Nocni strelby, technika, terce, vykony a raze, osvetleni

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Warthog » 31 kvě 2014 23:45

Bastlím teď nějaké řešení pro odstřel hlodavců v noci. Kromě klasikého řešení zesilovač + puškohled nás napadlo, zda by nestačilo namontovat na pušku prostě jen slušnou bezpečnostní kameru a vhodný objektiv.

Dnes jsme odzkoušeli základní proof-of-concept - stará kamera (rozlišení 500 TVL), objektiv 10-50 mm, 8" LCD monitor co se tu válel v dílně. A samozřejmě trocha toho IR přisvětlení. Namontovali jsme to na Gunpower SSS a funguje to nad očekávání dobře. Zvětešní přibližně odpovídá 3x až 4x na puškohledu. Záměrnou osnovu jsme vytvořili ve tvaru T vhodným nadefinováním ostíněných (privátních) oblastí v menu kamery. Na 30 metrů stačí přísvit jednou IR LEDkou a plechové terčíky o průměru 3 cm padají spolehlivě.

Pracuje se tedy na skutečném řešení pro praxi. Tam bude novější kamera, přes adapter připojený 105mm objektiv ze zrcadlovky a místo LCD hledáček z profesionální videokamery.
Přílohy
IMG_0331.jpg
IMG_0335.jpg



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Trojan » 01 čer 2014 08:36

Dobrá práce! Já se chystám na klasickou konverzi foťák bez IR filtru, nebo máš lepší nápad? :)
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Warthog » 02 čer 2014 18:25

Modernější foťáky používají téměř výhradně snímače CMOS, které jsou na infračervené světlo málo citlivé i po odstranění fysického filtru. CCTV kamery mívají snímače CCD a s infračerveným snímáním se u nich většimou automaticky počítá.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Trojan » 02 čer 2014 18:58

Už mám sehnaný starý foťák s CCD čipem. Jednou už jsem to zkoušel, nicméně to byl nějaký problematický model a ač jsem ho složil správně (nejhorší rozborka so far), projevil se nějaký typový problém a foťák jen hlásil vybité baterie, takže jsem měl smůlu.
O víkendu bych se na to teoreticky mohl dostat, dokonce mám snad doma nějakou nepotřebnou patku, udělal bych stojan za puškohled.
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Harryk » 02 čer 2014 23:11

Trojan, co je to za problém, když hlásí foták vybité baterie? Zrovna tenhle problém se mi ted na mém doma projevil. Vypadá to, že půjde do kytek.
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Trojan » 03 čer 2014 12:36

To nejde nějak generalizovat. Pokud to nejsou baterie, může to být kontakt v bateriové šachtě nebo něco úplně jiného...
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od RZ CZ » 03 čer 2014 22:21

Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Trojan » 03 čer 2014 23:00

Tady jsou k tomu nějaké fotky a dvě videa, jinak ostatní příslušenství klasika čína

http://www.dx.com/p/ultrafire-wf-501b-s ... 443RChkwuQ
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od OneTouchy » 06 čer 2014 00:03

Ako riešite, aby nebolo vidno svetlo od LCD pri tom IR nočnom videní? Predsa len taký potkan, čo je od vás 5m, by si všimol odrazy svetla do tváre, prípadne na okolie.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Warthog » 06 čer 2014 07:59

Všelijak. Mně se osvědčila folie na skla u aut (95 % zatmavení), někdo používá polarisační filtry na monitor...

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Warthog » 25 čer 2014 11:25

Tak mám hotovou první versi pro živé testy v poli... Bajonet pro objektivy Nikon, napájení z jedné baterie 18650 (případně externí), kamera EJ230, display momentálně 5" LCD, ale pracuje se na provedení s CRT hledáčkem ze staré videokamery, video výstup pro případné nahrávání. Celé je to hodně modulární, takže displaye lze snadno prohazovat. Funguje to slušně i při zbytkovém světle, s IR přisvícením je to vyloženě luxus. Ještě to půjde trochu zmenšit a hlavně celé vyrobit z acetalu - teď je část s otvorem pro display z polyamidu, který jsem frézoval trochu divoce, čemuž odpovídá povrchová (ne)úprava.
Přílohy
IMG_0453.jpg
IMG_0439.jpg
IMG_0438.jpg

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od bimHObim » 25 čer 2014 18:21

@ Warthog - na to uz se ale potrebuje zbrojak ne? :D . vypada to moc dobre.

ale jeste zpatky k tomu "Armytek Predator Pro" . oni jsou dva , jeden se 670 lumenama, druhy s 640. http://www.idealo.de/preisvergleich/Pro ... edator+Pro . stoji stejne, tak radeji seberu toho s vice lumenama. nebo je v tom nejaky hacek?
co koupit radeji za aku ? toho 18650 li-ion anebo 2x CR123?
dik
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Barys » 27 čer 2014 09:19

Warthog:
Pochopil jsem to dobře? Ta fotka na ty terče byla dělaná přes den? :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Warthog » 27 čer 2014 21:21

Ano, fotka terče je čistě pro demonstraci zvětšení. Jen co koupím nebo zbastlím něco, na co se dá snadno nahrávat video, tak samozřejmě postnu i ukázky toho, jak se to celé chová v noci a případně i nějaké video z reálné akce.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět