Noz z ortutovou cepelou

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

barry
Příspěvky: 56
Registrován: 18 kvě 2006 15:40
Bydliště: Český Ráj

Příspěvek od barry » 17 srp 2006 11:26

Stříbro se ve rtuti rozpouští již při pokojové teplotě. Není to jako cukr ve vodě, trvá to dlouho, ale rozpouští se. Kdysi jako chemik-teoretik-kutil jsem to zkoušel.


Plumbum
Příspěvky: 54
Registrován: 23 říj 2005 09:39

Příspěvek od Plumbum » 17 srp 2006 18:48

tak ja som o tomto noži tiež veľa počul,kamarát si ho chcel aj vyrobiť,už si zadovážil ortuť,len nevedel ako na to.
"Vraj" ho používali ruské špeciálne jednotky a jeho strata sa trestala prísnejšie ako strata samopalu/asi sa báli ukradnutia patentu/ :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 srp 2006 09:42

Plumbum píše:..."Vraj" ho používali ruské špeciálne jednotky...
Vždycky když je něco úplná blbost, tak se napíše že to používají ruské speciální jednotky. :lol:
A když je něco totální blbost, které se zdráhá uvěřit i malé dítě, tak se napíše, že to používají izraelské tajné jednotky, potažmo Mossad. :lol:

Já se nebojím tvrdit, že vrhací nože nepoužívá ve výzbroji žádná jednotka na světě.
Dovedete si představit situaci, ve které by se voják neobešel bez vrhacího nože? Já ne.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Jimi
Příspěvky: 29
Registrován: 09 srp 2006 14:49
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jimi » 18 srp 2006 15:56

Nemam v tomto smeru zedne zvlastni informace, ale hazet nozem je jeden ze zpusobu, jak se zbavit ucinne zbrane. To by jich musel mit nekolik, na ukor ostatni vyzbroje. Neumim si predstavit, ze nejaka jednotka ma ve vybave specialni vrhaci noze. (Pokud nekdo chce hazet a venuje se tomu, tak mu to jde i se sroubovakem. :lol: ) Nemluve o tak "zvlastnim" nozi... mimochodem co lochneska? :wink:

Na druhou stranu, kulatosti nasi planety se taky dlouho neverilo :wink: :lol: :lol:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 25 srp 2006 13:56

barry píše:Jen pro doplnění: rtuť je při běžné teplotě kapalná a rozpouštšjí se v ní kovy. Vznikají amalgámy např. stříbra. Nevím, jak ocel, ale aby se ta čepel časem nerozpustila.
:lol: Možná to bude důvod, proč ten nůž nikdo neviděl-časem se rozpustí :cry:
Je to už dost dávno, co jsem si ze rtuti vyrobil polohový snímač (dost primitivní záležitost :cry: ): Kus skleněné rourky, do ní rtuť a uzavřít na každém konci špuntem se dvěma špendlíky naskrz. Bude to už tak pět šest let, možná víc a špendlíky zatím nejeví nejmenší touhu rozpouštět se na amalgám (a to jistě nebude špičková korozivzdorná chrommolybdenová ocel). Povrch je nenarušený (přinejmenším na pohled), špičky jsou pořád špičky... Takže bych řekl, že by trvalo skutečně moc desítek let, než by u nože nastal problém.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 10 zář 2006 13:57

takze lidicky,ten nuz jsem videl jen na fotce,ale neni to zadna kravina,jen se nikdy nepouzival a to prave,kvuli nemoznosti rtut ve stredu cepele udrzet aby pouzdro nekorodovalo a aby nebylo chemicky narusovane!Byl to prototyp vysadkarskeho noze,ktery meli pouzivat paradesatni vysadky pri nocnich seskocich v tylu,ale nikdy se nuz nepouzil,jelikoz se vzdy pri testovani ukazalo,ze ta svine rtus si to pouzdro nejak narusi...jinak prej opravdu letel jak chtel a vyzdycky se zabodnul,jen byla podminka minimalne dvou otacek aby se rtut nejakym zpusobem nahromadila v predni casti ampule,kde byla umistena...slovenska historka s timhle nozem je blbost,pac prej bylo prisne zakazano nuz vrhat proti tvrdym predmetum,tastovalo se na veprovych pulkach...ale opravdu jen testovalo....na vojne mi spravce skladu ukazoval fotku toho noze,byla to dyka s oboustranym ostrim a konickym tvarem,jenz mela ve dvou tretinach delky cepele kovovou ampulku s rtuti,bohuzel mnou videna fotka mela kapsly prasklou a bez rtuti...muzete to taky brat jako kec,pac nemam dukaz...fotka byla videna v roce1999 a to jsem o pc nic nevedel,takze pochybuju,ze bude viditelna nekde na netu
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 zář 2006 10:28

