NORCONIA CO2 puska QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek » 11 črc 2006 22:17

2 voc: díky za radu, dnes jsem volal panu Jelínkovi a zbraň si zamluvil. Ve čtvrtek nebo pátek si jedu pro ni :D Nebudu snad moct ani dospat.... :shock:

2 Kubajzz: Na spolupráci se budu těšit, ale teď ji ještě mít už konečně doma... :wink:


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 11 črc 2006 22:18

Děkuji za odpovědi, koukám jako vůl do vagonu. Ony jsou sifonový bombičky o 2 rozměrech?!!
Rovněž děkuji Dr. Jelínkovi, že ho zajímá, co se tu probírá a věřím, že nám s touhle zbraní dost pomůže. Myslím, že Kubajzz si je vědom všech rizik spojených se striptýzem zbraně a jistě nebude reklamovat případný neúspěch svých pokusů. S tím do toho asi jde. Já sám bych maximálně vyhodil mechanizmus z pažby - to snad zvládnu a případné jeho úpravy bych svěřil odborníkovi. Pažbu si za pomoci známého truhláře a vybavení jeho dílny umím udělat sám.
Pro případné pažbaře zveřejňuji stručný postup:
Nejprve je třeba dřevo zúhlovat, aby plochy mohly sloužit jako vodicí.
Pažbu je třeba dokonale skreslit na papír a ten pak použít jako šablonu - následně překreslit na hranol.
Svrtat otvory pro upevňovací šrouby - pozornost věnovat zúhlování otvorů (proto to primární úhlování hranolu)
Vyfrézovat lože pro mechanizmus, dále postupovat, až když železo bez přesahů a vůlí bezpečně sedí v hranolu.
Následně vyříznout tvar pažby.
Pak už je to o doplňcích (pohyblivá lícnice, pohyblivá botka, lišta atd.) o spoustě pilování, broušení a povrchové úpravě.
Nečiním si nárok na patent na moudrost, ale tenhle postup se mi několikrát osvědčil. Pažeb jsem vyrobil zatím 5.
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek » 11 črc 2006 22:30

2 harpplayer: Díky za radu ale já jako profesionálně deformovaný strojař s podporou CAD/CAM systémů a CNC technologie se asi spíše vydám cestou vytvoření 3D modelu na počítači a posléze kompletního vyfrézování. Nakonec to samozdřejmě vybrousim do hladka. Spíše mi dělá starost jak tu pažbu navrhnout aby my seděla.... Možná asi bude více pokusů :D
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek » 11 črc 2006 22:46

Ještě jedna taková otázečka, neví te někdo jaká je cenová relace těch bombiček s tím hnacím plynem a nebo kde a za kolik se dá sehnat nějaká ta redukce na dopouštění z láhve?? Díky
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 12 črc 2006 08:22

To Kubajzz: Tak mě napadá, když už provádíš vývoj na té zbrani: Před drahně lety jsme měli v základně CO2 pušku TAU 100. Byla to česká zbraň s elektrickou spouští, jeden z mála prototypových kusů. Zdrojem tlaku byla bomba používaná pro nouzové huštění pneumatik u náklaďáků, která byla ukrytá v předpažbí, který bylo snímatelný. Když by se pro zbraň dělala nová pažba, dala by se přizpůsobit podobně. Nevím, jestli ty bomby ještě lze sehnat a měnit (dřív to uměla každá mototechna), ale bylo by to řešení většího počtu ran. Vím, že jsme na to vystříleli 4-5 závodů (nástřel + 60 ran v závodě). Co takhle na tuhle bombu vymyslet nějaký adapter?
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 12 črc 2006 08:27

To Derek: Nebude potřeba více kusů. Existuje knížka Lovecká střelba (vydáno někdy za totality), kde je popis tělesných rozměrů a jejich aplikace do rozměrů pažby. Je to sice pro brokovnici, ale dá se z toho slušně vyjít pro konstrukci vlastní sportovní pažby. Podobná záležitost vyšla cca před 2 lety ve Střelecké revui v seriálu o pažbách. Obojí mám. V případě zájmu mohu pohledat, nascanovat a zaslat. Pro svou potřebu už mám pažbu v šabloně.
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek » 12 črc 2006 12:06

2 harpplayer: Moc díky za nabídku, ta publikace by se mi skutečně dost hodila. Kdyby jsi byl tak hodný a mohl mi ji poslat naskenovanou na mail, byl bych ti velice zavázán. Můj mail je: compl@centrum.cz Mockrád díky
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 črc 2006 14:36

2dadajel:
Já vás pane Jelínku zdravím, a jsem rád, že jste se ozval. Po mých zkušenostech s nakupováním v různých prodejnách, vám moc fandím.
Když tady popisuji nějaké úpravy, tak většinou píšu, že všechno je na vlastní riziko a ať pak nikdo nepočítá s nějakou zárukou. Rozhodnout se musí každý sám. Já vím, že moje záruka je v kopru a až uvidíte fotky v následujících příspěvcích, tak to bude jasné i vám. :lol: Ale já si přesto nemůžu pomoct - dílna, vylepšení a úpravy, to je moje vášeň. :wink:
Ta vzduchovka je bytelná a jednoduchá, tam pomalu není, co by se pokazilo. Akorát je tam spousta všelijakých těsnění o jejichž delší trvanlivosti mám pochybnosti.
Proto bych využil příležitosti abych vás vyzval, abyste objednávali nejen vzduchovky, ale i příslušenství, náhradní díly nebo náhradní sady těsnění. Časem to bude potřebovat vyměnit každý majitel. Ptal jsem se už na to pro info v prodejně a zatím prý nic není. Vím, že to existuje a prodává se to, zkuste se na to zeptat dodavatele, vypadá to takhle:
ObrázekObrázek
A taky bych se zeptal, jestli se dají přivézt QB78 v ráži .22, případně jestli lze dovézt jen hlavně + závěr.
Jo, a abych nezapomněl, zkuste prosím, jestli na tu vzduchovku pasuje ten plnící nástavec pro TAU, případně jestli se dá použít něco jiného, např. Obrázek
Zatím vám držím palce a přeji příjemnou dovolenou. :wink:
Naposledy upravil(a) Kubajzz dne 12 črc 2006 14:40, celkem upraveno 1 x.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 12 črc 2006 14:39

2 Kubajzz: No ja tu svou flintu jeste nemam. :( Jsem na dovolene s rodinou u tchyne na Slovensku a chodim na houby 8)
QBcko mi doufam vyzvedne zitra kamos a ja si ji prevezmu uz v sobotu... uz se moc tesim :) Pak bude zbyvat jeste poridit optiku.... No a potom uz bud premyslet na tuningem :lol: Ale to uz takovej financni zahul nebude.. aspon doufam. Nejdraz asi vyjde ta pazba.

2 pan Jelinek: Zdravim a velice Vam fandim. Jen vice takovych solidnich prodejcu. Toho ze upravou sve zbrane ztratim zaruku jsem si vedom, presto dekuji za upozorneni. Ale QBcko si kupuji s tim ze na nem upravy provadet budu a jednim z rozhodujicich faktoru byla samozrejme i velice prizniva cena. Cili kdyz to pokazim tak me to bude mrzet, ale zas tak moc to "bolet" nebude.

Bavite se tady o CO2 naplnich. Mam jeden dotaz. V CO2 bombicce je napln v tekutem stavu. Po propichnuti zplynuje a naplni cely zasobnik pod hlavni.
Kdyz budu prepoustet C02 z hasiciho pristroje do vetsi bombicky bude CO2 v ni v tekutem a nebo plynnem stavu ? Resim totiz zda zvetsit zasobnik plynu pod hlavni a prepoustet to z hasicaku primo do flinty a nebo zda nechat vse puvodni, ale na zasobnik namontovat redukci a na ni nasroubovat vetsi bombicku (trebas 250gr) a tu doplnovat z hasicaku. Uz jsme tu na to s Kubajzem nekde davali odkazy. Ale jak rikam neni mi tak uplne jasne zda pri prepousteni z hasicaku do bombicky CO2 zplynuje nebo zustane tekuty.

Jinak pokud uvazujete ze vse ponechate tak jak je a uvazujete o pouzivani bombicek tak bych asi zkusil poridit redukcni ventil jako se da k LOVce a plnil to ze stareho hasicaku (nebo jine tlakove nadoby) kterou mi kdekoliv v prodejne technickych plynu doplni. Preci jen ty "drahe" bombicky my prijdou docela jako luxus :wink: :wink:
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 12 črc 2006 14:48

to voc: když jsme plnili velké bomby z hasičáku, nejdřív jsme je ochladili.aby se ten plyn udržel tekutý.
.45 ACP je pádný argument :)))
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 črc 2006 16:10

http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 črc 2006 16:25

Tady http://www.chobola.cz/
prý prodávají repasované 8l láhve na CO2 za 1150,- a náplň stojí 275,-Kč.
8l CO2 = 670 bombiček, to už by nějakou dobu vydrželo. :lol:
Když nepočítám počáteční investici, ale jen plyn, tak jedna bombička vyjde na cca 40hal.
No, to je oproti 10 - 18,-Kč, docela rozdíl. Investice se vrátí už po vystřílení cca 100 bombiček. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 12 črc 2006 19:45

Kubajzz píše:Tady je, jak se to má dělat
http://www.paintball-paintball.cz/2006/ ... ove-lahve/
Jak je to s tlakem CO2, když místo originálních bombiček připojím větší zásobník? CO2 se převádí z tekutého stavu do plynného jenom do určitého tlaku?
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek » 13 črc 2006 10:40

2 Kubajzz: Ahoj, měl bych na tebe takovou prozbu. Nemohl by jsi mi doporučit nějakou optiku na QB78??? Myslím přímo nějakou konkrétní. Tvůj článek jak vybírat optiku jsem samozdřezmě četl ale i tak nemůžu najít žádnou konkrétní optiku která by byla adekvátní k této pušce. Jak už si mnohokrád psal tak by nebyla špatná Nikko Stirling Gold Crown ale nemůžu ji nikde oběvit tak by mně zajímala třeba nějaká adekvátní od jiného výrobce který zde má tepší zastoupení a lze ji jednoduše koupit. Prostě bych chtěl kdybys mi řekl kup si tu a tu, tam a tam.... jsem s toho totiž už trochu zoufalej :cry: Cenová relace je zhruba 1000 až 3000 (vím nic moc....)
Mockrád díky :wink:
PS: Zítra jedu do JGS pro 2 kusy QB78, tak jestli tam něco chceš (třeba jak jsi psal panu Jelínkovi aby zkusit tu redukci na CO2) tak bych to tam mohl pozjišťovat....
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 13 črc 2006 10:49

to Derek: Nevím, odkud jsi, ale v pondělí jsem byl v Hradci Králové, a myslím, že to Nikko jsem u Radka Dufka viděl, teda pokud to nebyla jen krabička...
.45 ACP je pádný argument :)))
Odpovědět