nocni videni

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: noční vidění

Příspěvek od Blue_L » 12 říj 2012 10:00

21grams píše:Tiez to tu trosku oprasim a spytam sa ci sa tu na fore vyskytuje nejaky majitel nitesite. Viete o niekom? je jedno ci NS50 alebo NS200.
Videjko s NS50kou :arrow:


Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: noční vidění

Příspěvek od Hellboy » 12 říj 2012 12:37

pekne mit pro to vyuziti tak bych do toho i sel :-)),ale jaksi nejsme u UK...skoda
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
acour
Příspěvky: 59
Registrován: 25 říj 2011 17:56

Re: noční vidění

Příspěvek od acour » 12 říj 2012 13:54

Uk to je ráj pro vzduchovkare :D
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: noční vidění

Příspěvek od xB.H » 27 čer 2013 22:14

Ja mam nekolik let Yukon NVMT 3x42 gen 1+. Primontovanej na pusce ho sice nemam ale pridelat by snadno sel. Co se tyce ozorovani za tmy tak za uplnku je bez prisvitu pouzitelnej na pozorovani tak na 200, mozna 250m. S prisvitem za uplne tmy tak na tech 50. Pouzivam ho vicemene na airsoft na pozorovani terenu. Na to je plne dostacujici ovsem na chuzi to moc neni. Pro pouziti na zbrani by bylo lepsi dokoupit jeste IR laserovy zamerovac. Par znamych uz ho vlastni ovsem neni to levna sranda. NV jsem koupil pred lety za 2500Kc z druhe ruky (tehda stal novy cca 7500).
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: noční vidění

Příspěvek od lukas.hebeda » 05 úno 2014 20:14

zdary, trochu to tu oprášim, vlastním pulsar chalenger, stáří 2,5 roku a bez závad, užívám ho při rybolovu na okukování přírody, při airsoftu na likvidaci nepřátel (ir laser na zaměřování), a v neposlední době občas když jdu lovit se vzduchovkou tak namontovaný na optice pomocí tubusové spojky... noktovizor má možná desítky hodin provozu za sebou a stále mi přijde že obraz zesiluje jako nový kus. je pravda že na střílení z lámačky to moc není, třese se a zrní obras při výstřelu, holt to neni vojenská konstrukce takže doporučuju max na větrovku, zákony znám ale co policista nevidí to mne nebolí.... jinak přístup binoxu vůči zákazníkovi ohledně reklamací znám od kamarádů, také měli problém když reklamovali optiku atd...
chtěl bych se vás zeptat jestli někdo nevlastní nějaký z ir osvětlovačů v kombinaci s tímto nv, dávám dohromady qb78 na lov potkanů a potřebuji k tomu všemu přísvit, je mi jasné že noční vidění nevnímá ir světlo nad 900nm ale při mém pokusu s ir diodami 850nm se mi zdálo že to také ještě není s citlivostí to pravé ořechové, navíc toto světlo je již pro lidské oko viditelné (vyhasínající uhlík) a tudíž ho možná registrují i potkani. máte někdo zkušenosti s přísvity od pulsaru? osobně se mi líbí pulsar x850 ale děsí mě ta cena ikdyž výkon ozařovače tomu odpovídá....
mifo14
Příspěvky: 34
Registrován: 15 říj 2010 22:04

Re: noční vidění

Příspěvek od mifo14 » 19 bře 2014 11:52

xB.H píše:Co se tyce ozorovani za tmy tak za uplnku je bez prisvitu pouzitelnej na pozorovani tak na 200, mozna 250m. S prisvitem za uplne tmy tak na tech 50.
Takze to je na nic. S mojim pozorovacim dalekohladom 8x56 pocas splnu dovidim na 500 - 800m. Za uplnej tmy ale nevidim nic.

A ten laserovy prisvit je k comu? Bez noktovizora to ma zmysel pouzit?
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: noční vidění

Příspěvek od lukas.hebeda » 26 bře 2014 11:18

mifo14 píše:
xB.H píše:Co se tyce ozorovani za tmy tak za uplnku je bez prisvitu pouzitelnej na pozorovani tak na 200, mozna 250m. S prisvitem za uplne tmy tak na tech 50.
Takze to je na nic. S mojim pozorovacim dalekohladom 8x56 pocas splnu dovidim na 500 - 800m. Za uplnej tmy ale nevidim nic.

A ten laserovy prisvit je k comu? Bez noktovizora to ma zmysel pouzit?
ten laserovej ozarovac je v podstate klasickej laser o ruznem vikonu ale rozdil je ve vlnove delce svetla a pouziti rozptylove cocky aby nesel z laseru rovny paprsek ale kuzel jako u baterky, rozdil proti diodovemu ozarovaci je hlavne v ucinosti osvetleni pri malem prikonu... Ir ozarovace jsou pro oko sice viditelne do 880nm ale nepouzitelne bez noktovizoru... hlavne jsou ale extreme drahe ale ta cena vuci diodovejm prisvitum je umerna vikonu!! Ja ted prisel na lepsi variantu nez jsou noktaky 1 generace a jsem maximalne spokojeny, navic je to levna varianta.....
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: noční vidění

Příspěvek od lukas.hebeda » 26 bře 2014 11:28

mifo14 píše:
xB.H píše:Co se tyce ozorovani za tmy tak za uplnku je bez prisvitu pouzitelnej na pozorovani tak na 200, mozna 250m. S prisvitem za uplne tmy tak na tech 50.
Takze to je na nic. S mojim pozorovacim dalekohladom 8x56 pocas splnu dovidim na 500 - 800m. Za uplnej tmy ale nevidim nic.

A ten laserovy prisvit je k comu? Bez noktovizora to ma zmysel pouzit?
mluvit o tom ze s 1.gen noktovizorem nekdo vidi na 250m je kravina, zadna jednicka nema takove rozliseni aby se s ni dalo na takovou dalku rozeznat jestli cucim na cloveka nebo krovi, pokud mi nekouka do prisvitu... Kamarad ma 3 generaci pvs 14 a na 200m rozezna vsechno, jakmile se zatahne mesic tak se rozlisovaci schopnist oka proti ztmavenemu obrazu noktovizoru rapidne meni, jedinej pripad kdy spolehlive na 250m rozeznam obekt s 1.gen noktovizoru je pri koukani na zqsnezene pole pri uplnku, osoba ale musi mit obleceni pohlcujici ir svetlo aby bela rozeznatelna, ale za normalnich svetelnych podminek je dosah noktovizoru do 70m a v terenu tak 30 max... Takze nechme tech pohadek lidi, i ta trojka neni vsemocna...
vidlak
Příspěvky: 9
Registrován: 22 čer 2013 15:35

Re: noční vidění

Příspěvek od vidlak » 27 bře 2014 22:30

Souhlasím,mam chalenger gs 1x 20 na pozorování s laser přísvitem a schopnost rozpoznat cíl je na max 120m
duri013
Příspěvky: 64
Registrován: 19 říj 2008 21:53
Bydliště: Lipt. Mikuláš, SR

Re: noční vidění

Příspěvek od duri013 » 27 bře 2014 22:35

lukas.hebeda píše:Ja ted prisel na lepsi variantu nez jsou noktaky 1 generace a jsem maximalne spokojeny, navic je to levna varianta.....
A prezradíš nám tú variantu ak to nieje tajné? 8)
Lexa
Příspěvky: 151
Registrován: 21 bře 2014 21:47

Re: noční vidění

Příspěvek od Lexa » 28 bře 2014 10:57

Ze by neco takoveho?



Rats killer

Mozna efektivnejsi by bylo sehnat kotata :-)
Zacatecnik
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: noční vidění

