Nastavenie puskohladu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Návštěvník » 25 čer 2005 15:25

Zdravím.Chcem sa Vás opýtať akým spôsobom nastavujete puškohľad.Jedná sa mi hlavňe o to aby bola zvislá os zameriavaceho kríža
kolmo k zemi.Aký má vplyv na presnosť streľby ak nie je tá os kolmo k zemi?
Ešte jedna vec,býva alebo používa sa aj iný ako kvadratický priebeh rektifikácie?
Prepáčte moje začiatočnícke otázky.Ďakujem


Návštěvník

Velký. Používá.

Příspěvek od Návštěvník » 25 čer 2005 19:00

Když není svislá nit osnovy kolmo k zemi, má to velký vliv. Stejně jako při držení nakřivo s otevřenými mířidly.
Kvadratická rektifikace je hovadina, střela se při letu vzduchem nezpomaluje podle zjednodušených vzorců.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 25 čer 2005 20:54

Dejte pusku vodorovne treba do sveraku a puskohledem koukejte na vodovahu, dle ni srovnate vodorovnou nitku. Nebo vystrihnete z papiru podkovu, kterou posadite kolmo na tubus puskohledu - kdyz bude na puskohledu viset volne .. muzete na ni narysovat vodorovnou caru a podle ni seridit vodorovnou nitku v puskohledu.
Návštěvník

Tam bude malinko problém

Příspěvek od Návštěvník » 26 čer 2005 06:03

... že ten člověk napíše, že mu ve svěráku puška nedrží rovně. Přes pažbu určitě nebude upínat, navíc ne všechny jsou z boků úplně ploché, a zase ne každý závěr (kromě vojenských zbraní) je z boků plochý (většinou je kulatý). Takže v puškohledu rovinu vodováhy uvidí, ale bude vůči ní mít pootočenou celou zbraň :-)
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 26 čer 2005 11:04

Pravda, dat zbran vodorovne je problem, ale da se, treba tak ze date na rybinu vodovahu.
anonymní

Příspěvek od anonymní » 12 črc 2005 12:47

Sidewinder má pravdu, s vodováhou je to nejosvědčenější postup.
Dost lidí ale nedrží pušku při střelbě kolmo a pak je lepší nechat
puškohled volně přitažený a každý den párkrát zavřít oči,
zamířit a podívat se např. proti parapetům v domě naproti
a podle toho upravit nitky.
Během týdne se dopracujete k finální podobě.
Návštěvník

Nejlepší je, když je vodováha v puškohledu

Příspěvek od Návštěvník » 13 črc 2005 06:54

Pak se dá puška pokaždé držet přesně vodorovně (samozřejmě až po přesné montáži puškohledu na zbraň).
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 13 črc 2005 08:19

vodovaha v puskohledu? .. jak to vypada? .. kde to lze videt? .. to by mne zajimalo.. :?:
Paštikár

Příspěvek od Paštikár » 24 črc 2005 21:45

Dnes som skusal nastrelovat flintu.upol som ju do nastrelovacej stolice a ....
nastrelil som ju na 35 metrov,vsetko v kope
idem bližsie na 10 metrov a islo to 1.5cm do lava
idem dalej na 50 metrov a slo to do prava
myslim ze to nie je zmenou paralaxy,na to davam pozor
môže to byť tým že nemám presne vodorovne zvislú niť zameriavacieho kríža?Bolí ma z toho hlava,prosím poradte.
vetrovka CZ 200S,ocelove montáže dvojdielne,puškohlad Artemis 2100 4x32,strelivo JSB Exact
Paštikár

Příspěvek od Paštikár » 24 črc 2005 21:54

ospravedlnujem sa za preklep.Tak to dopadne ked robim viac veci naraz.Samozrejme ze som nemyslel aby bola zvisla os vodorovne,ale kolmo k zemi.apropo keby bola ta zvisla vodorovne,malo by to funguvat takisto,nie? :roll:
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 24 črc 2005 23:43

Bude to na 90% tim, chce to povesit k terci olovnici a srovnat optiku.
kulda

Příspěvek od kulda » 06 dub 2006 15:05

Poradíte mi s nastřelením puškohledu? :oops: Mám Nikko Stirling 6 x40.Stačí namontovat puškohled a potom jenom vše seřizovat kolečky na optice?Na kolik metrů se nastřeluje?Jsem úplný amatér tak prosím o radu.Byl bych rád,kdyby jste se o tom trochu rozepsali.Dík
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 06 dub 2006 15:28

kulda píše:Na kolik metrů se nastřeluje?
A na com to mas? Na kulovnici? ... Ja jen ze pro kazdy typ zbrane to bude asi jine. :-)

Jinak namontujes a uz jen secvakas temi "tocitky".
kulda

Příspěvek od kulda » 06 dub 2006 15:43

Aha,zapoměl jsem,že je to vzduchovka :D
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 06 dub 2006 21:45

Chce to napsat jeste trochu vic .. jaka vzduchovka, jake montaze, na jakou vzdalenost chces strilet..

Obecne receno - namontuj puskohled tak, aby byl horizontalne rovne a v takove vzdalenosti, aby se ti do nej koukalo pohodlne. Pak si dej na 10m papir A4 s krizkem uprostred a strilej a koriguj bod zasahu tocitky na puskohledu .. az to bude chodit na stred krizku, posun terc na takovou vzdalenost, kam chces strilet a doklikej to ..

S nejakou Slavii 631 to bude tak 20m .. u 634 nebo 200S i vic .. 30, 40m.

Az s tim odstrilis takovych 1000 diabolek na terc, posli nejake foto terce s popisem, jak bylo strileno a kdyz to bude stat za to .. napisu ti jak seridit paralaxu na pozadovanou vzdalenost a dosahnout tak jeste lepsich vysledku..

Hodne zdaru! :wink:
Odpovědět