Nastavenie puskohladu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Peter 72
Příspěvky: 64
Registrován: 08 srp 2011 21:06

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Peter 72 » 09 led 2014 21:51

Zdravím chlapi,
chcel by som Vás poprosiť o jednu informáciu respektíve radu: po nasadení a upevnení nového puškohľadu Viper 10x44 na moju HW77 mi strieľa asi 7-8 cm dole pod zameraný bod. Vzdialenosť 11m rozptyl je dobrý, je to takmer v jednom bode a stranová odchýlka je tiež minimálna. Je to v poriadku /mám to doklikať /, alebo to je veľa /mám to riešiť inak/??? Ďakujem za radu Peter.


Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od bimHObim » 09 led 2014 22:14

jak to mas naklikano ted? je to naklikano uprostred?
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Peter 72
Příspěvky: 64
Registrován: 08 srp 2011 21:06

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Peter 72 » 09 led 2014 22:28

Ahoj, nič som nerobil, je to z obchodu nastavené na 0-lách fungláč /neviem či takáto odpoveď postačuje/, chcel by som vedieť len či začať klikať alebo niečo s montážou hýbať?
Uživatelský avatar
Korab
Příspěvky: 200
Registrován: 11 pro 2011 00:23
Bydliště: Ostrava

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Korab » 09 led 2014 23:24

Klikat, klikat a klikat, a potom hledat jiné řešení.
BSA Scorpion SE 4,5
Slavie 630
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Barys » 10 led 2014 09:39

Naklikej si to na vzdálenost na kterou budeš nejvíce střílet. Nebo na střed nejběžnějších vzdáleností.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od madbugie » 10 led 2014 11:23

no ak je to 4,5 kaliber tak prvá nula býva niekde na 15 m a na 10 m sa mieri cca na prvý mildot pod krížom... ono je to závislé aj od výšky montáží, držania zbrane atd.

je logické, že to striela smerom dole, ono to u pružinoviek je aj závislé od bodu podopretia zbrane, ak bude opierajúca ruka blízko spúšte, tak je flinta ťažká na predok a strela ide dole... posuň ruku o 5-10 cm dopredu a zrazu zistíš, že ti to striela o cca 2-3 cm vyššie...

komínky pekne pretoč od maxima do minima aby si vedel či tá nula je naozaj nula ;-) no a potom to skús naklikať...

ak to nepôjde tak budeš musieť riešiť naklonenú montážnu lištu...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Peter 72
Příspěvky: 64
Registrován: 08 srp 2011 21:06

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Peter 72 » 10 led 2014 11:32

Ďakujem chalani,
takže budem klikať poobede chcel som vedieť či to nie je veľa od začiatku korigovať 7-8 cm ale asi nie / pretože puškohľad čo som tam mal predtým som nahodil a korigovať som musel len cca 2 cm / ..........kaliber je 5,5
ešte raz ďakujem Peter
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Grinch » 10 led 2014 11:42

Jsem zvedav, co se z toho tady jeste vyvine :-) (viz madbugie :-) )

Ozvi se mi na nejaky online kontakt na www.takticka-malorazka.cz
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od mari » 10 led 2014 11:51

Jestli muzu poradit, tak si dej terc treba na 25metru, nastav si paralaxu taky na cca 25 metru ( jak ji nastavovat se casem dopracujes, dnes ti staci dat na rysku 25m) vystrel par ran a uvidis kam ti to poleti.
Kdyz ti to bude litat napr. pod kriz, tak klikej smerem UP, kdyz napr. napravo od krize, tak klikej smerem L.
Jeden klik u tve optiky na tuto vzdalenost je 0,9mm. Lita te to centimetr od zamerne? ....tzn. 11 kliku smerem kam potrebujes
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od madbugie » 10 led 2014 13:37

:mrgreen: edit (som si všimol, že je to 5,5) chlapec nenastreluje prvú vzduchovku, takže predpokladám, že klikať vie, len sa pýtal že čo s tým keď mu to tak velmi padá dole na krátkej vzdialenosti...

aj som niečo napísal ale som to radšej zmazal... :roll: grinch nič proti, ale čo z toho čo som napísal je na smiech ?

- prvu nulu som mu poradil na zhruba 12,5-13 m lebo 8 cm možno na Viperi ktorý má tušim 1/8 klikanie možno ani nenakliká pri 10-11 m... 25 m ako radí mari síce bude na dotyčnicu = 1 nula, ale pre začiatočníka sa mi zdá šikovnejšie mať dve nuly (12 a druhá potom vychádza cca 28m) s tým že od nejakých 10 - 30 m to ide stále okolo stredu...