Příspěvek od lukas.hebeda » 09 dub 2014 20:33

duri013 píše:
lukas.hebeda píše:Ja ted prisel na lepsi variantu nez jsou noktaky 1 generace a jsem maximalne spokojeny, navic je to levna varianta.....
A prezradíš nám tú variantu ak to nieje tajné? 8)

používám upravenou kameru která slouží jako pasivní noktovizor.... jedná se o starou kazetovku, ale optiku má carlzísku a hlavně, snímač má citlivost od 0lux..... pochopitelně samotné je to na prd ale jakmile použiju jakýkoliv ir přísvit dosahem pozorování jsem na úrovni 1gen a na lov potkanů holubů a ostatní havěti je to dostačující, obrovskou výhodou je i fakt že digitální snímače (kamery) dokážou spracovávat vlnové délky nad 850nm mám odzkoušené i 940nm diody které jsou pro lidské oko neviditelné (odzkoušeno na airsoftu) problém tkví jen v tom sehnat tak silné diody nebo laser abych viděl tam kam chci..... bohužel laser kolem 900nm je téměř nemožné sehnat za příznivou cenu takže je asi levnější nakoupit výkonné diody, na netu jsem našel diody i 5w, s dobrou optikou by měly být ideální..... zatím používám přísvit na hranici 800nm (laser) a pozorování je možné na vzdálenost na kterou zaostřím paprsek laseru, není problém pozorovat na poli sloup el vedení na 100m ale 150 už je hrana s daným přísvitem, stejný přísvit jsem použil i u pulsar challenger gen 1+ a sledování bylo na stejnou vzdálenost ale bylo nutné mít noktovizor za puškohledem kvůli paprsku ozařovače, při testech na blízko je se noktovizor jeví přesvíceně (zesiluje světlo) ale kamera má čistější obraz a hlavně zoom..... nechci se zříct svého noktovizoru, při úplňku je to perfektní pomocník ale na lov škůdců je potřeba alespoň dle mého názoru přísvit a to ze 2. důvodů... první a nejdůležitější je kvůli přesné a jisté střelbě a druhý důvod je že přísvit se odráží od očí všech živočichů, takže díky němu se holub nebo potkan najde raz dva, usnadnuje to i míření.... v tomhle boďe je třeba uznat že noktovizory 1 generace jsou použitelné s přísvity do 850nm a to už je na hraně, 880nm je už neefektivní, kdežto digitální noktovizory kamery a ostatní snímače dle výrobní technologie krásně zpracovávají 850nm a to už je světlo které holubům a potkanům dle mého pozorování nevadí, samozřejmě ho vnímají ale nereagují na ně ani při střelbě, pokud používám přísvit kolem 800nm což jsou klasické přísvity u všech noktovizorů 1 generace (750nm-808nm) tak lovené zvíře toto světlo nejen že zaregistruje ale reaguje na něj úprkem..... jinak když by někdo z vás doma kutil a předělával kameru, první věc je pečlivě vybírat aby měla kvalitní optiku a citlivý snímač od 0lux v nejlepším případě aby měla noční režim (nightshot) díky němu není třeba montovat oběktiv, pokud tento režim nemá, musí se před snímačem vyndat IR filtr který chrání snímač před spálením dením světlem, pokud tuto úpravu uděláte a budete se přez kameru koukat za dne, bude se snímač pomalu vypalovat (ztrácet citlivost na světlo jako noční vidění při přesvícení) nejdůležitější částí je zhotovit dobrý výkoný přísvit páč bez něj to nepojede..... kamera samotná se dá sehnat třeba od sony kolem 1000kč a přísvit se dá vyrobit za pár stováků, víkoná dioda vyjde na 200kč z číny a taková kamera se hravě vyrovná noktotvizoru za 10 tisíc....
petr.
Příspěvky: 16
Registrován: 11 led 2012 21:12

Re: noční vidění

Příspěvek od petr. » 11 dub 2014 20:36

http://www.ebay.com/itm/850nm-350mw-Nea ... 3a7da4af7f
Ma i ostreni-kuzelovy paprsek,odzkouseno.
Lexa
Příspěvky: 151
Registrován: 21 bře 2014 21:47

@lukas.hebeda

Příspěvek od Lexa » 12 dub 2014 02:01

@lukas.hebeda

Prosimtebe, mohl bys ten udelator na flinte vyfotit? Nejak si ho moc neumim predstavit.
Zacatecnik
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: noční vidění

Příspěvek od krouzik » 13 dub 2014 18:21

a co tohle:
montáž na 11 mm průměr 68-přiblížení 4x....
za 2000 super ne??
je to běloruský...
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Odpovědět