Nastavenie puskohladu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Grinch » 15 led 2014 21:07

No chci se kochat :-)

Vsak se bavime o tom samem...

Ten stav co popisujes je jasny a funguje to tak, jak rikas... ale jde o to ze ten hezky soustrel vedle jak popisujes je vedle z toho duvodu, ze strelec ma nauceny jiny uchop anebo ze ho odskok jinak rozhazuje a ne z duvodu, ze by se nekam posouvaly ony nastrelene nuly :-)

O tom mluvim, snad se chapeme :-)


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od mari » 15 led 2014 22:14

Jee konecne se taky nekdo pridal, kdo tomu rozumi. Ja uz to davno vzdal a jen kroutil hlavou a obdivoval Grinche. Za tu dobu by to snad i opice za uplatu bananem pochopila. :lol:
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od onevan74 » 16 led 2014 08:50

Grinch píše:No chci se kochat :-)

Vsak se bavime o tom samem...

Ten stav co popisujes je jasny a funguje to tak, jak rikas... ale jde o to ze ten hezky soustrel vedle jak popisujes je vedle z toho duvodu, ze strelec ma nauceny jiny uchop anebo ze ho odskok jinak rozhazuje a ne z duvodu, ze by se nekam posouvaly ony nastrelene nuly :-)

O tom mluvim, snad se chapeme :-)

Jo, to je přesně ono :-)
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od greywolf » 21 led 2014 00:25

Chlapy,potřebuju trochu poradit...Mám na BSA lightning XL puškohled Optisan Viper 10x44..
Nastřeloval jsem na nejbližší možnou vzdálenost 10m.V sedě za stolem s oporou o loket.Soustřel se mi vešel pod kačku a to se mi zdálo ok..Posunul jsem se na 20m...dotáhnul jsem základnu montáže,čelisti ok montáže a přitáhnul jsem i šrouby kolem tubusu..Celej soustřel se mi rozsypal po celým terči..
Vrátil jsem se na deset metrů a povolil trochu upnutí kolem tubusu,páč jsem si myslel,že jsem tím ten soustřel rozhodil...Jenže to na deset metrů lítalo nekontrolovatelně jak předtím na dvacet..
Docela mě to vzalo náladu,tak jsem vzal pušku a šel preventivně dotáhnout všechny šrouby na pušce..Docela mě překvapilo,že šrouby,co drží železo v pažbě byly tak povolený,div nevypadly..
Je možný,že ten špatnej soustřel má na svědomí právě chatrný uchycení v pažbě?
Nebo kde může být problém?

Edit:Dneska jsem to zkusil znova nastřelit na desítku a vcelku se dařilo,až na pár úletů..Ale ze začátku to chvíli cestovalo..Po střelbě jsem zase dotáhnul šrouby v předpažbí a zdálo se mě,že jsou mírně povolený,ale to už může bejt paranoia..Nerad bych je serval :oops:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od jama » 21 led 2014 08:33

Před pár dny tady bylo vlákno o utahovacích momentech na puškohled. Najdi si tam hodnoty utažení.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Grinch » 21 led 2014 09:06

Pokud jde o nastřelování a nějaké další utahování čehokoliv - samozřejmě, žeto má vliv... a obrovský

Doporučuji postup:
- dotáhnout všechny šrouby na momenty anebo dle pocitu (pro ty, co si nedokáží koupit momenťák), bez výjimky v pažbě, montáže k rybině, k optice atd, prostě připravit zbraň tak, jak se má
- následně nastřelovat optiku

Nastřelovat, nezkontrolovat si zbraň a následně se divit, že po dotažení volných šroubků to střílí jinam, je postup špatný a tristní :D

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od greywolf » 21 led 2014 18:04

To jama:Na to jsem koukal,momenťák nemám a nikdy jsem ho nepotřeboval..Zatím jsem nikdy neměl s montážema...respektive upnutím problém.Až teďka :roll:

To Grinch:Jo,zvoral jsem to...,ale když jsem šel střílet,vše bylo s citem dotaženo,kromě těch šroubů v předpažbí.Ani ve snu mě nenapadlo,že budou tak povolený..Na dvacet metrů jsem začal dotahovat silou všechno,co mohlo mít vliv na ten mizernej soustřel...Ale ty šrouby mě napadly až potom doma...víc v SZ
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od ViTTek » 21 led 2014 18:54

greywolf:

Pokuď se dobře pamatuji tak jsem ty dva šrouby v předpažbí vyměnil za pevnější a dodal jsem tam podložku, bez podložky se mi ta pérovka nechutně zakousla do pažby. S povolováním jsem problém neměl. Kdyby nastal řešil bych to ještě Loctitem na závity.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od greywolf » 21 led 2014 19:46

to ViTTek:Nejspíš tam bude muset taky přijít podložka,i když to jde dotáhnout už hóóódně ztuha,tak to furt jde..Mám pocit,že by ty šrouby brzo pažbou prolezly..Dřevo bude asi ještě poddajnější,než ten tvrzenej plast :roll: ...Mno,zítra se stejně na flintu koukne doktor,tak snad to budou jenom dětský nemoci :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od OneTouchy » 26 led 2014 14:08

Zdravím,
mám problém s presnosťou mojej CZ200 a myslím si, že to bude optikou. Normálne ju mám nastrieľanú na 30m(na paralaxe 30m). Keď som skúsil streliť na 15m(paralaxa 15), tak mi to šlo doľava asi cca 1cm. Tak som skúsil na 30m s paralaxou nastavenou na 15 a tiež to šlo doľava,cca 2cm. Po nastavení paralaxy na 30 pri vzdialenosti 30m to šlo už na stred. Taktiež sa mi zdalo, že to na 50m už lieta zase trochu doprava(od stredu kríža), ale to som strieľal do snehu a už nemám strelivo. No tých 30 a 15m ma zarazilo. Doteraz bolo všetko ok. Za ten polrok sa mi nič také nestalo, vždy sa menila iba výška. Samozrejme, bolo bezvetrie. Montáž hliník a tiež sa s paralaxou o dosť ťažšie krúti, keď je vonku -3 ako keď je +10. V čom môže byť problém?
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Barys » 28 led 2014 12:04

Nikdo ti neradí, protože přesně ti říci závadu od počítače ani nejde. Trochu to zkusím. Postupně vše dotáhni, kontroluj jestli je montáž oproti pušce a dalekohledu v rovině atd. Pak zkus vylučovací metodu. Nakonec upni optiku do svěráku a toč paralaxou.
Snad jsem trochu pomohl.
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od OneTouchy » 29 led 2014 20:39

jop, to s tým zverákom ma nenapadlo. vďaka moc :)
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od OneTouchy » 30 bře 2014 15:45

Tak jeden problém som vyriešil a objavil sa ďalší. Problém, čo som popisoval vyššie, tak to robila paralaxa niekde medzi 20 a 30y. Vyriešil som to zatiaľ tak, že ju používam od tých 30 a trochu rozmazaný kríž na menšie vzdialenosti strpím. No minule som trocha ťukol predným koncom puškohľadu a strieľalo mi to doboku, tak pozerám, že čo to? Dnes som ho vytiahol vzduchovku von, že ju prevetrám, keď je tak pekne a ešte aj bezvetrie. A zase sa mi potvrdilo, že keď jemne buchnem dlaňou do puškohladu, tak to ide doboku. Keď som buchol zase z druhej strany, tak to šlo na druhú stranu. Keď som udrel 3x, tak to šlo ešte viac. Montáže sú oceľové a držia, puškohľad v nich tiež. Tak buď dochádza k ohýbaniu tej prednej časti alebo je vo vnútri s krížom niečo. To je normálne aj pri iných puškohľadoch, keď do nich jemne buchnem?
Iroot
Příspěvky: 4
Registrován: 31 črc 2014 12:19

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Iroot » 31 črc 2014 16:50

Ahoj, potřeboval bych poradit se seřízením puškohledu u vzduchovky GAMO NITRO 17. Dostal
jsem ji darem, ale žádný návod a papíry k ní. Je na ní namontován originální puškohled, který má 2 seřizovací šrouby (točítka) na seřízení v rovině odměru a náměru. Točítka mají stupnice a šipky. Potřebuji poradit kterým směrem mám kterým z nich točit, když např. diabolka jde vždy do terče vlevo a dolů. V jednom starším příspěvku tady v tomhle vláknu z r. 2007 jsem našel návod od KUBAJZZe, kde píše, že jestliže mi to střílí dolů mám na vrchním točítku točit ve směru šipky UP. Takovou šipku tam na vrchním točítku mám. Jenže na bočním točítku mám jen stupnici a šipku ve směru otáčení hodinových ručiček, ale žádné R nebo L jako že doprava a doleva.
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Romčan » 26 zář 2014 09:56

Jde li zásah na terci do leva stranovim tocitkem točím do leva tedy povoluji jde li zasah na terci dolu horním tocitko povoluji.
Odpovědět