Nocni strelby, technika, terce, vykony a raze, osvetleni

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Warthog » 30 čer 2014 21:04

Tak dnes jsem odevzdal daňové přiznání a musel jsem se trochu odreagovat v dílně. Alternativní zobrazovací jednotka pro ten noční zaměřovač:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tentokrát je použit 4" LCD panel oproti původnímu pětipalcovému a trochu jsem přeuspořádal vnitřnosti tak, že stačí pouzdro o tloušťce 32 mm (místo 48 u původního). Bohužel pořád nemám slušný video recorder s kompositním video vstupem (tedy mám, ale NTSC) ale i tak se pokusím večer něco málo natočit.



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Warthog » 23 srp 2014 19:03

Tak jsem si během dovolené hrál ještě trochu. Hlavním cílem bylo vyzkoušet sestavu puškohled + kamera a k tomu celou věc zmenšit tak, aby se dala snáz používat i pokud člověk při střelbě trochu chodí a nestřílí jen ze stabilních posic.

Na Steyru je starší výtvor s „bullet“ kamerkou a foto objektivem Nikon, na Gunpoweru pak „board“ kamera za puškohledem NS 3-9x40 Mountmaster. Zajímavé je, že s tím levným puškohledem to funguje lépe - asi nemá tak dobré vrstvy na čočkách a propouští více infračerveného světla. Bohužel mechanicky to není moc skladné, protože to vyžaduje docela dlouhý kus railu, ale na Gunpoweru to problém není a výslekdy jsou parádní. Není problém v noci trefovat na 30 metrů víčka od PET flašek, svítící oči kočky nebo srnce jsou vidět snad na 150 metrů.

Ta věc na tišítku u LG 110 je infračervené přisvícení Yukon Pulsar 940 a nahoře na zobrazovací jednotce malý video rekordér.
Přílohy
IMG_0625.jpg
IMG_0624.jpg
IMG_0623.jpg

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Warthog » 23 srp 2014 19:08

A ještě jedna fotka, která se nevešla do předchozího postu. Je tam vidět uchycení kamery za puškohledem. Dokonalou souosost zajišťuje použití stejné motnáže, jako u puškohledu a umístění kamery v ní přes vysoustružený adaptér. Náklon kamery se dá ještě jemně doladit třemi červíky.
Přílohy
IMG_0626.jpg

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
mildot
Příspěvky: 947
Registrován: 18 zář 2012 17:55

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od mildot » 28 pro 2014 20:29

:shock: :wink:
Liebe ist in der luft! Sudet agenci.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Warthog » 30 pro 2014 21:01

A máme tu další vývojový stupeň... Velikost zhruba 50 x 40 x 105 mm, interní baterie s výdrží ca 3 - 4 hodiny. S dostatečně malým objektivem z bezepčnostní kamery se to v pohodě vejde do kapsy u bundy. Objektivy se dají použít od filmových kamer, bezpečnostních kamer, zrcadlovek...

Řádí nám tu norek americký, plundruje hnízdiště ledňáčků. Ten se bude divit, šmejd jeden nepůvodní :-D
Přílohy
IMG_0090.jpg
IMG_0087.jpg
IMG_0807.jpg

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Křapáček » 30 pro 2014 21:12

Budu se za tvoji dusi modlit.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
mildot
Příspěvky: 947
Registrován: 18 zář 2012 17:55

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od mildot » 30 pro 2014 21:17

to bude sloužit dobré věci :wink: /a pěkně to něčemu nakope p-del/ :lol: a modlit se můžou ty potvory před laufem :lol:
Liebe ist in der luft! Sudet agenci.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Warthog » 30 pro 2014 22:40

Křapáček píše:Budu se za tvoji dusi modlit.
Posluž si. Mé svědomí je v tomto ohledu čisté - člověk je za přírodu zodpovědný a má se o ni starat. Zkus si přečíst 28. verš v Genesis I. Střilím jen to, co škodí. Když se to navíc dá sežrat, je to příjemný bonus.

Na norky se opravdu chystáme (já a jeden duchovní) kvůli těm škodám, co páchají - jíst se to moc nedá, kožešiny nás nezajímají a kdovíjaká lovecká výzva to taky není.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Křapáček » 31 pro 2014 07:09

Obavam se, ze nejvice prirode skodi clovek sám.
Ovsem tim te nenabadam abys lauf z norka odklonil na blizniho sveho.
Ale i tak se priprav, ze budes muset cinit pokani abys smyl svoje viny.

:))
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od RZ CZ » 31 pro 2014 17:49

Brouzal jsem internetem ve snaze najít něco o svítilnách.Ta moje už nějak nedostačuje.No a narazil jsem na tuto stránku.Třeba vám taky pomůže.
http://www.ledmania.cz/recenze/velikono ... t-svitilen
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1439
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Mini Me » 30 říj 2016 19:49

Kolegove z anglickeho Airgunfora zacinaji pouzivat misto nocniho videni fotoaparat Sony A7s II,krery uz slevnil pod 2000£,vim je to porad ranec ale proti puskohledum 3ti generace je to stale za hubicku a muzete ho pouzit jak upevneny k puskohledu tak jen pro pozorovani.Mala ukazka toho co dokaze mega ISO.A jestli uz mate nekdo z vas s tim fotakem zkusenosti tak se podelte.

https://www.youtube.com/watch?v=9oUjskO ... e=youtu.be
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Romčan » 19 zář 2018 20:16

Zdravím pánové... mám svítilnu tank 007 tedy TK-737 a potřeboval bych radu,netušíte někdo jak se nechá rozebrat hlava...?Nechci za nic moc brát abych něco nepo....! Bohužel mi spadla na zem a asi se malinko povolil jistící kroužek čočky a při poklepu, je to slyšet prostě cvaká, neví někdo jak se dostat dovnitř...?Děkuji za info a rady...
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od shadowmage » 22 zář 2018 10:36

Zdravím, máte někdo zkušenosti s tímhle kouskem? Jde mi čistě o noční lov myšovitých hlodavců na maximálně 20-25 metrů vzduchovkou. Hodnocení recenzentů je velmi dobré, na druhou stranu s puškou, co má na sobě navěšeno tolik věcí, bude muset člověk zacházet jako s posvátným artefaktem a navíc se mi s tím asi ani nevejde do kufru. Ale nic kompaktnějšího za rozumné peníze jsem nenašel

https://www.aliexpress.com/item/Best-Sn ... kN5zfd&s=p
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
bobpet
Příspěvky: 270
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od bobpet » 22 zář 2018 12:32

Hmmm... Aj ja nad niečím podobným uvažujem, avšak tiež s tým nemám žiadne skúsenosti, takže by som rád počul názor skúsených :shock:
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
kiwiseek
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2016 15:34

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od kiwiseek » 27 zář 2018 12:00

Je to obdoba systému Nite Site Viper.....výhodou je už nastřelená optika, nasadíš kameru a koukáš na monitor...
Já nad ním uvažoval...nakonec jsem koupil Yukon Photon II.gen.....od Viperu mě nakonec odradila jedna věc, a tou je ten monitor....nějak jsem si neuměl představit , že se budu snažit, aby o mě cíl neměl tušení , budu používat vlnovou délku, která je nebude plašit a pak mi bude ksicht svítit od monitoru , jak lampion :)
Na ten Yukon jsem čekal 8 měsíců , než na mě došla řada, a to mám ten menší, 4,5x42, plus 2x zvětšení v digitálu....původně jsem chtěl ten 6x50, ale bylo mi pro mé potřeby doporučeno, ať vezmu ten menší....to proto , že obě velikosti používají úplně stejný čip a tak má menší Yukon na menším obraze stejně bodů, jako ten větší....tím jsou body na sobě více nahuštěny (nebo na větším dál od sebe ) a obraz je jasnější ( ve srovnání s ním ten větší znatelně zrní )...používám ho na 35m a je to skutečně dokonalá, intuivně ovladatelná záležitost...pokud nepřijde cíl, koukám přes něj , jako s kolimátorem, obě oči otevřené , trvá mi pak déle , než se oko unaví....jsem maximálně spokojený....
A rád bych tu vysekl hlubokou poklonu všem technicky zdatným kolegům , kteří si jsou podobný systém vyrobit doma na koleně :)
Odpovědět