NORCONIA CO2 puska QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
LEON

Příspěvek od LEON » 06 čer 2006 21:31

No koukam docela zajimava hracka asi si ji prikoupim k mej CZ200T.Ja myslim ze na zahradu idealni pusticka a za tu cenu to docela jde jeste k tomu musim koupit nejakej puskohled.No tak to poradne odzkousej a napis dojmy.JA budu setrit


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 čer 2006 16:00

2Silencer:
Vnější průměr hlavně je 14mm.

Tak už jsem to měl komplet rozebrané až na ten přepouštěcí ventil (neměl jsem doma nic vhodného, čím bych to vyrazil). Tak se koukněte z čeho všeho se to skládá.
Prvně se vyndá pojistka a sundá pažba, pak se odšroubuje spoušťové ústrojí a vyndají se oba uzávěry, pak se vyšroubuje imbusový červík a sundá hlaveň (bacha na poškození těsnění, jsou to tenké měkké kroužky), tím se odkryje šroub co drží spodní zásobník plynu a bicí ústrojí (píst) už vypadne samo. Závěr se rozdělá tak, že se hluboko vzadu vyšroubuje další zákeřný imbusový červík (co já se ho nahledal, než jsem na něj přišel, vypadá to jen jako dírka), tím vypadne klička a pak i závěr ven.

Po rozebrání se mi jen potvrdil dobrý dojem ze zpracování . Všechny součástky jsou ocelové a obrobené soustružením nebo frézováním. Žádné lisované nebo stříhané plechy tam nenajdete. Svár tam není ani jeden, všechno do sebe zapadá jako dětské lego.

Když jsem se tak díval jak to vlastně funguje tak mi začalo být jasné co by se mělo asi vylepšit. Následující řádky jsou jen moje úvahy, jestli to podle nich bude někdo zkoušet, je to na jeho riziko, potom za mnou nechoďte. :lol:
Když z toho chci dostat větší výkon, tak je jasné, že ho nelze dostat z ničeho, bude to stát nějaké to CO2 navíc. Ale stejně se mi těch 80 ran zdá nějak neobvykle moc, když se všude uvádí 50-60, tak jsem šel po nejužším místu. A to je tyčka (koneček) závěru. Ono je to tam totiž tak zajímavě uděláno, že ten závěr je na konci dutý a z boku je do něj vyvrtaná dírka, takže tlak se dostane přímo do dna diabolky. A ta dírka je moc malá, zvětšení jí určitě neuškodí ba naopak. Viz fotka. Ten otvor je opravdu neobvykle malý a neplní tam žádnou funkci kromě přívodu tlaku. Moje teorie je, že jelikož to číňani vyrábí pro trh v Německu (Norconia = NORinco + franCONIA) odkud se to i vozí k nám, tak ty vzduchovky jsou upravené pro německou normu max. 7,5J tj. 175m/s (to jsme na tom se 16J ještě hodně dobře, Poláci 17J) a nejjednodušší je to omezit právě tímhle malým otvorem. Prostě jiná země = jiný otvor v závěru. Jednoduchá a levná úprava, jinak se to v ničem nemusí lišit, maj to dobře vymyšlené. :wink:
Dneska jsem se díval na zahraničních fórech a oni to doporučují úplně uříznout a nahradit tenkou tyčkou jen pro posunutí diabolky do hlavně. No možná to zkusím později, oni to tam lepí a to já nemám rád, v životě se mi nepovedlo nic pořádně slepit tak, aby to drželo, já uznávám jenom šrouby a sváry. :wink:

Další úzké místo je přechod ze zásobníku plynu do hlavně, je tam malé těsnění. To se dá vyhodit a utěsnit to kolem silikonem (to není z mojí hlavy).

Další moje myšlenka je založena na principu: Větší rána do tyčky ventilu = více plynu do závěru. Takže zkusím dát pod bicí pružinu pár podložek. Vejdou se tam, ta pružina není úplně stlačená, zkoušel jsem to.
Pro rovnoměrnost chodu se tam dá udělat i mini-pet-tuning, je tam na to dost místa, vůle cca 0,6mm.

