Nemam rad armadu

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 29 lis 2008 14:31

2 epetr2008:Já nenapsal,že se má armáda zrušit, dokonce ani to,že počet profesionálů kolem oněch 30 000 je malej. Je dostatečnej, pokud to je jádro na které nabalím domobranu ( či jinak specifikované jednotky na braneckém principu) a odborníci ovládající specializované systémy. Nicméně v podobě čistě profesionální armády je onen počet směšnej a zbytečnej pro obranu země naší velikosti a armáda ve smysluplné velikosti složená z profíků by sežrala celej státní rozpočet. Takže co s tím? Platit další policajty pro ochranu mocipánů a nebo se začít přibližovat např. "švýcarskému modelu"?
To co píšu není nic proti spoustě kluků, kteří to v zeleným myslej vážně a poctivě, mám mezi nima pár kamarádů.........ale musím taky uznat, že tam zůstalo mraky gum (alespoň z pohledu, kdy jsem byl na vojně já a co slyším právě od kamarádů).


Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 29 lis 2008 15:19

Leeoo píše:13250,- + čistejch 10100 na bydlení, což neni ve vysledku až tak špatný...řek bych, že plat relativně normální na poměry ČR
btw.pčr chce maturu, práce má víc a plat má nižší
Počkej po novým roce :lol:
nedojde
Příspěvky: 128
Registrován: 05 srp 2008 19:01

Příspěvek od nedojde » 29 lis 2008 15:34

Budou přidávat ? Jestli těch 23000 je základ pro toho vola na vrátnici v Klatovech,tak už mě tahle "práce" začíná docela zajímat.
Výš to bude jistě daleko zajímavější a jáse "práce" nebojím.
Ale přál bych si zůstat někde u techniky.Když si vzpomenu kolik lampasáci nakradli nafty a benzinu...tak při dnešních cenách to budou slušný "prémie" 8)
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 29 lis 2008 15:48

Někteří jedinci zde,žijí někdy na konci 80.let...
Za záklaďáků se dalo krást,nyní ne,už kvůli tomu že je již všechno rozkradeno....
:roll:
nedojde
Příspěvky: 128
Registrován: 05 srp 2008 19:01

Příspěvek od nedojde » 29 lis 2008 16:03

Pokud se nemýlím ,tak záklaďáky přestali brát někde kolem roku 1999-2000.
A krást se dá jistě pořád,nemluvě o zakázkách pro armádu.To je jako se vším,tak že bych se lehce přiživil i já s rodinou.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 29 lis 2008 16:22

:lol: :lol: většina mele těžce z cesty a jejich králem je NEDOJDE , člověk u brány nemá na práci jen stát u brány službu má tak 2krát do měsíce ty experte.Docela by mne zajímalo jaké je tvoje zaměstnání,kolik ti je let a v kterém roce a kde jsi sloužil. :D
My se vlastně jen zašíváme a za tučný prachy ,aha
:roll: Kdybych zůstal v továrně tak mam už ted daleko víc než u armády. Jde o to že to některý lidi baví jejich zaměstnání! pPřijď na jeden den výcviku a myslím že si to rozmyšlíš to tvoje remcání o zašívání. Mluvim jen o 4.brn nevím jak to funguje jinde ale tady se rozhodně nikdo nezašívá.
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 lis 2008 16:36

2 Biggles

To o zrušení armády jsem nemyslel na tebe, nezlob se jestli se tě to dotklo.
Velmi se ti za to omlouvám.


Myslel jsem to na jistá INDIVIDUA :x s velkou tlamou :evil:


2 golfkiller

Kašli na ně, já si třeba práce naší armády hluboce vážím.
Jsem rád že naše armáda je v Afgánistánu i v Iráku, to jsou zkušenosti které se nedají nabrat z knížky. I když mě třeba štve, že naše armáda má jisté rezervy. Třeba část armády by měla - v případě ohrožení - dostat pod palec velení místní jednotky ,,nevojáků". (Což myslím není připraveno - myslím že vojáci na to nejsou cvičeni a většina lidí od zrušení branné povinosti vůbec neví jak se zachází s puškou.)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 29 lis 2008 16:40

Nedotklo se mne to, jen jsem měl pocit, že bude lépe, když osvětlím, jak jsem to myslel :wink:
nedojde
Příspěvky: 128
Registrován: 05 srp 2008 19:01

