Nejlepsi Optika na vzduchovku Gamo Hunter 440

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bendy

Gamo

Příspěvek od bendy » 11 črc 2005 10:14

Ahoj lidičky.Pročetl jsem příspěvky a k několika věcem se vyjádřím.Norkonia nemá myslím aretaci (při štelování to necvaká) - tudíž je to hračka a střílet s tím dlouho do stejnýho místa nejde.Gamo je pěknej puškohled,protože má širší úhel - místo kružnice má ovál,je to fajn.Já měl 3-7x20 ale na 440ce hunteru dlouho nevydržel, vpodstatě se celej vnitřek tak rozhodil,že sem ho musel vyhodit.Aretaci ale měl,pohled fajn,na Slávku bych ho asi doporučil.Jinak se mi líbil Nikko Stirlink,stojí asi 1100kč a výběr je z 4x32,4x40 a 6x40 (stejná cena).Má tenoučkej kříž,čistou optiku,působí solidně atd.Jen montáž se prodraží,chce to tak za 1000kč i víc.Ale na Gamo bych to dal.A ten posun zásahů při změně zvětšení na variáblu je způsoben posunem čoček,tím se jaksi změní pár věcí (nebudu to probírat dopodrobna) a je to jakobyste pohnuli křížem.Je to vada levnějších puškohledů,i u levných puškohledů na kulovnice se to stává (do 5tis.).Otázka je,o kolik je ten posun a zda je to tak podstatný,když se střílí na pár metrů se vzduchovkou (a když na 50m,tak posun vlivem jinýho zvětšení je zanedbatelnej) a pokud přemýšlíte o terčový střelbě,nekupujte gamo a puškohled s proměnným zvětšením.Tak hodně zdaru.


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 11 črc 2005 12:57

Mel jsem Nikko 4x32 a 6x40 a mohu doporucit. Za tu ceu je to super puskohled na vzduchovku, ale s kvalitnimy puskohledy se srovnavat nemuze, cocky nemaji povrchovou upravu a tak svetelnost neni nic moc. Hlavne navecer je to bida - dle zkusenosti jednoho myslivce vidite za sera lepe okem nez Nikkem :)

A k tem variablum, v levnem segmentu to jiste nema smysl kupovat, ale problem je, ze nastrel nedrzi ani drahe puskohledy. Asi jde opravdu o to, dostat do ruky bezchybny kousek. O vade, ze pri zmene zvetseni nebo korekce paralaxe se zmeni nastreleni jsem slysel a cetl i u Leupoldu za radove desetinasobek ceny levneho variablu. Mate nekdo tip na variabl, ktery bude zarucene drzet nastrel? .. co je k tomu potreba .. jednodilny tubus a paralaxi na strane?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 11 črc 2005 21:41

Sidewinder píše:A k tem variablum, v levnem segmentu to jiste nema smysl kupovat, ale problem je, ze nastrel nedrzi ani drahe puskohledy. Asi jde opravdu o to, dostat do ruky bezchybny kousek. O vade, ze pri zmene zvetseni nebo korekce paralaxe se zmeni nastreleni jsem slysel a cetl i u Leupoldu za radove desetinasobek ceny levneho variablu. Mate nekdo tip na variabl, ktery bude zarucene drzet nastrel? .. co je k tomu potreba .. jednodilny tubus a paralaxi na strane?
K tomu zbytku se nebudu vyjadřovat, jen k první větě - Bushnell za 2800 Kč drží nádherně nástřel na zbrani, při převozu, při změně zvětšení, odchylka do 2.5 mm na 25 metrů, bráno polohou středního zásahu z 5 ran střílených za stejných podmínek (i opora, denní doba) třeba týden po sobě. Tak když Sidewinder kecá (nebo neměl štěstí při výběru) hned v první větě, nebral bych vážně ani zbytek těch keců. Každého volba, čemu uvěří. Já bych do drahé optiky neinvestoval, kdyby mě neživila, přitom peníze na ni mám. Proč ale živit překupníky, když mi stačí, co už mám?
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 12 črc 2005 08:32

Tak jste mel stesti na kousek a nebo si tady tahate triko.
bedla

Příspěvek od bedla » 13 črc 2005 08:43

Osobně si myslím že na zlamovací vzduchovce nemá optika moc
šancí protože není přímo na hlavni. Nevěřím že se po natažení vrátí hlaveň přesně do původní polohy bez vůle. Pokud uvažujeme vzdálenost
začátku hlavně k čepu 3 cm ( každá vzduchovka jinak ), pak se
na 10 m při vůli 0,01 mm dostaneme k 3,3 cm rozdílu,
při 5 cm rozdíl na terči 2 cm.
bendy

Příspěvek od bendy » 20 črc 2005 11:42

bedla píše:Osobně si myslím že na zlamovací vzduchovce nemá optika moc
šancí protože není přímo na hlavni. Nevěřím že se po natažení vrátí hlaveň přesně do původní polohy bez vůle. Pokud uvažujeme vzdálenost
začátku hlavně k čepu 3 cm ( každá vzduchovka jinak ), pak se
na 10 m při vůli 0,01 mm dostaneme k 3,3 cm rozdílu,
při 5 cm rozdíl na terči 2 cm.
Sorry,ale mluvit o vůli u zlamovací vzduchovky... To snad ne.Teoreticky snad,ale praxe je jiná - nic se nedá pozorovat.Chápu,že srovnávat to se zlamovací kulovnicí,která má závěr jiný než vzduchovka,taky nebude to pravý ořechový,ale přeci jen..Co si myslí ostatní? Jestli jsem se nevyjádřil přesně,já bych zlamovacím zbraním nic nevytýkal,co se přesnosti týká..
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 20 črc 2005 11:48

Dle meho:

Teorie: zalamovaci se opravdu jen tezko vraci stale na stejne misto, je to jako u puskohledu, odmontujete ho, pak primontujete zpet na stejne misto a i kdyz nepozorujete zadne zmeny, nastreleni nesedi.

Praxe: mel jsem vedle sebe Gamo H440 a CF30 a druha zminovana byla minimalne o polovinu presnejsi - dle meho je to diky pevne hlavni
bedla

Příspěvek od bedla » 21 črc 2005 13:40

bendy, možná jsem se špatně vyjádřil ale nemyslel jsem tím,
že rozptyl je horší u zlamovací. Chtěl jsem tím říct, že pokud
je puškohled vzadu na válci, dostává se hlaveň po zlomení
a nabití pokaždé do jiné pozice oproti puškohledu.
Toto lze zjistit tak, že přes otevřená mířidla nastřílíš líp
než přes optiku.
Vycházím z toho, že je montáž i optika OK.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 črc 2005 14:07

V kazdem pripade je rozptyl vetsi nez velikost cile :-) GAMO NEBRAT!
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 22 črc 2005 08:20

Kdyz jsme u toho, uz dlouho se tu bavime o vzduchovkach Gamo vs. jejich presnost. Muzete nekdo z vlastniku nastrilet treba tri 5-ti rane polozky na 20m a obrazek zde zverejnit? .. to same by mne zajimalo i u Slavie 630, 631, 634 a nebo dalsich. Uvest k tomu typ vzduchovky, optiky a streliva. Myslim ze by to pomohlo lidem kupujicim vzduchovku vice nez hromada reci. Co Vy na to?
bendy

Příspěvek od bendy » 25 črc 2005 15:21

Sidewinder píše:Kdyz jsme u toho, uz dlouho se tu bavime o vzduchovkach Gamo vs. jejich presnost. Muzete nekdo z vlastniku nastrilet treba tri 5-ti rane polozky na 20m a obrazek zde zverejnit? .. to same by mne zajimalo i u Slavie 630, 631, 634 a nebo dalsich. Uvest k tomu typ vzduchovky, optiky a streliva. Myslim ze by to pomohlo lidem kupujicim vzduchovku vice nez hromada reci. Co Vy na to?

Já nejsem sportovní střelec,tak nevím jestli by moje nástřely byly vypovídající,ale zkusím to a nafotím.. Teď dělám generálku oběma vzduchovkám - Slavii 631 a Gamu Hunter 440 (5,5).Obě dostanou novou pružinu,vyčistím a promažu a uvidíme.Hunter má 210m/s v 5,5mm a Slávka 170m/s ve 4,5mm.Síla je naprosto nesrovnatelná,přesnost mi u Huntera vyhovuje,neměl jsem nikdy v praxi problém,ale asi to pro sportovní střelce nebude.Jinak Gamo mám 23J (bez omezení) a je mu 9 let,Slávce je asi 14 let.Ale stav obou je 90-95%,žádnej šrot.Fakt si na Gamovku nemůžu ztěžovat.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 črc 2005 16:09

Tak Bendy, jsem na to zvedav. Snad to bude mit lepsi ohlas nez moje mrtve tema "nejlepsi rozptyl na 50m s malorazkou" :-) . Mimochem neni tech 23J nejak malo? ... jsem asi deformovany malorazkou :-)
bendy

Příspěvek od bendy » 25 črc 2005 16:25

Andy píše:Tak Bendy, jsem na to zvedav. Snad to bude mit lepsi ohlas nez moje mrtve tema "nejlepsi rozptyl na 50m s malorazkou" :-) . Mimochem neni tech 23J nejak malo? ... jsem asi deformovany malorazkou :-)
Jak se to vezme - málo nebo moc (23J).Já říkám kulovnici slabá a má 2200 J.Ale zas tak málo to není.Taky sem četl o americký větrovce - až 100J.To už jde,ne?Jen vyřešit dovoz a spoustu dalších věcí,kvůli kterým se u nás zatím neprodávě.Jinak v USA stojí asi 9600kč.Dokonce je 6ti ranná.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 črc 2005 16:29

Takovejch vzduchovek je... CA707 apod.

2200J ustovejch ... zalezi na co jsou. Na jelena malo. Na srnci dost a dost (zalezi take na razi). Ja mam 3300-3700J a staci to na vse co tu beha.
bendy

Příspěvek od bendy » 25 črc 2005 17:07

Andy píše:Takovejch vzduchovek je... CA707 apod.

2200J ustovejch ... zalezi na co jsou. Na jelena malo. Na srnci dost a dost (zalezi take na razi). Ja mam 3300-3700J a staci to na vse co tu beha.
Pochopil.. Ideální na slabší a střední kusy,na dálku a těžší zvěř málo.. Nevýhodou je malý výběr střel a zastaralost.Mluvím o 7,62x39.Výhodou je zase cena.. Ovšem myslím že ráže je adekvátní ke kulovnici - ruská zlamovací jednuška.U opakovačky bych to viděl na 308W.Ale to taky až někdy,pro začátek jsem zvolil toto.
Odpovědět