Noktovizor

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Noktovizor

Příspěvek od troj » 29 lis 2005 17:23

chtel jsem se zeptat jestli je u nas noktovizor povolene prislusenstvi zbrane?
jestli ano kolik takova hracka stoji?


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Noktovizor

Příspěvek od Andy » 29 lis 2005 17:28

troj píše:chtel jsem se zeptat jestli je u nas noktovizor povolene prislusenstvi zbrane?
jestli ano kolik takova hracka stoji?
Neni. Jsou ruzne kategorie vykonosti (generace).
I.
I.+
II.
II.+
III.

a snad i IV.?

Vzasade cim lepsi tim pochopitelne drazsi.
joot

Re: Noktovizor

Příspěvek od joot » 29 lis 2005 17:38

troj píše:chtel jsem se zeptat jestli je u nas noktovizor povolene prislusenstvi zbrane?
jestli ano kolik takova hracka stoji?
něco jsem někde viděl prodávat z tanku, ale to bys asi neunes
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 29 lis 2005 18:41

Ty z tanku nejsou tak tezky. Jde to v nouzi chudsich armad pridelat na prilbu a 24V zdroj. Vazi to tak kilo. Da se to sehnat snad za dvojku. Ovsem je to binokular, takze nic na zbrane. Navic bez "krize". Na blizko to neni a na dalku s tim taky neni moc videt ;) Je to proste naprd.

V zasade se jedna o tusim I. generaci. Tzn, ze to hodne papa baterky, a je to dost nachylny na svetlo. Kdyz neni uplna tma, tak se ten noktak nici. Primy svetlo napr. z baterky ho dokaze odrovnat uplne.

II. generace neni o moc lepsi, teda mozna se s ni da koukat, ale asi jsem moc zhejckanej.

III. generace to uz je docela dobry, ale cena 20k a vejs tomu odpovida. Vizualne by se to dalo prirovnat kameram s "nocnim rezimem", az na to, ze obraz neni tak zrnitej. Tzn. na nejaky extra pokoukani to neni.

IV. generace je krasa, to uz je pokoukani jak ma bejt. U nas se snad ani neda sehnat, co vim ze zahranici, tak cena v prepoctu 100k a vejs. To jsou veci, co maji dnes vyspely armady.

No a termovize je u nas civilne snad zakazana.

Vsechny noktaky, ktery jsem mel v pazoure byly vojensky monokulary, nebo binokulary (cili pechotni, co se montujou na prilbu). S prisvitem nebo bez nej, se zoomem i bez nej. S noktovizornima puskohledama zkusenost nemam.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 29 lis 2005 18:43

Oprava - ta II generace je za tech 20k a vejs.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 lis 2005 19:31

Cityshark me rozesmal :-) az bude stat gen II. od 20 tisic... take si jeden poridim :-))

Je to asi tako (zahrnuji i puskohledy):

I,I+ 10-30 tisic
II, II+ 60-200tis dle typu (treba puskohled je drazsi nez pozorovak)
dale uz to nema smysl vycislovat...

I. nic moc
I.+ lepsi ale dobre jen s prisvitem
II,II+ uz hodne dobre
dale uz sem nemel tu cest.....
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 29 lis 2005 21:13

Andy - no mysli si co chces, ale kamard si pred par lety za dvacku tady kupoval gen.2 (tak 3 roky zpatky). Takze je to skutecne tak. Samozrejme neda se to koupit v obchode pochopitelne. Je treba projizdet burzy, anonci atd...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 lis 2005 21:18

cityshark píše:Andy - no mysli si co chces, ale kamard si pred par lety za dvacku tady kupoval gen.2 (tak 3 roky zpatky). Takze je to skutecne tak. Samozrejme neda se to koupit v obchode pochopitelne. Je treba projizdet burzy, anonci atd...
Promin ja se nebavil o kusech z ukradenych NZ ci nejakeho podivneho puvodu :-)

Secondhand jsem take neuvazoval. Navic zahrnul jsem do toho i puskohledy... a ty jsou drazsi nez beznej pozorovak.

Staci trosku zagooglovat... uvidis. Gen II. a vic se ani snad nikde v krame bezne neprodava a to diky cene, kvuli ktere si to malo ktery obchodnik vezme na sklad.

Pokud koupil Gen II. za 20 tak je stastnej clovek!
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 29 lis 2005 22:35

Stejne jako kdyz se bavime cenach o zbrani. Jsou ceny novejch zbrani a ceny jetejch. Tohle bylo jety. Apriori vsechno v bazu nemusi bejt hned kradeny... To samy burzy a anonce.

Ty me netrap. Kdyz uz neco pisu, vim o cem mluvim.
Zde par odkazu zamerovacu (ty vojensky pozorovaci, o kterych jsem mluvil, sem nedavam, protoze asi nikoho nezajimaji:

II. GENERACE:
http://www.optcorp.com/product.aspx?pid=1458 (30.000,-)
http://www.wecarehyperstore.com/nigvisrifsco4.html (40.000,-)

http://www.opticsplanet.net/atnamtmo41st.html
I.gen. - 7000,-
II.gen. - 22500,- (!!!!!!) az 65875,-
III.gen. - 82000,- az 72000,-
IV.gen. - 148.000,-

Ceny jsou bez postovnyho,cla,dph, marze prodejce. nektere tyto navrseni ceny se daji odecist, pocitame-li ze obchodnik dostane mnostevni rabat, pripadne, ze se jedna o pouzite zbozi...