- dalej preklikať nasucho puškohlad od max do min, že či je tá nula na stupnici naozaj nula (aj ked to je len taký informatívny údaj vynulovať si komínky...)

- skúsiť iné držanie (miesto podopretia zbrane) u pružinoviek je to tak nejak zásadná vec (podpora verzus ťažisko zbrane verzus bod zásahu) u malorážiek ani pcp to nejaký výrazný vplyv nemá...

zvlášť od mariho čakám žabací komentár k týmto trom bodom... tak poď do mňa...

pri 25 m a prepade 8 cm na 11m to znamená že mu to pôjde cca 18 cm dole čiže cca 200 klikov UP (nechce sa mi zisťovať kolko má viper rozsah, možno má ...) otázne je či to vôbec nakliká, ked nie tak to bude treba riešiť inak... možno tým chlupom a slizom... ;-)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Peter 72
Příspěvky: 64
Registrován: 08 srp 2011 21:06

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Peter 72 » 10 led 2014 15:22

citujem: edit (som si všimol, že je to 5,5) chlapec nenastreluje prvú vzduchovku, takže predpokladám, že klikať vie, len sa pýtal že čo s tým keď mu to tak velmi padá dole na krátkej vzdialenosti...
otázne je či to vôbec nakliká, ked nie tak to bude treba riešiť inak... možno tým chlupom a slizom... ;-)

Áno presne toto som potreboval poradiť či klikať alebo skúsiť vymeniť montáž a lebo niečo podobné aby som sa dostal na 1-2-3 cm.... a potom doklikať ďakujem Peter
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Grinch » 10 led 2014 15:58

Madbugie:
Tak treba to s tim tezistem je totalni hloupost!!!

Je jedno zda strelec drzi zbran za predpazbi vpredu anebo vzadu, POKUD NA TO FYZICKY MA!!!

Jedine v cem to ovlivnuje vystrel je sila nutna k vynalozeni vyrovnani vznikle paky... pokud drzis na kratkou paku u spouste tak potrebujes vetsi silu v ruce protoze zbran ti prepadava dopredu vahou pusky a optiky...

Naopak pokud zas drzis moc daleko tak se zase zbytecne rozhazujes a vynakladas silu a snahu pro udrzeni polohy zbytecne...

Proste to chce polihu naucit a trenovat.

Nicmene NEMA TO NIC DELAT S BALISTIKOU! Pokud je strelec fyzicky zdatny anebo zkuseny tak ze vsech poloh dokaze dat stejne kvalitni ranu. A tedy jsi s touhle radou vedle...

A neni nic zvlastniho po zakoupeni a usazeni puskohledu jej naklikat. Pouze pokud bys byl skoro na kraji korekce tak je nekde chyba.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od dykmore » 10 led 2014 21:31

Grinch: Nerad bych poučoval, ale MadBugie má pravdu. Mluví o držení vzduchovky-pružinovky, a tam má úchop sakra vliv na soustřel.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Grinch » 10 led 2014 22:14

Uchop zbrane ma vzdy vliv na soustrel... o tom nepochybuji... a rozhodne zde vubec nezalezi na typu zbrane!!!

Co ale rozhodne je mimo misu je tato aplikace ve spojeni s nastavenim puskohledu atd... nehlede na fakt, ze pokud strelec dokaze udrzet zbran bez poklesu a chyby v jakekoli podobe uchopu, tak je tento fakt mimo misu...

Pri jakemkoli usazeni optiky je normalni klikat pro nove nastaveni. Problem je to pouze tehdy, kdyz to tlaci puskohled do krajni meze korekce. Pak je na case proverit montaze, rybinu a v posledni rade optiku...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Peter 72
Příspěvky: 64
Registrován: 08 srp 2011 21:06

Re: Nastavenie puškohľadu

Příspěvek od Peter 72 » 10 led 2014 22:42

Všetkým ďakujem za rady.
Moja otázka bola " Je to v poriadku /mám to doklikať /, alebo to je veľa /mám to riešiť inak/???"
Otázka bola pochopená jednalo sa presne o to, aby po naklikaní som nebol na konci rozsahu.
Dôležité je, že všetci ste mi radili doklikať čo som aj urobil a je to v poriadku.
Puškohľad je nastrelený bola to otázka cca 5 minút.
Ešte pred doklikaním so ho prehodil na Hatsana AT44 na ktorom som mal jednodielnu montáž a ten strieľal podobne dole možno ešte o čosi viac, takže to dokazuje, že Viper bol tak nastavený z výroby a stačilo doklikať.
Týmto by som to s poďakovaním uzavrel Peter.
Odpovědět