Příspěvek od nedojde » 29 lis 2008 16:49

Poslední příspěvky jistě patří lampasákům.No je vidět že interní propaganda funguje dobře,ale koho chleba jíš... Nějak jsem si dovtípil,že ani jeden se nezůčastnil žádné války ani konfliktu.Možná by jste už nebyli tak hrrr.
"Třeba část armády by měla dostat pod palec velení místní jednotky ,,nevojáků"." - V míru pobírat výhody,v případě konfliktu jen ze zálohy rozkazovat svým dosavadním poplatníkům.To je přesně ten důvod,proč to celé rozpustit.
Takový blbosti jako cvičení pro zálohy se naštěstí už zrušili,protože lidi to nezajímá a omezuje.I když by si lampasáci jistě rádi zgustli na tatíkách,ten falešný pocit moci a ovládání ...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 lis 2008 16:56

2 nedojde

Nechceš se odstěhovat do Severní Korei - Číny - Ruska - Arábie- Ameriky?
Kdybys alespoň jedny z nich přesvědčil, aby rozpustili armádu, udělal bys dokonce dobrej skutek. :!:


Ale:
V Severní Korei by tě zastřelili sotva co bys otevřel pusu
V Číně by tě zastřelili druhý den za ty protivládní kecy
V Rusku by jsi zmizel třetí den
V Arábii by tě do roka ukamenovali jako Satana
V Americe by jsi vyfasoval ozdravnou dovolenou i s vodoléčbou na Guantanámu

Každopádně - směle do toho, tvoje smrt by nebyla zbytečná.
Charles Darwin by měl určitě radost :twisted:
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 29 lis 2008 16:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 29 lis 2008 16:57

2 nedojde:Obávám se, že ses nedovtípil vůbec ničeho.....dle tvého vyjadřování se není čemu divit. Osobně si myslím, že jsou dvě pravděpodobné varianty vysvětlující tvoje příspěvky. Jednak se můžeš vcelku dobře bavit nad tím, jak se někteří rozčilují, což dokazuje minimálně nedostatek taktu, pokud ti příjde vtipné druhé urážet, ale možná to spíš signalizuje určitý nedostatek v osobnosti a nebo jsi chudinka, po které se na vojně díky neschopnosti vozil kde kdo, na což se dá jen říci, že jaké si to uděláš, takové to máš (a světe div se nejen v armádě).
A čistě věcně k velení nevojákům v případě konfliktu. Kdokoliv s více než dvěmi fungujícími mozkovými buňkami radši půjde za zkušeným a vědomostmi vybaveným velitelem než třeba za cukrářem (za předpokladu obdobných hodnot oněch jedinců).
Naposledy upravil(a) Biggles dne 29 lis 2008 17:04, celkem upraveno 1 x.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 lis 2008 16:59

Biggles má pravdu.

Ty nevojáky někdo vést musí :!:
A je velmi důležité, aby se jednalo o inteligentní, schopné a dobře připravené jedince, kteří zajistí přežití většího počtu vlastních lidí :!:

A to, jestli to v současné době není dobře připraveno je úplně jiná písnička.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 29 lis 2008 17:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 29 lis 2008 17:01

...
nedojde
Příspěvky: 128
Registrován: 05 srp 2008 19:01

Příspěvek od nedojde » 29 lis 2008 17:08

Možná kdyby jsme se zeptali záklaďáka v Rusku,Číně,S.Korei..,jestli jde na vojnu s takovým přesvědčení a nadšením,jaké máš pro armádu ty.
Určitě ždádný z nich,který nemá sexuální poruchu,nechce jít nikoho chránit před americkým impériem,nebo osvobozovat.Omezení zbrojení těchto nedemokratických států,jen ušetří prachy.To už přece pochopili Kenedy a Chruščov.A my jsem už dál, v demokracii :!:

Nechtěl jsem nikoho konkrétního urážet,jsem proti armádě a lidem v ní,věřící ve "správnou věc".
Naposledy upravil(a) nedojde dne 29 lis 2008 17:13, celkem upraveno 3 x.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 29 lis 2008 17:10

EDE prosím zamkni to ,protože NEDOJDE je provokatér první třídy :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět