek ,tak aby to ještě těsnilo. Nebo vyndej červ co drží hlaveň,zasuň podavač.Zajištění kličkou dolů by mělo jít vcelku snadno. Pokud se hlaveň posune o nějakou desetinu do předu,zajistí ji červem bez špičky....No ale spíš to vidím na vakl posunovače v trubce a osu hlavně přimáčknuté červem k jedné straně. Pak stačí malé zdrsnění a kroužek je v kopru.
Ještě doplním. Pokud je moc podložená pružina úderníku,jde natahováni směrem dopředu hodně ztuha, osa posunovače diky vůli celku se stačí vlevo.Posunovač zajíždí nakřivo a odírá se kroužek. Co se týká přesnosti strelby,tak jsem vypozoroval že jeho stav přesnost značně ovlivňuje.
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od Voss69 » 06 črc 2016 04:36

Vidíš,to,že to ten červ stlačí celé dolů mě nenapadlo,utahuju ho vždycky na krev,možná zbytečně moc.
Zkusím i to odsunutí hlavně tím závěrem,ale myslím,že pokud se skutečně odsune,plochý červ nepomůže,bude pořád sjíždět do toho jeho zahloubení v laufu.
Ta flinta se mi hodně líbí tak jak je a strašně nerad bych ji vzhledově prznil nějakými přidanými červy z boků atd,jak to uchycení laufu tedy vymyslet aby to bylo vystředěné?Nějaký distanční plech. pásek dokola nebo podložit dole?

Já jsem provedl jenom ten základní tuning,přiznám se,s nedůvěrou ve výsledek.Jenom jsem v podstatě zvětšil výstupní otvor z mosazné části ventilu z 0,9mm na průměr stejný jako byla origo díra do laufu-tuším 3,2mm.
Potom jsem "zkonusil" ten pístek pomocí vrtačky a jemné brusky,ale tady se musím přiznat,že jsem nepočítal s tím,že tam ten trn bude až tak mimo osu a konus se tedy nepodařil hezký,rovnoměrný,ale jakýsi nepravidelný šišoid :roll:
Taky jsem zabrousil propichovač,ten už se ale povedl hezky.Upravil jsem ještě ten tubus na osazení obyč o-kroužku mezi pouzdrem závěru a tubusem a vyhodil to původní těsnění.Provrtal jsem zasunovač na průměr 3,2mm.Zaleštil jsem všechny otřepy co jsem kde viděl i ďoury v pouzdře závěru,kde se strhávaly kroužky na laufu,poleštil a seřídil spoušť a to je asi tak vše

Tu bicí pružinu jsem zkoušel podložit 2 obyč podložkama 6,ale to se mi už vůbec neosvědčilo,konzistence totálně v tahu a spotřeba CO2 ukrutná a jak píšeš,ten závěr šel úplně prasácky dovírat,tak jsem podložky vyhodil a nechal to tak.Nechal jsem tam i ten filc ve ventilu

Předtím,jak mělo qbéčko těch cca 7,5J z fabriky(měl jsem na manuálu razítko DE,takže asi vývoz do DE),tak střílelo o dost dýl s nepadající přesností,možná i kolem 100 přesných ran,ale potom jak to začalo padat,tak jsem musel ještě mnohokrát pšoukat,než šlo vyměnit bombičky.Nebyl problém s tím lámat na 20m sirky,odstřelovat airsoft kuličky apod.Taky ta síla byla bídná,nedávalo to skrz ani plechovku z leča o krabičce z exactů ani nemluvě.Nicméně na terče to bylo super

Teď je to skutečně o poznání silnější,probije to pixlu,rozbíjí to flašky,prostřelí s čerstvými bombičkami i 1,5cm smrkové prkno z palety,ale zdá se mi,že přesnost ani konzistence už není taková.Vydrží tak 50 slušných ran bez většího propadu a pak to najednou začne padat úplně brutálně a to už jde hned povolit i víčko od tubusu,nemusím tedy alespoň s tím tak dlouho rumplovat a prášit zbytečně.Zdá se mi,že konzistence soustřel je lepší,pokud mezi výstřely řádné počkám.Na kolik ran to tak běžně ostatním vydá po tuningu?

Co s tím ještě udělat,mám ještě navrtat ty otvory do hliníkového tělesa ventilu a vyhodit filc?
Kdesi jsem četl,že tam pasuje i jakýsi silonový pístek z Crossmana,byl tam i odkaz na prodejnu,ale ten už dávno nefunguje,nevíš,kde by se to dalo ještě sehnat?

Oproti době před pár lety to teď je z QBčkama nějak v úpadku,nikde neumím najít ani žádný automatický zásobník na prodej,žádné díly na předělání plnění atd. nikde nic.Kromě tedy allegra,ale tam mají taky jenom kity,kterýma byl úplně zprasil vzhled flinty
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od Termit » 06 črc 2016 19:05

Vyndej pružinu a zkus zasouvat zasunovač, tlač na kličku různými směry a pozoruj kde ti to drhne. Nebo namaluj vnitřek vstupu hlavně centrofixou, tam kde se to víc šoupe tam se barva ojede. Vůbec bych se nebál vzít dremelku s lešticí špičkou a pastou a kanálek a vstup až po vývrt vyleštit. Všechny hlavně co mám v puškách jsem předělal na těsno,bez okroužků....
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od Voss69 » 08 črc 2016 14:52

Tak jsem to důkladně osledoval
Ten kroužek nedrhne nikde tak brutálně aby se střihnul,musí to tedy dělat to dotlačení do laufu a následné otočení závěru.Než dopukám bombičky(nelidsky,vydřidušsky předražené) a vrhnu se na to,tak to zatím řeším přímazem kroužku silikalem před střelbou a zatím ok.Dremelku mám a dělám s ní skoro denně v práci,ale ještě jsem neviděl tak tenkou leštící stopku aby se vešla do lafu .177,čím to tam tedy vzít?

Poprosil bych ještě o jednu radu,jak to vyřešit,nebo jaké je oblíbené řešení na pohon pušky bez zásahu do vzhledu?
Ty bombičky jsou fakt cenová prasárna oproti době,kdy jsem to kupoval a celkově vyjde snad i levnějc,když vezmu malorážku a půjdu se vyblbnout na střelnici
Předělává někdo ty jednorázovky na znovu plnitelné?COčko doma mám v podobě svářečky,takže s plněním by problém nebyl,ale vůbec netuším co k tomu a kde objednat,namontovat,zredukovat.
Tuhle diskuzi jsem pročetl tak z větší poloviny,ale nebyl jsem vůbec moudrý z toho,jak třeba naplním jednorázovou bombičku(předělanou) z velké tlakové flašky.Jak poznám,že je tam zrovna 12gramů?Tu furt ty bombičky převažujete na váze a po troškách doplňujete kapalinou?Přes co??Jde ten tubus pušky z flašky naládovat rovnou třeba na 30gramů CO2?Přes co?Kde to jde koupit?
Nechci tam šroubovat nějaké kyvety nebo paintball flašky,vypadá to hrozně a není už to tak kompaktní

Díky moc
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od strelec3751 » 08 črc 2016 20:10

Jednou z možností jak do stávajícího tubusu "nalít" tekuté Co2 je namontovat do uzavírací převlečné matky paintbalový plnicí pin. K tomu si udělat krátkou spojku s redukcí na plnění z hasičské lahve. Je to složitější na vysvětlování, pokud máš zájem tak to zkusím nafotit.
Koupit to asi nejde, jedině domácí výroba. Podle mně tohle řešení má ale principielní mouchy.

Plnicí bombičky se snad někde řešily. Pokud si vzpomínám, bylo to složité jak žebřík. Pokud už by se ti povedlo to zbastlit, tak otázku množství naplněného Co2 bych nechal koňovi. Myslím, že víc jak 12g tam budeš těžko dostávat.
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od Termit » 08 črc 2016 21:39

Tak ze si se dopracoval k odpovědi na svoji první otázku" proč už není na trhu tolik Qb a příslušenství" Qb bylo super v době kdy větrovek bylo pomálu a za balík. Co bombočky jsem kupoval za 7 Kč.
Dnes bych viděl výhodu bombiček v možnosti hodit jich par do batohu,flinta je lehká a jít si někam picnout. Pokud budu chtít vystrilet za odpoledne krabičku diabolek tak už se to moc nevyplatí. A je na řadě nějaká předělávka...
Jako plnit prez plnící pin....nateče ti tam toho hodně málo jelikož ti první gramy CO hned zplynuji,vyrovná se tlak a ten tam nepustí další CO. Řeší se to podchlazením plněné nádoby. Asi nejlíp to tady má zmaknuté Skorec. Já jsem chtěl střílet hodně,tak jsem od Co utekl.:)
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od skorec » 09 črc 2016 09:42

Je pravda ze 1 Euro za dve bombicky a teda cca 50 konzistentnych vystrelov je hodne hlavne ak nemas inu vzduchovku.
Naplnanie CO2 z externej flase som zavrhol hlavne koli tomu ze potom sa moze udajne stavat ze sa do ventilu dostane tekute CO2 ( strelba smerom hore na strom ? ). Uplne sice nerozumiem tomu ze preco sa to nemoze stat pri pouziti bombiciek ale zatial tomu verim.
Ja mam vyriesene len automaticke udrziavanie teploty v kartusi s cim som naozaj spokoajny.
So zasobnickom (urobil som viac variant padacie okienko na 5 diaboliek ) velmi zatial spokojny nie som aj ked po doplneni davkaovacej/uzatvaracej obrucky je to uz trochu lepsie.
Bez toho totiz dochadzalo ku poskriabaniu kosielky na nasledujucej diabolke.
IMG_1505.JPG
Uvazujem ale o tom ze lepsie by bolo diabolku zo zasobnej trubicky ( bola by lepsia priehladna trubicka ) odoberat a vkladat do hlavne pomocou otocneho mechanizmu, len som estne nenasiel v garazi bazmeg z ktoreho by sa to dalo lahko urobit .
IMG_1504.JPG
Ja mam QB78 hlavne koli zabave s upravami.
Přílohy
IMG_1503.JPG
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od strelec3751 » 09 črc 2016 14:41

skorec píše: Naplnanie CO2 z externej flase som zavrhol hlavne koli tomu ze potom sa moze udajne stavat ze sa do ventilu dostane tekute CO2 ( strelba smerom hore na strom ? ). Uplne sice nerozumiem tomu ze preco sa to nemoze stat pri pouziti bombiciek ale zatial tomu verim.
Může se to teoreticky stát i při použití bombiček, ale ta možnost je výrazně menší vzhledem k podstatně menšímu množství Co2, které je jen ve spodní části tubusu.
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od jirkahu71 » 09 črc 2016 18:36

i do tubusu jde nacpat antisifon a pak si to hltne kapalinu jedině když s tím děláš kotrmelec :)
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: NORCONIA CO2 puška QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Příspěvek od Termit » 09 črc 2016 19:18

Pak teda otázka: Kolik "konzistentních" ran aspoň v 14J dáte na naplnění originál trubky CO2 venku (rozuměj plnění nepodchlazené pušky) ? Pokud dvě bombičky cca 24gr dají okolo 40 ran...
Odpovědět