No a pak se dá ještě upravit ventil a jeho vedení, na to se ještě pořádně kouknu a pak napíšu.
Přílohy
QBpíst_popis.jpg
QBzávěr_popis.jpg
QBrozebrana.jpg
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 čer 2006 16:09

A ještě pro ty, kdo nemají představu jak funguje ta spoušť:
Přílohy
QB spoušť popis.JPG
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Kocik

Příspěvek od Kocik » 14 čer 2006 20:49

A dala by se pohánět místo CO2 vzduchem???
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 čer 2006 11:00

Kocik píše:A dala by se pohánět místo CO2 vzduchem???
:wink: Tak jsem chvílí přemýšlel, jestli to tu napsat - dá se to. :wink:
Zkoušeli to nějací Poláci a musel se pro jistotu vyměnit ten zásobník na stlačený vzduch a ty součástky vevnitř měly minimální trvanlivost.
Takže jde to, ale je to asi nanic. Kromě toho je to nebezpečné.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 čer 2006 10:07

2voc (z jiného threadu):
Jestli budeš kupovat tu redukci na větší láhev CO2 tak dej vědět, kde a za kolik jsi ji koupil. Taky bych ji vzal.

V US to stojí $20 a mělo by to vypadat nějak takhle:
Obrázek
a takhle nějak by to mělo vypadat i s nástavcem přímo pro paintballový CO2 tank:
Obrázek

A z hasičáku se to plní takto: http://users.rcn.com/rlt59/qb/cufill.jpg

Nebo se to dá připojit hadicí, ale to už se mi nelíbí, je to na úkor ovladatelnosti, viz.: http://www.network54.com/Realm/tmp/1150299212.JPG
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 črc 2006 16:37

Tak jsem tunil a práskal jak o život. Za minulý týden asi 2000 ran ze všeho možného a po všem možném. :lol:
Konkrétnější to bude zítra. Teď jen takové preview.

Úplně na začátku se dotknu jedné věci. A to je ten kýžený výkon.
Zkoušel jsem do Zlatých stránek

Kód: Vybrat vše

                          Exact 4,51         Exact Heavy    Straton .22
          Slávia 620      176 str 
          Slávia 630      202 str             278 str
          QB 78           236 str             368 str
          Hatsan 100                                         490 str
Ty čísla udávají číslo strany, která ještě byla natržená, dál už byl jen důlek, ale stránka už držela. Jo, vím, není to nijak exaktní metoda, ale v amatérských podmínkách mi to stačí.
První překvapení.
Můžu zodpovědně říct, že originál QB78 vybalená rovnou z krabice je podstatně silnější než Slávia 630. :wink: V případě těžkých Exactů skoro o 100 stránek (přes 30%).
On se ten výkon na první pohled nezdá vzhledem k tomu, že to vůbec nekope a ten výstřel není tak hlasitý.
Ale je to tam. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek » 10 črc 2006 23:29

Kubajzz, prosim tě kde jsi koupil tu svoji QB78? V J.G.S na Smýchově nebo ve Vršovicích?? Hrozně mně ta puška zaujala a chci si ji koupit. Jo a obědnával jsis ji nějak nebo ji maj normálně skladem, protože bydlim asy tak daleko jak ty a nemám moc příležitostí se tam dostat ale tento týden tam asi pojedu tak bych se tam pro ni moch zastavit. Je to přesně to co hledám a navíc za absolutně bezkonkurenční cenu. Navíc já jsem taky hroznej kutil a tato zbraň je k úpravám jak stvořená. Jelikož pracuju na CNC v jedné strojní firmě tak si můžu vyrobyt prakticky cokoliv, mimo snad hlavně. Kdyby jsi něco potřeboval tak bych ti klidně pomohl. Doufám že nějakej ten tuning vymyslíme... :D
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 11 črc 2006 09:42

Přátelé, ti Číňani nabízejí ještě model AR2078A, který je i s dioptrem a má docela slušnou sportovní pažbu, přičemž cena je cca 150 USD. Přesnost je uváděná stejná jako u QB78, myslím, že to je shodný mechanizmus zapažbený v lepší pažbě a s kvalitnějšími mířidly. Nemáte někdo info, že by to sem někdo vozil? To, si myslím, že by mohlo být to pravé ořechové!
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 11 črc 2006 11:53

2 DERREK: do republiky jich JGS Trade dovezl celkem 9 a na 7 jsou objednavky a rezervace !!! Sam mam jednu z nich. 8)
Dnes to dovezou do kramu (davali je na tormentaci). Tak jim zavolej (nejlepe do Vrsovic) a hned si zkus jednu rezervovat.
Jo a jeste neco od pristiho tydne maji dovolenou az do konce cervence.

2 harpplayer: JGS Trade ty NORCONIE bere od nekoho v Hamburku a ten pry vozi pro celou Evropu, tak nevim. Ale mozna by se to pres JGS dalo objednat. Holt bys chvilku musel pockat. :wink:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 črc 2006 12:13

2Derek:
Koupil jsem ji ve Vršovicích. Volal jsem tam, řekli mi, kdy budou skladem a pak jsem si ji přišel prohlídnout a hned jsem ji vzal a to jsem to málem nestih, měli poslední dvě.
A potvrzuji co říká voc. Byl jsem tam předminulý týden kupovat náboje a bombičky a když jsem se na to ptal, tak mi řekli, že objednali 30 vzduchovek a přišlo jim 9 a ty posílají do zkušebny.
Ale myslím, že pokud tu vzduchovku nepotřebuješ akutně, tak se jí určitě dočkáš, v JGS zřejmě pochopili, že se jedná o dobře prodejný artikl a můžou tím vyplnit mezeru v trhu, levná CO2 vzduchovka tady prostě chybí. Řekl bych, že by je rychle prodali i kdyby jich přivezli 100.
Jinak dík za nabídku spolupráce, třeba někdy něco zkuchtíme... :wink:

2harpplayer:
JJ, bude to totéž, jen v jiném kabátě a s dioptrem (poněkud zbytečným).
Ovšem ta cena je oproti QB78 dvojnásobná, tak si myslím, že už se to nevyplatí.
Obrázek

2voc:
Tak co? Spokojený? :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 11 črc 2006 12:39

Předem se omlouvám za svůj dotaz, odpusťte neinformovanému pitomci, přestože střílím víc než 25 let, nikdy jsem doma neměl zbraň na CO2 a sifonovou láhev jsme doma zrušili, jakmile se začala prodávat balená stolní voda. Jak to je dnes se sifonovými bombičkami, kde se dají měnit? Dřív je vyměnili v každým konzumu v každý vesnici. Funguje to tak stále? Jo, a pasujou vůbec ty normální sifonovky do tý QB 78 (potažmo AR 2078A), nebo je nutno kupovat bombičky od Crossmana?
Jo, Kubajzzi, asi máš pravdu. Jsem levák, takže bych tu pažbu stejně musel předělat, to trubkový závaží si dokážu nakreslit a nechat vytočit ve fabrice stejně jako tunel na mušku a dioptr použiju ze ZKM 456 nebo ze Suhl 150. Jakou to má vůbec rozteč rybiny?
Nicméně mluvil jsem s pí.Jelínkovou z JSG Trade (mimochodem po telefonu moc sympatická paní) a dohodli jsme se, že se mi do dovolené zeptá, zda by šla ta AR 2078A dovézt a za kolik. Ty QBčka v současné době jsou vyprodána, ale budou snad objednávat další. Až budu vědět víc, podělím se o informaci.
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 11 črc 2006 13:04

To Kubajzz:
Tak jak to vypadá s popisem toho velkého střílení po všem možném? Zajímá mě hlavně QB78. Do konce týdne bych ji snad měl mít doma, tak ať vím, na co se můžu těšit a co se s ní dá všechno udělat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 črc 2006 13:22