Tak letěl rovně nebo se točil? :lol:
Nebo tomu mám rozumět tak, že se minimálně dvakrát otočil (a kolikrát maximálně? :lol: ) a potom z ničeho nic letěl rovně? :wink:
To ledaže by tam měl kovovou ampulku ne s rtutí, ale s přídavným spalováním. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 13 zář 2006 20:28

No nevyloučil bych, že to třeba nějaký šaman někde u útvaru podal jako zlepšovák a vyrobilo se pár prototypů. A proč se to nerozšířilo ? Ne proto, že je to tajné víc než UFO, ale prostě proto, že je to naprostá blbost. Pokud v noži nejsou navíc přídavné trysky a speciální software. Jo a pravděpodobně v něm bude použita i technologie stealt, aby nebyl viděn na radaru :lol:
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 06 čer 2007 10:13

Jako učedník prvního ročníku v Tosu jsem takový nůž vyrobil. Byl ze dvou plechů svařených autogenem jako pouzdro. Dovnitř jsem nalil rtuť z tonometru (lékařský tlakoměr) tenkrát se tyhle věci vyhazovaly na smeťák...a na stranu rukojeti jsem přivařil vrut do dřeva a našrouboval na něj váleček z polystyrenu jako rukojeť. Hodil jsem s tím jen tak do luftu na louce a točilo se to jako čamrda. špičkou dopředu to letělo jenom tehdy když jsem na rukojeť přivázal 3 m šňůry na prádlo a to až tak po dvaceti metrech letu.
Po téhle zkušenosti jsem vrhací nůž s rtuťovou kapilárou odkázal do říše pohádek.
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 07 čer 2007 17:29

Podľa mňa niekto videl dakoho hádzať takto nôž a na otázku ako to dokáže mu bola daná odpoveď že je to superduperšpeciál nôž s ortuťou vo vnútri. A tak vznikla legenda :wink:
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 14 čer 2007 08:54

Heh, zapalovač a plnicí pero skládací jako pistole? Kdo viděl Jamese Bonda ve filmu Muž se zlatou zbraní, tak ví, o čem je řeč.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Re.:

Příspěvek od Artifex » 15 čer 2007 09:55

vito píše:Heh, zapalovač a plnicí pero skládací jako pistole? Kdo viděl Jamese Bonda ve filmu Muž se zlatou zbraní, tak ví, o čem je řeč.
Tak střílející pero blbost není, dělalo se v derringeru...
Obrázek

v Stingeru
Obrázek

A byly v rážích .22-.38...

Ten střílející zapalovač je samozřejmě hlod...
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 čer 2007 10:41

No jo, ale zloduch Francisco Scaramanga to měl zmáknuté líp. Do zapalovače (rukojeti) zašrouboval pero, dal tam speciální zlatý náboj, které mu vyráběli v Hongkongu a hned měl v ruce bouchačku, kterou každého trefil rovnou do čela. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
sniperKE
Příspěvky: 60
Registrován: 20 říj 2005 14:23

Příspěvek od sniperKE » 22 čer 2007 22:05

pani hrajete sa na odbornikov a kritikov a pritom neviete ako sa veci maju...strielajuce zapalovace sa vo velkom mnozste vyrabali a hojne pouzivali pocas studenej vojny v roznych spravodajskych agenturach, CIA, KGB,OSS v 40 - 50 rokoch....takze tak
You find a place, steady your gun, you take a breath, you take aim, your heart stops, you squeeze the trigger - One shot, One kill.
sniperKE
Příspěvky: 60
Registrován: 20 říj 2005 14:23

Re: Re.:

Příspěvek od sniperKE » 22 čer 2007 22:13

vito píše:
Ten střílející zapalovač je samozřejmě hlod...
Reagoval som na toto....
You find a place, steady your gun, you take a breath, you take aim, your heart stops, you squeeze the trigger - One shot, One kill.
Odpovědět