Vemes-li v potaz, ze jsem o tom kamaradovim hovoril ne o zamerovaci ale pozorovacim (jak jsem taky psal), ver mi, ze to za tech 20.000,- sehnat jde. :-)

Jinak v miru :-)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 lis 2005 23:02

cityshark píše:Stejne jako kdyz se bavime cenach o zbrani. Jsou ceny novejch zbrani a ceny jetejch. Tohle bylo jety. Apriori vsechno v bazu nemusi bejt hned kradeny... To samy burzy a anonce.

Ty me netrap. Kdyz uz neco pisu, vim o cem mluvim.
Zde par odkazu zamerovacu (ty vojensky pozorovaci, o kterych jsem mluvil, sem nedavam, protoze asi nikoho nezajimaji:

II. GENERACE:
http://www.optcorp.com/product.aspx?pid=1458 (30.000,-)
http://www.wecarehyperstore.com/nigvisrifsco4.html (40.000,-)

http://www.opticsplanet.net/atnamtmo41st.html
I.gen. - 7000,-
II.gen. - 22500,- (!!!!!!) az 65875,-
III.gen. - 82000,- az 72000,-
IV.gen. - 148.000,-

Ceny jsou bez postovnyho,cla,dph, marze prodejce. nektere tyto navrseni ceny se daji odecist, pocitame-li ze obchodnik dostane mnostevni rabat, pripadne, ze se jedna o pouzite zbozi...

Vemes-li v potaz, ze jsem o tom kamaradovim hovoril ne o zamerovaci ale pozorovacim (jak jsem taky psal), ver mi, ze to za tech 20.000,- sehnat jde. :-)

Jinak v miru :-)
Oukej, fajn ze sis dal praci to najit. Ja sem dneska desne lenivej ;-)
Mas samozrejme pravdu. Krapet jsem se sek v cenach. Nicmene Gen II. za 20 je i tak dobra cena. Ja na to koukal pred nekolika lety. Taky je mozny ze to slo za tu dobu dolu.

Jinak ceny v USA jsou samozrejme jinde nez ceny v CR. U nas si obchodnici desne mastej kapsu (az na opravdu male vyjimky).
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 29 lis 2005 23:59

Andy - tak to je jasny, u nas jsou kseftari kurvy... No ono dost neprida ani to, ze clo + dph dela nejakejch 29%. Postovny jsem odsledoval vychazi celkove tak skoro na 10%. no a kdyz jeste k tomu vezmu 20% marzi obchodnika, tak je to hnedle nejakejch 60% a to je sila.

Spoustu veci jsem si kvuliva tomuhle do Cech pritahl z ciziny, clovek aspon usetri. No a kdyz jsem si spocital, jestli by se na tom dalo nejak vydelavat pausalne (zivnost a tak), tak jsem zjistil, ze je to za moooooc muziky malo vydelanejch penez.

U nas jsou podminky na pikacu :-(
Návštěvník

Gen 2 za 30 000 Kč

Příspěvek od Návštěvník » 30 lis 2005 04:59

Co třeba http://www.opticsplanet.net/yukon-night-vision.html
Monokulár Yukon 20-50x50 mám a funguje dokonale. Je to slušná značka ruské optiky s americkými tubusy a marketingem.
Nabízejí tam generaci 1 za 199 dolarů, generaci 2 za 999 dolarů, konverze monokuláru Yukon na puškohled stojí 99 dolarů a je v tom Weaver montáž. Je to cena v obchodě, přičemž v USA lze jinde než v obchodě nakoupit ještě levněji. A tuhle věc vám do ČR klidně pošlou, není to zbraň.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 30 lis 2005 08:29

Anonym - tak proc ne, zejo. Ale rozmysli si predem, jestli chces riskovat nulove (nebo alespon velmi male a komplikovane) moznosti reklamace, postovny alespon $100 a 29% clo+DPH....
Návštěvník

V pohodě

Příspěvek od Návštěvník » 30 lis 2005 17:50

Každý, kdo trochu jezdí, si z USA přiveze foťák, kameru, notebook a tak. Ty věci se nerozbíjejí (skoro). Navíc Yukon má v ČR zastoupení.
viper

Příspěvek od viper » 08 pro 2005 16:50

Noktovizor není povolený doplněk zbraní - kategorie A, ovšem nevím proč. Opravte mě někdo, jestli se mýlým, ale nemusím mít noktovizor na zbrani. Stačí, když budu mít tu hezkou náhlavní sadu. Sklopím si hledí před oči a můžu střílet z normální zbraně - ať už z pistole, nebo koukat do optiky pušky (asi by bylo nutné optiku trochu posunout dopředu) a nikdo mi nic nemůže.
Odpovědět