2harpplayer:
Se sifonovými bombičkami (7g) je to stejné jako kdysi, akorát to už nemění všude, ale musíš pohledat.
No největší problém je, že do té QB78 se právě musí strkat ty velké 12g bombičky a u těch je blbé, že jsou jednorázové a nedají se plnit. To mě docela štve, ne že by mi ta jejich cena zas tak moc vadila, ale sere mě ten odpad, párkrát práskneš a už vyhazuješ bombičku do koše. Díval jsem se jak to udělat aby to šlo nahradit, ale zatím mě to nenapadlo. Do té Norconie se strkají dvě najednou dnem k sobě, ony ty sifonovky mají stejný průměr jako ty velké, takže při použití nějakého mezikusu by nebyl problém. Háček je ale v tom, že sifonovky mají tu propichovatelnou zátku utopenou moc hluboko a ten propichovací trn u QB78 je moc krátký, takže tam nedošáhne. Na tu předná bombičku by se to dalo vyměnit za nějaký jiný trn (něco jako psal troj), ale problém je v propíchnutí té druhé bombičky, je to tam dělané docela zvláštně, hodím sem fotky, ale jak to tady tak píšu, tak už mě napadá jak by to asi šlo, chce to ještě jeden mezikus, někdy to vyzkouším.

Rybinu to má širokou 11mm.
Myslím, že nejlíp uděláš, když koupíš QB78 a jestli se ti z ní bude dobře střílet, tak si případně necháš udělat jinou pažbu, protože jestli budeš dávat za AR 2078A dvojnásobek peněz + ještě prachy za předělání pro leváka, tak to už máš pomalu lepší koupit CZ200.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
dadajel
Příspěvky: 6
Registrován: 11 črc 2006 18:46

Příspěvek od dadajel » 11 črc 2006 20:03

Několik slov prodejce:
Jsem velmi rád, že ohlas na CO2 pušku QB 78 je velice příznivý a rovněž jako majitele mne těší kladné hodnocení kultury prodeje a příjemnosti obsluhy v mé provozovně. Nicméně mne příliš netěší svlékání QB do naha včetně odkazu na obrazovou rozborku. Jde samozřejmě o záruku. Každý výrobce a prodejce podmiňuje platnost záruční doby určitými pravidly a jedním z těch důležitých je nezasahování do vnitřních mechanizmů po dobu záruční doby a neprovádění neodborných zásahů. Mám na firmě kvalifikovanou odbornou sílu na provádění oprav včetně vybavené dílny.A ruku na srdce, ne každý bude odborník, mechanicky zručný jako ja zřejmě Kubajzz a jistě budete souhlasit, že není problém při neodborné manipulaci něco poškodit. No a snadná cesta je jít k prodejci a uplatňovat záruku. Ale žádný prodejce není schopen a ochoten uznávat záruky při porušení podmínek. Takže si před vnořením se do útrob QB 78 vše řádně promyslete.
Chtěl jsem QB 78 přivézt více. ale měli jich skutečně posledních 9 kusů, další by měly být ke konci srpna.
Jěště reakce na jednu z poznámek v diskuzi o polotovarech hlavní. Nejedná se o kartelovou dohodu prodejců zbraní (to že je neprodávají)
ale po reportáži v televizi Nova (snad), že se volně prodávají hlavně !! (takové reportáže nám moc "pomáhají") vydalo policejní prezidium stanovisko, že hlavňovina s drážkami je hlavní součást zbraní podle zákona 119/2002 Sb. a může se tedy prodávat pouze držitelům koncesí. Můžu si o tom myslet cokoliv, ale nechce se mi (a ostatním prodejcům také) bojovat s policejním prezidiem.
Tolik pár slov na vysvětlenou.
Přeji všem příznivcům zbraní hezkou dovolenou a těším se na Vaši návštěvu.
JUDr. Dalibor Jelínek - J.G.S. TRADE s.r.o.
Naposledy upravil(a) dadajel dne 12 črc 2006 09:45, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět