Nocni strelby, technika, terce, vykony a raze, osvetleni

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Barys » 17 led 2014 08:58

Akumulátor,baterie ,dobíjení atd. O tom se hádaj vědci celého světa a v rychlosti vývoje je pravdou, to co bylo pravdou, už není pravdou. :D To vy dva fakt nevyřešíte. :lol:


Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od krouzik » 17 led 2014 20:07

no já mám sadu (baterka+puškohled) z "taktického" puškohledu Gamo Wampir, je to optika s xenon baterkou a laserem na svém těle(mám tedy jen tu baterku a laser)koumám jak to přidělat na svou optiku Bosile mám na ní 3x weaver lištu tak to nebude problém:)
jen sehnat montáž.jinak laser mám 2x oba seřizovací a za cenu 250-300Kus je to super řešení.
zkoušel jsem to zatím jen večer,nechci rušit sousedům noční klid už takhle nejsou nadšení ...
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Romčan » 26 kvě 2014 21:48

Zdraví pánové chtel bych se zeptat co by bylo lepší z techto 2 variant cetl jsem to tu celé vsichni pisi o tank 007nebo jine varianty ale musi se dokoupit příslušenství tak jsem se chtěl zeptat jestli toto není špatná volba ale v těch diodach se nějak nevyznám ;-)líbí se mi že je to celi set poradi někdo http://www.nv-optics.cz/vykonna_svitiln ... a_na_zbran a nebo http://www.nv-optics.cz/vykonna_svitiln ... o_na_pusku omluvte chyby píši z tel. Dekuji za případné informace.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Warthog » 27 kvě 2014 10:23

You get what you pay for. Rozdíly mezi srovnatelně drahými svítilnami jsou velmi malé. Pokud tam jsou diody od Cree, tak bych se toho nebál, vyložené šmejdy tahle firma nedělá.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od mates444 » 27 kvě 2014 10:48

Tyhle dvě bych já osobně nevzal. Vypadají obě na no name čínskou produkci. Jednu podobnou mám doma a svítí slušně, ale zpracování nic moc a mají velký ztráty na optice. 500 lumenů to nemá ani omylem. Zmiňovaný Tank007 tk-737 svítí o dost líp a je mnohem líp zpracovanej.
Koukni na tu druhou z tvého odkazu a na tohle: http://m.aukro.cz/takticka-zoom-cree-le ... 66996.html
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Romčan » 27 kvě 2014 12:11

Když to je těžké no?Tohle mi přišlo v pohodě zkušenost s tím nemám proto se ptám tady jestli jí někdo nevlastní a jak je spokojen nebo poradíte jinou volbu kolem 2 000 kč nejlépe takto komplet? moc jsem toho nenašel!
Uživatelský avatar
Srambo
Příspěvky: 510
Registrován: 02 lis 2010 13:25
Bydliště: Nymburk

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Srambo » 27 kvě 2014 12:22

Připisuju mou zkušenost s Tank TK-737:

Po cca roce a půl celkem intenzivního používání se mi vyhřála na mém tanku TK-737-5 dioda Cree Q5. Takže údajná životnost 50 000 hodin kterou udávají na webu, či nesmyslných 80 000 hodin na krabičce je tedy nejspíše údaj, který zaručuje alespoň minimální svítivost.
Baterku jsem využíval ke svícení cca 2x do týdne přibližně na 6 hodin na maximální výkon. Takže jsem na ní mohl natočit opravdu jen zlomek udávané životnosti.
Na maximální zoom je v kuželu znatelný neosvětlený menší kužel. Ale osvědčilo se mi, že stačí stáhnout na stupnici zoom, aby na pravítku byla pětka a na kružnici dojka. Tímto nastavením se dosvit až tak nezkrátí ale zároveň není tmavý bod uprostřed světelného kuželu.
Přílohy
SAM_5240_Converted.JPG
SAM_5225_Converted.JPG
SAM_5224_Converted.JPG
Slavia S631 + pevná mířidla
Lov 2
Kartofelkanón cal. 50mm
http://srambo.rajce.idnes.cz/
_________________
JÁ TO NEBYL!!! :-D
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od cannis » 27 kvě 2014 12:33

Zkoušel jsi reklamovat? Já měl potíže s diodou a papíry od baterky taky někde v ..... Přesto mi ji opravili zdarma, na základě dohledání mojí objednávky.
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od therion » 27 kvě 2014 13:30

jak uz jsem psal o par stran zpet , problém téměř všech svítilen je chlazeni a deklarovana svitivost je vztazena nejčastěji k 25°C. Se stoupajici teplotou dramaticky klesa jak svetelny vykon tak i zivotnost. Nove Cree udava zivotnost cipu při teplote 85°C , ale i tak vyrobci chlazeni velmi odrbavaji.
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Trojan » 27 kvě 2014 13:35

737 se hřeje opravdu hodně, na plný výkon je pokles svítivosti znát po pár minutách. Normálně ji s sebou občas nosím ale žádný searchlight to prostě není :)
Uživatelský avatar
Srambo
Příspěvky: 510
Registrován: 02 lis 2010 13:25
Bydliště: Nymburk

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Srambo » 27 kvě 2014 13:37

cannis píše:Zkoušel jsi reklamovat? Já měl potíže s diodou a papíry od baterky taky někde v ..... Přesto mi ji opravili zdarma, na základě dohledání mojí objednávky.
Zatím jsem reklamaci neřešil...baterku jak jsem psal, potřebuju docela často. Ale papíry jsem si od ní už pro jistotu našel :wink:
Slavia S631 + pevná mířidla
Lov 2
Kartofelkanón cal. 50mm
http://srambo.rajce.idnes.cz/
_________________
JÁ TO NEBYL!!! :-D
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od mates444 » 27 kvě 2014 13:41

To že se hřeje tělo baterky je dobře. Je to známka toho, že se teplo odvádí od ledky. Kdyby se nezahřívala, tak by to bylo horší.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Trojan » 27 kvě 2014 14:43

No to není dobře :D Pokud má tělo 40° tak to znamená že dioda má mnohem víc a že tělo nestíhá chladit, kvůli špatné konstrukci, nenapatlání tou pastou pro rychlejší přenos nebo malou teplosměnnou plochou atd...

To že je horké je prostě důsledek toho, že se přehřívá dioda, né žádný kladný projev existence fyzikálních zákonů.
tydýt
Příspěvky: 240
Registrován: 23 črc 2012 10:58
Bydliště: pod mostem

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od tydýt » 27 kvě 2014 14:52

2 romčan: já mám tu první v tvým odkazu a je v poho a určitě to není žádný šunt.....tank filtry nemá a na škodnou to je dobrý....porovnával jsem i na živo a naprosto srovnatelný....hlavně dosvit.....životnost nevím, protože s tím nějak moc nesvítím.....jen na pušce, ale mám ji už dva roky a v poho ;-)
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Noční střelby, technika, terče, výkony a ráže, osvětlení

Příspěvek od Warthog » 27 kvě 2014 14:55

Když nepoužiješ teplovodivou pastu nebo máš malou plochu pro přenos tepla, tak tělo baterky naopak hřát nebude. Bude se ohřívat LEDka a vzduch okolo ní. Pokud se zahřívá celé tělo baterky, znamená to, že je teplo dobře odváděno od LEDky. To je správné, ale samo o sobě to nestačí - samozřejmě je potřeba to teplo odvést i z pouzdra.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět