Nejde nastrelit vzduchovka(xisico)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 17 úno 2014 23:45

Tak hledí nasazeno, při testech v případě problému "přepnu" na pevná mířidla. Vidím, že jsem vcelku rozvířil zájem vyřešení případu. Jak budu vědět, napíšu rezřešení. Pokud nebudu v práci a vyjde trošku počasí, jdu na to.


CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
DaveCZ-FM
Příspěvky: 90
Registrován: 29 říj 2013 13:06
Bydliště: F-M

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od DaveCZ-FM » 18 úno 2014 01:51

Zdar

Akorat jsem psal ze mam podobny problem s nastrelem na HW77

http://forum.gunshop.cz/weihrauch-hw97k ... ml#p319560

Strely rozhazeny kolem stredu pokazde jinak :roll:
pouzivam stejnou optiku Optisan Cobra 3-9x42 na 1dilne montazi, a po precteni tohoto linku me napada, jestli to neni prave tou optikou.... :?
Přílohy
HW77.JPG
177. Weihrauch Hw77 + Optisan Cobra 3-9x42AO
177. Hatsan Striker1000s VortexPiston
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 18 úno 2014 12:23

Tak jsem narychlo zajel nastřelit pár ran, puška dotažená, opět leh a podpěra. Chvíli nic moc. Pak se to prudce zlepšilo. Chvíli se drželo jakž takž viz druhý terč. V třetím terči byly 3 zásahy v 1 kruhu a u dalších polí se to začlo zas šíleně rozjíždět. Tak jsem přepl na pevná mířidla a po rozstřílení jsem se dobral dalšího výsledku viz obrázek. Chvíli se při nastřelování mířidel zdálo, že to bude ok, ale pak zas totální úlety. Pravda, na pevná světlovodná nejsem zvyklý, ale terč má celkem dobrou osnovu pro testování a nemyslím si, že bych měl mít tak špatný výsledek.
Přílohy
pevna_terc_maly.jpg
druhy_terc_maly.jpg
Naposledy upravil(a) libor007 dne 18 úno 2014 12:45, celkem upraveno 2 x.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od Hellboy » 18 úno 2014 12:34

predpokladam,ze pouzivas JSB nebo nejaky blato?
co vylucovaci metoda??
1.strelivo
2.optika
3.montaze
4. pruzina je velmi nachylna na drzeni a uchop mozna daleko vetsi nez si kdo uvedomuje
je ji treba zakladat a drzet stale stejne mala zmena uchopu umis udelat sve
5. problem pusky samotne
Naposledy upravil(a) Hellboy dne 18 úno 2014 13:42, celkem upraveno 1 x.
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 18 úno 2014 12:43

Ano, JSB. Samozřejmě se snažím držet stejně, menší odchylku vyloučit nemůžu. Optika či montáže jsou v této chvíli nejspíš z obliga - viz test přes pevná. Divně to ale lítalo i v jiných rukách. Dám to na reklamaci, uvidíme, jak se s tím poperou a jestli mne nebudou chtít odbít. Rád bych ještě jednou podotkl, že rugery od umarexu(stejné železo a výrobní linka) jsou v zahraničních fórech velmi nevyrovnané kvality. Většině to střílí naprosto špičkově a vyrovná se mnohem dražším puškám, nemálo uživatelů má ovšem naprosto podprůměrné výsledky. Obávám se, jestli nepatřím do druhé skupiny...
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od JR » 18 úno 2014 13:30

Asi bys měl začít u sebe. Jestli si zajel "narychlo" nastřelit pár ran, tak od toho žádný výsledky nečekej.
Celá sestava (puška optika, montáž, opora) neni top class - to už znamená, že se, i když budeš umět střílet jako špička se super flintama, na jejch rozptyly nikdy nedostaneš. Špičkovym střelcem se člověk nestane v den, co si pořídí flintu, ani pár měsíců potom, trvá to roky. I já sem si myslel, že umim střílet (po několika letech tréninku), ale po přechodu na velkoráž sem byl jak Alenka v říši divů. Hodně z mejch návyků z větrovky okamžitě lehlo popelem, učil sem se střílet znova. Dneska (po téměř roce) je to už trošku lepší, ale furt mám velký rezervy.
U vzduchovek vidim trochu problém v tom, že je levný střelivo a tak to zavání plinkingem - lidi vystřílej za den mraky ran, ale kromě radosti ze střílení výsledek nikde. Když ti vyjde u velkoráže jedna rána na 20-40 Kč, tak už tě to trochu motivuje se nad tim zamyslet (pokud nejsi milionář). Když chceš střílet tu nej precizi, tak i výborný střelci daj 5 ran a odpočinou si, protože ztrácej koncentraci. Já střílim v tréninku 50 ran - trvá mi to hodinu a půl čistýho času. Spousta špičkovejch střelců střílí v tréninku i míň ran - 20,30,40.
Výbornou věcí je prostý sušení - přídeš tim na věci, kterejch si při ostrý střelbě ani nevšimneš
Asi nejlepší cesta, jak se naučit střílet, je poprosit nějakýho top střelce, aby s tebou párkrát zajel a naučil tě základy - v autoškole se taky jezdí s instruktorem. Cesta pokus/omyl je dost zdlouhavá a nemusí ani po letech přinýst výsledek.
Další věcí je fyzická příprava - nějakej tělocvik - tim se naučíš hospodařit s dechem a srdečnim tepem.
A teď si sáhni do svědomí a přiznej si, na kterym stupni v tomhle vývoji se zrovna nacházíš.
Lidi si poříděj pušku a pokud jim to hned nelítá jednou dírou, hledaj chybu všude jinde, než u sebe. Kdyby všichni hned ze začátku dosahovali absolutních nástřelů, nebyl by tenhle sport sportem. Výborně je to vidět i v HFT, nebo FT - kolik lidí už nastřílelo plnej počet bodů? Přitom vybavení, který k tomu používaj toho bez chyby střelce schopný je!

Hellboy má pravdu - s pružinovkou je díky rázu, kterej má daleko těžší střílet, než s PCP. A pokud seš špičkovej střelec, má pravdu i v tý vylučovací metodě

Neber si to osobně, takovejch lidí s tvym problémem je tu hodně, tak si snad po přečtení tohodle sáhodlouhýho příspěvku něco uvědoměj a pomůže jim to.

Pro motivaci přikládám svůj terč precize. Je to 100m vleže na bipodu, pod pažbou jen ruka, bez větru, 5 ran, kalibr 7,62 (.308) díra má 9.5mm. To je nejlepší, co se mi kdy povedlo, průměrně dosahuju na 100m rozptylu 18mm od kraje ke kraji. Používám průměrnou sestavu za 70 tisíc korun. Top pušky i s optikou se pohybujou kolem 200 - 300.000 Kč.

JR
Přílohy
100m 5x.jpg
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od Kavy » 18 úno 2014 13:48

Takove nastrely a jeste na 100m by se sem nemeli vubec davat,to nasere :-)
Podobny soustrel jako je vyse jsem mel s Hatsanem.Chybu jsem hledal vsude mozne vcetne optiky,nakonec se potvrdilo ze je to jen chyba hlavne.
Kdyz jsem poridil AA 400f tak jsem hned se stejnou optikou,strelivem a pozici nastrilel to stejne jako ty na 100m.
To rikam proto,aby jsi se netrapil jako ja a potom stejne zjistil ze s urcitym vybavenim nejde dosahnout niceho pekneho.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od PEPAN » 18 úno 2014 14:15

střelivo je v tomto tématu bezpředmětné, i kovohutě standard jdou nastřelit, a pokud mají tyto nástřely příčinu v rukou, nebál bych se doporučit třeba levnější luxy(je to úplně jedno). Teda mluvím o střelbě na 10m, tam nemůže soustřel střeliva přesáhnout 10-15mm
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od mtarnovsky » 18 úno 2014 14:25

Ja sice zatial strielam do 15m ale mal som problem zo sustrelom na crosmanovi 1377 po vymene hlavne za 16palcovu,stale mi nejak ta diabolka uletela aj ked som strielal z oporou a bol som si isty ze som nestrhol.Nakoniec som skusil opatrne pretlacit diabolku(JSB exact) cez hlaven mosadznym drotom. po celej dlzke isla v pohode ,ale v momente ked mala opustit hlaven sa zasekla a po silnejsom potlaceni vypadla a zistil som ze je trochu na jednej strane "okusana". Tak som ustie hlavne prebehol opatrne vrtakom(rucne) a odvtedy no problem-neni to sice pruzinovka,ale rozdiel po uprave neskutocny.
Nie je to sice ziaden zazrak ale na upravenu pistol v celkovej cene do 150e mi to bohate staci. :-)
Přílohy
IMAG1611.jpg
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od JR » 18 úno 2014 15:58

Ústí hlavně je nejcitlivější bod z celý hlavně. Její úpravu by měl dělat jen zkušenej puškař s patřičnym vybavenim - rozhodně ne vrtákem. Pokud ti někdo takovej kus prodal, měl bys mu ho hodit na hlavu. Ale lítá ti to pěkně.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 18 úno 2014 16:11

Vážení, já nikdy mou chybu nevyloučil(neurazím se za tento názor). Nečekám hned špičkové soustřely, ale jestli to chvíli jde jakž takž a pak najednou totálně rozhozeně(i mimo terč), tak se mi to nezdá. Ono by bylo ideální, kdyby si to vzal doruky někdo zkušený v pružinovkách, nebo kdybych mohl já zkusit jinou pušku. Pak by se okamžitě vidělo, kdo je na vině. Pušku stejně odnesu do reklamace kvůli těsnění hlavně, tak uvidím, co z toho vyleze. Nechám otestovat puškařem prodejce.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od Kavy » 18 úno 2014 18:22

Malou chybou střelce by to stejně takhle nelítalo po všech čertech.
Nástřel je příliš nahodilý.
dunde.e
Příspěvky: 58
Registrován: 11 led 2014 11:30
Bydliště: Hranice

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od dunde.e » 18 úno 2014 18:22

JR píše:Když chceš střílet tu nej precizi, tak i výborný střelci daj 5 ran a odpočinou si, protože ztrácej koncentraci.
Tomu se dá věřit a zvlášť, když to říká zkušený střelec. Tím nechci ale tvrdit, že chyba střelce je v tomto případě jedinou příčinou velkého rozptylu.

Jsem sice amatér, ale mám velmi dobře vyzkoušeno, že jen únava oči dovede být velice záludná. Píše se to v každé literatuře na sportovní střelbu. Jak míříš dlouho a dlouho se dívaš do mířidel, tak oko začne klamat a nedává pravdivou informaci. Může se to projevovat opožděným vnímáním obrazu (tedy to co vidíš bylo před chvílí a nyní už je jinak) nebo si oko vylepšuje zamíření (ztrácíš ten kontrast).
Než jsem tohle začal brát vážně, tak jsem párkrát mířil tak dlouho, až jsem to střelil úplně jinde než bych čekal. Přestože jsem viděl a čekal, že to bude blízko středu, rana byla třeba dvakrát horší než ta, u které jsem věděl že šla vyloženě mimo.
Jakmile mám pocit, že oko má dost nemá smysl dál mířit...je to klam a už to nepůjde kam má. Zatímco u první rány, můžu civět přes dioptr třeba 15sec...u třicáté rány je i 5sec moc....co jsem četl, tak jen práce s očima je velká věda a malé detaily velmi ovlivňují výdrž. Teď se snažím nepřeměřovat, odlehčovat oku co to jde a výdrž je podstatně lepší....jsou to všechno detaily a těch detailů je opravdu moc... díky tomu mne to baví :D

Tohle mám dobře vyzkoušeno u dioptru, možná to u optiky není tak citlivé...nevím.
CZ200S FS - 4.5mm , Delta 4x32AO Mil-Dot
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od greywolf » 18 úno 2014 18:45

libor007:Rozjela se kolem tohohle problému zajímavá debata,hodně mě to zajímá,protože se trápím podobně,jenže mám jistotu,že musím pracovat se sebou..
Doufám,že ti flintu vymění za jinej kus a pak dáš vědět,jak se se vede..

Je to poprvé,co to myslím se vzduchovkou vážnějc na terč a opravdu tam hraje roli spousta faktorů..z pružin jsem měl Gamo a Hatsana,ale jen jsem plinkal,tak jsem nějaký nepřesnosti neřešil.COčko od Umarexu bylo úplně o něčem jiném,prostě bez zpětného rázu..

Přivítám jakékoliv odkazy a rady k problematice střelby pružinovou vzduchovkou,potažmo nitropistonem..
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 18 úno 2014 20:32

greywolf: vědět, že je to mnou, neřeším to a učím se pokorně. Takhle člověk neví, jestli se nesnaží zbytečně. Do reklamace půjdu tak jak tak, nechám tedy rovnou zkontrolovat i to nastřelení. Ale můžebto souviset i s tím těsněním. Všichni koho znám jsou větrovkáři, nemůžu teda srovnávat. Nečekám zázraky hned od začátku a jsou mi jasné limity pušky i mé. V ruce ji měl kolega, sice už větrovkář, ale taky začínal pružinou - též se mu nepozdává...
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Odpovědět